Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123
Toplam 35 mesajın 31-35 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mehmetgçr Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet göçer
    Son Giriş
    25.01-2015
    Saat
    11:32
    Yaşadığı Yer
    osmaniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    kader de bize güler belki birgün..

Üye
    yelpaze Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    halikarnassos
    Alınan Beğeniler
    54
    Verilen Beğeniler
    11

2 saatte bir idrarımın geldiğini hissedip 100-200 cc boşaltıyordum, bunun içinde yıllardan beri yanımda poşet içinde ağzı geniş ayran şişeleriyle geziyordum. arabada, evde, misafirlikte, işte, yatarken, 20 yıldan beri bu böyle.

burada okuduklarımdan sonra normal olmadığını anladım. ve ürolajiye gittim dün. yapılan ultrasonda, safra kesesi ve böbrekler geyet normal çıktı.

mesane; optimal olarak dolu değildir, izlenebildiği kadar duvar kalınlığı normaldır, lümen içerisinde taş, kitle yada debri saptanmamıştır. yazıyor. ama tam ultrasondan çıkınca 100 cc kadar idrar çıkarttım.

doktor hiçbir ilaç vermedi. ''bunun için ilaç veririm ama onu kullanırsan, bu defada idrarı çıkartmada çok zorlanırsın en iyisi böyle devam et'' dedi.
    başka tavsiyeniz varmı acaba.

Üye
    ameyt Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

birisi tak temini konusunda bana yardımcı olsun lütfen...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

200 cc düşük bir kapasite. 1-2 saatte tuvalete gitmeyi gerektirir. İdrarı biraz biraz tutmaya çalışarak kapasiteyi zorlamak, bu sayede zaman içinde genişlemesini sağlamak mümkün olabilir belki. Ama çok zorlamamak lazım tabii.

Ahmet Tunç, TAK konusunda nasıl bir yardıma ihtiyacın var?

Üye
    Evren Avatarı

Gerçek Adı
    Evren
    Son Giriş
    31.05-2017
    Saat
    00:48
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar kültür veya idrar tahlili verirken ne olur fazla su içmeyin. Hücreleri yıkarsanız ve laboratuvarda hücre görmemizi engellersiniz. Hatta üreme bile olmayabilir. İdrar tahlilinde en iyi örnek sabah idrarıdır. Kültür örneği verirken de genital bölgenin temizliği yapılıp ilk idrar dışarı, orta idrar kaba yapılmalıdır. Aksi halde kontaminasyon gerçekleşebilir ,gereksiz zaman kaybı tedavinin uzaması da beraberinde gelir. Bunun dışında bol su içmek enfeksiyonu azaltır. Kültüre alınmadan yazılan reçetelerle rastgele içilen antibiyotikler neticesinde artık bakteriler direnç sağlar ve mesane de olan sistit yukarılara böbreklere kadar çıkmasına, en sonunda böbrek yetmezliğine kadar götürebilir..

Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123