Toplam 11 mesajın 1-11 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    gencreis Avatarı

Son Giriş
    07.11-2013
    Saat
    15:53
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaslar benim mesaneyle sorunum kucuklukten beri vardı kucukken mesanem normalden buyuktu idrar cıkarıyordum içerde kalıyordu hepsi cıkmıyordu gunde 4 kez sonda takıyordum sonra diyalize girmeye basladım 7 sene doktorlar mesanen kuculmus,buyutulmesi gerek dediler,ameliyat olduk bagırsaktan parca alıp mesaneyi buyultmusler,ameliyattan sonra evde mesaneyi buyultme işlemleri basladı her aksam mesaneyi yavas yavas tak yoluyla izotonik serumla buyudu,ama hep toru oldu,6 ay sonra mesanenin boyutuna baktılar normal dediler,2 sene boyle devam ettik kuculmesin diye,sonra bobrek nakli oldum,1 hafta sonra benden ameliyatta taktıkları sondayı cıkardılar sonda cıktıktan sonra ben içtigimi cıkaramadım sıkısmaya basladım mesane idrarı dısarıya vermiyor bana tak yap dediler takla idrali bosalttık mesaneyi yapan doktorla konustuk her gun 2 saat arayla tak yapıp 2 ay sonra hastaneden gun alıp idrar cıkarma alıstırmaları yapmamı soyledi,boyle durumla karsılasan varmı yardımcı olursanız sevinirim.......

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.244

Boşaltamamanın sebebi üretradaki darlık mı, yoksa işemeyi sağlayacak kasların işlev görmemesi mi? Doktorun tam olarak ne dedi?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    gencreis Avatarı

Son Giriş
    07.11-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

7 sene diyalize girdigim için mesanem bostu ve kuculmus sonra mesane yapıldı bu mesane idrali dısarıya pompalamıyor dedi, darlık yok galiba kaslarla ilgili yavas yavas duzelicek dedi doktorumuz 2 ay sonra doktorurmuzdan gun alıp hastanesinde idrar cıkarma alıstırmaları yapmamızı soyledi,ilk defa boyle birsey basıma geldi napcamı sasırdım 2 saatte bi tak yapıyorum,sıkısıyorum idrari cıkarmaya gidiyorum cıkmıyor zorluyorum agrı yapıyor...

Üye
    Spartacus Avatarı

Son Giriş
    23.11-2010
    Saat
    23:54
    Yaşadığı Yer
    Karşıyaka/İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşım şu an durum nedir?...

Bana da doktorum önce mesane genişletmeyi, sonra da böbrek naklini önermişti...

Ancak senin mesajını okuyana kadar bu tip bir vaka ile karşılaşmamıştım...

Fakat sanırım sen idrarını kontrol edebiliyorsun, ben edemiyorum... Aramızdaki fark bu sanırım...

Üye
    gencreis Avatarı

Son Giriş
    07.11-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

doktorum banada once mesane genişletmeyi sonra bebrek naklini soyledi ama nakilden sonra idrar mesanede birikiyor ama dısarıya cıkaramıyor tak yaparak cıkartıyorum...bunun için tedavi gorucez bebrek nakli olalı 2 ay oldu doktorum 3 ay dolsun ondan sonra tedaviye baslayacagız dedi benim olayım bu ......

Üye
    devogulo Avatarı

Son Giriş
    17.01-2017
    Saat
    13:53
    Yaşadığı Yer
    ADANA / KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

YA HERKESE GEÇMİŞ OLSUN.... NE DİYECEĞİMİ BİLEMİYORUM.
    BENDE HEMEN HEMEN AYNI KONUDAN MUZDARİBİM. BENİMDE MESANEMİN KAPASİTESİ 330 AMA MESANEM AŞIRI AKTİF OLDUĞUNDAN( NÖROJEN MESANE) UFAK BİR BASKIDA 120 ML DE İDRAR KAÇIRIYORUM SÜREKLİ BEZLEN BEZLEN BIKTIM YANİ... SONUÇ OLARAK GEÇEN HAFTA BANADA MESANE GENİŞLETME AMELİYATINI SÖYLEDİLER AMA BEN OKUDUKLARIMA VE İNTERNETTEKİ ARAŞTIRMALARIMA BAKATIĞIMDA GÖZÜM KORKTU BU AMELİYATTAN... NE YAPACAĞIMI ŞAŞIRDIM...

Üye
    gencreis Avatarı

Son Giriş
    07.11-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cok gecmiş olsun mesane ameliyatı sonrası biaz zorlanacaksın zorbi ameliyat korkacak fazla bişey yok canını sıkma yinede sen bilirsin doktorunla oncesi ve sonrasını konusursun sabırlı olmak lazım,bende mesane ameliyatı oldum bende korkuyordum ama ameliyattan bir kac gun sonra bosuna korktugunu anlıyorsun..kararı vericek olan sensin.... :wink: :wink: :wink:

Üye
    Spartacus Avatarı

Son Giriş
    23.11-2010
    Saat
    23:54
    Yaşadığı Yer
    Karşıyaka/İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar son durumlarınız hakkında bilgi verir misiniz?

Üye
    Rebellious Avatarı

Son Giriş
    05.10-2017
    Saat
    20:19
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    6

Aynı ameliyati önümüzdeki ay bende yaptircam hayırlısıyla mesane küçülmüş 18yildir diyalize giriyorum ve bu ameliyattan aşırı korkuyorum olanlar tecrübelerini yazar mi lütfen ameliyattan sonra ne tür olumsuzluk yaşadılar kaç saat sürdü kaç günde iyileşti falan lütfen özellikle diyaliz hastalari benimle iletişime geçin

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.244

@Rebellious

Mesane genişletme ameliyatı benim zamanımda 4-5 saat sürüyordu. Her şey yolunda giderse 2-3 günde kendinize gelirsiniz.
    Ameliyat sonrası TAK yapmanız gerekir herhalde. Lendi başınıza mesaneyi tam boşaltamayabilirsiniz.

Yakın zamanda bu ameliyatı olan arkadaşlar deneyimlerini yazarsa çok yararlı olacaktır..?

Üye
    Rebellious Avatarı

Son Giriş
    05.10-2017
    Saat
    20:19
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    6

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @OturanBoğa 15 gün önce oldum şükür allaha hızlı iyilestim tam 1 haftada taburcu oldum şimdi 50cc izotonikle günde 4 kere yıkama yapıyorum böbrek nakli olana kadar yapacakmisim nakil olduktan sonra da günde 4-6 kere tak yapmaya devam edeceğim videourodinami kontrolümde yaklaşık 3 ay sonra .