Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 30 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    gokhansrfglu Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    23.06-2016
    Saat
    13:12
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ARkadaslar ben böbrek naklı oldum yklşk 7 ay önce
    sol böbrekde şiş wardı aldılar nakıl sırasında
    bu hafta yapılan ultrasyonda mesane kap 450 cc kalan 10 cc
    sağ böbrekde hidrenefroz cıktı.
    doktorum voiding cekti şükür temiz cıktı
    sormak ıstediğim acba idrar kalıyo diyemı şişyo
    yoksa bazen cok sıkışıyodum tutydum 1000 cc ediyodum basıncdan dolayı olabilrmi
    voidng cekildiği zaman doktor idrar et dedi ettim idrar kaldımı dedim yok dedi nakıllı böbrek iyi üre 25 kreatın 0.95 idrar tahlili eritrosit 3.5 bakteri görülmedi temiz herşey yardım lütfen

Üye
    gokhansrfglu Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    23.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

voiding incelenmesi
    üretRA uygun steril koşullarda kanülize edilerek dilüe kontrast madda uygulandı.skopi altında mesane dolu iken, miksiyon esnasında ve sonrasında röntgenogramlar elde edildi.
    BULGULAR;
    MESANE HACMİ VE KONURU DÜZGÜNDÜR.DOLMA DEFEKTİ SAPTANMAMIŞDIR. MESANE SAĞ LATERAL KOMŞULUNDA 1.5 CNTİM DİVERTEKÜL MEVCUTTUR?.
    MESANE TAM DOLDUKDAN SONRA, MİKSİYON ESNASINDA VEYA POSTVOİDİNG ÜRETERLERDE KONTRAST MADDE İZLENMEMİŞDİR.VEZİKOÜRETEREL REFLÜ YOKDUR.MESANE BOYNU VE ÜRETRA NORMAL GÖRÜNÜMLDÜR.ARKADAŞLAR NASIL BÖBREK NAKLI OLDUM BEN ANLAMADIM İDRAR KALIP KALMADIĞI İLE İLGİLİ BİŞEY WARMI DİVERTEKÜL NE

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

E her şey temiz çıkmış görünüyor.

Ne yaparsan yap, ama şunu yapma: "yoksa bazen cok sıkışıyodum tutydum 1000 cc ediyodum".

Bunu yaptığında bil ki idrar böbreğe geri teper ve zarar verir. Tekrar ediyorum, ne yaparsan yap, ama ne yaparsan yap, mesaneni zorlama. Mesanedeki idrar hiç bir zaman 500 cc'yi aşmasın. Eğer iç basınç fazlaysa, doktorun bunu göz önüne alarak sana mesane iç basıncını azaltıcı ilaç verecektir...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    arasli05 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    06.08-2013
    Saat
    18:04
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tak ne yaw?? bende diyaliz hastasıyım, nakil olcam kısmetse,,o yüzden sordum???

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

TAK: mesaneyi kendi başına boşaltamama (yani işeyememe) durumunda kateter yardımıyla penisten girip mesanedeki drarı boşaltma işleminin kısaltmasıdır. Temiz Aralıklı Kateterizasyon yani...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    gokhansrfglu Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    23.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ben böbrek naklı oldum mesane kapasitesi 500cc ila400 kalan 60cc ama bu zamana kaadar en az korkudan yane12 dewa ultrasyonda mesane kalan idrar baktırdım dewamlı 15cc 30cc kısaaca 100cc altnda kalıyo 1 sene oldu nakıl olalı idrar kültürü en az 20 dewa yaptırdımüreme olmadi cıkıyo sizce idrar kalmasi demek enfeksiyon mu demek cok kafaya takıyom.nakıl olmadan önce ürodinamıde rezidü kalamadı cıkmşdı ama mesane kapastesi 200cc di böbrekl naklı oldum 6 ayda 400cc cıkdı idrar kacırmada yok.doktorum dedi idrar kalırsa enfeksiyon olur lütfen aydınlatın

Üye
    tak Avatarı

Gerçek Adı
    yasin
    Son Giriş
    21.10-2012
    Saat
    16:28
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merak etme sen 15 30 cc ile bişey olmaz kardeş rahat ol vee hastane yakınsa ayda bir kültür yaptır 1 2 sene yeni nakil oldun ya ınun için önlem amaölı yani tamam bende aynı sorunlarla uğraşıyom

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Gökhan, her şey iyi gidiyor, ürkmeni gerektirecek bir şey göremiyorum.

Mesanede idrarın kalmasından ziyade, iki işeme arasında geçen süre uzunsa ve az su içiliyorsa enfeksiyon riski artar. İdrarın rengi açık ve kokusuzsa, korkacak bişey yok, idrarın rengi koyu, miktarı az ve keskin bir kokusu varsa, o zaman içerde enfeksiyon için risk var demektir.
    Yapman gereken, bol sıvı tüketmek ve iki işeme arasında 4 saati geçirmemek.

Üye
    gokhansrfglu Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    23.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

MERHABA ben böbrek naklı oldum.nakıl olmadan önce mesane kapasitesi 230cc rezidü kalmadı.nakıl oldum dettrusitol başladıl ürolojı.3 ay kullandım.ultrasyonda bakdılar mesane kapasitesi 500cc olmuş rezidü 156 cc cıkdı.doktorum detrusitolu kesdi.şuanda 1 ay sonra rezidü idrar tekrar bakıldı mesane kapasitesi 400cc kalan rezidü 25cc cıkdı.tabi ben korkdm artık bende rezidü kalıyo diye.dewamlı bakdırdım.ultrasyonla dewamlı 35 cc 10 cc 15cc
    bazende 60cc kalıyo.böbrek durrumu cok ii maşallahidrar kültürü nakıl olalı 1 sene oldu en az 20 dewa idrar kültürü yaptırdım.15 günde bir wlln üreme olmadı cıkıyo.doktorum artık rezidü yaptrtma dediben alışkanlık yapdm en son dediki eğer idrar kalsa enfeksiyn oluşur dedi ben merak ettım rezidü idrar kalması sınır kac cc we idrar kalırsa belirtisi ne olur gecmiş olsun herkeze

Üye
    gokhansrfglu Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    23.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

voiding incelenmesi
    üretRA uygun steril koşullarda kanülize edilerek dilüe kontrast madda uygulandı.skopi altında mesane dolu iken, miksiyon esnasında ve sonrasında röntgenogramlar elde edildi.

Bulgular;
    mesane hacmi ve konuru düzgündür.dolma defekti saptanmamışdır. Mesane sağ lateral komşulunda 1.5 cntim divertekül mevcuttur?.
    Mesane tam doldukdan sonra, miksiyon esnasında veya postvoiding üreterlerde kontrast madde izlenmemişdir.vezikoüreterel reflü yokdur.mesane boynu ve üretra normal görünümldür.arkadaşlar nasıl böbrek naklı oldum ben anlamadım idrar kalıp kalmadığı ile ilgili bişey warmı divertekül ne

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Her şey iyi görünüyor. Pipiriklenmeni gerektirecek bir şey yok.

Üye
    gokhansrfglu Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    23.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar ben böbrek naklı oldum.ultrasyonda böbrekde sorun cıkmadı.fazla sıkışık değildim acele işim bitsin diye sıkışdım dedim.

mesane 180cc kalan rezidü 20cc cıkdı

birde mesane de 1 cm divertekül cıkdı bunlar ne oluyo teşekkürler şimdiden

Üye
    gokhansrfglu Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    23.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar selam ben böbrek naklı oldum.olmadan önce mesane kapasitem 230cc di.nakıl oldukdan sonra detrusitol kullandım 3 ay ultrasyonda mesane kapasitesi 480cc cıkdı detrusitol kesti ürolji uzmanı.

rezidü idrar ise 45cc.

idrar kültürü üreme olmadı.1 ayda bir yaptırıyorum.

bazen idrara cıktımda 550cc yapıyorum mesane kapasitesimi iyi yoksa sorun mu var

bu konuda bilgisi olanlar varsa

şimdiden teşekkürler

Üye
    efegenc Avatarı

Gerçek Adı
    akın
    Son Giriş
    03.10-2015
    Saat
    12:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhablr bnm sorum şu.böbrek nakli olduktan sonra yenı böbrek kaç yıl gider.bunu su nedenle soryrm genelde 15 20 yıl gıbı surelerden bahsedılıyo ve bu sure bence cok az.mesela böbregını aldıgınız kısı 70 80 yasına kadar yasayacaksa ve bu yasına kadar böbrek hastalıgı yasamadan ömrünü tamamlayacaksa alıcınn tekrar hasta olmaması ıhtımalıyle aynımıdır.bide google'da arastırma yaptım böbrek naklı olanların beklenen ömür süreleri 21-30 yıl deniliyor bu dogrumudur.

Üye
    efegenc Avatarı

Gerçek Adı
    akın
    Son Giriş
    03.10-2015
    Saat
    12:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bekir gecmıs olsun kardesm.yenı bobregınle bir ömür saglıklı yasarsın ıns.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12