Sayfa 2 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 67 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ardiles72 Avatarı

Son Giriş
    31.07-2015
    Saat
    22:26
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bülent bey allah kimseyi ürloji doktoruna düşürmesin...... tabi takı yaparken yanma ve acı oluyordu.. bide geçmedği zaman 14 lük tak kırılıp içerde geriye doğru dönüyordu. bu seferde çıkartması sorun oluyodu...bi seferinde tak içerde dönmüş.. 14 lük tak 28lik oldu. anlamadımda ben hala ittiriyorum geçsin diye.tabi beni acile zor yetiştirdiler bağırta bağırta çıkarttı doktor...çok acı çektim kader diyorum..4. ameliyatımı açıkolunca rahatladım biraz...ama tek şükrettiğim felç kalmadım.kalabilirdimde..en azından tek değnekle de olsa kendi ihtiyaçlarımı görebiliyorum...tttşk..ler hocam...

bülent bey yamadan sonra tak yaptırmadı doktor...2-3- senede bir internal ürotromi olacan dedi doktor.. yani devamlı kontrol altındayım....

Üye
    tekbir Avatarı

Son Giriş
    21.02-2013
    Saat
    21:37
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben bugün ilk defa hi-slip sonda aldım kendim deneyeceğim 5 ameliyat oldum üretram daralmasın diye yapmam gerekiyormuş .Dr tarif etti ama genede nasıl yapacam becerebilecem mi merak ediyorum.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:56
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    272
    Verilen Beğeniler
    434

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: OturanBoğa Mesajı Gör
    Bu arada haftada bir gün TAK yapmak üretranın geniş kalması için faydalı olabilir bence? Örneğin normalde 14 numara katater kullanabiliyorsanız, o gün ilkinde 14 kullanın, sonraki işemede 16, sonrakinde 18, hatta üretra zorlanmıyorsa, sonrakinde 20 numara kullanın...
    tekbir, bu ayrıntıya dair doktorunuza sordunuz mu?

Üye
    tekbir Avatarı

Son Giriş
    21.02-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Doktorum bana 6 ay boyunca 14 numara sonda raporu verdi reçete ile 60 adet aldım kullanmaya başladım hergün evde kendin yap dedi başladım daralma gerçi şimdilik yok ama ameliyattan 3 ay sonra yavaş yavaş başlıyor.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    272
    Verilen Beğeniler
    434

Tamam, 14'le yapın, ama arttırarak genişletmeyi de yapın bence.

14'le yapın. Onu çıkarıncahemen 16'yı takın. 3-5 dakka içerde kalsın, sonra onu çıkarın 18'i takın. O da 3-5 dakka kalsın...
    Ama bu artışlarda üretra çok zorlanmamalı! Yani, tıpkı 14'ü takıyor gibi girebilmeli diğeri de. Zorluyorsa, sınırınız o numara olsun. 16 zorlamıyor 18 zorluyorsa, 16'yı yapın bitirin.
    Bu işlemi her TAK'ta yapmanıza gerek yok. 3-5 günde bir defa yapmak bile faydalıdır...

Üye
    tekbir Avatarı

Son Giriş
    21.02-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

OturanBoğa çok teşekkür ederim bu sitenin faydası doktorların söylemediklerini aynı sorunu yaşayan insanların anlatması ve tecrübelerini yazması noktasında çok güzel oluyor.

tak şu kadar duracak ilerde 16,18,20 olcak gibi konuları dr söylemedi.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    272
    Verilen Beğeniler
    434

Saygısızlık etmek istemem, ama bugüne kada bu TAK vb. konularda benden bilgili doktora rastlamadım Bu sözüm bir yanıyla şaka tabii ama bir yanıyla da gerçek...

Ben tecrübelerimi yazıyorum sadece. 14'le takıp, onu çıkartır çıkartmaz 16'yı itmek, mümkünde onu da çıkarınca 18'i itmek, üretranın genişlemesini ve geniş kalması için yararlıdır.
    Dediğim yöntemi doktorunuza da sorabilirsiniz. O ne derse onu yapın...

Üye
    teo231 Avatarı

Son Giriş
    13.04-2012
    Saat
    13:18
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bende 4 defa internal üretrotomi olmuştum ve en son 1.5 ay önce bursa bahar hastanesinde prof. güven sevin hocaya ameliyatla stent koydurudum
    .güven hoca sık tekrarlayan üretra darlıklarında dünyaca kabul edilen en etkili yöntemin stent uygulaması olduğunu söyledi. tabi ki ilk başta nispeten daha az agrılı ve zahmetsiz olan internal üretrotomiyi öneriyorlar ama nüks sayısı fazla ise stent uygulanması öneriliyor.
    bende 2 tane darlık vardı onu da söylim. ilk 4 ameliyatımda 1 taneydi bu darlık ama zamanla içeriye yapılan müdahalelerle bir darlık daha oluşmuş. (üretra dokusu çok hassas bir dokuymuş). darlıklarımdan ilki daha önceki doktorlarımında söylediği gibi mesanenin hemen çıkışında yani idrar yolunun başlangıcında 7 mm çapında. ikincisi ise o darlığı açmak için yapılan internal üretrotomi operasyonlarından dolayı oluşmuş ve ilk darlıklardan çok az uzaklıkta 5mm çapında bir darlık. çekilen üretrogramlarda (penisin ucundan ilaç verilerek idrar yolunun izlenmesi) bu açıkca görülmekte.

26.09.2010 tarihinde operasyon geçirdim ve 2 adet üretrar stent yerleştirildi. o zamandan bu zamana yaşadığım sıkıntılar stentlerin vücuda uyum süreci ile alakalı sıkıntılar ki bu sürecin 3 ay olacağını söyledi doktor bey. dengesizlik göstermek kaydıyla idrar akışım bir arttı bir azaldı yanma bazen hiç olmadı bazen yaktı kavurdu ama idrar kaçırma hep oldu.
    bu süreçte bunlar normalmiş. çünkü stentlerin üzerini bir doku kaplayacakmış bu süreçte 3 aymış ve o doku kaplandıktan sonra vücut stentleri kendinden bir parça gibi kabul edip agrı yanma damlatma son bulacakmış.
    benim birde stentlerden biri tam bu idrar çıkışını kontrol eden kasların çok yakınında olduğu için idrar kaçırma olayı biraz uzun sürdü sanırım bunun içinde popo sıkıştırma egzersizi verdi güven hocam. önceden ıkına ıkına 10 dakika da tuvaletten çıkıyordum ve içerde idrar kaldığını hissediyordum ama şimdi ıkınmadan yapıyorum ve içerde idrar kaldığı hissi artık yok. tanzikde çok iyi olmasa da eskisine nazaran iyi. stentler tam olarak alıştığı ve içerde tam açıldıkları zaman daha iyi olacak (bu stentler kalp stentlerinin yapısına benziyor biraz telden örgü bir kafes şeklinde ve belli bir esneklik düzeyine kadar içeride kendiliğinden açılıyorlarmış)

bu süreçte en çok dikkat etmeniz gereken şey bol su içmek ve asla iltihap kaptırmamak. eğer idrar yollarınızı bu süreçte iltihaplandırırsanız (üşütür,ceryanda kalır,şu içmezseniz) normal bir iltihaptan çok daha fazla sancı çekersiniz ( kendim yaşadım). benim idrar tahlilimde 10-12 eritrosit , 15-20 lökosit vardı ameliyattan 25 gün sonrasında ve 40.3 ateşle acile yattım devamında 6 igne vuruldum ve antibiyotik. iltihap vücuttan atılırken ise kasıklarımdaki agrıdan yürüyemedim 2-3 gün öyle bir agrı yani onun için ameliyat sonrası bakım çok önemli dikkat etmek lazım.

ama ben ne olursa olsun diğer ameliyatlarımdan daha iyi sonuç verecegini düşünüyorum özellikle uzun süreçte beni daha da rahatlatıcağı kanaatindeyim en azından şimdilik durum onu gösteriyor.
    bu arada stentin de belirli bir maaliyeti var unutmayım yaklaşık 3000-3500 TL arasında . haliyle benim çiftti masraf ikiye katlandı.

şimdilk aklımda kalanlar bunlar sorusu olanlar yazarsa yine burdan deneyimlerimi paylaşırım. hayatınızdaki her şeyin bol )) olduğu günler dilerim.

Üye
    tekbir Avatarı

Son Giriş
    21.02-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent bey doktorum bana rapor çıkarttı 6 ay boyunca tak yapmamı söyledi ben başladım 4 gündür yapıyorum şimdilik hiç farketmiyor çünkü daralmam 2-3 ay sonra başlıyor. Acaba gün aşırımı yapsam diye düşünüyorum.
    Bana tavsiye ettiği sonda 14 lük 16 veya 18 lük sondaya geçecen diye bir şey demedi.. TAK yaparken mesaneye sondanın değdiğini hissediyorum hafif ittirme ile mesaneye giriyor her seferinde mesaneye girmem sakınca doğurur mu.
    İdrarımı ben şimdilik tam boşaltabiliyorum.

Üye
    mustafa_04 Avatarı

Son Giriş
    23.10-2010
    Saat
    20:51
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herkese allah acil şifa verir inş.ben hiç ameliyat olmadım idrar miktarım giderek azalıo, işemem hergeçen gün dahada zor bi hal alıo, ameliyat olmam gerekio ama çok tedirginim.
    bu işte gerçekten iyi olan ankara ve istanbulda önerebileceğiniz ürologların isimlerini yazabilirmisiniz ltfn?

bülent beyin söylediği holmium laser ameliyatı hangi hastanelerde yapılıo bi bilgisi olan var mı?

allah yardımcımız olsun..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    272
    Verilen Beğeniler
    434

teo231, stent nasıl gidiyor? Son durumuna dair bilgileri bizimle paylaşır mısın lütfen?

mustafa_04, İstanbul'da Bülent Çetinel çok iyi bir doktordur. Tek handikapı sadece özel hastanede ameliyat yapması. Ama genel anlamda Cerrahpaşa'nın ürologları için çoğunlukla iyi şeyler duydum...

Üye
    Trust Avatarı

Gerçek Adı
    Güven
    Son Giriş
    07.01-2016
    Saat
    17:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar...
    Eğer tercih ettiğiniz hastane; Fakülte veya Eğitim-Araştırma Hastanesi ise dikkat etmeniz gereken şey normal poliklinik yoluyla kendinizi asistan doktorlara emanet etmemenizdir.Aksi halde başınıza gelecek olanlardan maalesef kimse sorumlu olmayacaktır.Haseki ve Çapa deneyimini yaşamış biri olarak söylüyorum.Mücerreptir
    Üretral darlık konusunda sizlerle paylaşmam gereken şeyler olduğunu düşünüyorum.Yaklaşık 10 gün önce tarafıma stent uygulaması yapılmıştır.Anlamışsınızdır sanırım meseleyi ve bu işlemi Denizli Devlet Hastanesi'nde yaptırdım.Bahsi geçen malzemeyi SGK ödüyor.Bunu bilmenizde fayda var çünkü maalesef para denen aşağılık bir şey de var.İnsan sağlığı ile doğru orantılı.Para varsa sağlık ta var,yoksa sağlık ta yok.
    Haseki ve Çapa'da bana söylenen şey darlığın açılamadığı (Endoskopi ve Üretrotomi v.s) yöntemlerinin bir işe yaramadığı ve mutlaka açık ameliyat olmam gerektiğiydi.Açık ameliyatın nasıl olduğunu anlattıklarında 3-4 gün kabus görmüştüm.Birileri benim ufaklığı kopartıp çöpe atıyorlardı rüyamda bir de tuu tuu diye üzerine tükürüyorlardı Bu ruh halinde iken arabesk müzik dinlediğim bile olmuştu.
    Neyse...Bir gün Nette okuduğum bir gazete haberi üzerine Denizli'ye intikal ettim.Çapa ve Haseki'nin açık ameliyat olman lazım dedikleri üretraya Denizli'de müdahale edildi.Bölge traşlandı 18 lik foley sonda ile uğurlandım.Tabii ki stent için gerekli ölçü alınıp sipariş verilmişti bile.Yaklaşık 15 gün sonra 18 lik sonda doktorumun talebi üzerine 20 lik silikon esaslı sondayla değiştirildi.İki nedeni vardı bunun.Hem tekrar kapanmasını engellemek hem de stentin montajı için rahat bir çalışma ortamı temin etmek.Yaklaşık 2 ay sonra doktorum stentin geldiğini söyledi bana , ben de valizimi aldım sırtıma doğru Denizli yollarına...
    3.gün sonunda stent takılmış ben İstanbul'a dönmüş daha da önemlisi artık ayakta bile işemeye başlar olmuştum.Daha önce mümkün değildi birkaç defa denedim pantalonuma ve ayakkabıma işemiştim Sıkıntılar yok mu elbette var.Teo kardeşim her şeyi yazmış.Ufak tefek ayrıntıların dışında.Ama bunların zamanla geçeceği muhakkak.O zamana kadar umudumu taşımaya kararlıyım.Bir de bu sürecin en zor tarafı hani şu biz erkeklerin aklından hiç çıkmayan bir şey var ya maalesef o ama emin olun insan buna da alışıyor etrafımdaki hatunları bir süredir kardeş gibi görüyorum (Allah bana kolaylık versin)
    Arkadaşlar...
    Biraz latif şeyler yazarak konuyu anlatmaya çalıştım kiii,tebessüm etmeyi unutmayalım.Çünkü buna o kadar ihtiyacımız var ki.
    Hepinize tekrar geçmiş olsun dileklerimi sunarım.Arzu ederseniz deneyimlerimi paylaşmaya devam ederim.
    Hoşçakalın.....

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    272
    Verilen Beğeniler
    434

Arkadaşlar, son durumlarınıza dair güncel bilgileri bu başlık altında bizlerle paylaşabilir misiniz lütfen. Birçok kişi için çok çok yararlı burada paylaşılan şeyler...

Üye
    tekbir Avatarı

Son Giriş
    21.02-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ameliyat olalı 3 ay geçti.Şimdilik hiç problem olmadı 2-3 günde bir tak yaparım ama yapsamda yapmasamda darlık olmadı.Bakalım ne zaman olacak .

Üye
    Trust Avatarı

Gerçek Adı
    Güven
    Son Giriş
    07.01-2016
    Saat
    17:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Yaklaşık 1 ay geçti stent takılalı.Bugün doktorumla da görüştüm. İdrar sızdırması, bazen yanması ve zaman zaman ağrıma olduğu şeklinde şikayetlerimi ilettim.B unların geçici sorunlar olduğunu biraz sabırlı olunması gerektiğini söyledi. Mutlaka ayda bir defa tam idrar tetkiki yaptırılmasını önerdi. Bu geçiş döneminde tahlil sonuçlarına göre antiseptik ilaçlar ve antibiyotik kullanımı gerekebilirmiş.
    Ayrıca seksüel faaliyetlere ancak 6. haftadan sonra başlayabileceğimi söyledi.

Bu arada bilinmesini istediğim bir şey daha var. Önemser misiniz bilmem. Stentin varlığı ereksiyon anında sertliğinin yanısıra tam esneklik ve yumuşama sağlanamadığı için peniste bir miktar küçülme meydana getiriyor. Yani içerdeki stent penisin büyümesine engel oluyor. Bu durum belki psikolojik bir durumdur, bilemiyorum. Ya da geçici bir durum. Doktora da sormadım açıkçası. Bakalım zaman gösterecek.

Teo231 bu konuda benden daha deneyimli en azından zaman olarak. Ama kendisi sitede bu aralar pek görünmüyor.

Şimdilik anlatacaklarım bu kadar. Gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.

Sayfa 2 / 5 İlkİlk 12345 SonSon