Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 48 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    umutsuz13
    Misafir Üye
    umutsuz13 Avatarı

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    tşk ederim arkadaşlar umut vermek güzel şeyler söylemek azda olsa tatmin ediyor insanı gerçekten sağolun

Üye
    antibencil Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    21:13
    Yaşadığı Yer
    İzmir/Bayraklı
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

yürüyebileceğinizi ümit ediyorum.

Üye
    sgurkan Avatarı

Gerçek Adı
    Sultan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    55
    Verilen Beğeniler
    17

Çok geçmiş olsun acil şifalar.

umutsuz13
    Misafir Üye
    umutsuz13 Avatarı

Ben şuanda sırtüstü yatarken bacaklarımı kendime çekip dizlerimi büküyorum ama öne doğru itemiyorum uzun yürüme cihazı ile yürüyorum emekliyorum hatta hiç bi cihaz olmadan oturduğum koltuktan cam kenarına tutunarak ayağa kalkıp desteksiz yaklaşık 1 dakika ayakta durabiliyorum ondan sonra dizlerim bir anda boşalıyor bundan sonraki süreç ne olucak bilmiyorum
    bu arada çok sık sigara içiyorum ne olucak halim bilmiyorum

arkadaşlar çok sabırsız davranıyor olabilirim ama şu sorularıma bi cevab almak istiyorum allah hepimizin yardımcısı olsun hepinize acil şifalar diliyorum..
    (oturan boğa) bülent bey sizede daha önceki cevablarınız için tşk ederim

Üye
    ahmetdemir Avatarı

Son Giriş
    15.04-2016
    Saat
    00:55
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şuanda yapmanız gereken kendinize iyi bakacaksınız beslenmenize dikkat edeceksiniz bol su sıvı alacaksınız,moraliniz çok yüksek olacak en önemlisi egzersizlerinizi aksatmadan yapacaksınız ve dahada önemlisi sabır bu dediklerime dikkat ederseniz bakın nasıl değişmeler olacak eski sağlığınızı unutun hatta sıfırlayın şimdi yeniden ayakta durmayı öğrenecek sonra yavaş yavaş yürüyeceksiniz aynı yoldan bizler geçtik unutmayın engelsiz insan yoktur engel kime göre neye göre değilmi kıstas ne? onun için olduğunuz anı değerlendirecek hayata kaldığı yerden devam edeceksiniz yoksa bunalım pskolojik rahatsızlıklar kabullenememe çok ciddi sonuçlara götürebilir ben şöyle aştım; hani derler ya neden ben diye bende , neden ben olmayayım ki dedim. Ben şuanda çok şükür çok iyiyim sizde inanın iyi olacaksınız çünkü sinirlerde ki hasar çok ağır gözükmüyor geri dönüş çok olacak ama kaslarınızı diri tutmanız lazım hareketler geri geldiğinde çalıştıracak kas bulmalı azimle çalışmaya devam... başka sorunuz olursa özelden de yazarbilirsiniz

Üye
    GuRuR Avatarı

Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    16:26
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Geçmiş olsun dostum.Omuriliğinde bası falan yoksa ,biraz daha cok cabalarsan daha iyi olursun.Şimdiye kadar profosonel bir fizyoterapi yardımı aldınızmı, almadıysanız büyük bir eksiklik.Tam ayağa kalkmak sizin elinizde unutmayın.

umutsuz13
    Misafir Üye
    umutsuz13 Avatarı

merhaba saygı değer arkadaşlar önceki açmış olduğum konuya vermiş olduğunuz cevablar için çok teşekkür ederim. uzun bacak kullanmıyorum artık şuan hastanede tedavi görüyorum diz altından bir kısa bacak yapıldıı ama ben yürüyemiyorum günde 30 dk yürüyorum fizyoterapistin dizlerimi elleriyle desteklemesiyle bunun haricinde kendim cihaz takmadan arada wolkır a kalkıyorum 2 3 adım atıyorum zor bela ama dizlerim bükülüyor ve titremeli bir kasılma oluyor. Doktor yürüyebileceğime kanaat ediyor ama ben yinede karamsarlıga devam ediyorum bundan sonra ne olucak bilmiyorum günde 1 paket sigara içer oldum sıkıntıdan ne yapacağımı bilmiyorum 9 ay oldu kaza geçireli ne olur bana bi akıl verin şimdiden teşekkür ederim.

Üye
    mbozbas Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa BOZBAŞ
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Muğla / Fethiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

zaman gerek hemde çok uzun zaman.ümidini yitirmeden hareketlere devam.allah hepimizin yardımcısı olsun.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Sigarayı bırakacaksın. Yoksa olası ilerlemeler hem geç gelir hem düşük seviyede olur...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    _JoKeR_ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ..........
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

umutsuz13;

tuvalet durumun nasıl his varmı ?

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba çok geçmiş olsun,öncelikle bacaklarınızı az da olsa hareket ettirebilmeniz çok iyi,eğer sigarayı bırakır da kendinizi bırakmazsanız,moralinizi yüksek tutarsanız,bol egzersiz ve iyi beslenmeyle kısa zamanda desteklerle yürüyebilir hale gelirsiniz,size tavsiyem sigarayı mutlaka ama mutlaka bırakın ve mutlaka çok egzersiz yapın,iyi bir fizik tedavi hastanesine yatıp tedavi görmenizi de tavsiye ederim....Bizler kuluz,aciziz,insan olanın başına herşey gelebilir,en dar anlarınızda bile inancınızı ve umudunuzu hiç yitirmeyin,bol bol dua edin,dua ve tevekkülle inşallah bu zor dönemlerinizi atlatırsınız inşallah.... Sevgi ve dua ile.....

Üye
    biyo Avatarı

Gerçek Adı
    Bünyamin
    Son Giriş
    29.07-2013
    Saat
    14:06
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım 14 yıllık t12 of lu olarak ben mesajların hepsini okudum bence bu hastalıktan yürüyebilecek birisi varsa oda sensin diyebilirim yanlız sana düşen görevler var sende meydana gelebilecek iyileşmeler 2 yıl içerisinde olacak tır bu nedenle bu süre içerisinde kendi bünyenin kaldırabileceği en fazla fizyoterapiyi yaparak umutlu olarak inanarak bu arada sigarayı da bırakarak elinden geleni yapmalısın samimiyetle söylüyorumki iyileşme muhakkak olacaktır birde sabır sabır çok önemli saygılar

umutsuz13
    Misafir Üye
    umutsuz13 Avatarı

Şuanda yurtdısında tedavıdeyım OTURANBOGA Bulent bey e mesaj atmıstım şuanda kısa bacak dızın 10 cm altından yapıldı paralel barda yuruyorum buyuk tuvaletımı yapabılıyorum ama kabızlıkta var uropan kullanmadıgımda ıdrarımıda yapabılıyorum uropan kullandıgımda yapamıyorum hıs desenız dızden asagıda kısım kısım var ama ayak bılegım calısmıyor dızlerım tamamıyla kıtlenmıyor bundan sonrası ALLAH kerım suanda rusyada bır ozel klınıkte tedavıdeyım haftada 2 gun havuz hergun 2 saat egzersız 1 saat elektroterapı 1 saat masaj 1 saat yurume 30 dk bısıklet cevırıyom bakalım bundan sonrası nasıl olacak

Bu arada degerlı arkadaslar yazmıs oldugunuz cevablar ıcın çok ama çok teşekkur ederım

umutsuz13
    Misafir Üye
    umutsuz13 Avatarı

Ben daha once paraplejıydım sımdı ıse doktorlar paraparezı dıyorlar hareket var ama guc yok ayrıyeten ayak bılegımde calısmıyor kısa bacakla paralel barda yuruyorum sızce duzelme ıhtımalım var mı kazayı gecırelı 9 ay oldu şimdiden teşekkürler.

umutsuz13
    Misafir Üye
    umutsuz13 Avatarı

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    şuanda kısa bacak dızın 10 cm altından yapıldı paralel barda yuruyorum buyuk tuvaletımı yapabılıyorum ama kabızlıkta var uropan kullanmadıgımda ıdrarımıda yapabılıyorum uropan kullandıgımda yapamıyorum hıs desenız dızden asagıda kısım kısım var ama ayak bılegım calısmıyor dızlerım tamamıyla kıtlenmıyor bundan sonrası ALLAH kerım suanda rusyada bır ozel klınıkte tedavıdeyım haftada 2 gun havuz hergun 2 saat egzersız 1 saat elektroterapı 1 saat masaj 1 saat yurume 30 dk bısıklet cevırıyom bakalım bundan sonrası nasıl olacak

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon