Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 48 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ECE Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ERZURUM
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    16

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Çok güzel ve çokta müzdarip olunan bir konuya temas etmişsin Medişim. Tecrübelerin herkesin işine yarayacağını düşünüyorum.
    Ne garip değilmi,her insanın ihtiyacı ayrı ayrı,kimisi alafranga tuvalet olmamasından, kimisi küçük bir merdivenden, kimisi çocuğunun altını değiştirecek yerin olmamasından şikayetçi ama herkes bir diğerinin sorununu anlayamadan veya kimin ne ihtiyacı olduğunu anlamadan/düşünemeden belki hayat yaşıyoruz.
    Bizler bile bazen kendi aramızda karşıdakinin sıkıntısını anlayamıyoruz. Yaşamadığımız sürece veya görmediğimiz sürece.Türkiyem/güzel ülkem, bu konuda ne kadar gelişmiş değilmi. Daha her yerde iki tuvaleti bir arada bulamıyoruz veya herkesin ihtiyacını giderebileceği mekanlar.Yerleri parlak zeminlerle döşemeyi gelişmişlik sayıyoruz. Neyse çenem düştü yine.

Sizin bu sıkıntılarınızı yaşamasamda enazından anlamaya çalışmak istedim küçük de olsa yorum yaparak. Allah cümlemizin yardımcısı olsun.İdarecilerimizin/işletmecilerimizinde idraklerini anlama kapasitelerini artırsın.

Üye
    nine60 Avatarı

Son Giriş
    18.08-2010
    Saat
    21:21
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

engin934;
    idrar kaçırmanın bir sürü sebepleri var.ben de başa çıkamıyorum,ama benim böbrekler bozuk olduğu için 4 saatte 400-500 cc idrar biriktiği oluyor.zaten 300-350 cc den sonra bırakır.sana alt bezini tartmayı gösterdiler mi?bana hastanede göstermişlerdi.ilk önce boş pedini hassas terazide tartıyorsun .sonra idrar kaçırdıktan sonra tartıyorsun.aradaki fark önemli.TAK yaptıktan sonra da idrar torbasına bakarsın.bunları yazarsın.doktorunla konuşurken daha iyi değerlendirilir.

Terazi dediğim bildiğimiz mutfak terazileri ,1'grlık hassasiyetle ölçen terazilerden.
    Enfekte olmuşşan o da yapar.eğer idrar tahlilin temiz ise şüphelidir.?mutlaka derinden alınan idrarla kültür yapılması lazımdır.
    Ben alıştım kaçaklara.altımı bezliyorum,dışarı çıkıyorum.

Üye
    dodo3437 Avatarı

Gerçek Adı
    Feridun
    Son Giriş
    19.02-2013
    Saat
    00:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Erkeklerde erkek pedi kullanarak bu kaçaklardan kurtulmak mümkün takla ilgili sıkıntılara gelince tak yaptıgımız ve zor oldugu için sıkılmak yerine tak yaptığımız için şükretmeliyiz herhalde hayatta en güzel şeylerden birisi sıkışıp işemektir tak yapamayan mesane yolu yapışmış veya sondasını karşılayamayan o kadar çok insan varki

Üye
    hayat52 Avatarı

Son Giriş
    13.11-2017
    Saat
    23:02
    Yaşadığı Yer
    samsun/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar bendede 16 yıldır aynı sorun var.tak ilk başlarda 15 gün denedim sonra bıraktım şimdi ıkınarak idrarımı boşaltabiliyorum
    günde 5 kez tuvalete gidiyorum ama arada idrarda kacırıyorum kücük cocuk bezlerinden kullanıyorum yeterli geliyor.
    Doktoruma sordum tak kullanma böyle devam et dedi. Gece gezmelerede gidebiliyorum şimdi evlerde coğunlukla klozet var zaten.o lmayan evlerede 4.5 saat oturuyorum geliyorum kalmam gerekirse de sürgü götürüyorum

. Benim durumumda böyle.

Üye
    buzdan Avatarı

Son Giriş
    08.03-2013
    Saat
    15:42
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ben yusuf 6 yıldır bu urunleri kullanmaktayım.
    bayanlara önerim. ben hastanede yatarken dr. bana sabit sondanın torbasıın çırar oyle gezdirirdi. torbayı çıkardıktan sonra bir tıpa ile sondanın çıkışını kapatırdı. bu şekilde ev dışında kullanma rahatlıgı sağlar bence

Üye
    hayat52 Avatarı

Son Giriş
    13.11-2017
    Saat
    23:02
    Yaşadığı Yer
    samsun/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öylede denedik idrar doluyo kazayla tıpada cıkıyor hertaraf idrar oluyor başıma geldi =))

Üye
    nine60 Avatarı

Son Giriş
    18.08-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

buzdan;
    Evde ne yaparsanız yapın. Ama dışarı o şekilde çıkarsanız rezil olma riskiniz de var. Yukarıda geçirdiğim olayı boşuna yazmadım.
    Ders çıkarırsınız diye yazdım. Altınızı bezleyin öyle çıkın. İdrar deliği büyüdüğü an kenerdan sızıntılar başlıyor.

Üye
    engin934 Avatarı

Gerçek Adı
    Engin
    Son Giriş
    13.11-2017
    Saat
    13:51
    Yaşadığı Yer
    İş durumundan Tekirdag
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Nine:60
    İdrar deliginin büyüdügünden bahsetmişsiniz siz bu konuda baya tecrübelisiniz sanırım yani tak konusunda
    idrarla alakalı konularda bende ilk önceleri normaldi ama bu aralar kenarlardan sızıntı yapıyor tekerlekli sandalyem alt bezi ıslanıyor bende tak aralarında kaçagım var sanıyor ve üzülüyordum sanırım ıslaklıgın bir çogu tak esnasında sızıntıdan oluyor idrar deliginin büyümesi normal midir, anormal bişi midir
    doktoruma söylemem gerekir mi bu konuyu

ben bu konularda baya acemiyim sanırım
    tşk ederim.

Üye
    nine60 Avatarı

Son Giriş
    18.08-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Engin934 ben TAK taki sızıntıdan bahsetmedim.Devamlı sondadan bahsettim.
    Eğer devamlı sondayı biz doktor söylemeden keyfi olarak takarsak neler olacak o ihtimallerden bahsettim.

Tak yapanlar da sızıntı oluyor. ama mesane kapasitesi veya mesane duvarını kalınlaşması gibi sorunlardan o konuyu doktoruna söylersin.Tak yapanlarda idrar deliği büyümüyor.yanlış anlaşılmış Tamamen farklı konular

Mediha ortadan kayboldu.Zaten erkekler daha ilgili çıktı.Nerdesin Mediha?
    Keşke konuyu Avrupa bazında açsaydın.Belki oradan farklı sesler gelirdi gelirdi. Biz daha idrar kaçaklarınla uğraşıp duruyoruz.
    Bİz garibanlar !!!! dışarı çıkacak halimiz var mı????
    Antalya'da yaşıyorsun orada şartlar çok güzel.Nerede ise adım başı 5 yıldızlı otel var.Ben sıkıştığım zaman bir çay içme bahenesi
    ile otele girip ihtiyaçlarımı karşılıyordum.Bir de İstanbul da yaşayın

İstanbul da tuvalete girersiniz Asya yakasından .Avrupa yakasına geçerken köprüde /veya e- 5 de trafik tıkanırsa o zaman
    ne yapacağınızı şaşırırsınız.

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

Özürlü otomobillerine tertibatın yanına birde takmatik tertibatı olsa trafikte sorun olmazdı Topluma acık wc lere girmemeye özen gösteriyorum Mine : biraz titizimde, evde bile bana ait özel wc var

Üye
    beyazgeceler Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    15.09-2017
    Saat
    12:07
    Yaşadığı Yer
    Batman
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

allah yardimiciniz olsun yavv cok zor bir durumm gercektennn allah hepinize acil sifalar versinn

Üye
    Mediha Avatarı

Gerçek Adı
    mediha
    Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    14:21
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    14

Buradayım izliyorum bende konuyu ama maalesef bayanlar çok fazla katılmıyor bize.. Ama bu daimi sonda fikrini tuttum her zaman olmasada uzun seyahatlerde veya uygun wc bulunmayan ortamlarda düşünülebilir mesela piknik alanları engelliye uygun wc yoktur ben bu yüzden piknik olayından nefret ederim hep.. Ama bu daimi sonda olayında mesane dolduğu an tak yapmak lazım yoksa idrar böbreklere geri kaçma riskide vardır muhakkak.. Deneyerek öğreneceğim bende..

Üye
    MASUMSEYTAN Avatarı

Son Giriş
    02.07-2010
    Saat
    15:54
    Yaşadığı Yer
    TOKAT
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

merhaba arkadaşlar,
    ben 9 yıldır tak yapıyorum ama sanırım sizin kadar geliştiremedim kendimi tembelim sanırım biraz benim tak yapmam üzerimi giyinmem falan minimum 15 maxsimum 30 dakika sürüyor. ve malesef kaçaklarım oluyor bez kullanıyorum. ben saatleri kendime göre ayarladım doktorum günde 4 defa yapmamı söyledi saat belirtmedi bende işime nasıl gelirse öyle yapıyorum ve bez dışına kaçmıyor idrar. işe gelmeden önce saat 7 sonra öğle yemeğinde saat 12 de ve iş çıkışı 17 de sonra yatarken gece 23de daha sonrası yok sabah 7ye kadar ve bez dışına çıkmıyor sadece özel duruma yakın zamanlarda bez dışına çıktığı oluyor. sandalyede yada klozette hiç yapmadım yapamadım daha doğrusu. arabada ne üzerimi çıkarabiliyorum ne giyinebiliyorum yatmam gerekiyor malesef. ev dışınada çok rahat çıkıyorum yoksa afakanlar basar beni zaten arabamdan indiğim yok içtiğim meşrubatlarıda ona göre ayarlıyorum 6 ayda bir ürodinamiye giriyorum mesane kapasitemi öğreniyorum uzun gezmelerde içeceği ona göre tüketiyorum. gece kaldığım durumlarda zaten hep tanıdıklar benim bu durumumu bilen insanlar o yüzden hiç sıkıntı yaşamıyorum onlar tak yapmam için yatağı hazırlıyorlar bende gidip yapıyorum.
    tek problemim tak yapmamın şart olupta yatarak yapabileceğim bi yer bulamadığım durumlar. ben hiç ayna kullanamadım ezber biraz...

mediha cım bu daimi sonda olayı çok tehlikeli mesane kapasiteni düşürüyor sonda onu genişletmek için ameliyat olmak zorunda kalıyorsun bence saatleri insan kendisine göre ayarlayabilir. ben daimi sondayı çok uzun yolculuk yapacaksam o durumda kullanıyorum mesela gideceğim yol 5 saatten fazlaysa takıyorum daimi sondayı çünkü otobüsle yolculuk yapıyorsam otobüsten tek başına inmem mümkün değil ve ben bi çok yolculuğu tek yapıyorum. sadece 5saatten fazla olan durumlarda daimi sonda önemli ama sırf dışarıya çıkıyorum rahat gezeyim diye daimi sonda takma.
    bak benim bi yöntemim daha var tak yapmam gerekiyor şehir içindeyim ve eve gidecek gibi değilim ya bi sağlık ocağı yada hastaneye gidip rica ediyorum tak yapabileceğim bi yer gösterir misiniz diyorum sedye olan bi yere geçip tak yapıyorum. bu da bi yöntemdir hiç göstermemezlik yapmadılar sağolsunlar.

Üye
    buzdan Avatarı

Son Giriş
    08.03-2013
    Saat
    15:42
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkdaşlar daimi sonda kullanırken tak kullanmanıza gerek yokki. tıpayı çıkartıp onun yerine bi hortum takıp işinizi gorebilirsiniz. nasıl daimi sondadan torbaya akıyorsa siz torbasını kesersiniz olur biter. yanlışım varsa duzeltin luften

Üye
    Mediha Avatarı

Gerçek Adı
    mediha
    Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    14:21
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    14

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Pardon yanlış yazmışım.. Orada demek istediğim daimi sondayı takıp bir mandal veya tıpa yardımıyla kapattığımız zaman mesanede biriken idrarı boşaltmazsak eğer böbreklere geri kaçma riski var demek istemiştim.. Hemen düzelteyim..

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon