Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 28 mesajın 16-28 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    z
    Misafir Üye
    z Avatarı

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Mesane taşı konusu önemlidir.Şikayetiniz olmasa da belli aralıklarla kontrol ettirin,benim 4.5 cm çapında(yumurta kadar) taşım olmuştu 4 yılda. Elini ayağını öptüğümünün bir doktoru neştersiz içten kırarak temizlemişti...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:17
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.253

Ses ver Hatice Kurtuldun mu şu batasıca bakteriden?..
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    hatice Avatarı

Son Giriş
    29.08-2017
    Saat
    14:28
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülentciğim nazar değmesin diye yazmıyordum kurtuldum çok şükür, şuan önceden anlattığım şeylere devam ediyorum, artı olarak ester c plus kullanıyorum. Nasıl kullanacağıma karar verememiştim, onuda bir düzene soktum ayın tek günlerinde bir tane alıyorum, böylece günler karışmıyor
    Aslında ben biraz daha bekleyip sonuçtan iyice emin olmak istemiştim, ama çok şükür herşey doğru görünüyor.
    İyiki varsın Bülent.
    Paylaşmaya devam edelim.
    Sevgiler...

Üye
    hatice Avatarı

Son Giriş
    29.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hazır boşvermişim sorularımdan hoşlanıyorken iki soru daha, yeni bir ürün çıkmış, Lorfic in bayisinden öğrendim Elite yerli bir sonda. Aranızda bu ürünü deneyen arkadaşlar varmı? Lorfic le aynı kalitede olduğunu söylüyorlar...
    C vitamini almaya başlayalı 44 gün oldu, yarın tahlil sonuçlarımı alıcam, bu arada yeterince su içmediğim günlerde oldu ama hiçbir şikayetim yok.
    İkinci soru şu, c vitaminini ayın tek günleri alıyorum, böylece günler karışmıyor. Şimdi 2 hafta sonunda 5 günlük ara kafamı karıştırır. Şunu 25 gün sonunda 5 gün ara yapamazmıyız :wink: böylece ayın son 5 günü sabit olur.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.253

Haticecim, C vitamini kullanımı tamamen kendi gözleminle alakalı. Mesela ben, her şeyin yolunda gittiğini gördüğümde, 3-4 günde bir vitamin alıyorum. Biraz şüpheye düştüğümde ise tekrar 2 güne düşüyorum.

Bir soru da benden sana: Mesane kapasitenin 300 cc olduğunu yazmıştın. Vitamin kullanmaya başlayalı bu kapasitede bir artış oldu mu?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    hatice Avatarı

Son Giriş
    29.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent soruna hemen cevap yazmadım, çünkü emin olmak istedim.
    Ben 6 yıl ara sonda kullanmayı reddettim, spontan yöntemini tercih ettim, sonunda sağ böbreğimde bir sorun çıktı, böbreklere idrar kaçma riski varmış... Üredinamiye girdim ve kapasitem 280 cc çıktı, sonra ivp ve retru çektiler, retruda 300 cc sıvı aldım ama çok şükürki korkulan şey yoktu, eğer olsaydı daimi sonda kullanmak zorunda kalıcaktım. Ara sonda kullanmaya başladım ve mesane genişletici olarakta spasmex kullandım (üropandaki yan etkilerin görülmediği bir ilaç) şuan kapasitem 400 civarında. C vitamini kullandıktan sonra kapasitemde bir artış hissetmedim, sanırım spasmex yapıcağı kadarını zaten yapmıştı

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.253

C vitamini ile mesane kapasitesi arasında şöyle bir bağlantı kuruyorum: C vitamini sayesinde enfeksiyon olması önleniyor, bundan dolayı mesane iç basıncının artması/tetiklenmesi/kasılması önleniyor ve sızıntı olmuyor. Böylece yeterli sıvı içildiğinde ve mesane basıncını kontrol edici ilaç (üropan vs.) kullanıldığında, mesane kapasitesinin -sızıntı olmadan- sonuna kadar kullanılması sağlanıyor.
    Sürekli sınırda kullanılan mesane kapasitesi de küçülmeye fırsat bulamadığı gibi, büyüyor da
    Tabi buradaki en en en en en önemli nokta, mesane iç basıncını azaltıcı ilacı ihmal etmemek ve mesaneyi maksimum kapasitesinde kullanacağım derken, aşırı zorlayıp, idrarın böbreklere dönmesine neden olmamak. Böylesi zorlamalarda terleme, yüzde kızarıklık, kaşıntı ve huzursuzluk olur insanda. Hemen TAK yapmak gerek...
    Herşey kişinin kendini tanımasıyla ve vücuduyla ilgili sınırlarını doktorlardan öğrenmesiyle alakalı...

Üye
    hatice Avatarı

Son Giriş
    29.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bir eczacının önerisiyle piyeloseptyl le tanıştım, bu ilacın çok güzel bir antiseptik olduğunu, vücutta birikme yapmadığını söyledi, hiç enfeksiyonum olmadığı zamanlarda bile ara ara kullanmamı önerdi.
    Şimdi şüphelendiğim bir durum olduğunda bu ilacı alıyorum. Bu ilacı tanıyan varmı?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.253

İlacı tanımıyorum
    "Enfeksiyon yoksa da risk hissedildiğinde kullanılabilir" olup olmadığını iyice teyit etmek gerek.
    Ben, her gün 1 çay kaşığı Purinol'ü suda eritip içiyorum mesela. Acaba bu da benzer bir kullanıma uygun mu?
    Bu konu çok önemli, zira sonuunda vücudun bakterilere karşı direnci yok olabilir, ya da tersten söylersek, bakterilerin antibiyotiklere karşı dirençli hale gelmesine sebep olabiliriz! Bir kaç doktordan teyit etmek gerek. Ben haftaya doktora gideceğim. Unutmazsam bu konuyu da sorarım.

İlaç adı: PIYELOSEPTYL

PROSPEKTÜS BİLGİLERİ
    Sistemik Antiinfektifler, Antibiyotikler » Antibakteriyel
    Ticari Şekilleri
    » 100 mg 30 Tablet
    » 100 ml Oral Süspansiyon
    » 50 mg 30 Kapsül

Endikasyonları
    PİYELOSEPTYL üriner sistem organlarının akut ve kronik enfeksiyonlarının tedavisinde endikedir ; piyelit, piyelonefrit, sistit, üreterit, üretrit, prostatit, bakteriüri. vb. İdrar yolları enfeksiyonlarının en sık görülen etkenleri Escherichia coli, Enterococcus, Staphylococcus aureus ve bazı Proteus şuşları PİYELOSEPTYL’e hassastır. Disk veya tüp dilüsyon tekniği ile Klebsiella aerobacter ve Proteus türlerinin nitrofurantoine hassas olduğu gösterildiği takdirde bu enfeksiyonlarda da kullanılır. Bütün Pseudomonas türleri ise nitrofurantoine dirençlidir.

Üye
    GuLeNKIZ Avatarı

Son Giriş
    17.03-2013
    Saat
    17:13
    Yaşadığı Yer
    uzaklar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende kullanmıştım bu ilacı pek bir yan etkisini görmedim urapanda kullandım
    en son ürodinami olduğumda 5 sene eveldi idrarının hepsi boşalmıyor denmişti ama ben sonda kullanmayı reddettim bakalım umarım sorun yaşamam ileride

Üye
    eses-26 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:45
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu konu banma göre tamamen sondanın kalitesine bağlı..

Üye
    gazibekirbasketci Avatarı

Son Giriş
    29.04-2007
    Saat
    22:15
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sondadan enfeksiyon olmaz enfeksiyon dikkatli yapmazsan olur sonda yaparken eldiven kullanman lazım ıslak mendil kullanman lazım

Üye
    GuRuR Avatarı

Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    16:26
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Slm..
    Arkadaşlar sonda kullanıldığı surece bakteri hep varolacaktır,bence antibiyotik kullanmak gecici cözüm zorda kalmadıkca kullanmayın ben ateşim cıkınca kullanırdım,devamlı antibiyotik kullanımı vucuttaki faydalı bakterileride ölduruyor ve mantar oluşumuna zemin hazırlıyo,
    mesane problemi olan arkadaşlar suyu bol tuketin ,eksersiz şart,sonda kullananlar taş oluşma riskine karşı kontrollu olsunlar taşlar,bakteri sebebidir.
    Saygılar...

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12