Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 43 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    jonjon Avatarı

Gerçek Adı
    GöKHaN
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:49
    Yaşadığı Yer
    Ankara/ümitköy
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    14

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Emine Şu C vitamini kullan yatmadan önce 1 tane alsan yeter , vücudun savunmasını arttırıyo ..

Üye
    hera Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

güvendiğim bir kaynaktan bu konuyu buldum belki senin sıkıntılarını hafifletebilir
    geçmiş olsun

İdrar Kesesi Zayıflığı
    Sık idrar yapma ihtiyacı, zor ve ağrılı idrar yapma, istek dışı idrar zorlaması, idrar ihtiyacı için gece uyanma, idrar kaçırma gibi şikayetlere genel olarak idrar kesesi zayıflığı (Neuralgia vesicae) denmektedir.

Hastalığın nedenleri arasında hormon dengelerinde değişim (hamilelik, menopoz), idrar yolları iltihabı, ışın tedavisi, üşütme ve sinirsel etkiler sayılabilir. Kadınlarda daha sıklıkla görülmektedir.

hafif ve orta şiddetteki şikayetlerde bitkisel ilaçlar kullanılmalıdır. Çok ağrılı idrar zorlaması ve idrar yaparken ağrı, idrar kaçırma durumda hekim gözetiminde tedavi uygulanmalıdır.

Hormon dengelerinin sağlanması ve bağışıklık sisteminin desteklenmesi için her yıl 6-8 ay süreyle çörekotu yenmesi tavsiye edilebilir.

Tedaviye destek olarak günde 2-3 litre su içilmeli, alkol, kahve içilmemeli, idrarı asitli hale getiren süt ve süt ürünleri, et ve et ürünleri, narenciye meyveleri, ıspanak, çilek, baharat yenilmemeli, bulgur, pirinç, patates, meyve ve sebze yenmelidir.

Dahilen Kullanım Bitkisel İlaçlar:
    Altınbaşak otu: İdrar artırıcıdır, hafif kramp giderici etki gösterir, iltihaplanmayı önler, mikrop öldürücü etkisi vardır.
    Kullanım süresince günde 2-3 litre su içilmelidir.
    İnce kıyılmış 2 çay kaşığı ot fincana konur, üzerine 150 ml kaynar su ilave edilir, fincanın ağzı kapalı olarak 10 dakika demlenir, süzülerek içilir. Çayı taze hazırlanarak günde 3-4 defa içilebilir.
    Huşağacı yaprağı ve ayı üzümü yaprağı ile birlikte kullanılması etkiyi artırır.

Canotu kökü: Kramp gidericidir. Hazır ilaç tarifine göre kullanılır.

Kabak çekirdeği: İdrar şikayetlerinde kullanılır. İdrar kesesini kuvvetlendirir. Günde 10 gr çekirdek içi 2-3 defada yenir. Etkisi uzun sürede ortaya çıkar 4-5 ay süreyle kullanılmalıdır.
    Altınbaşak otu ve bitkisel sakinleştirici ilaçlarla (Kediotu kökü, şerbetçiotu çiçeği, lavanta çiçeği, depresyon halinde sarı kantaron) birlikte kullanılması daha etkilidir.

Tedavi amacına uygun olarak idrar artırıcı, iltihaplanmayı önleyici, mikrop öldürücü bitkisel ilaçlardan yararlanılabilir (Bakınız: İdrar yolları iltihabı ve yıkama tedavisi).

Çörekotu: Günde toplam olarak 15 gr çörekotu yenir. Bu miktar 2 veya 3 e bölünerek yemeklerden 30 dakika önce öğütülüp, az suyla yenir. Rendelenmiş bir elma veya armuda öğütülmüş çörekotu katılarak da yenebilir. Şeker hastası olmayanlar, pratik olması açısından haftalık kullanım miktarını öğütüp bekletmeden tahin-pekmeze karıştırarak yiyebilirler. Dişleri sağlam olanlar çiğneyerek yerlerse diş eti bakımı da yapılmış olur.Öğütülmüş olarak hazır satılan çörekotu alınmamalıdır, çok zararlıdır.

Not: 1- Çörekotu hamilelik döneminde yenmemelidir. Doğuma bir hafta kala başlanıp emzirme süresince yenirse anne ve çocuk sağlığı açısından çok faydalıdır.
    Çörekotu yeterli miktarda omega-3 ihtiva eder, ilave olarak omega-3 takviyeli gıdalar yenmemelidir.
    2- Hamilelik, emzirme dönemi ve çocuklarda kullanılması sakıncalı bitkiler dikkate alınmalıdır.

İdrar yolları iltihabı ve yıkama tedavisi

İltihaplanmaya dışarıdan idrar yollarına giren genellikle bakteri, nadiren virüs veya mantarlar yol açar.

Hamilelik, şeker hastalığı, bağışıklık sistemi zayıflığı ve idrar yollarındaki daralma halinde bu iltihaplanma daha ciddi sonuçlara neden olabilir.

Hastalık belirtileri arasında ağrı, idrar yaparken yanma, sık idrar yapma ihtiyacı, karın boşluğunun alt kısmında ağrı sayılabilir. İdrarda kan görülebilir. İdrarın kokusu değişebilir ve idrar bulanıktır.

Ağrı ve ateş görülmeyen basit iltihaplanmalarda bitkisel ilaçlar tek başına tedavi edici olarak uygulanabilir. Antibiyotik ilaçların kullanılması gerekiyorsa, birlikte ve antibiyotik kullanımından sonra idrar artırıcı bitkisel ilaçlar destek tedavi (yıkama tedavisi) olarak kullanılır. Böylece hem dokular korunmuş olur ve hem de hastalık yapıcı unsurlar tamamen uzaklaştırılmış olur.

Tedavi:
    Kramp giderici, ağrı dindirici ve idrar artırıcı olarak altınbaşak otu ve atkuyruğu otu kullanılabilir.
    İdrar artırıcı olarak yıkama tedavisinde altınbaşakotu, ardıç meyvesi, huş ağacı yaprağı, ısırgan yaprağı ve otu, kayışkıran kökü, selamotu kökü, taze fasulye kabuğu kullanılabilir.
    İdrar yollarında mikrop öldürücü olarak bayır turpu kökü, latin çiçeği otu, santal odunu, su teresi otu kullanılabilir.

Tedavi amacına göre yukarıda belirtilen gruplardan birer bitki seçilebilir.

Tedaviye destek olarak günde 2-3 litre su içilmelidir, bu yıkama tedavisinde önemlidir. Alkol, kahve ve baharat kullanılmamalıdır. Et, süt ve süt ürünleri, ıspanak, portakal, limon, greyfurt ve çilek yenmemelidir. Bulgur, pirinç, patates, meyve ve sebze yenmelidir.

Dahilen Kullanılan Bitkisel İlaçlar:

Altınbaşak otu: İdrar artırıcıdır, hafif kramp giderici etki gösterir, iltihaplanmayı önler, mikrop öldürücü etkisi vardır. İdrar yolları yıkama tedavisinde uygulanır, kullanım sırasında günde 2-3 litre su içilmelidir.
    İnce kıyılmış 2 çay kaşığı ot fincana konur, üzerine 150 ml kaynar su ilave edilir, fincanın ağzı kapalı olarak 10 dakika demlenir, süzülerek içilir. Çayı taze hazırlanarak yemek aralarında içilir.

Ardıç meyvesi: İdrar artırıcıdır, kramp giderici etki gösterir. Kullanım sırasında günde 2-3 litre su içilmelidir. 4-6 hafta kullanılabilir.
    İnce kıyılmış veya dövülmüş 1-2 çay kaşığı meyve fincana konur, üzerine 150 ml kaynar su ilave edilir, fincanın ağzı kapalı olarak 10 dakika demlenir, süzülerek içilir. Günde 2-3 defa çayı taze hazırlanarak içilir.

Ayrıkotu kökü: Mikrop öldürücü etkisi vardır
    İnce kıyılmış 2 çay kaşığı kök fincana konur, üzerine 150 ml kaynar su ilave edilir, fincanın ağzı kapalı olarak 15 dakika demlenir, süzülerek içilir. Çayı taze hazırlanarak günde 3-4 defa içilebilir.

Bayırturpu: Mikrop öldürücü etkisi vardır. Günlük ortalama olarak 20 gr taze turp kökü yenir. 4-6 haftadan uzun süre kullanılmamalıdır.

Huşağacı yaprağı: İdrar artışı ile vücuttan su atılmasını sağlar. Kullanım süresince günde 2-3 litre su içilmelidir.
    İnce kıyılmış 1 yemek kaşığı yaprak fincana konur, üzerine 150 ml kaynar su ilave edilir, fincanın ağzı kapalı olarak 10-15 dakika demlenir, süzülerek içilir. Çayı taze hazırlanarak günde 3 defa içilir.

Isırgan yaprağı ve otu: İdrar artırıcıdır. Kullanım süresince günde 2-3 litre su içilmelidir.
    Kıyılmış 2-3 çay kaşığı yaprak ve ot fincana konur, üzerine 150 ml kaynar su ilave edilir, 10 dakika demlenir, süzülerek içilir. Günde 3 defa çayı taze hazırlanarak içilebilir.

Kayışkıran kökü: İdrar artırıcıdır. Kullanım süresince günde 2-3 litre su içilmelidir.
    İnce kıyılmış veya öğütülmüş 2 çay kaşığı kök fincana konur, üzerine 150 ml kaynar su ilave edilir, fincanın ağzı kapalı olarak 30 dakika demlenir, süzülerek içilir. Çayı taze hazırlanarak günde 2-3 defa içilir.

Maydanoz kökü ve otu: İdrar artırıcıdır. Kullanım süresince günde 2-3 litre su içilmelidir. İnce kıyılmış 1 yemek kaşığı ot veya 1 çay kaşığı kök fincana konur, üzerine 150 ml kaynar su ilave edilir, fincanın ağzı kapalı olarak 10 dakika demlenir, süzülerek içilir. Çayı taze hazırlanarak günde 3 defa içilir.

Selamotu kökü: Kramp giderici ve idrar artırıcı etkisi vardır. Kullanım süresince günde 2-3 litre su içilmelidir. İnce kıyılmış veya dövülmüş 1-2 çay kaşığı kök fincana konur, üzerine 150 ml kaynar su ilave edilir, fincanın ağzı kapalı olarak 10 dakika demlenir, süzülerek içilir. Çayı taze hazırlanarak günde 2-3 defa içilir. Mikrop öldürücü ve idrar artırıcı diğer bitkisel ilaçlarla birlikte kullanılabilir.

Suteresi otu: mikropların üremesini engeller. İnce kıyılmış veya dövülmüş 1 çay kaşığı ot fincana konur, üzerine 150 ml kaynar su ilave edilir,fincanın ağzı kapalı olarak 5 dakika demlenir, süzülerek içilir. Çayı taze hazırlanarak günde 2-3 defa içilir, 6 haftadan uzun süre kullanılmamalıdır. Mikrop öldürücü ve idrar artırıcı bitkisel ilaçlarla birlikte kullanılarak etkisi artırılabilir.

Taze fasulye kabuğu: Tuz kaybına neden olmadan hafif idrar artırıcı etkisi vardır. Kullanım süresince günde 2-3 litre su içilmelidir. İnce kıyılmış veya dövülmüş 1 yemek kaşığı kabuk fincana konur, üzerine 150 ml kaynar su ilave edilir, 10 dakika demlenir, süzülerek içilir. Çayı taze hazırlanarak yemek aralarında içilir. Mikrop öldürücü bitkisel ilaçlarla birlikte kullanılır.

Not: Çok sayıda uygulama seçeneğinden bazıları burada belirtilmiştir. Bitkilerin tanıtımı bölümünde belirtilen özellikler incelenmeli hamilelik, emzirme dönemi ve çocuklarda kullanılması sakıncalı olanlar bitkiler dikkate alınmalıdır.

Kaynak: Dr. Ahmet Toptaş, / Alman kanunlarına göre düzenlenip izin verilen BİTKİLERLE MODERN TEDAVİ,

Üye
    dostempati Avatarı

Gerçek Adı
    Kalperen C* Türkoğlu
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kalpOder Turan * Krt
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    0

piyeloseptly 50 mg 30 tablet...fiyat 3.5 tl...

Geceleri yatarken 2 adet bu ilaçtan alırsanız idrar yollarını temizliyor. Bu ilaç idrar yolları antiseptiği. Sürekli tak yapanlar için günlük 2 adet almak yeterli. Bana da üroloji doktoru önermişti. Takı bıraktığım için artık kullanmıyorum. Sadece enfeksiyon olursa kullanıyorum. Enfeksiyon kaptığımda 6 saat arayla 2 tane alıyorum 1, 2 günde enfeksiyonun canına okuyor. Prospektüsünde gerekli açıklamalar var.

Ayrıca sarımsak ve soğan doğal antibiyotiktir.

Üye
    M.Cem Avatarı

Gerçek Adı
    M.Cem
    Son Giriş
    27.05-2015
    Saat
    01:22
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kesinlikle asla ve asla el değmemeli katatere. Sadece buna dikkat et bence büyük ölçüde kurtulursun. Oturan Boğa'nın dediklerini de harfiyyen uygulamalısın. Şimdisen geçmiş olsun.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    947
    Verilen Beğeniler
    1.237

Bu konuda benim bir numaralı tespitim, enfeksiyondan korunmak için tespit ettiğin en kritik konu, 4-5 saatte bir mutlaka TAK yapmaktır. Asla asla ama asla iki TAK arasında 5 saati geçen bir süre olmasın. Gece de dahil buna.
    Ve hatta enfeksiyon varsa, 2-3 gün sabit sonda kullanıp, içilen su miktarını çoğaltıp, bu yolla mesaneyi temzilemek lazım. Sonrasında gerekiyorsa birkaç gün daha 3 saatte bir TAK yapılabilir... Ancak enfeksiyondan kurtulduktan sonra 5 saati geçmeyen aralıklara dönülmeli...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Mediha Avatarı

Gerçek Adı
    mediha
    Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    14:21
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    14

Kefiri bende denedim evet doğruluk payı var bağışıklık sistemini güçlendiriyor haliyle daha az enfeksiyon riski oluyor ve kaçaklar azalıyor fakat kefirin birde dezavantajı var kilo aldırıyor.. Ben bu yüzden bıraktım içmeyi..
    Maalesef bende uzun aralıklarla tak yapıyorum mecburen işyerinde olduğum zamanlarda tak yapamadığım için bazen 7-8 saat tak yapmadığım zamanlar bile olabiliyor.. Enfeksiyonlarla eskisi kadar uğraşmıyorum fakat benimde mesanem çok aktif olduğu için kaçaklarla hala başım dertte.. Bir türlü bu işin düzenini sağlayamadım.. Şu anda emselex 15 mg kullanıyorum ama 250 -300 cc en fazla mesanemde duruyor..

Üye
    MUR37 Avatarı

Gerçek Adı
    murat tosbıyık
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    12:17
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    0

valla bu konuda benimde söyliyecek iki çift lafım olacak

ben de yaklaşık 3 seneden fazla tak yapıyorum günde 5 defa tak yapıyorum
    be nde hazır 500 lt hazır su alıyorum bir hafta bu suyla ıslayıp yapıyorum ayrıca günlük 2 adet(sabah akşam) pyolesptly kullanıyorum bu ilacı kullanırsan sorun yok fakat ilacı kestikden sonra hemen kaçaklar başlıyor ve beni kepaze ediyor sonra uğraş temizlemek tam bir haftamı alıyor
    şuan hi-slip kullanmaya başladım önceden my cth diye bir marka kullanıyodum siteden hi-slip deneyeyim dedim maalesef bir fark olmadı gene ortalık battı yuh bıktım valla ben tak yaparken ellerime muyene eldiveni takıyorum maalesef ne yaparsan yap çözümü bulamadım allah kolaylık versin

Üye
    ali akay Avatarı

Son Giriş
    12.08-2012
    Saat
    19:04
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba murat önce geçmiş olsun diyorum tak yaparken sterillik cok önemli nekadar dikkat etsende enfeksiyon önlemek zor teknoloji ilerliyor şimdi bıcakcıların yeni cıkardığı tak sondası çok uygun kacaklar için prezervatif sonda ile çözüm bulabilirsin bıcakcıların sondasında istersen numune gönderebiliriz tel 5427415161

Üye
    desparado Avatarı

Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    12:47
    Yaşadığı Yer
    adana/çukurova
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Tak yaparken antibakteriyel ıslak mendiller var, silme işlemini onla yapabilirsin.Kullandığın sondanın sertliği çok önemli, tek noktadan tutup mesane giren kısma kesinlikle temas etme.Ben may cath kullanıyorum 14*40 kendinden jelli.Özellikle kendinden jelli olması bakteri riskini çok azaltıyor.Ekstra brokoli ve lahanayı haşlatıp üstüne biraz pul biber ve limon sık suyunu bol bol iç, kendisinide yersen olur)Bide etek traşını sık sık ol ondanda bakteri bulaşabilir.Şunuda ekleyim bol bol egzersiz yap.Beden hareketle endorfin hormonu salgılar hem kendini daha mutlu hissedersin hemde direncin artar))

Üye
    Landish Avatarı

Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    11:10
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    11

Ben de piyeloseptyl kullanıyorum, çoğu kez antibiyotiksiz atlatıyorum.

Üye
    tak Avatarı

Gerçek Adı
    yasin
    Son Giriş
    21.10-2012
    Saat
    16:28
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende e.coli öok ürüyo en az aydi bir kültür testiyle ilaç kullanıyrm ama diyalize girdiğim için idrar az geliyooo onun için mi sık enfeksiyon oluyooo

Üye
    göker Avatarı

Gerçek Adı
    Göker Yontar
    Son Giriş
    29.10-2017
    Saat
    02:48
    Yaşadığı Yer
    izmir bostanlı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar belki herkesin çok tepki vereceği bir cözüm söyliyeceğim.
    2003 den beri bende tak yapıyorum. aynı sorunları bende çok yaşadım. nefrit bile geçirdim. antibiyotikden kaçaklardan kafamı kaldıramıyordum. oturan boğa kardeşimizin hijyen için sölediklerine katılıyorum.
    ama ben 3 yıldır işimden de dolayı alkol alıyorum. alkol mesanemdeki tüm mikropları temizliyor. günde bir bira içmekden kaçınmayın derim.
    bak idrarına azıcık tortu görürsen aç kardeşim kendine bir adet bira hızlıca iç. ama sakın unutma idrarın çabuk gelecektir. tak zamanını iyi ayarla ve gene bence tak yapmakdan kaçınma. ne kadar az idrarını mesanende tutarsan o kadar az üre olur.
    ben bu aralar sürakli tak yapıyorum ve alkol alıyorum. 3 yıldır da hiç idrar yolu enfeksyonu olmadım. alkolik oldum belki ama

Üye
    tak Avatarı

Gerçek Adı
    yasin
    Son Giriş
    21.10-2012
    Saat
    16:28
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

riskli ama kardeşim olkolik mi olalım sonra peki tıpta bu e.coli durduracak ilaç yokmu.....

Üye
    göker Avatarı

Gerçek Adı
    Göker Yontar
    Son Giriş
    29.10-2017
    Saat
    02:48
    Yaşadığı Yer
    izmir bostanlı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım dediğin doğru tabi ama alkole bakışı açısı herkesin faklıdır. ben sadece yaşadığım ve sonuç aldığım bir yöntemi söledim .tabiki yine unutmamaklazım ki. ben alkolü enfeksyon kapmıyım diye başlamadım sevdiğim için içiyorum. sonuç olarakda bana artısı bu oldu.
    bunun dışında inan 3 yıldır hiç ilaç kullanmıyorum.
    gene yaşadıklarıma dayanarak söylüyorum. kışın bu olay daha çok oluyor. ayak sıcaklığına çok dikkat et. dışarı çok çıkan birisi isen kışın mutlaka ayaklarını ısıt. ben bir adet fön makinası aldım. ayaklarımı ısıtıyorum her fırsatda. ayakların soguk kalır ve geceyi uyurken öle geçirirsen soguk ayak direk böbrekleri zorluyor. enfeksyon riskini artırıyor.

söyliyebileceklerim bukadar. allh kolaylık versin

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    947
    Verilen Beğeniler
    1.237

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Alokolün mesanede bakteri üremesini önleyici bir yanı olmaz, ama bira içince hemen ve bolca idrara çıkartıyor olması dolaylı olarak mesanenin temizlenmesine katkı sağlamış olur. Bence güzel ve keyifli bir seçenek

Yasin, ayda bir antibiyotik kullanıyor olman bence doğru değil. Kullanmadığında ne oluyor? Mesaneyi TAK'la mı boşaltıyorsun? Kaç saatte bir mesaneyi boşaltıyorsun? Mesane tam boşalıyor mu?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon