Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 50 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Yasaklı Üye
    yalinayak Avatarı

Gerçek Adı
    Ömer
    Son Giriş
    08.07-2009
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    Mardin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar bu tedavi yöntemim okadar büyük gelişmeler ve yeni yöntemler geliştirmeme neden olduki ve parapleji hastam üzerinde uyguladığım teknikten sonra hastamda olan iyileşme süreci ve iyileşme dönemlerindeki gelişmeler spastik çocuklarla ilgili iyileşmelerine yonelik çok önemli ipuçları verdi bana ve şuan çok ağır bir CP li çocukla çalışmaya başladım.. ve bu tedaviden çok umutluyum..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:17
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.251
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ismayil Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    7

YALINAYAK da EMEK gibi eğlenceli bir adam bence,
    şaka niyetine okuyun ve ciddiye almayın.....

Yasaklı Üye
    yalinayak Avatarı

Gerçek Adı
    Ömer
    Son Giriş
    08.07-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mardin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Siz ne kadar negatif insanlarsınız.. kendinizle barışık değilseniz, bari kendisiyle barışık olan insanları küstürmeyin.. herkesi kendiniz gibi görüyorsunuz.. benim sizinle bir problemim yok ve ben buraya reklam amaçlı yazı yazmıyorum.. Ben eğitimci bir insanım.. Sadece gerçekleştirmiş olduğumuz bir emeğin başarısını üyelerinizle paylaşmak istiyorum.. Mademki bu site paylaşım sitesiyse ve üye olma hakkı tanınmış, kusura bakmayın keyfi karalama yapamazsınız..? benim özel mesajlarımı kapattınız bişey demedim.. Ama lütfen.....................

Yani amacınız beni çıldırtmaksa inanın başaramazsınız. ben eğitimci bir insanım saygı ve sevgi seviyemi çok iyi korurum.. en güzel örneği yazdıklarımızı herkes okuyor..

Oturan Boğa sizin cevabınıza cevabımdır. lütfen oku eğer okuyamıyorsan sesli tarafıda var lütfen iyi dinle...

1. Sızıntı Dergisi | Motor Sinir Liflerindeki Sır

Üye
    numan Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Refleksoloji ortalama 1 sene gördüm ve nöroloji hastasıyım denize düşen yılan çıyan demeden herseye sarılıyo ya tutarsa diyerek.Refleksyologların gazıyla gittim ama o anlık hadi enfazla 2 saatlik bi rahatlık o kadar gitmek isteyen gitsin ona asla sözüm yok ama fazla ümitlenmeyin şu kadar zamanda ha oldu ha olacak sözünede fazla inanmayın ALLAH herkese yardım etsin....

Üye
    reyhan_f1 Avatarı

Son Giriş
    23.08-2009
    Saat
    19:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bakın yalinayak eğer dedikleriniz doğru ise iyileştirdiğiniz hastanın durmunda eniştem var ve göğüs kısmından aşağısını hissetmiyor ama ayaklarında refleks hareketi var buna ne diceksiniz ancak doktorların dediğine göre omurilikteki sinirler kopmuş vede onarılamazmış

peki bu durumda beyinden kaynaklanan refleks hareketi nasıl oluşuyor bu soruyu ismayil vede oturanboğaya da soruyorum buyrun cevaplar sizden

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    16.12-2017
    Saat
    12:27
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    53
    Verilen Beğeniler
    59
    Blog Mesajları
    10

Şu böcüğün adını öğrenseydik..belki bizim buralardada vardır..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.251

reyhan_f1, soruyu anlamadım? Omurilik felçli birinin ayaklarının hiç bir şekilde hareket etmeyeceğini mi sanıyorsunuz? Ben tam kesi felcim, ayağıma alttan dokunulunca başlar kasılmaya... Bazıları sıcağa soğuğa da duyarlıdır... Bazısı hiç hareket etmez.. Bu tamamen yaralanmanın yarattığı hasarla ilgilidir...

Birbirinin aynı seviyeden yaralanıp o kadar farklı his/hareket örnekleri var ki... Bin hasta alsanız bini de farklı bişeyler söylemezse şaşarım!
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Yasaklı Üye
    yalinayak Avatarı

Gerçek Adı
    Ömer
    Son Giriş
    08.07-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mardin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

reyhan_f1;

şimdi şunu baştan kabul edelim.. vücudun iletişimini sağlayan sinirlerdir. sinirlerde en ufak bir hasar yada tahribat hareket sistemine olumsuz yansır.. yani demek oluyorki.. tam kesi oluşan sinir yaralanmalarında kessinlikle refleks kasılma tepki veya adı neyse olmaz olamaz. ama tam kesi yani tam kopma yoksa 1 sinir bile çalışıyorsa o sinirler yenilenir vesselam.. lütfen herkes kendine yorum yapsın yazım üzerinde kelime ayıklaması yapmayın.. ve ben bunu iddia ediyorum en ufak ayağı refleks veren yada kasılan kişi % 100 iyileşir..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.251

yalinayak, söylediğin her şey gibi bu da yanlış/yalan.

Refleks olmasınının ya da olmamasının hiç hiç hiç hiç bir anlamı yok. Bu bir. İkincisi, omurilik hasarının tedavisi, sinirin iyileştirilmesi, yenilenmesi bugünkü tıbbi bilgilerle asla asla asla asla asla söz konusu bile değil.
    Aksini söyleyen şarlatanlık yapıyordur.

Üye
    DeFnEx Avatarı

Son Giriş
    19.01-2014
    Saat
    19:48
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

omurilik hasarı öyle reflekseloji,börtü-böcek,şifalı ot.....vs ile olsaydı biz niye o kadar eziyet çekiyoruz..kök hücre tek çare diyoruzki..okuyan kimse inanmasın.umut bağlamasın...
    henüz kök hücrenin bile kesinliği yokken böyle söylentiler çok komik...

Üye
    aliş şerif Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    afyonkarahisar
    Alınan Beğeniler
    48
    Verilen Beğeniler
    45

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: yalinayak Mesajı Gör
    ve ben bunu iddia ediyorum en ufak ayağı refleks veren yada kasılan kişi % 100 iyileşir..

Sayın yalınayak daha önceki yorumlarmda saygı duyduğu belirtmiştim sonuçta bişeyler yapmaya çalışıyorsunuz yine saygı duyuyorum ama bu da ama hayal tacirliği gibi ya çok iyimser değil mi tıp bilimine ayıp değil mi benim de L2 kırığı var belli seviye geldi örnek olsun diye söylüyorum düşük ayak sorunu var ileri ittiriyorum geri çekemiyorum yani kasılma var siz diyosunuz ki %100 iyileşir kasılma olunca 10 yldır ayakları belli zamanlarda egzersiz yaptırıyorum ben bile burda bi dur diyorum hangi doktora sordumsa biraz kalcak yok iyileşmz falan diyo kaslarını çalıştr güçlendr. Şimdi elktrk tedavisi alıyorum yüzme falan ayak egzersizleri çok bi değişklk yok yine bırakmıcam zevk alıom çünkü uğraşınca ama %100 iyileşir deyince ama pardon yani göster iyileştir de dünya görsün insanlk adına göster yapma ya harbi inanamıyorum onun hastalık başkadr yanılıyodrsnz siz yine de çalışmaya uğrşmaya devam edin doğru bildiğnz yolda emeğe saygı......

Üye
    S7EVEN Avatarı

Son Giriş
    14.05-2013
    Saat
    06:43
    Yaşadığı Yer
    ESKİŞEHİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bunlar düpedüz saçmalık arkadaşlar OTURAN BOĞA doğru söylüyor hacıyla hocayla masajla kalkan olmadı he pardon bir tek KİŞİ KALDIRMIŞTI sahi KEMAL SUNAL
    oda film icabı tabi traşı bırakalım beyler ben senelerdir heryerime masaj yaptırdım rahatlamaktan öteye gecemedim yok siz o noktayı bulamamışsınız diecekseniz şimdi
    valla nokta deil kurcalanmadık hücre kalmadı o sebeple bu konu kilitlensin derim OTURAN BOĞAYA iNSANLARIN AKLINA SAÇMA SAPAN ŞEYLERİ SOKUPTA HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRATMASINLAR SAYGILARIMLA

Üye
    özdilli Avatarı

Son Giriş
    29.11-2011
    Saat
    18:03
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ya bulmuslar kolaylını yok bocek yok o yok bu dılın kemıgı yokkı herkes her tarafa rahatca cevırıyo madem boyle bı care buldun cık elevızyonlara anlat eger boyle bısey gercekten varsa gınes rekorlar kıtabına sokarlar senı arkadasım halla halla ya

Üye
    gizemim Avatarı

Gerçek Adı
    nurten
    Son Giriş
    04.04-2017
    Saat
    17:30
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar ben kızımı götürdüm 2 . sene hiç bi degişiklik görmedim.
    açıkçası bende inanmadım aslında... ha neden gittim? içimde kalmasın belki iyi olur
    bizler nerde ne duyarsak uçuyoz . onlar da bunlardan faydalanıyor. isteyen gidebilir biz engel olmayalım...

unutmadan söylemem lazım. bi seneye kalmaz yürütürüm diyordu esat bey!!! ama çocuk başını belini tutamıyo onu da anlamiş degildim! yani bikere 1. seneye kalmaz yürütürüm demesi yanlış allah degil o

ve çok dogru söylüyosun defnecim ben de yaptım o hatayı

Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon