Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 43 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    oktaydonmez Avatarı

Son Giriş
    07.08-2010
    Saat
    14:53
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar ben yaklaşık üç yıldır 6 saatte bir olmak üzere tak yapıyorum bundan dolayı sık sık idrar yollarında enfeksiyon oluyor. antibiyotik kullanınca geçiyor ama çok sık enfeksiyon olmaya başladı ve antibiyotik kullanınca bile çok geç geçiyor artık.

bağışıklık sistemim zayıflamış olabilir mi acaba.
    yazın bile çok sık gırip oluyorum. artık ayda iki kez enfeksiyon oluyor ve çok zor geçiyor. ayda ik kez antibiyotik kullanıyorum
    bir süre sonra antibiyotiğe karşı alerji olma durumu var mı.
    sonda kullandıgı için sık sık enfeksiyon geçiren var mı burda .

http://www.engelliler.biz/forum/sagl...kullanimi.html konusunda yazdıgınız bitkisel tedavilerden idrar yolu için en etkilisi hangisi acaba .

yerdımcı olursanız sevinirim.

Üye
    idosente Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    28.11-2017
    Saat
    02:40
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba bendede aynı sorun vardı 14 gün antibiyotik kullanıyorum 1 hafta sonra yine kapıyordu
    en sonunda doktor koruyucu antibiyotik tedavisi önerdi antibiyotiği 14 gün kullandıktan sonra aynı antibiyotiğin 200 mg lık olanını 3-4 günde bir bir taneye kullanmaya başladım enfeksiyon çok azaldı
    ama ilacın yan etkileri oluyor uzun süre kullanınca bende en çok alerji (deride kaşıntı,kızarıklık ve kabarmalar) oldu
    yine de kullanıyorum alerji içinde alerji hapı kullanıyorum bu şekilde idare ediyorum...

doktoruna bu konuyu bir danış istersen...

geçmiş olsun

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:57
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

Arkadaşım mesanedeki bakteri antibiyotiğe direnç kazanmış olabilir, bir idrar kültür tahlili yaptırmanı öneririm.Ona göre ilaç tedavisine başlanmalı.

Üye
    SALVATORE Avatarı

Son Giriş
    14.10-2010
    Saat
    11:33
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cravit kullan musluk suyu kullanma

Üye
    sebseb Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelik hijyende bence de... Hi-slip marka kendinden jelli sonda kullanıyoruz biz...tak yaparken çok dikkatli olmalısın, işlem öncesi ve sonrası bölgeyi antibakteriyel ıslak havluyla silmeni öneririm...
    Ayrıca beslenme de çok önemli, protein ve vitamin içerikli gıdalar alınmalı...2 günde bir c vitamini takviyesi faydalı oluyor. hergün mutlaka 2-3 porsiyon meyve ve salata tüketilmeli...Bol su ve sıvı gıda alımına da dikkat...

Üye
    engin934 Avatarı

Gerçek Adı
    Engin
    Son Giriş
    13.11-2017
    Saat
    13:51
    Yaşadığı Yer
    İş durumundan Tekirdag
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kefir içmekte enfeksiyonlara iyi geliyormuş ben henüz denemedim tadınıda bilmiyorum ama en kısa zamanda deneyecegim

Üye
    empatizan Avatarı

Son Giriş
    20.03-2017
    Saat
    10:49
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Kefirin rakıya tek benzer yeri rengi pari85. Kefir tamamen ayran tadında bir içecek. Zaten sütün içinde mayalandırarak hazırlanıyor.
    Ayrandan biraz daha koyu kıvamda ve ayran tadında birşey. Tadını rakıya nasıl benzetebildin bilmem
    Bağışıklık sistemini güçlendirdiği ve doğal antibiyotik görevi yaptığı doğrudur. Faydasını görmek için her gün düzenli içmek gerekir.

Üye
    engin934 Avatarı

Gerçek Adı
    Engin
    Son Giriş
    13.11-2017
    Saat
    13:51
    Yaşadığı Yer
    İş durumundan Tekirdag
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ayranımsı bişiyse soguk içiliyordur herhalde bide ısıtarak ziyan etmeyim

Üye
    empatizan Avatarı

Son Giriş
    20.03-2017
    Saat
    10:49
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Kefir tabii ki soğuk içiliyor. Yani isterseniz buzdolabında soğutur, isterseniz oda sıcaklığında içersiniz. Her gün kefir mayalamakla uğraşmak istemiyorsanız, artık hazır yapılmış kefir içecekleri de satılıyor. Onların içinde başka katkı maddesi olup olmadığını bilmiyorum. Ben kendim mayalamayı tercih ediyorum ama çoğu kişiye her gün kefirle uğraşmak zor geliyor. İsterseniz hazır da alabilirsiniz.

Üye
    jonjon Avatarı

Gerçek Adı
    GöKHaN
    Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    14:43
    Yaşadığı Yer
    Ankara/ümitköy
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    14

Arkadaşım aynı sorun bendede vardı masene kapasitem küçük, sıvıyı çok aldığım zaman sıkışma olup enfesiyonum sık oluyordu , ben de sitemizde önerilen Solgar Vitamin C 1000 mg ye başladım 1 yıl oldu günde 1 adet yatarken alıyorum ateş sıfıra indi diyebilirim ve enfekte olduğum zamanlarda 2 veya 3 gün kaçaklarla atlatıyorum antibiyotik kullanmıyorum ve doktoruma durumu anlattım harika ameliyattan kurtuldun gibi dedi , sende bi dene bakalım

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:40
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Ayda iki defa antibiyotik kullanmak çok anlamsız... Ben de sakatlandığım ilk zamanlarda aynı haltı yedim, oradan biliyorum

Antibiyotik kullanmak için kültür testi yaptırıyor musunuz yoksa kafanıza göre en geniş spektromlu antibiyotikten mi içiyorsunuz? Kültür testini yaptırırken en az 3 gün öncesinden antibiyotiği kesiyor musunuz? Hep aynı bakteri mi ürüyor, hem aynı antibiyotiği mi kullanıyorsunuz? Antibiyotiği kaç gün kullanıyorsunuz? Günde 2 tane olmak üzere saatlerini hiç şaşırmadan içtiğinizden emin misiniz?

Hele bunlara yanıt verin, ben sizi kurtarıcam bu enfeksiyondan

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Ayrıca:

• Her TAK öncesi antibakteryel sıvı sabunla ellerinizi yıkayın.
    • Kateterin girdiği yeri TAK öncesinde sabunlu bezle temizleyin, bu mümkün değilse Octenisept vb. ürünlerle temizliği sağlayın.
    • Haftada 3-4 defa duş alın ve genital bölgenin temiz olmasına özen gösterin
    • TAK için hi-slip plus su kitli kateter kullanın.
    • TAK yaparken katetere asla asla asla asla el değmeyin; bir an bile değmişse kateteri çöpe atıp yenisini kullanın. Kateteri ambalajının arasına sıkıştırın ve ambalaj yardımıyla tutup itin/çekin.
    • Üşütmeyin. Üşütmek enfeksiyonu tetikler
    • 4 saatte bir TAK yapın. Daha uzun süre mesaneden idrar kalması bakteri üremesini arttırır. Asla ama asla (gece dahil) iki TAK arasında 5 saati aşan bir süre olmasın.
    • Kendi başınıza TAK yapmadan işeyebiliyorsanız, her seferinde TAK yapmayabilirsiniz. Kendi başınıza işeyin, günde birkaç sefer de TAK yapın (Tabii işediğinizde mesanede ne kadar idrar kaldığına bağlı bu önerim)
    • Kesinlikle günde 2-3 litre su için.
    • İlla ki haftada 3-4 defa Solgar 1000 mg'lık C vitamini için.
    • Ayrıca şurada andığım ürünlerden birini de özellikle enfeksiyonun oluşmaya başladığını hissettiğinizde günde bir adet olmak üzere için: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...li-haplar.html
    • Aynı anda hem C hem bu ilaçları kullanacaksanız, bir gün birini diğer gün diğerini için...
    • Bakteri ürediğinde kültür testi yaptırmadan asla antibiyotik kullanmayın! Doktor verse bile kullanmayın! Kültür testi yaptırın ve onun sonucuna göre doğru antibiyotiği doğru süre kullanın. Asla kafanıza göre geniş spektrumlu antibiyotikler kullanmayın! Kullanırsanız bakteriler dirençli hale gelir.
    • Mesane iç basıncını azaltıcı Mictonorm vb. bi ilaç kullanın.
    • Enfeksiyon ağırsa, 2-3 gün sabit sonda kullanılabilir. Bu sayede sıvı tüketimi arttırılabilir ve mesanenin temizlenmesi sağlanabilir.

Üye
    izmir2010 Avatarı

Son Giriş
    15.09-2010
    Saat
    22:15
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bana doktorum kaeteri elimi kullanarak sokabileceğimi soyledı bende oyle yapıyorum tabiki iyice yıkadıktan sonra elimi baska yerle temas ettirmiyorum.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Hayır hayır, elle itmek çok çok çok risklidir. Düşünün, üreyen bakterilerin neredeyse tamamı elimizden bulaşır...
    Ki, yukarıda da yazdığım gibi, kateteri ambalajının arasına sıkıştırın ve ambalaj yardımıyla tutup itin/çekin. Bu hem çok kolaydır hem de elden bakteri bulaşma riskini sıfıra indirir.

Üye
    emni Avatarı

Gerçek Adı
    emine
    Son Giriş
    08.08-2012
    Saat
    12:22
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaslar benide mesane sorunum var antibiyotikler fayda etmiyor vucudum bagisiklik kazanmis bezkullaniyorum bununicin oluyormus bilgisi olanvarsa yazin futfen

Sayfa 1 / 3 123 SonSon