Sayfa 1 / 4 1234 SonSon
Toplam 46 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ENGELLİ Avatarı

Son Giriş
    28.11-2012
    Saat
    22:20
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Lütfen yardımcı olun..yaklaşık 3 aydır bu bakteri ile mücadele ediyoruz..antibiotik vs..ne geliyorsa yaptık ama hala aynı seviyede duruyor.böbreklerden voiding çekilecek bu bakteri yüzünden malesef aylardır bekliyoruz..aynı sorunu yaşayanlar,ve bir şekilde kurtuldum diyen varsa lütfen yazsın..

Üye
    idosente Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    28.11-2017
    Saat
    02:40
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

bende bundan çok çektim aylarca durmadan antibiyotik kullandım bir sonuç alamadım en sonunda koruyucu antibiyotik tedavisine başladım enfeksiyon olsada olmasada 3-4 günde bir tane antibiyotik kullanıyorum 2 yıldır artık enfeksiyon olup olmadığını kendim anlar hale geldim çok sıkışınca 4-5 gün ard arda kullanıyorum sorun çıkmıyor yalnız antibiyotiklerin yan etkileri çoğalınca doktora gidip değiştirtiyorum bundan kurtuluş yok gibi sonda kullandığımız sürece bu risk her zaman var

Üye
    ENGELLİ Avatarı

Son Giriş
    28.11-2012
    Saat
    22:20
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok teşekkür ederim bende sabahtan beri araştırdığım kadarıyla durum sizin de yaşadığınız gibi sanırım ümitsiz..yine de Allah tan hiç ümidimizi kesmeyelim

Üye
    güzgülleri Avatarı

Son Giriş
    20.03-2012
    Saat
    23:07
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

arkadaşım sonda kullanan herkeste e.coli mikrobu oluyor. Hijyene dikkat edip bilmiyorum size sakıncası var mı kuşburnu çayı idrar söktürücü özelliğe sahip bakteri gideriyor eğer böbrekte sıkıntın yoksa hergün bir bardak iç faydası kısmen de olsa var endişelenme geçmiş olsun...

gereksiz ve kültür yapılmadan alınan antibiyotik bağışıklık sistemini ve böbreği olumsuz etkiliyor... Lütfen dikkat arkadaşlar...

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

Benim altımda bez varken, sonda kullanırken, e coli bahterisi idrarda üremişti, bu bakteri barındığı yer en cok dışkıdır.Temizliğe, hijyene dikkat etmek gerekirde yatar hastanında her gün duş alma imkanı yok, Avrupada bu hastalık hortladı, sebzeden bulaşıyormuş salgın var, sağlıklı insanlarda risk altında, tuvalet el temizliğine dikkat !!!

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Benim önerilerim aşağıdaki gibi....
    Ben olsam, 5 gün sabit sonda kullanırım ve o arada bol bol bol su içerim. En çok 2-3 saatte bir torbanın mandalını aşıp mesaneyi boşaltırım.
    Bu arada her gün 1000 mg C vitamini içerim.
    Ayrıca her gün bol bol Yaban Mersini tüketirim. Çay şeklinde de olabilir, kapsül şeklinde de...
    • Her TAK öncesi antibakteryel sıvı sabunla ellerinizi yıkayın (Lifebuoy Antibakteriyel Sıvı Sabun öneririm).
    • Kateterin girdiği yeri TAK öncesinde sabunlu bezle temizleyin, bu mümkün değilse Octenisept vb. ürünlerle temizliği sağlayın.
    • Haftada 3-4 defa duş alın ve genital bölgenin temiz olmasına özen gösterin. Eğer duş alma olanağı yoksa, bol sabunlu bir bezle genital bölgenizi sabunlayıp, güzelce durulayın. Penis eğer aşağıya düşüp anal bölgeye değiyorsa, bu da oradan bakteri bulaşmasına neden olur. O teması önleyecek bir yol bulun mutlaka.
    • TAK için hi-slip plus su kitli kateter kullanın.
    • TAK yaparken katetere asla asla asla asla el değmeyin; bir an bile değmişse kateteri çöpe atıp yenisini kullanın. Kateteri ambalajının arasına sıkıştırın ve ambalaj yardımıyla tutup itin/çekin.
    • Üşütmeyin. Üşütmek enfeksiyonu tetikler
    • 4 saatte bir TAK yapın. Daha uzun süre mesaneden idrar kalması bakteri üremesini arttırır. Asla ama asla (gece dahil) iki TAK arasında 5 saati aşan bir süre olmasın.
    • Kendi başınıza TAK yapmadan işeyebiliyorsanız, her seferinde TAK yapmayabilirsiniz. Kendi başınıza işeyin, günde birkaç sefer de TAK yapın (Tabii işediğinizde mesanede ne kadar idrar kaldığına bağlı bu önerim)
    • Kesinlikle günde 2-3 litre su için.
    • Şu tür destek ürünleri kullanın: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...neriyorum.html
    • Bakteri ürediğinde kültür testi yaptırmadan asla antibiyotik kullanmayın! Doktor verse bile kullanmayın! Kültür testi yaptırın ve onun sonucuna göre doğru antibiyotiği doğru süre kullanın. Dirençli bakteri söz konusu ise 21 gün antibiyotik kullanmanızı öneririm. Asla kafanıza göre geniş spektrumlu antibiyotikler kullanmayın! Kullanırsanız bakteriler dirençli hale gelir.
    • Mesane iç basıncını azaltıcı Mictonorm vb. bi ilaç kullanın.
    • Enfeksiyon ağırsa, 3-5 gün sabit sonda kullanılabilir. Bu sayede sıvı tüketimi arttırılabilir ve mesanenin temizlenmesi sağlanabilir. Ama, idrarın sürekli torbaya akışını engelleyen mandallı sonda kullanın.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    gülali Avatarı

Gerçek Adı
    Havva Ö
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim oğlum da idrar yolu enfeksiyonlarıyla boğuşuyor. Bağırsaktan mesane büyütmesi (ogmentasyon) yapıldığından mesanedeki salgılardan oluyo diyolar. Kendi kendine işyerek mesaneyi boşalttığı için biz TAK yapmıyoruz. Önceleri, haftada 3 gün sonda takıp mesane yıkaması yapıyorduk. Küçükken ben yapıyordum aksatmadan. Büyüdükçe ergenlikle de birlikte sonda taktırmayı reddetdikçe son bir yıldır sık sık tekrarlayan testis iltihapı (epididimit) yaşamaya başlayınca bununla bir ilgisi olabilir diye her gün mesane yıkama yapmamız istendi. Tabii bu da reddediliyor. Hergün olmasa da yapmaya çalışıyoruz gönlünü edip. Kültür testi, antibiyotik o da ben de sıkılıyoruz. 4 yaşına kadar da böyle bir dönem geçirmiştik, ama oğlum hatırlamıyor tabii.

Ben burdan şunu söylemek istedim, mesane sorunlarıyla ilgili pek çok kongreyi takip ediyorum, gitmesem de internettten sonuçlarına bakıyorum. Son Mayıs ayında yapılan TÇCD-PEDURO ortaklaşa yapılan kongre sonuçlarında "Tekrarlayan idrar yolu enfeksiyonlarında HYACYST kullanımı" başlığı adı altında Rize Üni. Tıp Fak. Çocuk Cer.A.B.D'nın bir sunumunda bilgi verilmiş, mesane yoluna aralıklı yapılan bir ilaçtan bir ay sonunda elde edilen başarılı sonuçlardan bahsedilmiş, Sonuç olarak da HYACYST kullanımının güvenli olduğu belirtilmiş. Bu konudan haberdar olan varmı? Ben de daha sormadım, doktorlarımıza. Deneyen varsa bilgisini paylaşsın.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Havva hanım, HYACYST kullanımına dair bir bilgim yok. Ama araştırdım nette, denenebilir gibi geldi bana... Dilerseniz HYACYST başlıklı yeni bir konu açın... Böylece daha görünür olur ve bilgisi olan varsa paylaşır...

Yetişkinler için yukarıda yazdığım önerilerin işe yarayacağını düşünüyorum. Çünkü öyle ya da böyle, ecoli denen illet elle ya da genital bölgedeki temasla bulaşıyor. Ekstra bir temizlik ve bol su içme ile bu meretten kurtulunabilir.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    c555 Avatarı

Son Giriş
    18.10-2017
    Saat
    14:57
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

6 senedir of liyim ilk dört yıl enfeksiyonlardan mahfoldum sürekli kültür antibiyotik 15 gün iyi sonra yine ateş artık bir sürede bu bakteriler antibiyotiklerede direnç geliştiriyor en son canıma tak etti prezervatif sondaya geçtim 2 senedir rahatım Allah a şükür tıklama yöntemine bile gerek yok geldimi hafif bastırıyorum meshaneye boşaltıyorum hepinize tavsiye ederim yoksa sürekli antibiyotik kullanmak daha kötü bence mahfediyor bünyeyi hepinize geçmiş olsun

Üye
    AhmetMeric Avatarı

Son Giriş
    13.06-2011
    Saat
    14:31
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

HYACYST

Bu ürünle ilgili uluslararası bir makale okudum. Oldukça etkili görünüyor. Ortalama 90 gün olan enfeksiyon görülme sıklığını 460 gün ve üzerine çıkartıyor. Hyacyst

Üye
    Evren Avatarı

Gerçek Adı
    Evren
    Son Giriş
    31.05-2017
    Saat
    00:48
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba

Oturanboğa kullandığın c vitamininden ( Solgar 1000 mg'lık C vitamini) memnun musun ?Zira bende vitamin hapı almayı dusunuyorum..

Haa bu arada idrar tahlili yaptırırken C vitamini kullandığınızı belirtin.Zira idrarda yüksek miktarda C vitamini yalancı pozitifliklere neden olabilir.Özellikle idrarda glikoz pozitif cıkabilir.Sonra seker hastası muamelesi görmeyin))

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Memnunum Evren. O da olur, GNC de: GNC Vitamin C Buffered 180 tablet - 1000 mg

Üye
    zeynoşum Avatarı

Gerçek Adı
    zeynep
    Son Giriş
    21.11-2017
    Saat
    00:20
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba ben enfeksiyon yüzünden bir böbreğimi kaybettim sürekli sonda kullandığım için enfeksiyondan kurtulamıyorum diğer böbreğimide kaybetmekten çok korkuyorum.hi-slip plus sonda kullanıyorum bir sondayı yaklaşık 1 hafta kullanıyorum.ssk dan ücretsiz almak için ne yapmam gerekiyor?bide Octenisept in fiyatı nedir eczanelerde bulabilirmiyim?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

zeynoşum, nasıl oluyor da bir Hi-slip sondayı bir hafta kullanabiliyorsun!? Yazık değil mi sana. Hay Allah!

Sigortalı mısın? Hangi ilde yaşıyorsun? Hangi seviyeden felçsin? 20 cm'Lik uzunlukta olanı mı 40 cm olanı mı kullanıyorsun?

Üye
    jonjon Avatarı

Gerçek Adı
    GöKHaN
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    12:49
    Yaşadığı Yer
    Ankara/ümitköy
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    14

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bülent abi yaban mersini kapsülü kullanmak istiyorum hangi markayı önerirsin .. gün aşırı c vitamini kullanıyorum kullanmadığım günlerde yaban mersini kullanmak istiyorum ..

Sayfa 1 / 4 1234 SonSon