Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    MUR37 Avatarı

Gerçek Adı
    murat tosbıyık
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    12:17
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    herkese slm ben yaklaşık 2 yıldır mictanorm kullanıyorum ve bu ilaç için hastaneden üroloji doktorunda 6 ay süreli (29/11/2010) rapor tarihi yani süresi vardır
    02/03/2011 tarihinde ilacımı aile doktoruma raporu göstererek günde 2x1 olmak üzere reçeteye yazdırdım eczaneye gittik bu ilacın yeni yönetmelikle sgk ödemenin hepsini ödemiyor ilaç katılım payı adı altında
    23tl kesinti yapılır dedi ve sgk sitesine ilaç katkı ve muayene katılım payı sayfasına girerek gördüm

sorum şu bu tür ilaçları kullanan arkadaşlarda ben gibi madurlarmı yoksa eczacının işgüzarlığımı anlamadımson zamanda bu ilacı kullanıp yazdıran arkadaşlar varmı özetle benim raporda

ilaç kullanım süresi:6ay rapor tarihi(29/11/2010)

tanı(lar)

aşırı aktif mesane

ilaçlar: propiverine hcl 2x1

oksibutunin tedavisinden fayda görmemiştir

raporumda böyle yazıyor bilgisi olanlar yanıtlarlarsa sevinirim

Üye
    MUR37 Avatarı

Gerçek Adı
    murat tosbıyık
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    0

ben 2 yıldırkullanoyrum evet banada eczane aynı cevap verildi önceden böyle bir şey yoktu

arkadaşlar bugün kurumdan gelen yazı şu şekilde

Kurumumuza Bilgi Edinme Hakkı Kanunu kapsamında yapmış olduğunuz başvuruya ilgili birim tarafından verilen e-posta cevabı aşağıda sunulmuştur.

Sistemde kayıtlı olan mevcut rapor bilginiz ilaç katılım payından muaf olarak görünmemektedir. 20.00 teşhisle rapor girilmiştir. Norojenik Mesane tanısıda ilaç muafiyeti bulunmamaktadır.

Bilgilerinizi rica ederiz.

son hali ile mictanorm kullanıp rapor çıkaran varmı

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Allah Allah! Ben de raporla alıyordum. Bu yakınlarda yeniden almam gerek. O zaman anlaşılır sgk'Nın ödeyip ödemediği. Benim bildiğim kadarıyla sgk aşağıdaki tüm ilaçları karşılıyordu:

1. EMSELEX
    2. VESİCARE
    3. ÜROPAN
    4. Spasmex
    5. Detrusitol
    6. Mictonorm

Şimdi sürekli ilaç aldığım eczacı ile görüştüm. Kesinlikle böy e bir durum yokmuş. SGK mictonorm'U ödüyormuş aynı şekilde... Ben yakın zamanda çıkaracağım yeni rapor. O zaman yine yazarım buraya...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    süleyman bekar Avatarı

Gerçek Adı
    SÜLEYMAN
    Son Giriş
    07.09-2016
    Saat
    16:05
    Yaşadığı Yer
    BURDUR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mur 37 raporda herhangi bir sorun yok sgk kurmu 01/11/2011 e rapor uygulamasına geçti sistemler allak pullak birde 11 martta değişimler oldu aslında sizin raporda herhangi bir sotun yok katılım alınmaması gerekiyor norohonık mesena olarak yazılması gerekir ek 2 lıstede cıktıysa katılım alınır size örnek gönderdim saygılarımla

İlaç Bilgileri
    İlaç Adı: MICTONORM 15 MG 56
    DRAJE :
    Ambalaj Miktarı: 56.0 Adet
    Farmasotik Formu: Draje
    Tek Doz Miktarı: 1.0 Adet
    Kullanım Süresi: 0 Gün
    Yaş Aralığı: 18-999/0-0
    Perakende/Kamu Fiyatı: 88,73 / 70,54
    Türk Lirası Kamu İndirim Oranı: % 20,50
    Reçete Türü: Normal
    Kamukod No: Tedavi Şeması Gerekli: Evet
    Ay Aralığı: Ocak-Aralık
    Takipli İlaç Sayısı: 0 Kutu
    Takipli İlaç Kul. Süresi: 0 Gün
    Ayaktan Reçetesi: Ödenir
    Yatan Reçetesi: Ödenir
    Ayaktan Maks. Kul. Doz: 3 x 1
    Yatan Maks. Kul. Doz: 4 x 1
    Raporlu Maks. Kul. Doz: 4 x 1
    Maks. Kullanım Periyot: 1 Gün Etkin Madde: SGKFLY -PROPIVERIN HCLSUT
    Bilgileri106671 / Ayaktan Reçetesi / Raporlu
    Maks.Ödenen Süre: ----
    Maksimum Kullanım: 0 x 0 (1 Gün)
    Yaş Aralığı: 0-0
    Reçete Teşhis: Tesis Türü (Reçete): Reç.Yaz.Branş(lar): Tüm Hekimler

Rapor: Uzman Hekim Raporu
    15.08 - (Eski Kodu=15.08) Norojenik Mesane
    20.00 - (Eski Kodu=20.00) EK-2 Listede Yer Almayan Hastaliklar(Hasta Katilim Payli)
    Rap.Yaz.Branş(lar): Tüm Uzman Hekimler
    (Kural VEYA ile uygulanır)
    Tesis Türü (Rapor): 106672 / Ayaktan veya Yatan Reçetesi / Raporsuz Maks.Ödenen Süre: ---- Maksimum Kullanım: 0 x 0 (1 Gün) Cinsiyet: Hepsi Yaş Aralığı: 0-0 Reçete Teşhis: Tesis Türü (Reçete): Reç.Yaz.Branş(lar): Tüm Uzman Hekimler

Üye
    MUR37 Avatarı

Gerçek Adı
    murat tosbıyık
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    evet şimdi rapor doğru teşhismi yanlış diyosunuz bunumu anlamam lazım son hali ile rapor dorumu yazdırırken teşhis 20.00 olmamasımı lazım? reçetemi yanlış yazılmış diyorsunuz yanlışsam düzeltin ltf ayrıca bu durumda reçetemi değiştirmem gerekiyor ayrıca rapor günüde doluyor örnek bir rapor gösterebilirmisiniz eczane evet bi e-rapor olduğunu ve tanı bölümüne katılım payından muaf diye belirtmesi gerekir diyor
    kısacası sorunsuz raporu olan ve nasıl reçete yaptıryosunuz açıklar ve örnekle gösterirseniz çok minnetdar olurum
    ayrıca yönetici ilacın katkı payı sgk sitesinde gördüm eczane benden para istemedimi siz oraya baktınızmı
    DUYARLILIĞINIZA TEŞEKKÜR EDERİM