Sayfa 2 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 65 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Mediha Avatarı

Gerçek Adı
    mediha
    Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    14:21
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    14

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bir kaç aydır detrusitol kullanıyordum ve yan etkileri de agız kuruluğu dışında yoktu ama şimdi gözlerimde yanma ve aşırı mide bulantısıda olmaya başlayınca detrusitolu de bıraktım.. Şu an hiç bir ilaç kullanmıyorum ve sıvı almayada korkuyorum eskisi gibi çay kahve içmiyorum özellikle de..

Üropan, detrusitol ve spasmex dışında ilaç kullananalar varmı bunu merak ettim.. Yada bana Antalya'da önerebileceğiniz iyi bir üroloji uzmanı..

Doktoruma gittiğimde bu üç ilaçtan birini yazabilirim sen seç dedi yapabileceği fazla bir şey olmadıgını söyledi. Ama ben üropan ve detrusitolün yan etkilerinde şikayetçiyim şu anda spasmexinde bir etkisini göremiyorum.. Yeniden en başa döndüm.. Bu konuda tecrübesi olan arkadaslar bana yardımcı olursanız sevinirim..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Gözlerde yanmanıun sebebi kuruluk mu? O ise, o zaman göz yaşı damlası kullanabilirsin. Detrusitol'ü bir de öyle kullanmayı dener misin?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Mediha Avatarı

Gerçek Adı
    mediha
    Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    14:21
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    14

Ama aşırı mide bulantısı da olunca bıraktım.. İlacı içtigim zaman çalışmam mümkün değil.. Acaba 1 mg indirmelimiyim.. Doktoruma birde öyle sorayım bakalım..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

İndir indir... Sormana gerek bile yok.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    husam Avatarı

Son Giriş
    11.03-2007
    Saat
    19:52
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bence sorması lazım oturanboğa ben de sormadan cok sey yaptım şimdi idrar sorunum var cok sık gıdıyorum doktorum spasmex verdı onu kullanıyorum heyecan anında oluyor daha çok bide şehirlerarası otobüslerde vallaha ne yapcam bilmiyorum tavsiyelerinizi bekliyorum merakla

Üye
    asabi Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm arkadaşlar detrısitol spazmex üropan hepsini kullandım çok fayda görmedim şu sıralar mictronom diye ilaç kullanıyorum biraz daha kontrollüyüm

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

asabi, mictronom'u ilk kez duydum. Tam adı bu mu? Hangi firmanın ürünü?

Üye
    spinalcord Avatarı

Son Giriş
    05.09-2009
    Saat
    11:37
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mictonorm,Dr.F.Frik İlacın bir ürünü.
    Detrusitol kullanmasına rağmen kaçakları olanlara bir de SR formunu denemelerini tavsiye edebilirim(Detrusitol SR 4 mg).Kontrollü salınım ve yavaş emilimden dolayı daha uzun etkili olduğu için sonuç çok daha iyi oluyor.

Üye
    nine60 Avatarı

Son Giriş
    18.08-2010
    Saat
    21:21
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mictonorm adlı ilacın mümkünse etken maddesini de yazarmısınız ?spinalcord
    ben uropanın 10 mg salınımlısını kullanmıştım.yurtdışından 2 defa getirttirebildim.ama 12 saat idare etmemişti.

Üye
    spinalcord Avatarı

Son Giriş
    05.09-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mictonormun etken maddesi Propiverin hidroklorür nine 60.Detrusitol gibi bu da muskarinik reseptör antagonisti,bu yüzden etkisi ve yan etkisi bakımından çok farklı değil.
    Ben Detrusitol 2 mg kullanıyordum ama kaçaklarım olabiliyordu,yaklaşık 3 aydır Detrusitol SR kullanmaya başladım ve şimdilik oldukça memnunum.

Üye
    nine60 Avatarı

Son Giriş
    18.08-2010
    Saat
    21:21
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cevabın için teşekkürler spinalcord.
    kişiye göre ilaç etkileşimi değişiyor.ben de ilk 2-3 ay kaçak yapmıyor sonra benim mesane baskın çıkıyor.
    detrusitol da da aynı olmuştu. etki süresi 12 saat sürmedi.
    neyse yapılacak bir şey yok benim açımdan.yeni bahsedilen ilacın da aynı uropan gibi yan tesirleri var.
    tekrar teşekkürler

Üye
    devogulo Avatarı

Son Giriş
    17.01-2017
    Saat
    13:53
    Yaşadığı Yer
    ADANA / KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Detrusitol SR 4 mg ilacını doktorlar yazıyormu.... çünkü genelde yazı yazanlara bakıyorumda hep 2mg lık olandan bahsediliyor ki bende 2mg lık detrusitol kullanıyorum...yoksa kendimizmi dışarıdan temin etmek zorunda kalacağız...
    çünkü bende detrusitol 2mg kullanmama rağmen hala kaçaklarım devam ediyor.. şu detrusitol sr 4mg lık olanı denemek istiyorum. herkese geçmiş olsun...

Üye
    spinalcord Avatarı

Son Giriş
    05.09-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

devogulo,Detrusitol SR 4 mg.aynen Detrusitol gibi yazılabiliyor,ürolog,FTR uzmanları ve Kadın Doğumcular tarafından.Rapor da çıkarabilirsiniz.

Üye
    asabi Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

özür arkadaşlar ilacı yazdım yazışmaları takip etmedim ben bu spazmex detrisitol ve sr 4mg kullandımama mictoronorm sanki biraz daha mesanede kasılmayı azalttı,kaçırmadım üreme olursa fazla dolarsa kaçıyor tabiki ama tabiki yan etkisi var en barizi kabızlık

Üye
    izmirgüzeli Avatarı

Son Giriş
    03.06-2016
    Saat
    09:39
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bende detrusitol 2 mg kullanıyorum bi yan etkisini görmüyorum ama sıvıyı çok alırsam tabiki kaçaklarım oluyor dün başka bir doktora gittim kaçaklarım oluyor diyice spasmex önerdi bende daha önce kullandım ve bi faydasını görmedim dedim o zaman birde uropan deniyelim dedi bakalım birde onu kullanıcam arasındaki farkı görmek amacıyla.

Sayfa 2 / 5 İlkİlk 12345 SonSon

LinkBacks (?)

1. 18.01-2011, 07:31
  2. 18.12-2010, 12:22