Sayfa 1 / 5 12345 SonSon
Toplam 65 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    zombi2003 Avatarı

Son Giriş
    24.10-2008
    Saat
    22:37
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Detrusitol ilacın yaklasık 2 aydır kullanıyorum ilacı ssk dan alıyorum sskanın eczanesinde bu ilacdan yok ama receteyi bas hek. imzalatım dısarıdan anlasmalı eczanelerden alıyorum

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Yahu zombi sen torpilliymişsin gibime geliyor

Detrusitol'ün Üropan'dan farkı var mı? Ağız kuruluğu...
    Gerçi benim ağız kuruluğu gibi bir sorunum yok ve Üropan'dan memnunum ama başka arkadaşlar için soruyorum...

Günde kaç tane kullanıyorsun?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    zombi2003 Avatarı

Son Giriş
    24.10-2008
    Saat
    22:37
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

oturan boğa bana torpillymişsin diye yazmışşsın doktorun özel muayinanesine gittim seninde bildiğin gibi bu ülkede işler böyle yürüyor 60 milyon muayinane ücretini verince yazıyolar ürüpan ağız kuruluğunun yanı sıra kabızlıkta yapıyor iki doktorda bana Detrusitol tavsiye etti günde bir tane içiyorum eskiye nazaran idrarımı birazdaha fazla tutabiliyorum benim bildiğim kadarıya ssk bu ilacı karşılıyor fakat farkını vermen gerekiyor...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

"torpilli" derken şaka yapmıştım

Ben de özel muayenehaneye gidiyorum.
    Bunu iki sebepten dolayı yapıyorum
    1- Hastanede beklemektense rahat rahat muayene olmak işşime geliyor(çünkü senede 1-2 defa kontrole gitmek şart)
    2- İlaç yazan doktorun beni tanıması demek ürün alırken sorun yaşamamak demek.

Velhasıl hepimiz aynıyız..

Saygılar
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Pegasus Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    18:03
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    19

Adaş merhaba,Mesane daralması olasılıgını ve sonuclarını yazdıktan sonra beni korkuttugunu ve biryıldır bıraktıgım uropana yeniden basladıgımı yazmısdım sanırım.Fakat bırakma nedenim olan agız kurulugunu bu sefer dahada bir yogun yasamaya basladım.Ne yapayım diye dusunurken aklıma senin detrusiol geldi ve bugun itibariyle bu ilacı temin ettim.Şimdi bu ilacı nasıl kullanacagız ??Gunde iki tane diyor kagıdında ama Şişli etfalde konustugum doktor sanırım gunde bir demişdi.Bu arada ilac 2 mg lik.Sen bi kac aydır kullandıgına gore ne gibi faydasını gordun anlat hele?ona gore kullaqnalım.
    Ya bide prospektusunde glokoma(goz ici tansiyonu ama sen gorlugun sebeblerinden biri olarakda anlayabilirsin),karaciger rakatsızlıklarına ve refleks bozukluklarına yol acabilecegi soylenmiş.Ulan iki ucu pis degnek gibi nedir bu cekdigimiz anasını satim ...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Adaş ben sabahları 1 tane (2mg) Detrusitol alıyorum.
    Ağız kuruluğu meselesine gelince; ben çok fazla su içtiğim için kuruluk muruluk yok ağzımda
    Yan etkilerine gelince; "eğitim şart"

Üye
    Pegasus Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    18:03
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    19

Kardeş egitim olsa ne yazar,adam yan etkisi var diyor resmen ve bizde ss modeli kullanmak zorundayız... :evil:
    Eyvallah birer tane atarız her aksam...

gokhan
    Misafir Üye
    gokhan Avatarı

merhaba,
    genelde bu tip ilaclarda goz tansiyonu riski oluyor. Ben benzer bir ilac kullanmaya (Dridase) baslamadan once, goz tansiyonunu kontrol etmislerdi; bir sey cikmamisti. Tansiyon probleminin daha cok ileri yaslardaki "hasta"larda probleme yol acabileceginden soz etmislerdi; ancak belirli araliklarla kontrolu gerekli goruyorlar. Bir de gunde alinacak miktar konusunda da doktora danismak gerek (cok farkli bicimlerde alinabiliyor).
    (Bu arada ben su anda Spasmex (??) diye bir ilac kullaniyorum mesane icin)

Üye
    Mediha Avatarı

Gerçek Adı
    mediha
    Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    14:21
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    14

Bana doktorum üropan önerdi günde 3 defa 8 saat arayla alıyordum. Fakat yan etkileri bana çok ağır geldi. Ağız kuruluğunun yanısıra sürekli sersemletiyor gözlerimde yanma ve sanki uykusuzluk hissi verdi.. Doktoruma tekrar danıştığımda spasmex diye bir ilaca geçtim ama o üropan kadar etkili değil.. Spasmex in bir faydasını göremedim.. Ama yan etkileride yok..
    Şimdi tekrar doktoruma gideceğim bakalım başka bir ilaç önerecek mi ve ya ne yapacağım bilmiyorum..
    Birde Antalya da bana tavsiye edebileceğiniz iyi bir ürolog var mı?

Üye
    gökcen Avatarı

Son Giriş
    03.06-2009
    Saat
    22:02
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

detrusitol üropanın eşdeğeri degildir.detrusitolün etken maddesi tolterodin tartarat üropanın ise oksibutinin hidroklorür dür.detrusitolün üropana göre avantajı biraz daha seçici etkiye sahip olmasıdır.bu nedenlede yan etki daha az görülür.fakat kontdrendike oldugu durumlar her ikisi için de geçerliidir.fiyat acısından detrusitol yerine toltrex önerebilir. ama tavsiyem detrusitol dür

Üye
    Erkan_ Avatarı

Son Giriş
    09.08-2009
    Saat
    23:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ağustos 2002 yılından beri sürekli detrusitol kullanıyorum.ilk zamanlarda 1mg günde iki kez kullanıyordum daha sonra 2mg günde iki kez olarak kullanmaya başladım.Faydasını gördüm ve görmeye devam ediyorum.Yan etkilerine gelince en büyük problem göz yaşı kuruluğu yani gözlerde yanma şikayeti.Kısa bir bir süre üropan kullanmıştım o kullandığım dönemde Türkiye'de detrusitol sıkıntısı vardı.üropanın müthiş derecede ağız kuruluğu yaptığına bizzat şahit olmuştum detrusitolde böyle bir şikayetim olmadı çok şükür.

Fiyatı pahalı olan bu ilacı ilk zamanlarda yani sosyal güvencemin olmadığı zamanlarda temin etmekte zorlanıyordum.şimdi emekli sandığına bağlıyım ve bu ilacı çok az bir fark ödeyerek alıyorum.Eskiden bu farkıda ödemeye gerek yoktu ama şimdi eczaneler bu farkı istiyor.Bunuda henüz oturmamış olan sağlık sistemine bağlıyorum.
    Herkeze acil şifalar diliyorum...Sevgilerimle[/i][/b]

Üye
    nova Avatarı

Gerçek Adı
    Özgür
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    17:56
    Yaşadığı Yer
    bodrum/mugla
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    8

valla burda genelde tartıstıgım bi urologum var..en son inatla beni detrusitol kullanmama ikna etti.. valla agız kurulugu dısında cok degişen bişi yok sadece eskiden gunde 4 tane uropan kullanıyordum, şimdi 2 mglık detrusitoldan sabah aksam 1er tane alıyorum..

Üye
    gökcen Avatarı

Son Giriş
    03.06-2009
    Saat
    22:02
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

erkan arkadasım göz kuruluğu için tear naturel free yada refresh damla kullanabilirsin.günde 2 defa birer damla damlatman yeterli

Üye
    Mediha Avatarı

Gerçek Adı
    mediha
    Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    14:21
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    14

Ben şu an detrusitol kullanıyorum 2 mg ve sabah akşam. Memnunum ama kaçaklar hala yok degil.. Fakat yan etkileri üropana göre daha az sadece ağız kurulugu var, çok su içen biri oldugum için o da benim için sorun degil.

Üye
    ozbekcan Avatarı

Son Giriş
    14.05-2008
    Saat
    19:53
    Yaşadığı Yer
    MERSİN/ENGELLİ ÇOCUK ANNESİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhaba arkadaşlar benim de oğlum nörojenik mesane problemli.bizde sırasıyla üropan ve detrisitol kullandık.alerji yapmasından dolayı ikisinide kesti doktorlar.daha sonra spazmotek diye bir ilaca başladık.fiyatı uygun ve bizim oğlan öbür ilaçlara nazaran daha rahat idrar kontrolü.ilgilenen varsa tavsiye edilir.bu arada bir de antiseptik kullanıyorduk orjinal adı tam olmaya bilir ama pyeloseptil

Sayfa 1 / 5 12345 SonSon

LinkBacks (?)

1. 18.01-2011, 07:31
  2. 18.12-2010, 12:22