Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 16 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.233

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bacaklarda donma derecesinde soğukluk ve terleme

5 yıldan beri T5 seviyesinden felçliyim. Son on gündür acayip bir durumla karşı karşıyayım.

Hayatımda hiçbir değişiklik ve sağlık yönünden hiç bir sorun olmamasına rağmen on gündür -sadece geceleri uyurken- bacaklarımda aşırı soğukluk ve beraberinde terleme olmaya başladı. Gece yatağa girdikten yarım saat sonra ayaklar donmaya başlıyor. Gündüz uyandıktan yarım saat sonra her şey normale dönüyor; bacak ısısı normal ve terleme yok! Geceden hiçbir iz kalmıyor. Hiçbir anlam veremiyorum.
    Önceleri soğukluğun sebebi olarak dış ortamı düşündüm. Ama sonra ne kadar örtünürsem örtüneyim bacaklarımın ısınmadığı gibi daha çok terlemeye başladığını gördüm.

Acaba bu durumla karşılaşan başka arkadaşlar var mı?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Pegasus Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    18:03
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    19

Adaş terleme mi dedin?Nasıl terleyebiliyorsun bacaklarından bunu anlayamadım.Benim bildigim hissedemiyorsan terliyemezsinde?Benim ayaklarımdada sogukluk oluyor bazen ama bu anlattıgın kadar degil...Gecmiş olsun ...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.233

Evet herkes "terleme olmaz" der ama ben cins olduğum için, terler bacaklarım
    Hatta bazen şakır şakır terlediği bile olurdu...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Zahra Avatarı

Gerçek Adı
    Zehra
    Son Giriş
    27.08-2014
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    Zaqatala, Azerbaijan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Terleme dediz Oturanboga kardes, ben 8 yil once omurli felc oldum, ilk yillar terleme olmadi ama 3 yil ola ben de terliyorum.Sizden farkli olarakben gunduzleri de terliyorum.hem de lafla diyilecek diyil.Sanki elbisemi suya salmislar. Bende bi yerim ariyinca, ya soguk olunca hemen spastik tutuyor ve terliyorum. Hiss etmediyim yerden asagi terliyor. Allah size Sifalar versin, icinde bizlere de. Amin! Eyer bu konuda bildiyiniz bi sey olursa yazin lutfen.Tedavi etmek mumkunmudur diye.Allaha emanet

Üye
    Mehmet YALCIN Avatarı

Son Giriş
    14.01-2012
    Saat
    22:54
    Yaşadığı Yer
    kırşehir/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

geçmiş olsun bülent.

benim bacaklarımda terleme degilde sol ayagım benim kazadan beri buz gibi olmasına rağmen sag ayagım sürekli sıcak.
    ama yanma olayı her iki ayak altında aşırı derece oluyor önceden çok rahatsız etmekteydi ama alıştım artık.
    terleme işini dersen biraz abes ama benim bacaklarımın arasında hergün aşırı terleme oluyor hergün her şartta terleme oluyor.
    ben aşındım banyo olmaktan su faturalarını görme

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.233

Bu başlığı 4 sene önce açmışım. Yazdıklarım o günlerde oldu, çözümünü bulamadım; ve/fakat sonra geçti gitti. O günden beri bu tür bir şey hiç olmadı.
    O zaman neden oldu bu, sonra neden geçti, daha sonra neden olmadı, en küçük bir fikrim bile yok.

Üye
    petitgirl Avatarı

Gerçek Adı
    Beyza
    Son Giriş
    03.09-2012
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili Bülent 4 yıl önce yazdığın sorunu ve şimdi olmadığını okudum ve çok enteresan geldi, acaba sinirler geri mi gelecekti. Keşke diğer hücreler gibi sinir hücreleri de yenilenebilse. Belki yıllar sonra buna bir çare bulunabilecek ( biz göremeyiz o günleri ama ) . Hep şunu düşünürüm bilim kurgu filmi izlediğim zamanlar özellikle; keşke elektrikli cihazlar monte edilebilse hasar gören sinirlerin yerine, bilgisayar chip gibi, kesin buna benzer çareler bulunacak ilerde. Öte yandan insanın kalbi attığı ve gönlü olduğu sürece diğer tüm engeller tekneloji ile giderilmeli, asla ete kemiğe bacağa kola bakılmamalı, insan aklıyla var olur kalbiyle yaşar.

Üye
    bayke Avatarı

Gerçek Adı
    Kemal
    Son Giriş
    07.02-2009
    Saat
    15:10
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL/Beykoz
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili bülent, yıllar içinde o ana kadar olmayan değişik bir durumla karşılaştığımda çevremde bulunan eş dost akraba ve komşulardan meydana gelen uzman heyetinin ilk teşhisi şu olurdu "can geliyo can" ben de aynısını söylüyorum "can geliyo can"
    şaka bi yana bende de terleme 10 sene sonra falan başladı ama vücudumun sadece sol tarafı.

---
    atlamışım yaa 4 sene önceki habermiş.
    ops: ops:

Üye
    kalemkar Avatarı

Son Giriş
    04.01-2009
    Saat
    17:59
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Özellikle soğuk havalarda his olmayan sağ ayağım acaip şekilde soğuk oluyor.Ama bende terleme mevcut değil.Isıtmak için baya bir uğraşıyorum.l4-l5 s1-s3 seviyesinde hasar mevcut bende de

Üye
    Zahra Avatarı

Gerçek Adı
    Zehra
    Son Giriş
    27.08-2014
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    Zaqatala, Azerbaijan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Terleme icin bi ameliyyat falan var mi acaba. Saglam insanlarda ele ayak terlemesine karsi bi ameliyyat oluyorlar, kilipsli ets diye bi sey.Acaba bize de bi yardimcisi ola bilir mi? Her kese sifalar diliyorum.

Üye
    desparado Avatarı

Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    12:47
    Yaşadığı Yer
    adana/çukurova
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

benimde sağ bacağım 2 yıl 10 ay sonra terlemeye başladı yani dün akşam, geçen süre içinde hiç terleme olmamıştı, bardağın dolu tarafından bakınca insan mutlu oluyor...

Üye
    ENGEL TANIMAM Avatarı

Son Giriş
    31.05-2011
    Saat
    17:27
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selamlar,ani tansiyon düşmesinde ter boşanır, ter vücudu soğutarak damarları büzer ve tansiyon tekrar çıkar. Burada üşüme organa az kan gittiğini gösterir.terleme ile o bölge soğutulunca daralan damarda kan basıncı artar ve uzvun her yeri kanlanarak ısınır.üşüyünce masajla kan dolaşımını arttırmak faydalı olabilir.SEVGİLER.

Üye
    gergin Avatarı

Son Giriş
    08.04-2010
    Saat
    22:56
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar beş yıldır omurilik felciyim bu günlere kadar bacaklarım hep normal ısıdaydı hatta ilk bir yıl falan aşırı terleme oluyordu bacaklarımdan su gibi akıyordu.ama son iki gündür bacaklarım buz gibi ne yapsam ısıtamıyorum yatakta üzerimde beş kat sarılmış durumda ama nafile ısınmıyor aynı sorunu yaşayan arkadaşlar varsa beni bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler

Üye
    besalti20 Avatarı

Gerçek Adı
    celal beşaltı
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

aRKADASLAR OF'LIYIM BACAKLARIM BI SOGUDUMU KOLAY KOLAY ısınmıyor bununla ılgılı ne onerırsınız...

Üye
    garraro Avatarı

Gerçek Adı
    garraro
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    valla benim sağ ayak sürekli buz gibi solda tam tersi terliyor)
    doktora sordum normaldir dedi,yani oflilerde bacaklarda yanma soğuma uyuşma vb.durumlar olabilir dedi.
    bilgisi olan arkadaşlar varsa paylaşsın bizde öğrenelim

Sayfa 1 / 2 12 SonSon