Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123
Toplam 42 mesajın 31-42 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    realmask Avatarı

Gerçek Adı
    mesut ünal
    Son Giriş
    20.03-2017
    Saat
    09:58
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @Solveus

Son yazınızdan sonra bir kaç ay geçmiş. Ameliyat oldunuz mu? Sonuçlarını ve tavsiyelerinizi paylaşabilir misiniz? Umarım şifanızı bulmuşsunuzdur.

Üye
    prm2626 Avatarı

Son Giriş
    19.01-2017
    Saat
    22:17
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben ameliyat olalı 2,5 ay oldu şu andan çok iyiyim şükür platinlerde de bir sıkıntı yok hafif bir ağrım var ama benim için önemli değil önCesi düşünülğünde bir hiç gibi desem daha doğru çok komlikasyonda gelişmedi ayakta uymuşma yada farkl birşey hatta burdan FSM olan hocam fatih ali ramazan oğlu hocamı da tavsiye edebirilim çok ilgilendi ALLAH RAZI OLSUN....

Üye
    realmask Avatarı

Gerçek Adı
    mesut ünal
    Son Giriş
    20.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@prm2626

Geçmiş olsun, İnşallah bir daha böyle sıkıntılar yaşamazsınız. Kaç platin takıldı size. Birde ameliyat sonrası kaç günde toparlanmaya başladınız. Biraz bilgi verirseniz sevinirim. Tekrar geçmiş olsun.

Üye
    prm2626 Avatarı

Son Giriş
    19.01-2017
    Saat
    22:17
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ALLAH razı olsun iki tane platin yani dört adet avatarda ki resimin aynısı yani eyimde çok kayıp yaşamadım ameliyat tan bir gün sonra ayağa kalktım oda içinde ihtiyaçlarım için bir hafta hafif hafif yürüdüm korse ile sıkıntı yaşamadım tam anlamı ile 2 çi haftadan sonra yürüme ama uzun kısa mesafeler zaten bir ay evde takıldım arada bir dışarı çıkıp kısa mesafa yürüyüp hava alıp eve geldim yolculuk yaptım ama ağrılarım oldu 2 aydan sonra biraz daha iyiyim tabi tam anlamı ile değilim öle uçup kacamam ama beklentimde yok sonuçta paltin takıldı 3 ay kemiğe kaynama süresi var fazla oturmak yada fazla yürümek rahatsız ediyor ama ameliyat olmadan ki halim gibi rahatsızlık yok hatta ikisi arasında %80 hatta %90 bile diyebirim fark var şu anki ağrıya ağrı bile diyemem şuan 3 ayın içindeyim kendimi dahada iyi hissediyorum masa başında bir iş yapsaydım başlamıştım bile tabi hala korse takıyorum hiç eyilme büzülme yapmadım bayabi dikkat ediyorum inş.. dahada iyi sonuç alıcam RABBİMİN izniyle tabi zamn alır gibi zaten doktorum tam anlamıyla iğleşme bir yılı bulur demişti tabi sonuçlarıda burdan ve başka yerlerden paylaşmaya çalışıyorum çünkü burda herkez çözüm arıyo meçbur ve çağresiz kaldığı için ama çözüm bulanlar hiç yazmıyor bence önemli olan yaşamak tabi sizin durum nasıl gelişir kimse bilemez ama fikir sahibi olursunuz

Üye
    realmask Avatarı

Gerçek Adı
    mesut ünal
    Son Giriş
    20.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@prm2626

Allah acil şifa versin. Doğru söylüyorsunuz. Benim annemin çok büyük ağrıları var. Bir doktora gittik daralma var. 5 platin takılması gerekiyor dedi. Şimdi tavsiye ile başka bir doktora gittik. Sonuçlar Cuma belli olacak. Allah her kese acil şifalar verir inşallah. Annemede hayırlısı ile doğru tedavi uygulanırda o da ağrılarından kurtulur.

Üye
    atalaycem Avatarı

Son Giriş
    16.03-2017
    Saat
    12:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar ilk önce herkese geçmiş olsun ve acil şifalar dilerim. Anneme omurilik daralması teşhisi ( Daralma boyun tarafında mevcut c3-c7 omurilik arasında ise hasar mevcut ) kondu ve bir an önce ameliyat olması gerektiği söylendi 3 ayrı doktor tarafından. Fakat ciddi olarak endişelerimizi vardır. Etraftan duyduklarımız bizi ürkütmektedir. Bu konuyu okuduğumda ise biraz yüreğime su serpildi. Sizlere bir kaç birşey sormak istiyorum tecrübe ve bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim. Fakat ilk önce annem hakkında bir kaç bilgi vermek istiyorum.

Bu omurilik daralması tedavisine 2 yıla yakındır devam etmektedir ( B12 vitamin iğneleri , ağrı kesici iğneleri olmaktadır. ) Bu teşhis konulmadan önce ve konulduktan 4-5 ay sonra uykusundan inleyerek acı çekerek uyanmaktadır ve 10 üzerinden 8-9 derecesinde ağrıları olmaktaydı. Daha sonra iğne tedavisi ile bu durum birazcık düzeltilmekle birlikte gecelei bir nebze rahat uyku çekmektedir. Fakat son zamanlar ellerinde ki uyuşma bilhasla sol kolunda çok artmıştır. Yürümekte zorluk çekmektedir omuz ve boyun ağrısı çekmektedir.
    Bu neticeler hakkında bilgilendirirseniz beni çok sevinirim.

1) Annem 57 yaşında kilosu olan , tansiyon hastası , kalp büyümesi , kolestrol vs ve gizli şekeri olan bir hasta ( aktif ilaç kullanmaktadır. ) Annem bu büyük ameliyatı kaldırabilir mi ?
    2) Ameliyat sonrası felç olma durumu var mı ?
    3) Yeditepe Üni Hastanesi Dr. Başar ATALAY hakkında bilgisi olan var mı ? Tedavi olan , ameliyat olan vs.
    4) Bu hastalık konusunda önerebileceğiniz bir doktor var mıdır ?
    5) Ameliyat Vidalı olursa + sı ne olur - si ne olur ? Platinli olursa +sı ne olur -si ne olur ? veya vidasız ve platinsiz ameliyat olursa +sı ve -si ne olur ?

Bu konularda bilgi verirseniz çok sevinirim. Herkese tekrardan allah acil şifalar versin.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    463
    Verilen Beğeniler
    733

Arkadaşlar, bu konuda deneyimli olanlar bilgilerini paylaşırsa @atalaycem için de herkes için de çok faydalı olur

Üye
    kardelen. Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar uzun süredir bel ağrısı çekiyorum özel bir doktor da muane oldum dar kanal var dedi belinde ameliyat gerekiyor fakat özel bir hastanede yapıyormuş benimde sağlık guvencem olmadığı için devlet hastanelerinde iyi bir doktor araştırıyorum bu ameliyatı olanlar yardımcı olursa çok sevinirim şimdiden teşekkürler..

Üye
    mustafa_83_83 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    26.07-2017
    Saat
    18:44
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Iyi bir omurilik doktoru şart bunu bilmenizi isterim .ve onerebilecegim devlet doktoru olarak en iyilerden biri kendisi ankara gazi üniversitesi hakan Emmez . Omurilikte süper ama bu ameliyati yapar mi derseniz ona bişey diyemem muane olmakta konuşmakta fayda var geçmiş olsun .....

Üye
    kardelen. Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@mustafa_83_83 yorumunuz için teşekkürler. Devlet hastanelerinden önerdiğiniz doktor var mi?
    Konu kardelen. tarafından değiştirilmiştir (20.04-2017 Saat 14:23 ).

Üye
    mustafa_83_83 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    26.07-2017
    Saat
    18:44
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yani ben olayı tam hakim olamadım sanirim.gazi üniversitesi zaten devletin .sanirim genel sağlık sigortanız var .fakulteye geçmezmi demek istiyorsunuz .yoksa bulunduğum ile yakın bir hastanedenmi bahsediyorsunuz bunu anlamadim. Sanırım ıstanbul da oturuyorsunuz .ozman cerrah paşa mustafa onur ulu oda müthiş bir doktor böyle bir yardımcı olabilirim .umarim yardımcı olmuşumdur. Tekrar geçmiş olsun

Üye
    kardelen. Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Evet doğru istanbul da yaşıyorum ne demek sağolun yardımcı oldunuz tabiki.

Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123