Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 50 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ismayil Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    7

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Şarlatanlığa şarlatanlık denir, başka ne denebilir ki...
    yeni bir adı varsa öğrenelim.
    en iyimser ihtimalle, insanlara boş umutlar vermekten başka hiçbir işe yaramaz. ha bu arada, verebileceğin zararları saymıyorum.

Yasaklı Üye
    yalinayak Avatarı

Gerçek Adı
    Ömer
    Son Giriş
    08.07-2009
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    Mardin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu işin polemiğe dönüşüp üyeleri rahatsız etmek istemediğim için konu benim için kapanmıştır. sessiz kalarak, ikimizi allaha havale ediyorum herkes hakkettiğini bulur..

Üye
    ismayil Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    7

affedersin dostum ama işine gelmeyen bişey yazılınca hemen kocakarılar gibi beddua'ya başlamışsın.
    ben de üzüldüm.....
    ne demek, ''allaha havale ediyorum herkes hakettiğini bulur.''
    teessüf ediyorum.......
    bir de eğitimciyim demişsin.
    heh heh.....................

Yasaklı Üye
    yalinayak Avatarı

Gerçek Adı
    Ömer
    Son Giriş
    08.07-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mardin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herkes yazdığı kelimelere baksın seviye ortaya çıkar. her sitenize gelen üyelere siz bölemi davranıyorsuz..Lütfen kelimeleri anlayacağınız noktalara yorumlayacağınıza mademki eğitimci bir insanın böle laflar etmeyeceğini biliyorsunuzda bir hekim olarak niye bir eğitimciye şaklaban diyorsunuz.. ama ben hiç üstüme alınmadım çünkü karşında gördüğün kişi kendi yansımasıymış.. sizinle tartışmak istemiyorum...

Sizinle başedemiyorsam kendimlede mi başedemiyorum.. lütfen ve rica ediyorum herkes kendi bildiği işe baksın hekim bey...

Yasaklı Üye
    yalinayak Avatarı

Gerçek Adı
    Ömer
    Son Giriş
    08.07-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mardin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

lütfen bu işi polemiğe çevirmeyelim bu güzelim konuyu dağıtmayalım..

Üye
    ismayil Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    7

şaklaban demedim. ''ŞARLATAN'' dedim.
    şarlatanlık tıbbın mücadele alanıdır.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:10
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Bakın ben hala iyi niyetle sizin kendinizi kaptırdığınızı düşünerek yineliyorum: Bahsettiğiniz şey ve sunumunuz yanlış! Kalkıp "paraplejiyi iyi ediyorum" diye dolanırsdanız adama en iyimser olasılıkla gülerler, en olası ihtimalle de sahtekar ve umut taciri diye tefe koyarlar...
    Yukarıda kendiniz de yazmışsınız satır arasında: OMURİLİK KESİSİ OLAN KİŞİLERİN İYİLEŞTİRİLMESİ MÜMKÜN DEĞİL! Oysa siz kalkıp koca koca sözlerle "mucize. gelin iyi ediim sizi. kalkamayan adamı kaldırdım" diye saçmalıyorsunuz! İlk anda okuyan kişiler bi şey var sanır...

İkincisi, size ilk mesajımda da yazdım: Sizin o ayağa kaldırdığınızı söylediğiniz kişi siz olmasanız da ayağa kalkacaktı zaten! Bunun aksini iddia etmek sadece komik duruma düşmektir.

Omurilikte bası durumu varsa, zaten fizik tedavi, kasları güçlendirecek yürüyüş vb. hareket vb. yöntemlerle basının verdiği -geçici- hasarın giderilmesi mümkün. Yani o bası kalktığında hastaya ne olacaksa, sizin yaptığınız masajla da -en en en iyimser ihtimalle- o olacak. Yani siz mucize yaratıyor değilsiniz! Bunun adına tıpta fizik tedavi ve hastanın azmi diyorlar!

Şimdi, buraya kadar yazdıklarım iyi niyetle yazılmış şeyler. Bundan sonrasını ise biraz uyarı gibi algılayın e mi: börtü böcekle, "allahın size verdiği bi lütufla", "aracılıkla" damardan girerseniz, burda çok alaya alınırsınız. Güldürmeyin kendinize... Ya da, hiç kasmayın, doğrudan şıhlığınızı ilan edin gitsin!
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Yasaklı Üye
    yalinayak Avatarı

Gerçek Adı
    Ömer
    Son Giriş
    08.07-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mardin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Olayın ciddiyeti herkesçe bilinen ve kabul edilen bir durumdur. szin dediğiniz doğru ama eksik noktaları vardır. bu eksik noktaları sizin kelimeleriniz üzerinde değil, konunun yanlış bilinmesi hususunda yola çıkarak anlatmak istiyorum..

Şimdi bir bölgede bası yada zedelenme var ise o bölgeye ilk etapta masaj yada ovalama yapılmaz. çünkü zaten hasarlı bölgeye masaj yaptığınızda ki masaj o bölgenin kanlanmasını sağlar. zedelenen yada ezilmiş bir bölgeye asla sıcak tedavi yapılmaz masajda bölgeyi kanlandırıp ısıttığı için dediğiniz türden ovalama ve masaj o bölgeye ödemle beraber şişlik yapar..

Kesik olan bir sinirin tedavisi konusunda şuana kadar uyguladığım bişey olmadığı için bişey diyemiyorum.. ama sinirde hasar var ise yada hücre yada dokuda meydana gelen bir tahribatı düzeltmek olanaklar dahilindedir. Beyin aracılığıyla o bölgenin tamiri sözkonusu olabilir. Vücut hücrelerini yenileyen beyindir. bir düşünce yarattığımız durumdada bir sürü beyin hücresi ölmekte bu ölen hücrelerin kendini yenilemesi söz konusudur. Bu yenileme vücudun hareket eden tüm bölgelerindeki doku ve yapılar için geçerlidir. Eğer beyne yeteri sinyal gönderilirse, beyin o bölgeyi tamir etmek için işçi gönderir, yani beynin farkındalığı sadece parapleji için değil tüm sağlık problemlerinde etkilidir. teavinin ön koşuludur..

İlk etapta fizik tedavi yöntemide çokça önerilen bir yöntem olmakla beraber yanlış bir yöntemdir. fizik tedavinin en ihtiyaç duyulan zamanı felçli olan bölgelerde hareket başlangıcının çıktığı andan sonra başlar.. ondan öncesi fizik tedavi kas çalışması olduğu için kas yerine hasarlı olan bölge üzerinden tedaviye gidilmesi her zaman başarıyı ulaşılır kılmıştır.

Şimdi, ben iyileştirdim öbürü iyileştirdi, olayı eksik kalan bir yöndür. tedavi+şahsın inancı+uygun yöntemler+hazırbulunuşluk düzeyi+ hasar durumu+ tedaviyi uygulayan +ve kişinin kaza öncesi bedenin hareket kültürü iyileşme için ön koşullardır.. hoca ise bunları birleştiren komutandır. bu bir ekip işidir. sayılan hiç bir öğe tek başına başarı elde edemez..

saygılar..

Üye
    ismayil Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    7

dostum senin yerin burası değil. sen ermişsin. senin yerin erenler katı
    de get. yolun açık olsun............................

Yasaklı Üye
    yalinayak Avatarı

Gerçek Adı
    Ömer
    Son Giriş
    08.07-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mardin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Şimdi 6 ay önce yanlış iğneden dolayı bacağında his kaybı olan bir hastam var ve kişi 2 haftadır bana geliyor ve kişiyi ilk gördüğümde ayak altından sinir uçlarına bakarak kişinin hasar boyutunu ve etkilenen yani refleks veren bölgelerini tespit etmek için baktığımda çocuğun siyatik sinirinin olduğu bölge olan topuklar kıpkırmızıydı. ve tabi ilk önce o ayaktan başlamadım. diğer ayaktan başladım. yavaş yavaş çocuğun hasarlı olan ayak bölgesine geçerken çocuğun sırt omurlarının olduğu bölgede refleks alıyordum ben babaya dönüp çocuğunuzun sırt ağrısı varmı dedim hayır yok dedi bende sinyal var ve refleks veriyor yani problem olduğu görülüyor dememe hayır sırtı sağlam dediğinde ben bişey demedim 1 haftalık bir tedavi süresince çocuğu tadavi ederken o bölge yine sinyal veriyordu ama akciğerlere yakı bölge olduğu için belki üşütmüş düşündük. zaten nefes problkemi vardı. bende çok üstelemedim.

2. haftada refleks hala devam ediyordu. bende dayanamayıp çocuğu yüzüstü çevirip sırtına dokunmaya başladım. ne göreyim. sırt omurundan bir tanesi içe doğru kaymıştı ve omurun etrafı şiş olmuştu ben babaya döndüm ve bölgeyi kendisinin hissedeceği şekilde parmağıyla dokunduğumda bariz olan kaymayı oda farketti.. ve ben ondan sırt orntgenini istedim daha gelmedi.. ama şuana kadar hiçbir doktor ve fizik tedavi uzmanı bu rahatsızlığı görmemiş. hatta baba bana çocuk sürekli karnım ağrıyor diyordu. ama biz hiç üstelemedik. demekki sırt ağrısıymış çocuk karın olarak görüyormuş..

Şİmdi o çocukla tedavimiz devam ediyor. siyatik sinirinin olduğu bölgeye refleksoloji tadavim devam ediyor ve geçen çocuk öğretmenim eskiden geceleri ayak ağrısından uyuyamıyordum ama sizin yanına geldikten sonra ağrılarım bitti artık ayaklarım ağrımıyor dedi.. çcuk baldır bölgesi öle bir hal almıştı ki hangi kas nerde anlaşılmıyordu ve bu çocuk kum torbasıyla fizik tedavi alıyordu.. ben hemen fizik tedavinin bitmesini istedim. şimdilik ayak çalışmasını bıraktım, çünkü bacaklardaki siyatik siniri çok problemli orayı refleksoloji ile rahatlattıktan sonra ayak çalışmasına geçeceğiz.. aileside derse başladıktan sonra çocukta bayağı bir ilerleme ve gelişme olduğunu söyledi..

saygılar...

Üye
    ddm_76 Avatarı

Son Giriş
    06.01-2011
    Saat
    12:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

offf cok seyler duyuyoruz böyle..yok su tedavi ile yürüdü yok su ilacı sürdü...bilmem ne....
    ne olursa olsun bilirkişilerin konusmasından yanayım...

oyüzden kimse kendi doktorları ile konusmadan butür sacmalıklara basvurmasın...

Yasaklı Üye
    yalinayak Avatarı

Gerçek Adı
    Ömer
    Son Giriş
    08.07-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mardin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ben yazımı yazdım, kimsenin peşinden koşmak için değil.. ben bunu yaptım ve başardım.. olayı sulandırmanın bir manası yokk.. ben reklam yapmadımki.. sevincimi sizle paylaştım kursağımda bıraktınız.. bunu yapmanız başarımı gölgelendirmez anlayan zaten beni anlamıştır anlamayansa yine kendine..

Üye
    ismayil Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    7

dostum,
    haziran'a kadar bekle. turizm sezonu açılsın. güzel bir otelde iş bul. orda yap masörlüğünü. hem orda ruh güzelliği de vardır, rus güzelliği de vardır. hepsini iyi edersin alimallah. biraz sabret, turizm sezonu açılsın.....
    burlar sana dar gelir......

Yasaklı Üye
    yalinayak Avatarı

Gerçek Adı
    Ömer
    Son Giriş
    08.07-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mardin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim insanlıkla ilgili ödevlerim var... ben sana ve senin gibilerine rağmen bu işi başaracam.. at gözlüğü taktığını farkettim.. çıkarsanda bak senin iş elden gidiyor sen hala yatıyorsun.. tabi aldın diplomayı üstüne yatmak olurmu hani insanlığa faydann.. bence imamın fikri neyse zikride odur.. sen oralara git.. senin yazılarını okurken sana gülüyorum ve acıyorumm..

hala senin gibilerini bu sitede nasıl tutyorlar şaşıyorum.. hala bu cahil mantıkta olan insanlar varmıdır.. demek varmışş.. kendisine faydası olmayan insanlar herkesi kendi gibi görürmüş..

Üye
    ismayil Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    7

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    pehhh,
    çıktı bir ''EMEK'' daha,

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon