Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 35 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    imQ Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    01:50
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    benimde bu günlerde kaçaklarla başım dertte...hastaneye gittim ilthap var dedi üroloji değişik 2 ilaç verdi ikişer kutu onlar bitmesine rahmen daha geçmedi kaçaklar devam ediyor...ne yapıcam bilmiyorum..bide büyük tuvalet baskı yapıyor mesaneye barsaklarım mesanenin altına kaymış galiba çünkü tam mesanenin altına şişkinlik var oda büyük tüvalete gidince keçiyor ertesi gün tekrar çıkıyor kaçak olıyor tak yapmama rahman .kaçak olnların öylemi acaba...bide barsakların mesanenin arkasına yada altına düşme ihtimali varmı

Üye
    &Nazlı& Avatarı

Son Giriş
    01.04-2014
    Saat
    19:14
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

enfenksiyondan yada mesane darlıgından kaçıyodur spazmex s ilede olabilir iyi geliyor

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

imq, doktor kültür testi yaptırarak onun sonucuna göre mi antibiyotik verdi, yoksa kafasına göre mi takıldı!?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    anka67 Avatarı

Son Giriş
    19.01-2017
    Saat
    10:41
    Yaşadığı Yer
    zngldk
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm tak ne demek

slm bitkisel ilaç kullanın..antıbıyotık insanı mahfediyor
    dr..mehmet gökçek.... ömer coşkun.. ahmet maranki...

Üye
    imQ Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    01:50
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

OturanBoğa;

kültür testi yaparak o ilaçları verdi iki kutu bitmesine rahmen hiç geçmedi kaçaklae devam ediyo normalde 10 yıl oldu kaza yapanı ilk kez kaçak olmaya başladı bide tam mesanenin oltında şişkinlik bazen geli yor o şişkinlik mesaneye baskı yapıyor galiba...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Kültür testi sonucu 2 kutu antibiyotik kullandıktan 3 gün sonra yeniden bir kültür testi yaptırıp, üreyen bakterinin yok olduğunu teyit ettirdiniz mi? Yani, şu anda bakteri olmamasına rağmen kaçak oluyorsa, evet, o zaman barsakların baskısı sonucu mesaneye basınç oluyor ve sızıntıya neden oluyor olabilir. Bu durumda bir ultrason çektirip, barsakların ve mesanenin yeri konusunda bilgi edinmek lazım...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

Sık idrara cıkmaların birinci nedenleri, soğuh hava, kabızlık, idrarda taş vb. enfeksiyon oluşması, kapasitesi duşuk mesane(mesane jimlastiği yapmayanlarda ve sık tak yapanlarda oluşur).

Üye
    turkerbora Avatarı

Son Giriş
    04.03-2016
    Saat
    11:01
    Yaşadığı Yer
    Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

az miktarda olan kaçakları ben normal prezervatif kullanarak çözmeye çalışıyorum. günde 5-6 tak yapıyorum ve her tak yapışımda prezervatifi sabunluyorum ve temizliyorum. sorunu mümkün mertebe çözüyor ama bazen prezi aletten çıkıyor kayıyor vs. bunu da engellemek için lastik kullanıyorum ve preziyi alete hafifçe bağlıyorum. daha önce bez falan kullandım ama yetersiz kalıyor ve o daha çok kayıyor. bu durumda da çamaşırlar ıslanıyor. benim gibi çalışmaya devam eden birisi için de sosyal hayat baya zor oluyordu. prezervatiften memnunum ama şu aralar biraz alleji yaptı alete. bunu engellemek için krem kullanıyorum Dr. yazdı. Ayrıca prezervatifin temizliğine daha da özen göstermeye başladım. umarım alerji biter.

Üye
    merih melek Avatarı

Son Giriş
    11.01-2013
    Saat
    17:17
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende de omurilik rahatsızlığı var doğuştan idrarımı tutamıyorum küçükken annem masus yaptığımı sanıp ne dayaklar yedim ne rezillikler çektim doktora gittim tedavi yok dediler sinirlerim çok zedelenmiş önce üropan diye bir ilaç kullandım faydası çok oldu ama yan etkisi çok şimdi spazpex diye bir hap kullanıyoyorum tavsiye ederim çok rahatladım tekrar geçmiş olsun

Üye
    ZERYAM Avatarı

Gerçek Adı
    songül
    Son Giriş
    14.07-2016
    Saat
    01:07
    Yaşadığı Yer
    urfa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

rabbim hepimizin yardımcısı olsun..bende bu derten müzdaripim..malesef...çok zor bir imtihan rabbim bu imtihanı kazananlardan eylesin.inşallah..

Üye
    Padman Avatarı

Son Giriş
    22.04-2013
    Saat
    17:22
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar buradaki paylaştığım Yazımı incelerseniz size uygun olabileceğini düşünüyorum.

http://www.padmanhijyen.com/kategori/padman-medikal

Hayırlı günler.

Üye
    turbo muro Avatarı

Son Giriş
    02.06-2014
    Saat
    18:39
    Yaşadığı Yer
    k.maraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bu konuda kendim kullandığm ve memnun olduğum bir yöntemi paylaşayım,yalnız erkekler için, dışarı çıkarken eve misafir geldiğinde çok iyi oluyor 4-5 saate kadar emniyettesiniz.bez kullanmaya son.teemiini çok kolay her yerde bulunabilir vede ucuz.nedenmi bahsediyrum, BALON. evet bir balon anca bukadar işe yarar.Kullanımına gelince şu büyük balonlardan alıyosunuz 3-4 cm lik hortum kısmını kesiyosunuz fazla sıkmaması için balon armut şeklini alıyor ve kafaya takıyosunuzdolduğunu hissedince cıkartıp boşaltıyosunuz veya yenisi ile değiştiriyosun. dolan balonu boşaltma işlemi (bomba imha), basit bir yöntem örneğin aracınızda oturur pozisyondasınız ve balon doldu aracınızda küçük boy bir çöp poşeti ve ıslak mendil bulunduruyosunuz dolan balonu çöp poşetiyle sarıyosun sağa sola sıçramasın diye ve balonu çıkarıp tak yapıyosunuz ardından ıslak mendille gerekli hijyeni sağladıktan sonra yeni balonu takıyosunuz bence bez kullanmaktan iyidir. dikkat edeceğiniz hususlar balonu kesmeden önce şişirerek kont edin bazıları delik oluyo, bide kesilecek kısmı penisin durumuna göre ayarlayabilirsinizböyle şeyleri kafaya takmayın kafasına takın devamhadi gçmş olsun

Üye
    pasam Avatarı

Gerçek Adı
    halil
    Son Giriş
    10.09-2017
    Saat
    15:35
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba kontrol edilemeyen hissiyat olmayan mesane ıdrar kacmaması mumkun degıl diye dusunuyorum aynı sorun da muzdaribiz benım mesane kapasıtesı ıyı duruma geldı 2 ay oldu en son urodınamıye gırdım aşırı aktif mesane diyor dr.gunde 2x2 uropan+1 adet detrusitol ilave ekledı yınede kacak oluyor yaban mersını ıyı dıyorlar mesaneye daha bulamadım bakalım .

Üye
    -cesuryürek Avatarı

Son Giriş
    16.08-2013
    Saat
    19:36
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar be bu sorun %80 hata%90 çözdüm diyebilirim ama doktora gidip içtiğim bitkisel ilaç demiyeyim tahlinini yaptırmak istedim ama bir türlü yaptıramadım.

Üye
    erkut1971 Avatarı

Son Giriş
    17.06-2013
    Saat
    11:23
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar 42 yaşında spina bfida hastasıyım iki kere artifisyel sfinkter ameliyatı oldum.bir sene tak yaptım yaklaşık yedi senedir daimi sonda kullanıyorum son bir aydır kaçaklar arttı ve oldukça zor durumdayım bu konudaki önerilerinizi bekliyorum yardımcı olursanız sevinirim

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon