Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 42 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ozi09 Avatarı

Gerçek Adı
    ozlem
    Son Giriş
    03.07-2017
    Saat
    12:24
    Yaşadığı Yer
    AYDIN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    selamlar...geçmiş olsun.. benimde annemin omurgasında 2 noktada daralma var aynen 10 metre yürüyor ayakları ya kasılıyor yada oturma ihtiyacı duyuyor yardımsız yüreyemiyoruz65 yaşında tansiyon kalp yetmezliği ve demir anemisi mevcut ve aynen benim annemde korkuyor masada kalırım diye bende çok ısrar edemiyorum allah korusun bişey olursa sonrasında vicdan azabı çekmek istemiyorum.ama o halide beni çok üzüyor.bende internetten buldğum bir fizyoterapıstle görüştüm emarlarımı göstercam bir çare olurmu diye.. olmadı ameliyat konusunda annemin şartları gibi diğer hastalıkları olupta bunu atlatan arkadaşlar varmı. izmirde önerebilecek doktor bilgisi olan varmı. şimdiden tşk ler acil şifalara herkezlere

Üye
    emir tahir Avatarı

Son Giriş
    21.06-2014
    Saat
    11:59
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ümit bey doktorun ismini hatırlıyormusunuz acaba hala o hastanedemi.teşekkürler

Üye
    edicune Avatarı

Gerçek Adı
    gökhan to
    Son Giriş
    30.09-2015
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar 3 ay önce omurilik kanal daralması amilyatı oldum,gerçekten 50 mertre yürüyemiyordum.
    ayakta bile 2 dakka duramıyordum,şuan 10 km bile rahat rahat yürüyebiliyorum,çok şükür şansıma gerçek bir uzman doktor düştü herkese kesinlikle tavsiye edebileceiğim bir doktor:
    avcılar murat kölük devlet hastanesi Uzm. Dr. Erdoğan MERİH eğer bu hastaneye giderseniz mutlaka erdoğan beyi isteyin hiç
    pişman olmazsınız.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.255

Arkadaşlar,

Bu konuda deneyimlerinizi paylaşmanız çok kıymetli. Lütfen yaşadıklarınızı bu başlıpa aktarır mısınız?

Üye
    edicune Avatarı

Gerçek Adı
    gökhan to
    Son Giriş
    30.09-2015
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öncelikle bu amilyatlar çok pahalı eğer sigortalı değilseniz çok para gider.sigortalısanız herşey ücretsiz benim amilyat 5,6 saat sürdü 3,4 günde hastanede kaldım 1.ve hafta yürümeye başladım 2. ay ise işe başladım.ama en önemlisi doktor eğer doktoru iyi seçemeseniz belkide bir kaç defa amilyat olursunuz benim doktor gerçekten harika bir uzman tek seferde beni iğleştirdi 3 ile 6 ay arası ağır iş tavsiye etmem iyice iğleşmeniz gerek. burdan okuyan herkese söylemek isterim geç kalmadan ameilyat olun eğer ileri derecede hastalık luks ederse kalıcı hasarlar olur amilyatta vayda etmez.yukarda yorumda yazdığım doktora mutlaka gidin

Üye
    Solveus Avatarı

Son Giriş
    01.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@umut

cok geçmiş olsun,,,annenize vida-platin gibi aparatlar takıldı mı? ameliyat süreci hakkında bilgi verebilirmisniz? bende de L5 seviyesinde stenoz kanal darlığı tespit edildi,,,sinilere bası yapıyormuş,,,sanırım ameliyat olmak zorundayım,,,6 ekimde belli olucak(,,,lütfen acil bilgi,,,anneniz kaç yaşındaydı bir de

@edicune

merhaba geçmiş olsun,,,doktoru not ettim..maalesef Bursadayım da(,,,ameliyat sürecinizi anlatırmısnız lütfen? vida-metal platin aparat gibi bişiyler koydularmı omurgaya,,,yada nasıl bir operasyon geçirdiniz? detay lütfen,,,teşekkrler....sanırım benim için de ameliyat kapıda,,,6 ekimde belli olucak....L5 düzeyinde stenoz kök basısı yapıyormuş çekilen EMG sonucu

sonrasında fizik tedavi ne akdar gördünüz acaba?

bu önerdiğiniz doktor beyin ve sinir cerrahı değil,,nasıl yapabildi ki operasyonunuzu acaba?

Üye
    enging76 Avatarı

Gerçek Adı
    engin
    Son Giriş
    07.11-2016
    Saat
    17:33
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşım öncelikle geçmiş olsun aynı tanı bende var ama medikal park beyin cerahisi fil ve yaglı emar çektirdikten sonra az ilerlem yada orta ise killu ise hasta öncelikle beli desteklemek adına öncelikle kilolardan kurtulmam neticesinde 15 yıl bana ugramazsın dedi bu sizin için geceli bir durum ise oncelikle kilo vermelisin

Üye
    nofear39 Avatarı

Gerçek Adı
    Emrah
    Son Giriş
    01.08-2017
    Saat
    09:02
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

10 ay önce ameliyat oldum .. belimde 6 tane vida mevcut .. merak ettiğiniz herşeyi elimden geldiğince ve yaşadığım kadarıyla anlatabilirim ..

Üye
    Solveus Avatarı

Son Giriş
    01.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@enging76

yok diil,,,kilo sorunum yok,,,sanırım ben ileri bir vakayım,,,6 ekimde ameliyat yada değil belli olacak...

@gülsüm ruhişen orbay
    Gülsüm Hnm,slm,,,,ameliyat oldunuz mu acaba?

stenoz ameliyatı olmuş veya henüz olmamış fakat ağır belirtileri olan arkadaşlar dm den mesaj atabilirsiniz,tel no bırakabilirsiniz....ben ararım sıkıntı yok.....mümkün olan her bilgiyi toplamaya çalışıyorum...özellikle vida-platin gibi aparatlar kullanılmadan çeşitli yöntemlerle ameliyat şansı bulanlarınız varsa lütfen lütfen irtibata geçin benimle...hastane olabilir,doktor olabilir,ameliyat tekniği olabilir,,aklınıza gelen her konu ve detay stenezlo ilgili olarak....lomber yada herhangi bir düzeyde stenoz( omurilik kanalı daralması)--teşekkür ederim peşinen herkese....

@nofear39

bu ameliyatın ilerde platinlerin,vidaların sorun çıkarmasından dolayı tekrarlanma riski varmdır? teşekkürler

Üye
    Solveus Avatarı

Son Giriş
    01.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

pazartesi istanbula geliyorum....op.dr.Gökhan Özçınar'dan rendavu aldım...ne olacaksa olsun artık,yaşamak işkenceye dönüştü oturmak kalkmak yatmak eziyet....yeni bir MR çekileceğim orda...ameliyat demezlerse hayal kırıklıklarının en büyüğü benim için,,,bir an önce ameliyat olup bu eziyetten kurtulmak istiyorum..korkmuyorum bile artık sanırım,,,o kadar şok korkuyu bile paralize ediyor(bahsettiğim doktor bel cerrahisinde oldukça iddialı bir doktor...inşallh şansım yaver gider sevgili dostlar...bu forumda ilgilendiğim konularda bana bilgi saglayan ve tecrübelerini paylaşan herkese binlerce kez teşekkürler....hakkınızı helal ediniz,nolur....ne de olsa ameliyat ufukta var gbi....ne olur olmaz belli olmaz,narkoza toleransım düşük,,,10 yıl öncesinden biliyorum....hayatta kalırsam ve iyileşirsem ben de tecrübemi yazarım ki dostlar faydalansın....herkese acil şifalar diliyorum...Allah bana da ya şifamı versin ya ölümü....başka dileğim yok artık....dayanma gücümün sonuna geldim 2 aydır...

Üye
    mustafa_83_83 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:03
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar omirilik ameliyatları için mümkünse fakultelerde onerebiliceginiz iyi bir cerrah varmı ozeller ev parası istiyorlar ayıptır ya insan sağlığı bu kadar ucuz olamaz

arkadaşlar timörün resminide atım. daha iyi anlasılsın ve yorum yapılması için bilğisi olan arkadaşlar lütfen yardımcı olsun. 5 ay içerisinde bir operasyon olucak. çoğu profosor iyi şeyler söylemediği için böyle bir konu açtım. timör aslında amaliyatı olmayan beyin sapından omurilik yoluna sarkma yapıyor. herkeze şimdiden geçmiş olsun...

B204Zj - Omurilik kanal daralması ameliyatı ile ilgili tecrübesi olan var mı?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.255

@mustafa_83_83 arkadaşımıza doktor önerisi olan var mı?

Üye
    erdenbay Avatarı

Son Giriş
    20.10-2016
    Saat
    23:39
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@edicune
    Arkadaşım çok geçmiş olsun. Sana platin takıldı mı? Rahatsız ediyor mu ameliyat sonrası ve seneler sonra.

@nofear39
    Geçmiş olsun arkadaşım. Ameliyatta takılan vidalar rahatsız ediyor mu? Son durumunuz Nasıl? Yeni teknikle vidasız ameliyat yapan da var . Ama bazı Pr Dr lar vidasız yapılan ameliyatlarda, destek olmadığı için , başka üst ya da alt bi bölümde tekrar dar kanal olacağını iddia ediyorlar. Kafalar karışık yani..
    Bu gün 18 Ekim 2016 itibarıyla yaklaşık 2 sene geçmiş ameliyatınızdan, vidalarda bir sorun oldumu, Ağrı ve sıkıntı yaptı mı size? Titanyum rot ve visa mı takıldı? Özelde mi oldunuz? Ameliyat sonrası sıkıntı çektiniz mi? Normal yürümelerinize ne Zaman başladınız? Biraz çok soru oldu ama, herkese faydası olacak sanırım.

Herkese çok geçmiş olsun Dar kanal ameliyatını bazı Pr Dr lar vidasız Microcerrahi ile küçük bir delikten girip. kanalın içini temizleyip siniri rahat ettirip ameliyat ediyor. Bazı isim yapmış Pr Dr lar da , platin takılmadan yapılan bu ameliyatın ilk etapta bele destek veremeyeceğini ve kısa sürede başka bir yerden omuriliğin tekrar dar kanal olacağını, şikayetlerin tekrar oluşacağını söyleyip, Titanyum Platinli ve vidalı ameliyatı öneriyorlar. YANİİ KISACASI KAFAMIZ KARIŞIK. Birisi açılarak yapılan PLATİNLİ ameliyat ki haklı olarak insanı daha büyük açıklığı olan ve üzerimizde taşıyacağımız platinlet tedirgin ediyor. (Ama platinin omurgaya destek olmazı açısından mantıklı,ama ürkütücü) Öbür küçük bir delikten platinsiz, konforlu gibi geliyor,ama omurga desteksiz????? BU HER İKİ YÜR AMELİYATTAN OLAN ARKADAŞLAR YORUM YAPALİRKER Mİ?

Üye
    prm2626 Avatarı

Son Giriş
    19.01-2017
    Saat
    22:17
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@erdenbay bende aynı sıkıntıları yaşıyordum ve her yöntemi denedim yanı fizik tedavi sonra spor hatta 15 kilo verdim sonra spinal enjeksiyon sonra yüzme daha sonra sujeti denilen bir yöntem fıtığın arkasını boşaltan yöntem ama tabiki yine olmadı kanal darlığı olan hastanın fıtığı alınsa bile ilerleyen zamanlarda yürüyemez tabi zzman kestirilemez ben kendimde sağlıkçı olduğum için bunları iyi biliyorum tabi ama nasıl en hafif şekilde atlatırım derdindeydim tabiki olmadı çünkü ne yaptırsam iki ay sonra tekrar sıkıntı çekiyordum tavsiye üzerine dr gittim bana fıtık önemli değil kanal daralması daha sıkıntılı platin şart dedi benim artık hayır diyecek güçüm kalmadığı için kabul ettim ameliyat oldum iki platin yani 4 tane takıldı iki hafta oldu süperim diyebilirim hatta iyiki olmuşum sinirlerim morarmaya başlamış buda bana ilerleyen zamanlarda bayabi sıkıntı yaşataçaktı tabi benim ameliyetım güzzel geçti diye sizinki güzel oluçak yada tamamen geçiçek bilmem çünkü bu işlem sonuçu herşeyi göze almak lazım dr çok önemli teçrübe açısından yani basit bir örnek benim ameliyetımda hiç sıkıntı olmadı platinler takıldı bacakalrım cok iyi ama anesteziye bağlı yada bağlı omayan çözemedik akçiger ödemi oldu az daha ölüyodum ama şimdi iyiyim bilinmez her hastanın kendine öz yapısı vardır buna bağlı iyileşir ilaç etti eder ameliyat olmak sizin durumunuza ve ne istediğinize bağlı pozitif olmak olursam iyi oluçam dedim inş..oldum ve herkez karşı çıktı ama oldum .....

Üye
    Esk Avatarı

Son Giriş
    01.05-2017
    Saat
    02:46
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sorununuz için en iyi dr seçmişsiniz gökhan bey de 30-32 yaşında iki kez fıtık ameliyatı oldum don ameliyatım 18 ekimdeydi Gökhan beyden çok memnunum memnun olmayan Yok zaten beyin ve sinir cerrahı ama sadece omurga problemleri ile ilgileniyormuş başka hastalığa bakmıyor beyine bakmıyor baksa birini gönderecektik ama olmadı

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon