Sayfa 1 / 6 12345 ... SonSon
Toplam 87 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    SALVATORE Avatarı

Son Giriş
    14.10-2010
    Saat
    11:33
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    talasemi hastasıyım her ay kan alıyorum
    bununla birlikte 2006 eylül ayında kaza gecirdim vertebra 4 denilen bölgede kırık oldu his ve duyu kaybı ilk günlerde motor kontrollerinde sonuç alamadılar doktoruma sinirlerde bişe varmı die sorduğumda bana yok dedi belkide moral vermek içindi neyse..
    daha sonra evde el ayak hareketleriyle egzesizlere dewam ettim 3 ay yatım , sonra yavaş yavaş yürümeye başladım
    6 ayda baya baya yürür oldum ama koşamıordum
    kontroller için doktoruma gittiğimde bana bunun bir mucize gibi bişe olduğunu söyledi ama ben halen ayaklarımda güçsüzlük hissediordum
    bundan daha iyi olmayı bekleme dedi bana , ama ben öle düşünmedim aksine hiç takmadım ayaklarım güçsüz olsada normal yaşantıma dewwam ettim arada futbol topuyla oynamaya çalışdım 1 sene sonra inanılmaz gelişmeler oldu cidden eski sağlığıma dönmeye başladım , ve şu anda
    2 seneye yaklaşıyor ve ben artık koşabiliyorum
    yalnız bu halen ayaklarımda dizden aşağıda sıcak soğuk hissinde algılamada bazen küçük sorunlar oluyor bunda şükür tabii
    bu arada benim bir büyük sıkıntım varki oda tedavimi aksattığım için
    yani tak kullanmadığım için nörojen mesane denen hastalıkla uğraşıorum bundada baya olumlu gelişmeler oldu şunu sormak istiyorum
    nörojen mesane tedavime 4 aydır başladım , bu problem ciddi anlamda tedavi edilirse hastalık olmakdan çıkarmı yoksa ne yapartsak yapalım
    belli bir oranda idrar sorunu olacak mı? saygılar

arkadaşlar bende nörojen mesane illetiyle uğraşıyorum
    doktorum bana günde 4 kez tak kullanmamı ve bunun yanında sabah akşam 2mg detrusitol hap kullanmamı önerdi
    detrusitol idrar kaçağına izin vermior nörojen mesane probleminde mesanede kasılmalar oluyor bunu engelliyormu evet sanki engelliyor ama
    tak dışında idrara çıkdığınız zaman idrar yapmakda çok güçlük çekiosunuz ve idrarı boşaltmak cidden imkansız kullanmazsanızda tutmakda zorluk çekebilirsiniz,,
    benim sorum nörojen mesane tedavi edilebilir bir hastalıkmıdır ben
    4 aydan beri düzenli tedavim yapıyorum , 2 sene de olsa razı olucam
    ama benim şuanki en büyük sorunum zamanla tamamen gecip gecmeyeceğini öğrenmek saygılar..

Üye
    arif 34 Avatarı

Gerçek Adı
    Arif
    Son Giriş
    18.08-2016
    Saat
    13:02
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardeş ben de bu dertten muzdaribim.yapacak 1 şey yok. tak fişi bitir işi, taka devam.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    462
    Verilen Beğeniler
    733

Bildiğim kadarıyla tedavisi olmuyor. Zaten kullandığın Detrusitol de tedavi amaçlı değil, anlık mesane iç basıncını düşürmek amaçlı.
    Mesane çeperine botoks zerk etmek gibi bir seçenek var, ama o da geçici. Bazı kişilerde 3 ay, bazılarında 1-2 sene işe yarıyor. Ama sonra yine yapılması gerekiyor...

Üye
    MALIÇLI Avatarı

Son Giriş
    12.01-2017
    Saat
    13:56
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

28 yaşındayım malesef norejen mesaneyim

Üye
    hep10un100unden Avatarı

Son Giriş
    18.04-2017
    Saat
    14:30
    Yaşadığı Yer
    DÜZCE/Akçakoca
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bu konuda benmde yardıma ihtiyacım var aslında L3 seviyesinden omuriliğimi zedeledm zorda olsa yürüyrom öncesinde bende tak kullanıyodum yanlız bir yerden sonra sıkıldığım için tak kullanmayı hiç bir hekime görünmeden danışmadan bıraktım ama tabi üriner olarak his kaybı halen var kaçak problemi yaşamıyorum ama belirli saatlerde mesaneyi boşaltabiliyorm bunn bana bir zararı olur mu acaba_____??

Üye
    rotinda Avatarı

Gerçek Adı
    gülcan
    Son Giriş
    10.11-2015
    Saat
    15:17
    Yaşadığı Yer
    Şanlıurfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba ben de nöjojen mesane hastasıyım. 10 yıl oldu cekıyorum bu hastalığı. hacettepe de tedavi gördum 3 yıldır ılaçlarla ıdare edıyorum. şu an EMSELEX ve LAYRICA kullanıyorum. bılıyorum tedavi amaclı degıl bu ılaclar yenı bır gelısme beklıyorum. allah yardımcımız olsun.

Üye
    nafia Avatarı

Son Giriş
    31.08-2009
    Saat
    23:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın gülcan kardeşim ben de nörojen mesaneyim. 2 ay önce adanada seyhan araştırma ve uygulama hastanesinden bir doktor bana yurt dışından bir ilaç getirtti . kullandım %50 iyileşme gösterdi 3 aylık daha ilaç istendi. sanırım kurtulacağım bu illetten ilacın ismi ubretid ben de bilmiyorum kalıcı mı geçicimi ama etkisini görüyorum tavsiye ederim sanada allah şifa versin

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    462
    Verilen Beğeniler
    733

ubretid isimli ilaç hakkında daha çok detay verebilir misiniz? Tedavi sürecinde nasıl bir etki yaptı. Sonunda nörojen mesaneden tam olarak kurtulabilecek misiniz?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    nafia Avatarı

Son Giriş
    31.08-2009
    Saat
    23:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

örneğin kalça eklemlerimde ağrı ve kitlenme olurdu. %70 kadar iyileşme gösterdi. idrar kaçırmam %50 azaldı. idrar ihtiyacı hissi %10 gibi ama tamamen geçip geçmeyeceğini dotoruma sormadım. ama doktorum 3 ay daha kullanmam gerektiğini söyledi. her halde geçecek.bildiğime göre ilacın içeriği mesane kaslarının kasılmasını , omur ilik ve beynin uyarılmasını saglıyormuş.

Üye
    bolubeyi Avatarı

Son Giriş
    02.09-2012
    Saat
    14:34
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Nörojen mesane tedavisi olmayan bir hastalıktır. Bu hastalıkta tam şifa söz konusu değildir. Yapılan tedaviler mevcut durumu koruyarak böbrekleri riskten uzak tutmak içindir. Ne zaman olur ki omurilikteki hasarlar tedavi edilebilir ozaman nörojen mesanenin de çaresi bulunur.

Üye
    mubiş09 Avatarı

Son Giriş
    08.05-2016
    Saat
    11:42
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba bende aynı dertten muzdaribim ama benim tam olarak nasıl böyle oldugum belirsiz ama ben kendi evimde oldugum zaman idarırımı basen yapabiliyorum bazen de yapamıyorum ve yapamadıgım zaman dus alırmıs gibi sıcak suyla idrarımı sanki bi sorunum yokmus gibi istedigim zaman yapabiliyorum acaba böyle bir durum sizlerdede varmı merak ediorum....?

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    24.07-2017
    Saat
    21:27
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

Bende tedavisinin olamadığını biliyorum ancak ilacın kaslara etkisiden ve ilacın faydasını gördüğünden bahsen bi kardeşimizi görüncede umutlanmadan edemedim inşallah bu ilacın faydası vardır dicem ama sinirlerden gelen bi rahatsızlık olduğu için sadece mesanenin kaslarının güçlenmesiyle değil sinirlerin düzelmeside gerekir yoksa ilacı devamlı kullanmak gerekecekdir geçici bir tedavidir
    tam iyileşmek için hasarın geldiği yeri yani omurilik sinirlerini onarmak gerek buda kök hücre tedavisi ile mümkün bununda çalışmaları şuan durduruldu diye biliyorum ...

ben urbetid isimli ilacı doç dr engin altıntaş (gastroentoloji )hocama sordum bugün muayeneden geldim ilaçtan haberdar değil ancak içeriğini internetten bulup tercüme edip okudu. evet kullanılabilir dedi
    fakat iyileşme söz konusu değil sadece nörjenik mesane için ve nörojenik bağırsakların kaslarını kuvvetlendirir yardımcı olan bi ilaç dedi
    yaralanma sinrisel olduğu için daha önce ben de söylemişdim sinirler zedeli olunca sadece lokal faydası var en azından bi faydası var rahatlık sağlıyor yanlız mutlaka gözetimde kullanılmalı gerektiğini ilacın çok fazla yan etkisinin olduğunu gördü
    dikkatli bi şekilde kullanırlısa yardımcı olur dedi

benim rahatsızlıklarımda nörojenik mesane ve nörojenik bağırsak sende kullanabilirsin dedi....

Üye
    ülgen Avatarı

Son Giriş
    14.02-2013
    Saat
    23:32
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar ubretide denilen ilacı 9 ay kullandım. İlk kullanmaya başladığımda tak bile yapmıyordum. Doktoruma söyledim. Doktor tam tersine tak'ı hiç aksatmamam gerektiğini söyledi.
    Anladığım kadarıyla ilaç mesane iç basıncını arttırarak sizi idrara çıkarıyor. 9 ay sonunda yapılan ürodinami sonucu ilacın bende işe yaramadığı görüldü ve ilacı bıraktım.
    İlacın tedaviye yönelik bir etkisi yok, kullandığınız sürece etkili. Etkinliği kişiden kişiye değişiyordur. Doktor gözetimi olmadan kullanmayalım.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    462
    Verilen Beğeniler
    733

Yok ülgen, iç basıncı azaltır bu tür ilaçlar. Böylece mesane içinde oluşan basınç nedeniyle idrarın böbrekelre geri kaçmasının önüne geçilir.
    İşemeyi sağlayan şeyse kaslardır. Bu ilaçların bu kaslarla bir ilgisi yok.

Ben böyle biliyorum

Üye
    denizsu Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    anladığım kadarıyla ''ubredit'' isimli ilaçta diğer destrisitol ve benzerı ılaçların yaptığı işlevi yapıyor.. doğru mudur Bülent Bey ?..

birde destrisitol ve benzerı ilaçlar kullanıldığında nöröjen mesanede, böbreği korumus oluyor mu ?..
    Teşekkürler

Ayrıca ''sting'' denılen bir sey duymustum, gerıye kaçıs olmasın, zarar vermesın dıye bı cesıt ışlem yapılıyormus..
    bununla ılgılı bılgınız var mı ?..

Sayfa 1 / 6 12345 ... SonSon