Sayfa 1 / 4 1234 SonSon
Toplam 48 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    umutsuz13
    Misafir Üye
    umutsuz13 Avatarı

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ben bundan 4 ay önce yüksekten düşme sonucu t12 den yaralandım sırtımda platin var ilk 3 ay oturamıyodum çünkü belden aşağı felç idim. şimdi ise oturabiliyorum ve uzanır vaziyette bacaklarımı kendime doğru çekebiliyorum diz ve ayak arasında his problemi var sizce ayağa kalkıp yürüyebilecekmiyim allah rızası için bana bi akıl verin özellikle oturan boga abim lütfen şimdiden teşekkür ederim saygılarımla

Üye
    dua Avatarı

Son Giriş
    01.10-2016
    Saat
    22:28
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

geçmiş olsun bu yazdığınız gelişmeler çok güzel.iyi bir fizik tedavi şart.umudunuzu kaybetmeyin.inşallah herşey yolunda gider

umutsuz13
    Misafir Üye
    umutsuz13 Avatarı

öncelikle temenniniz için teşekkür ederim ben haftada 2 gün ftr ye gidip 45 dk seans egzersiz yapılıyor onun dışında evde emekliyorum ve elimden geldiğince egzersiz yapıyorum uzun yürüme cihazı yaptırıldı fakat pek kullanmıyorum dizlerim kitlenmiyor bu konuda bilginiz varsa cvb bekliyorum

Üye
    dua Avatarı

Son Giriş
    01.10-2016
    Saat
    22:28
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bilmiyorum ama haftada 2 gün yeterlimi aceba.tabi doktorunuz ne dedi bilemem.bir ftr hastanesine yatıp uzun soluklu tedavi oldunuzmu yada olacakmısınız.bizim vakamız umutsuz olduğu için hastane bizi 1 ayda taburcu etti.ama senin gibi ümitli hastaları aylarca tuttuğunu biliyorum.günlük yoğun egzersiz programları ile..

Benan
    Misafir Üye
    Benan Avatarı

Geçmiş olsun.Bende t10 t12 paraplejiydim şimdi aksayarakta olsa yavaş yavaş yürüyorum.Dua'ya katılıyorum aldığınız fizik çok az yürüme cihazına erken o daha sonra.Size tavsiyem öncelikle mutlaka profların olduğu bir rehabilitasyon hastanesinde fizik almanızdır.Ben fizik almaya kazadan 4 ay sonra başlayabildim.Çünkü kalça kemiklerim de kırıktı.yani asla oturtulmaya dahi izin yoktu.Çok umutsuz olduğum anlarım oldu elbette ama yinede zaman geçtikçe alışıyosunuz.Bende aynı şeyleri söyliycem sabır azim çok çalışmak ama inanarak çalışmak.Oturanboğa bana şöyle demişti;unutmatın küçükte olsa çalışan kaslarınıza tutunun çünkü onlar sizin pes etmeyin.Evet doğru söylüyordu öylede yaptım zaten inanın çok iyisiniz daha iyi olucağına inanın hiçbir yerini oynatamayan kıpırdatamayan arkadaşlarımız ne yapsın onların canı yokmu?Birde bu tarafından bakın.Yaradana hep dua ediyorum bütün OFLU kardeşlerim en az benim kadar iyileşsin diye.Tekrar geçmiş olsun...

umutsuz13
    Misafir Üye
    umutsuz13 Avatarı

Paylaşımın için teşekkür ederim benan bilmiyorum benim diz ve ayaklar arasında his yok dizlerimi kitleyemiyorum ne yapıcam bilmiyorum

Üye
    barisvan Avatarı

Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    20:26
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öncelikle geçmiş olsun sakın sakın fizik tedaviyi bırakma daha yenisiniz çok gelişmeniz olacaktır bu bir anlık olacak bir şey değildir benimde L1 kırığı 28 ay oldu fizik tedavi yaparak şu anki durumum tek kanedyenle yürüyurum ve kanedyensizde yürüyurum dengeyi sağlayamıyurum yani demek istediğim şey sabır ve çalışarak inş olur arkadaşım tekrar geçmiş olsun

umutsuz13
    Misafir Üye
    umutsuz13 Avatarı

tşk ederim kardeşim haftada 2 gün ftr 45 dk seans görüyorum sadece egzersiz sizce yeterlimi dizlerimi kitleyemiyorum siz nasıl bi tedavi önerirsiniz bilginize çok ihtiyacım var hepinizden ALLAH razı olsun cvb bekliyorum

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.244

Kural şu benim açımdan: Kişi kendi başına her ne yapabiliyorsa, hangi kaslarını ne kadar kullanabiliyorsa, onları yapmalı, o kasları kullanmalı. Mümkün olduğunca bol egzersiz, yürüyüş, ille de bol sıvı tüketimi ve sebze ağırlıklı sağlıklı beslenme...
    Bir de, gündelik yaşama en kısa sürede dönmek lazım. Yaralanmadan önce her ne yapıyorsanız, bir an önce aynı koşturmacanın içine girmelisiniz... Geri çekilmek, psikolojik olarak zorlar sizi. Bu zorlanma beden sağlığınızı da boazr.

umutsuz13
    Misafir Üye
    umutsuz13 Avatarı

Bundan 6 ay önce bir iş kazası (yüksekten düşme) sonucu felç oldum şuan uzanır vaziyette bacaklarımı kendime doğru çekiyorum emekleme yapıyorum uzun bacak ve kanadyenle yürüyorum dizlerimden aşağıyı hissetmiyorum tak kullanıyorum acaba bundan sonra yürüyebilirmiyim cihazsız ve tak propleminden nasıl kurtulacam bu konuda lütfen bilgisi olan arkadaşlar cevap yazarsanız sevinirim tşkler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.244

Bu gelişmeler gerçekten çok güzel. 2 yıl daha bol bol fizik tedavi yapmayı ihmal etme. Emin ol çok daha iyi bir duruma geleceksin: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...reketleri.html

Ve, daha da önemlisi, gündelik yaşamdan sakın geri kalma. İşse iş, eğitimse eğitim, sosyal faaliyetse sosyal faaliyet. Aman eve kapaniim deme (kendine yapabileceğin en büyük kötülük bu olur.)

Bu arada, iş kazası felan mıydı? Sigortalı mıydın? Kaç gün primin var. İlk sigortalı olduğun tarih nedir? Emeklilik ile ilgili başvuru yapabilecek koşullar var mı diye hiç araştırdın mı?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    _JoKeR_ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ..........
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

umutsuz13;

çok şanslısın ayağını kendine doğru çekmen ilerisi için çok çok büyük avantaj, ilk 1 sene içerisinde ftr kliniğinde geçirmeye çalış evde boş boş oturma geçen hergün senin zararına, diz ve ayak arasındaki his probleminde normal diz kasların geliştikçe hislerin ayak bileğine doğru inecektir.

umutsuz13
    Misafir Üye
    umutsuz13 Avatarı

Arkadaşlar bilgileriniz için tşk ederim özellikle bülent bey saygılarımla

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

umutsuz13 kardeşim öncelikle nikini değişdir yok öyle umutsuz felan filan bu nik sana yakışmıyor psikolojini yüksek tut bülent abiminde söylediği gibi psikoloji çok önemli en azından nefes alabiliyosun ayaklarını azda olsa hareket ettirebiliyorsun kendini fazla yormadan hergün standart kültür fizik hareketlerine devam et sağlıklı beslenmene ve bol sıvı tüketimine dikkat et hayatla iç içe olmaya devam et eskisi gibi göreceksinki yavaş yavaş düzelmeye başlıcaksın rabbiminde izniyle bu işler kolay değil rahatsızlıklarımızın ciddiyetine göre hareket etmek zorundayız öyle birden düzelmiyor herşey zamanla güzel olacak sende göreceksin Allahım yardımcın olsun...

Üye
    sebseb Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Öncelikle bence de umutsuz nickini umutlu diye değiştir)) uzun bacak yürüme cihazı kullanıyorum demişsin, bacaklarını dizlerinden kırarak kendine çekebiliyorsun sanırım .. Ayakta dururken dizlerin boşalıyor mu? Az da olsa seni taşıyor mu? Dizlerini kuvvetlendir bence...Oturduğun yerde ayak bileklerine ağırlık bağla,ve ayaklarını kaldır indir... yapabildiğin kadar yap bunu...daha bir sürü şey var ama bu oldukça basit ve yapılablitesi yüksek.) 6 ay çok erken sakın boş durma..başarılar...UMUTLA KAL!

Sayfa 1 / 4 1234 SonSon