Sayfa 2 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 87 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    engin934 Avatarı

Gerçek Adı
    Engin
    Son Giriş
    13.01-2017
    Saat
    15:19
    Yaşadığı Yer
    İş durumundan Tekirdag
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sting goggle baktım ama bu bir gurup ismi sanırım nörojen mesaneyle alakalı bişi bulamadım konuyla ilgili bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

Üye
    denizsu Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent Bey siz cevaplayabilirseniz sevinirim ,,,
    Teşekkürler.

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:20
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

bende nörojen mesane hastasıyım en son tekrar ürodinami denilen tetkik yapıldı ve kesin teşhis kondu omurilik amelyatından dolayı meydana gelen bir rahatsızlık bendeki günde 6 defa temiz aralıklı kataterle idrarımı yapıyorum (tak) doktorumun söylemiş olduğu şuan için tedavi edilebilir bi rahatsızlık değil sizede geçmiş olsun umarım birgün tedavisi mümkün olur...

Bir not olarakda şunu beliteyim söylemiş olduğunuz ilaçların herhangi bir faydası yok en iyi tedavi şekli tak kullanımı arkadaşlar o ilaçların bir çok yan etkisi var bilginize bende bizzat araşdırdım doktoruma danışdım...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    265
    Verilen Beğeniler
    418

ubredit'i tanımıyorum. Hakkında bir bilgim yok.

Detrusitol vb. ilaçların amacı evet, mesane iç basıncını azaltmak ve bu sayede böbreğe idrar kaçışını önleyerek böbrekleri korumaktır

sting'e dair bilgim de yok maalesef

Üye
    ozlemmm Avatarı

Gerçek Adı
    özlem
    Son Giriş
    28.02-2011
    Saat
    02:53
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar 21 yaşındayım ve 21 senedir bu hastalık mevcutt...ben normal lavoba ihtiyacı görüorum ama hepsini değil bu yüzden katater kullanıorum sadece gecelerii...son 5 6 senedir kendi istediğimle ilaç almıyorum ve hiç bir değişiklik görmüyorum...

eğer bu hastalığın bir çözümü olsaydıı ben de bu kadar uzun sürmezdii...ömür boyu katater kullanılıyor...

Üye
    RenaL Avatarı

Son Giriş
    21.01-2012
    Saat
    16:08
    Yaşadığı Yer
    afyonkarahisar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: engin934 Mesajı Gör
    sting goggle baktım ama bu bir gurup ismi sanırım nörojen mesaneyle alakalı bişi bulamadım konuyla ilgili bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

Buradaki forum cevabimdan nörojen mesane ve TAK ile ilgili yaşadıklarımı okuyabilirsiniz...

http://www.engelliler.biz/forum/sagl...-gorusler.html

vezikoureteral reflu2 - Nörojen mesane tedavi edilebilir bir hastalık mıdır?

Bu bir Voiding rontgeni.. Sonda ile mesaneye renkli verilen ilaç sayesinde idrar kaçağı (Vezikoüreteral Reflü (VUR) olup olmadığını net görebiliyoruz. Bakın böbreklere kadar ulaşmış malesef...

Şimdi, STİNG uygulanmış biri olarak bir şeyler paylaşmak isterim..

5 yıl hemodiyalize girdim ve 5 yıl öncede böbrek nakli oldum. Böbreklerimi kaybetmemin bir sürü nedeni var, biri de "idrar kaçağı".. Böbrek nakli olmadan önce kadavraya yazılma işlemlerim esnasında nefrologum böbreklerimin çok kötü olduğunu ve transplant öncesinde alınması gerektiğini söyledi.(bazılarının alınmıyor, bazılarınınsa nakil ameliyatı esnasında alınıyor.) Kadavraya yazılır yazılmaz hemen ürologa gittim ve böbreklerimin alınması için gerekli hazırlıklara başladık. Büyük ve zorlu bir ameliyatla kaçakdan dolayı balçık halini almış böbreklerim 4 saat süren oeprasyonla alındı. Çok ameliyat oldum ama bu inanın en zoruydu. Bazı arkadaşlarım laporoskopi ile aldırdılar (kanamazsız-dikişsiz operasyon) lakin sonrasında parça vs kaldı zorluk çektiler, mutlaka açık ameliyat ile aldırın derim.

Velhasıl, o güzel gün geldi ve ben böbrek nakli oldum. Nakil sonrası çok fazla komplikasyon yaşarız, hele ki ilk dönemler. Taburcu oldum ve akabinde ciddi idrar yolu enfeksiyonları olmaya başladı, normal dedi doktorlar. Hemen antibiyotik tedavisi ardından idrar kültürü ve sonuç steril.. takip eden hafta yine enfeksiyon yine antibiyotik.......derken bu 4 ay devam etti. Artık normal değildi bana göre.. Yapılan voidingde Organ Nakli ekibinin cerrahı "idrar kaçağınız var, grade 2 çok fazla değil, öp öp başına koy dedi"... Dünya başıma yıkıldı, böbreklerimi bu tanıyla kaybettim yine kaybedersem diye deli gibi ağlamaya başladım.. Hemen voiding sonucunu alıp nakil öncesi böbreklerimi alan ürologuma gittim. voidinge bakar bakmaz:

-evet, idrar kaçağı var fakat eski idrar yolunuzda.. Ben transplant esnasında bu idrar kaçağından bozulmuş idrar yollarınızın klipslenmesiyle ilgili not düşmüştüm.... dediğinde boynuna sarılacaktım nerdeyse

Malum kadavra organı ne kadar çabuk nakledilirse o kadar iyi.. (4 saatte böbreklerim alındı, 2 saatte yeni böbrek nakledildi) bu yüzden Organ nakli ekibi dosyayı incelemediğinden klipslenmemiş ve artık idrar yapmaya başladığımdan eski idrar yollarıma kaçak başlayınca enfeksiyon sürekli nüksediyormuş.

Ürologum STİNG yapacağız dedi. İlk defa duydum nedir hocam dedim? Lokal anestesi ile eski idrar yolunuza girip bir nevi 404 yapıştırıcı gibi maddenin oraya sıkılıp yapıştığını düşünün dedi.. Fakat bu her insanda tutmayabiliyor, vucud zamanla ilacı emebiliyor dedi. Sting yapıldı 1 gün hastanede kaldım ve 1 ay sonra kontrol olacak dedi, 1 ay zarfında idrar tahlili verilip enfeksiyon olup olmadığı sonundada voiding yapılarak yapışıp yapışmadığına bakılacak dedi.

Nakil de STİNG de olalı 5 yıl oldu. Hamdolsun Rabbime bana o günleri gösterdi. Şu anda bi sıkıntım yok, inşaallah da olmaz.

Yorumlarım çok uzun oluyor arkadaşlar ama net beyninizde canlandırabileceğinizi düşünerek ayrıntılı yazmayı uygun görüyorum..

Sting yaptırılacak varsa belki tutar çekinmeyin bi zorluğu yok..

Geçmiş olsun, sevgilerimle.

Üye
    sedatarslan Avatarı

Gerçek Adı
    sedat arslan
    Son Giriş
    09.07-2011
    Saat
    00:46
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

EVET GEÇİCİ BİR YÖNTEM BİLİYORUM UMARIM İŞİNİZE YARAR benim kardeşim zihinsel engelli 3 yıl önce (2008) nörojenik mesane olmuştu ve bu konu için çok araştırma yaptım en sonunda bu sorunun tedavisi için BOTOKS yönteminin olduğunu öğrendim her hastaya uygulanıp uygulanamayacağını bilmiyorum dilimin döndüğü şekilde size anlatmaya çalışıyım fakat YANLIŞ bildiğim yerler mutlaka vardır. lütfen bu yöntemi uygulayan bir doktorla görüşmeden, detaylı bilgi almadan umutlanmayınız eğer olumsuz cevaplar alırsanız gerçekten tam bir hayal kırıklığı oluyor ve gerçekten tam bir yıkım oluyor.
    şu şekilde uygulanıyor;

bıcak değmeden yapılan, sonda şeklinde kameralı bir iğne ile uygulanıyor sondanın geçtiği yol takip edilerek mesanenin hemen önündeki (yanlış bilmiyorsam sfinks kasları) kaslara botoks enjekte ediliyor ve kaslar gevşiyor ardından enjekte edilen botoks kasları hep açık şekilde tutuyor , idrar rahat geçiş yapabiliyor yani kasılı olan kaslar gevşek bıraktırılıyor. kardeşime uyguladılar ve şuan idrarını yapabiliyor fakat kardeşim engelli olduğu ve ne zaman idrarını yapacağını bilmediği için altı bezleniyor. sanırım bu tedaviyi yaptırınca idrarınız sizin kontrolünüzden çıkıyor yani istemsiz idrar kaçırıyosunuz her durum için bu böyle olacak diye birşey yok. Bu yöntemi, bu sıkıntıyı yaşayan herkesin araştırmasını tavsiye ediyorum tıp ta herşey çok hızlı lütfen devamlı takip edin!! kendi şifanız için.
    not: BOTOKS GEÇİCİ BİR YÖNTEM 6-9 AY SONRA ETKİSİNİ KAYBEDİYOR AMA %15 İHTİMALLE DE KALICI BİR TEDAVİ ŞANSI OLABİLİYOR DİYE SÖYLENMİŞTİ.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    265
    Verilen Beğeniler
    418

Sedat bey, bilgilerinizi paylaştığınız için teşekkürler.

Kardeşinizde botoks sfinktere enjekte edildiği için idrarın çıkış sorunu ortadal kalkmış. Botoks bir de mesane çeperine enjekte ediliyor bildiğim kadarıyla. O ugulama ile mesanenin "doldum" diye beyne haber verip işeme hissi vermesine müdahale ediliyor ve aşırı aktif mesanenin sakinleşmesi sağlanıyor.
    Bu konuda şurada güzel bir yazı mevcut: ailem.com
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    hemşireyim ben Avatarı

Son Giriş
    29.08-2011
    Saat
    21:54
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende nörojen mesane hastasıyım. 3 yıldır çekiyorum. benim doktorum bana fizik tedaviye gönderdi. bu sayede sinirlerimi güçlendircez. eger faydası olursa fransadan bi pil var. onu getittircez sakral bölgeme takıcaz ve kesin tedavisi olcak inşallah. sizde doktorunuza bu konu hakkında bisorun.

Üye
    GuRuR Avatarı

Son Giriş
    20.03-2017
    Saat
    21:34
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Norejen mesane kişiden kişiye farklılık gösteriyor, kimi kaçırıyor, kimi boşaltamıyor, kimide aktif mesane gunu gununu tutmuyor, ilaçla bazıları cok fayda göruyor.

Üye
    naser34 Avatarı

Son Giriş
    13.03-2017
    Saat
    19:10
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

nörojenik mesaneye robotik çözüm

Daha detaylı habere buradan ulaşabilirsiniz. iKİ GÜN SONRA AYAKTASINIZ ÖYLE DİYORLAR VİDEOYU İZLEMENİZİ ÖNERİRİM.

Üye
    iskocyalim Avatarı

Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    14:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mesane kanseri ama bu nörojen mesane ile alakalı mı anlamadım. Ama mesaneyi alıp bağırsaktan yeni mesane yapıyorsa yeni yapılan mesane nasıl kasılıyor bide onu anlamadım.

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:46
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    10
    Blog Mesajları
    10

Bağırsaktan yapılan mesane kasılmıyor sadece kese görevi görüyor.. Takla boşaltılıyor mesane..

Üye
    pacebaby Avatarı

Gerçek Adı
    pacebaby
    Son Giriş
    12.05-2014
    Saat
    14:02
    Yaşadığı Yer
    izmir bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

arkadaşlar merhaba ,
    bende son 3 aydır nörojen mesaneyle uğraşıyorumüstüne e.coli enfeksiyonu sürekli üreme yapmakta : / benim doğuştan idrar yolu problemiyle doğmuşum ilk 7 ay sonunda toparlanmış ancak geçtiğimiz ağustos ayında kalp pilinde tansiyonumda problem oldu yeniden hastaneye yattım ve yattığım süreç içerisinde nörojen mesane problemi gelişti bir süre foley sondatakıldı ardından ürodinami testi vs derken taka başlandı günde 4 kez . . . suan yine e.coli 100.000 e çıktı ıkı gundur foley var ve suan inanılmaz derecede ağrım var bi yandan piyelonefrit oldu :/ suan onun ağrıları var . . . işiniçinden ben çıkamıyorum artık . . . bu nörojen mesaneyi nasıl çözebilirim . . . e.coli bakterisini nasıl 0 laya bilirim . . .enfeksiyon tedavisini aldım hastaneden cıkaı daha 14gun oldu tekrardan uremıs :/ enfeksiyonun pile sıçramasından korkuyoruz . . . : /

Üye
    emraht Avatarı

Gerçek Adı
    emrah
    Son Giriş
    03.01-2012
    Saat
    20:16
    Yaşadığı Yer
    aksaray
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    14 yılık nörojen mesane hastasıydım agument sistoplasti yapıldı doktorum o zamanlAR söylemişti ilerde diyalizle karştlaşacaksın diye şuan 2 haftalık diyaliz hastasıyım bu konuda nakil olurmu bilmiyorum olur inşallah umutlarınız bitmesin...

Sayfa 2 / 6 İlkİlk 123456 SonSon