Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 26 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    AYDEM Avatarı

Gerçek Adı
    Abdulkerim
    Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba Arkadaşlar!

Omurilik Felçliler ve haraketsiz kalan kişilerin damarlardaki kanda pıhtılaşma olduğu ,kalp ve damar hastalıklarına sebep olduğu için doktorlar CORASPİN kullanımını tavsiye ediyorlar.CORASPİN kanı sulandırıyor.
    Diğer tarafta, CORASPİN kullanımında,yan etkisinin olduğu, kanı sulandırdığı için kanamalara yol açtığını doktorlar ifade ediyorlar.Özellikle Mide kanamasına yol açabildiğine dikkat çekiyolar.
    Bu durumda,olumlu ve olumsuz etkisinin olduğu görülüyor.
    CORASPİN kullananların görüşlerini bekliyorum...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Ben haftada 4-5 tane alıyorum.
    Midesinde rahatsızlık olanlar tabii ki doktor kontrolünde olamlılar. Ama onun haricinde, değil omurilik felçliler, 35 yaşını geçmiş tamamen sağlıklı bireyler için bile, günde bir aspirinle kanı sulandırmanın, kalp krizi ve benzeri riskleri azaltığını söylüyor uzmanlar.
    Malum, sağlıksız beslenme ve çevre koşulları, damar tıkanıklıkları vb. sonuçları baya arttırdı.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    FINDIK Avatarı

Son Giriş
    26.04-2006
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

BENDE HAFTADA 4-5 KERE CORASPİN ALIYORUM. DOKTORUM FAYDASI OLUR ZARARI OLMAZ DİYEREK TAVSİYE ETTİ.

Üye
    msg Avatarı

Son Giriş
    29.11-2017
    Saat
    15:10
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bana'da yıllar önce günaşırı 1 -2 adet kullanabilirsin demişlerdi. Fakat son dönemlerde karaciğer fonksiyon değerleri normal dışı çıkınca kullanmamam istendi. Ayrıca kan pıhtılaşma sorunu olanlar Aspirin türevi ilaçlar kullanmaması gerekiyor.

Mide sorunu olanlar için şu anda ismini hatırlamıyorum ama Coraspin, aspirin gibi eşdeğer bir ilac, bunlardan tek farkı bağırsakta çözünmesi. Dolayısı ile mide rahatsızlığı olanlar için, annem kullanmıştı. Mide sorunu olanlar bunuda doktorundan isteyebilir.

Doktorumuza danışmadan kullanmayalım.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

msg, bahsettiğin ilaç, ECOPİRİN olabilir sanırım.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    fgrsu Avatarı

Gerçek Adı
    Figen
    Son Giriş
    07.06-2016
    Saat
    19:21
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

BEN DE KAZA GEÇİRDİĞİM GÜNDEN BERİ TÜM DOKTORLAR ÖNERDİ CORASPİNİ
    ARKADAŞLARIMIN DA DEDİĞİ GİBİ BU NORMAL ASPİRİN YADA BEBE ASPİRİNİ DE OLABİLİR AMA CORASPİN BAĞIRSAKTA ÇÖZÜLDÜĞÜ İÇİN ÖNERİLİYOR ÇÜNKÜ MİDESİ RAHATSIZ OLANLAR ASPİRİN ALAMIYOR BİLİYORSUNUZ
    BU ARADA BENİM ŞAHSEN GÖRÜŞTÜĞÜM BAZI ARKADAŞLARIMDA YAŞADIĞIM BİR OLAYI SİZE İLETMEK İSTİYORUM CORASPİNİ ASSPİRİN GİBİ ZANNEDİP AĞRIKESİCİ NİYETİNEDE ALIYORLAR ANCAK CORASPİN YALNIZCA KANI SULANDIRIR ASLA AĞRI KESİCİ BİR ÖZELLİĞİ YOKTUR BİLMEYEN ARKADAŞLARIN BİLGİSİNE

Üye
    wedo Avatarı

Gerçek Adı
    WEDO
    Son Giriş
    09.06-2017
    Saat
    01:34
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben 14 yıldır O.F yim ancak hiç coraspin yada türevi ilaç kullanmadım ve böylebir tavsiyede olmadı. Rahatsızlıkta olmadı buna karşılık.

Üye
    hatice Avatarı

Son Giriş
    29.08-2017
    Saat
    14:28
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Banada böyle bir tavsiyede bulunulmadı, yarın rutin tahlillerimi vericem, bi sorayım doktora niye beni mahrum ediyormuş bu ilaçtan
    Fazla ilaç almayı sevmeyen biri olarak, sevgili nöbetçi doktorumuza bir soru sormak istiyorum, kanı sulandıran besinler yokmu? İşin doğal yolunuda bilsek.

Üye
    Pegasus Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    18:03
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    19

Böyle bir ilaç kullanmam gerektiğine yönelik doktorlarımdan hiç öneri gelmedi. Beş yıllık parapleji hikayemde zaman zaman ayaklarımın şişmesi durumunda başvurduğum doktor'un reçetesinde coraspin adlı ilacı görmeme rağmen sürekli bir kullanım önerisi olmadı. Omurilik felçlilerin bu anlamda farklılıklarının ön plana çıkması nedeniyle bu öneriyi aldıkları tezi kabul görmeyeceğinden neden bazılarımıza önerilirken bir çoğumuzun konudan bihaber olduğunu anlamakta zorluk çekiyorum.

Üye
    Pegasus Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    19

Şarabın markası önemli mi hocam? Yoksa kırmızı olsunda köpek öldüren de olsa farketmez mi diyorsunuz? Şaka bir yana benim uzun zamandır merak ettiğim bir konuya değindiniz. Şimdi medyada bu limitli kırmızı şarabın yararlarına dair yazıları hemen her gün okuyoruz. Bunun bir marketing çalışması olup olmadığı tartışmasını bir yana koyup önermenin doğru olduğunu kabul etsek bile benim merak ettiğim;bunun çok daha faydalı alternatifleri yok mudur? Örneğin güzel ülkemde aşağı tabaka içeceği olarak görülüp yüz çevrilen şalgam mesela. Gurme olmamakla beraber iyi bir şalgamın iyi bir şaraptan daha lezzetli olduğunu iddia edebilirim kendi adıma. Hollyvood filmlerinde yer almadığı için ülkemiz monşerlerinden de pek ilgi görmeyen bu içecek acaba içerdiği vitamin ve mineraller bakımından yeterince araştırılmış mıdır? Acaba bu içecek şaraptan daha mı az faydalıdır? Düşün! ey yurdum insanı...

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili Pegasus,

Şalgam suyu ile şarabı karşılaştırıp "ikisi de içki" demek, bildiğimiz; elma ile armutu toplayıp "ikisi de meyve" demeye benzedi biraz. :wink:

Şaraptaki alkolle şalgam suyundaki lezzetin bir arada olduğu bir içki çeşidine kimse "hayır" demezdi her helde? :wink:

Üye
    Pegasus Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    19

Eğer içeçek olarak bakarsanız kesinlikle haklısınız. Hatta değil elma ile armut bence elma ile hindistan cevizi kadar alakasız oldu. Ama mesele sağlık ve fayda olunca iş değişir. Yemekte şarap faydalıdır ama bence şalgam daha faydalıdır. Hem de daha ucuz. Hemde bizim yerli içeceğimiz. Hemde daha lezzetli( bence) Valla sosyal psikolojide "conformism" diye bir kavram var. İnsanların çevrede gördüklerine uyma eğilimi olduğunu anlatıyor. Bakın bi gün çıksın bi holyvood yıldızı ve elinde bi şalgamla poz versin bizim memleket lümpenleri aynen şarabı bırakıp şalgama dönecektir. Psikolojik bir şartlanma bu şarap konusu bence. Yoksa öyle zevk mevk meselesi olduguna inanmıyorum. Bunuda nerden çıkardın diye soranlar olabilir. Geçenlerde Akşam gazetesi genel yayın yönetmeni Sersar turgut anlatıyordu köşesinde. İddiasına göre (Şaka da olabilir) Hürriyet gazetesi genel yayın yönetmeni Ertuğrul özköke- ki kendisi iyi bir şarap uzmanı oldugu iddiasındadır- pahalı bi şarap şişesinde memleketin ucuz şaraplarından birini sunmuş ve bu şarap sözkonusu şahıs tarafından buyuk övgü almış... Bizim memleketin şarapcısındaki zevk ve damak düşkünlüğü bu durumdan ibarettir. Bence şarap içmek daha çok bir statü simgesi oldugundan itibar görüyor. Öyle damak zevkinden falan değil. Çünkü bu içkinin öyle insanı kendine baglayacak bir tadıda yok hani. Tekrar iddia ediyorum. Memleketimizdeki bu lümpenlik ortadan kalktıgında bu diyarda şalgam şarabı döver. Hodri meydan!!!

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    A.
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    17
    Blog Mesajları
    28

:P Bizim memlekette şalgam şarabı dövüyor zaten.

Faydalı bir içecek olduğu kesin , aslında fermantasyona uğrayan tüm içecekler vitamin ve mineral deposu. Şarap ilk akla gelen , şalgam, boza , hatta elma sirkesi...(midenizin sağlam olması kaydıyla) tüketilmeli derim.

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Pegasus
    ... Memleketimizdeki bu lümpenlik ortadan kalktıgında bu diyarda şalgam şarabı döver. Hodri meydan!!!
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Sema
    :P Bizim memlekette şalgam şarabı dövüyor zaten.
    Ben yine de derim ki: "Herkes akranına çatsın!!" :lol: Bildiğim kadarıyla şarap, tarihin en eski alkollü içkisi. Toplumsal zevkleri kolay kolay değiştiremeyeceğimizi düşünürsek, kimsenin şarabın tahtını sallamaya bile kalkmamasını öneririm. :wink:

Şalgam suyunun yapımı konusunda tam bir bilgim yok! Fermantasyonu ve varsa alkol oranı konusunu biraz açarsanız iyi olur.

Bu arada farkındaysanız başlıktan hayli uzaklaştık. Adminler kulağımızı çekmesin sakın.. ops:

Üye
    Pegasus Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    19

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Baben konudan uzaklaştık doğru; ama hoş bi noktaya geldik. Şimdi öyle eskiliğe ve alkole bağımlı bir düşüncenin kımızı da öne sürmesi gerekir ki bu ata içeceğinin memleketimizde esamesi okunmaz. Oysa kımızda alköllü ve yaşlılık bağlamında sakalları iyice ağarmış en az şarap kadar antik bir kardeşimizdir. Faydaya gelince : kımız da fayda zarar denkleminde şarabı döğer valla. Kımızın bazı türlerinin hastaları dimdik ayağa diktiği söylenir. Ama ondan da kimse bahsetmiyor. Hem tamda senin ihtiyaçlarına cevap veriyor. Alkollü...

Konuyu uzatmadan bi nokta koyalım şu halde. Şarap içmek, bu ülkede bir zevk tercihinden daha ziyade bir statü simgesi olması bağlamında tercih edilmektedir. Limitli şarap içiminin sağlık açısından desteklenmesi batı kültüründe oldukça yaygın olan bu içkinin bir nevi meşrulaştırılmasını ve içenlerin rahatlamasını sağlasa da ülkemiz kültüründe yaygın olmayan bu içeceğin- bizim aslan gibi aslan sütümüz var- sağlıklı olduğunu ileri sürerek olur vermek bana çok sağlıklı gelmemekte. Bu yaklaşımın sağlığına düşkün benim gibi alkol almayan bireyleri bile gıdıklayarak- sırf sağlık olsun diye- alkole yönlendirebilme olasılıgını göz önünde bulundurmak ve sırf faydalılık kavramı öne sürülecekse yerli - ve gerçekten faydalı- ürünlerle desteklenmesi taraftarı olduğumu kamuoyuna saygı sevgi ve muhabbetlerimle bildiririm efendim.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon