Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 57 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ismayil Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    5

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    jelin içinde anti mikrobiyal madde olmadığı için, içinde mikrop olmasa bile tektar tekrar kullanım yüzünden kirlenir. yine penis agzı da tam temiz değilse ordaki kiri jel ile içeri taşırız. o yüzden ben betadin/gliserin 5/1karışımı kullanıyorum. betadin antiseptiktir, gliserin de kaydırıcı..
    ve bu arada 18 yıldır jelsiz sonda kullanıyorum..
    jelli zaman kaybı yaratıyor, su poşeti patlatılacak ve beklenecek vs vs..
    uzun iş....

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Furacin kayganlaştırıcı etkisi de olan bir merhemdir. Furacin'le tak yaparken zorlanmıyorsan furacin yeterli...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ismayil Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    5

furacin kaydırıcıdır ve mikrop öldürücür, ama sondanın ucuna sürersiniz o da penisin uç iç kısımlarında sondadan ayrılır, sondayı yalnız bırakır.ilerledikçe kaymaz olur...
    pek kullanışlı değildir, bilirim... darlık olmasa bile zorlanırsın....

Üye
    engelli_biri Avatarı

Gerçek Adı
    Ramazan
    Son Giriş
    21.09-2017
    Saat
    18:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    11

Cevaplarınız için çok çok teşekkür ediyorum beni öyle rahatlattınızki anlatamam ya sağolun çok teşekkür ediyorum artık sayenizde gönül rahatlığı ile jelli sonda alıncaya kadar furacin ve jelsiz sondayla idare edeceğim dün hastane inanılmaz kalabalıktı ben gittiğim içinmi acaba bilmiyorum doktorla doğru dürüst konuşamadım sıram gelipde odasına girdiğimde neyin var dedi bende tak yaparken zorlanıyorum zor girip çıkıyor dedim hemen elimize kağıtları tutuşturdu "idrar kültür'ü + kan tahlili + ultrason +" bunları yaptırın sonuçlarını getirin ondan sonra konuşalım ve ne yapacağımıza karar verelim dedi ve sıradaki dedi bizde çıktık idrar kültürü yapıldı sonuç cuma günü yada pazartesi belli olacakmış kan tahlili sonuçlandı ultrason ise bilmiyorum bunların hepsi sonuçlandıktan sonra konuşacağız doktorla oyüzden bu "furacin" merhemi nasıl kullanacağımı dahi soramadım ve size sordum sizde sağolun varolun hemen cevap vermişsiniz çok çok çok teşekkür ediyorum

Üye
    engelli_biri Avatarı

Gerçek Adı
    Ramazan
    Son Giriş
    21.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    11

Abiler Merhabalar nasılsınız ya kotayı baya bi aşmışım o yüzden 3-4 gündür burayada uğrayamadım ama kota sıfırlanınca hemen girdim neyse Oturanboğa abi dün doktorumla görüştüm idrar tahlili kan tahlili temiz çıkmış o yüzden sabit sonda takılmasına gerek görmedi ben 6-7 ay kadardır sonda takarken zeytinyağıyla kayganlaştırıyorum diyede söylemiştim ama bir müddet sabit sonda takılmasını gerek görmediğini söyledi dediğine göre tahlillerde temizmiş spasmeks ve sonda raporlarınıda aldık şimdi bunlara güzel bir dilekçe yazıp kaymakamlığa verme işi kaldı abi bu sabit sonda olayında son derece endişeliyim yani takılmasına gerek olmadığına sevineyimmi üzüleyimmi bilemedim abi ya ilerde daha ciddi problemler ortaya çıkarmı diye çok korkuyorum vede endişeliyim abi birde nasıl bir dilekçe yazmam gerekir acaba internette bir örneğini bulabilirmiyim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Sondanın girişinde sorun yaşamana doktor ne dedi? Eğer sorun sondanın kayganlığının az olması ve anlık zorlanma ise ve doktor bunu değerlendirip, "gerek yok sabit sondaya" dediyse, amenna. Ama bunları değerlendirmeyip, "enfeksiyon yok" deyip kestirip attıysa, o zaman bence eksik değerlendirme yapmış demektir.
    1- TAK yapmakta zorlanıyorsan
    2- TAK yaparken küçücük de olsa kanamalar oluyorsa
    üretrada sorun başlangıcı olabilir. Ve doktorun bunu görmesi ve değerlendirmesi gerek.

Ben üç defa benzer sorun yaşamıştım (yani sonda girmekte zorlanmıştı), bunun için iki ayrı doktora gitmiştim, ikisi de üretradaki tahrişin ve daralmanın ancak sabit sonda takılarak giderilebileceğini söylemişti.

Kaymakamlığa nasıl bir dilekçe vermen gerek bilmiyorum. Ürün satın alacağın medikal firma seni yönlendirir.. Zaten sondayı almak için birkaç firmadan teklif felan alıp götürmen de gerek. Firma bunların hepsini halleder...
    Ama şöyle bir dilekçe yeterli olur bence:

• ... Kaymakamlığı'na

Muhtaç durumda olduğum için sağlık güvencemi Yeşil Kart'la karşılıyorum.
      Ekte yer alan sağlık raporumda belirtildiği üzere, idrar boşaltımı için yaşamım boyunca günde 6 adet kendinden jelli nelaton sonda kullanmam gerekmetedir. Benim için yaşamsal önemde olani bu ürünün ... Kaymakamlığı'nca karşılanmasını arz ederim

Adın soyadın
      Tarih
      Raporun
      Yeşil Kartının ön yüz fotokopisi
      Adres-telefon
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    engelli_biri Avatarı

Gerçek Adı
    Ramazan
    Son Giriş
    21.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    11

Oturanboğa abi cevabın için çok teşekkür ederim beni cevaplarınla öyle aydınlattınki abi anlatamam doktorum bile beni bukadar aydınlatmadı

son zamanlarda tak yaparken vede çıkarırken oldukça zorlanıyorum hocam dedim eskiden bukadar değildi ama son zamanlarda baya zorlanıyorum dedim bir şey demedi tahlillere bakalım ondan sonra konuşuruz dedi tahlillerin sonucuda temiz çıkınca sabit sondaya gerek yok dedi

abi dediğim gibi 6-7 ay kadar zeytinyağını kullandım fakat son 2 haftadır falan "Furacin" merhemi kullanıyorum bi zorlanma olmuyor "Furacin'e başlayalı gayet iyiyim"
    şuan ALLAH'a şükür bi zorlanma yok buda senin sayende abi

her hangi bir kanama yok yanlız idrar yaparken yanma vardı bende 2 gün önce "Cipro ve Tadolak fort attmıştım ve 2 gündür penisimde bir acı var nedense

ne yapacağımı bilemiyorum gittiğimiz hastanede özel hastane Konya "Özel Başkent Uygulama ve Araştırma Merkezi Hastanesi" yani devlet hastanesi falan değil dilekçe için ayrıyeten teşekkür ederim abi internette bi araştırmıştım ve bulamamıştım tekrar teşekkür ederim abi

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

AMan, öyle kafana göre Cipro vb antibiytikler içme sakın! Antibiyotik kullanmak için kesinlikle kültür testi yaptırmalısın. Yaptırmadan kullanman külliyen zarar!

Eğer halen yanma varsa, bence özellikle üretradaki daralma şüphesiyle yeniden doktora git.

Üye
    engelli_biri Avatarı

Gerçek Adı
    Ramazan
    Son Giriş
    21.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    11

Abi kesinlikle kafama göre ilaç kullanmıyorum bu söylediğim ilaçları doktor yazdı ki ilaç konusunda gerçekten titizim içmeden önce ne olursa olsun endikasyonlarını ve yan etkilerini okur ondan sonra kullanırım

kullandığım ilaçların hepsi doktor konrolündedir yani

hayırlı akşamlar

Üye
    engelli_biri Avatarı

Gerçek Adı
    Ramazan
    Son Giriş
    21.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    11

Arkadaşlar merhabalar bülent abi senin yazından sonra doktorumla tekrar görüşmüştüm bana şuan sabit sondaya gerek yok demişti fakat 2-3 gündür artık ne yapacağımı şaşırdım abi iyice zorlanmaya başladım ve ne yapacağımı düşünüyorum abi doktora gitmeden önce senin tecrübelerini öğrenmek istiyorum çünkü sabit sonda taktırmaktansa senin yaptığın ve bana cevap olarak yazdığın yazıdan alıntı yaparak buraya yazıyorum
    sana o günlerini hatırlatmak istemezdim hatırlatacağım için özür dilerim ama gerçekten bu bilgilere çok ihtiyacım var abi

OturanBoğa demişki !

Mesane üstünden açıldı cildim, barsaktan 5 cm'lik bir parça alındı, boru haline getirildi, bir ucu mesaneye diğer ucu ise cilt üstüne iliştirildi. Ameliyat 3 sat sürdü. O günden bberi penisten değil, açılan bu yeni yoldan tak yapıyorum. Çok çok çok memnunum. Hiç bir kısıtlama sözkonusu değil.

abi bunun detayları konusunda bana biraz daha detay verebilirmisin
    ne olur aklıma takılan bazı şeyler var yazını okuduktan sonra günlerdir bunu düşünüyorum her an

evvela sabit sondamı yapalım ilk önce yoksa boşuna uğraşma nasıl olsa o deliği şimdi olmasa bile ilerde mecburen açtıracaksın mı diyeceksin abi sence ne yapayım sabit sondamı yoksa direk delikmi açtırayım bende

soru 1 : mesela bu cildin üzerine iliştirilen delik tam olarak vücudunun neresinde

soru 2 : pantolonunda kemer kullanıyormusun kullanıyorsan deliğin üzerinemi geliyor

soru 3 : bu deliğe bildiğimiz normal sondamı kullanıyorsun yoksa değişik bir sondamı mesela dahamı uzun yada dahamı kısa

soru 4 : bu delik de de sondanın kaygan olması önemli mi

soru 5 : bu delik hiçmi acı vermiyor normal zamanlarda hiç ağrısı sızısı varmı

soru 6 : bu operasyondan sonra kaç günde iyleştin ve günlük yaşantına döndün

soru 7 : eğilip doğrulurken hiç sorun oluyormu oldumu

soru 8 : ve en önemli soru bu deliğin ilerde kapanma gibi bir ihtimali varmı varsa o zaman ne olacak

kaymakamlıkla ilgilide yazacağım bazı şeyler var ama bunlar benim için daha önemli o yüzden ve birde kaymakamlık konusunu daha geniş yazmak için şimdi yazmıyorum abi

abi çok geçmiş olsun dileklerimle sana o günleri hatırlatacağım için tekrar özür diliyorum ve cevabını bekliyorumve bu güne kadarda verdiğin cevaplarla beni aydınlattığın için çok teşekkür ederim hakkını nasıl ödeyeceğim bilemiyorum sana çok şey borçluyum çok teşekkür ediyorum abi çok saol

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Yazmiim diyorum ama, yazmadan da olmuyor. Bugüne dek omurilik felci ve ona bağlı mesane sorunları ile ilgili olarak özel bilgii/tecrübesi olan sadece ve sadece 1 doktorla karşılaştım. Onun dışındakiler bizim gibi vakalarıı hiç bilmiyorlar ve sorunlarımızı el yordamıyla gidermeye çalışıyorlar. Neyse...

Kesinlikle ama kesinlikle önce sabit sonda dene.
    1- Diyelim ki normalde 14 numara sondayla TAK yapıyorsan, o zaman 16 (hatta girerse 18) numara sabit sonda tak. Ya da hiç olmazsa 14 numara olsun.
    2- Sabit sonda takılıyken bol bol su iç.
    3- Sabit sonda sürekli açık olmasın. Yani idrar sürekli torbaya akamasın. Torbanın ucunda kıskaç olanlar var. O kıskaçı normalde kapalı tut, 4-5 saatte bir (ya da mesanenin dolduğunu hissettiğinde) o kıskacı aç ve mesande biriken idrarın torbaya akmasını sağla. Sonra yine kıskacı kapat. Böylece mesanen sürekli boş kalıp küçülmemiş olur.
    4- Sabit sondayı 15 gün sonra yenisi ile değiştir. Eğer ilki 14 ya da 16 ise, bu sefer bir üst büyüklükte olanını tak. Zira amacımız üretrdaki darlığı genişletmek...
    Bir 15 gün daha kalsın sabit sonda (yani toplamda 1 ay olsun en az) ve sonra sondayı çıkarıp, noral yoldan TAK yapmaya devam et.

Bunun sana hiç hiç bir zararı olmaz. Aksine, tahriş olan üretranın dinlenmesine ve, sürekli kılcal kanamaların durmasına ve üretranın genişleyip yeni bir yatak oluşturmasına olanak sağlamış olacaksın.

Cevap 1: sandalyede otururken sol elini, başparmağının ucu göbek deliğinin tam altına gelecek şekilde -parmaklar kapalı olarak- yanlamasına yerleştir. En alttaki serçe parmağının ucundan 3-5 santim ileride/sağda delik.

Cevap 2: hayır, kemer hizasının altında kalıyor delik

Cevap 3: Normal 14 numarak erkek sondası kullanıyorum. Delikle mesane arası 5 santim. Ama sondayı mesanenin sonuna kadar (tıpkı penisten yapar gibi) itiyorum. Yani 40 santimlik sondanın 30-32 santimini içeri itiyorum

Cevap 4: Evet, kayganlık önemli tabii, ama penisteki kadar değil. Kaldı ki standar jelli sonda ile hiç bir sorunla karşılaşmıyorsun.

Cevap 5: En küçük bir ağrı sızı olmuyor. Bun hem o bölgeyi hissetmediğim için böyle, hem de orası normal cilt zaten, yani acıyacak bir yara felan sözkonusu değil.

Cevap 6: ameliyattan sonra yanlış hatırlamıyorsam 3-4 hafta sabit sonda kaldı. Sonra o sabit sondayı çıkardık ve oradan 5 saatte bir tak yapmaya başladım. Zaten ameliyattan 1.5 ay geçtikten sonra delik cillop gibi oldu :) Sanki bedenimin standart hali gibi...

Cevap 7: Eğilirlken-kalkarken, banyo yaparken, denize girerken, yüzüstü ya da başka pozisyonda yatarken, sevişirken vs. en küçük bir kısıtlama yaratmıyor. Sadece, banyoda kese felan yaparken, bodoslama deliğin üstüne dalmamak gerek tabii :) Nasıl ki vücudun ben olan kısmına hassas davranırız, oraya da özen göstermek gerek. Ama dediğim gibi, en en küçük bir kısıtlama olmaz.

Cevap 8: Deliğin kapanması sıfır ihtimal. Yaşamın boyunca hiç bir sorun yaşamadan oradan TAK yapabileceksin. Oluşturulan o yol senin kendi barsağından yağılacağı için, vücudun onu dışlaması vs. de çok çok çok çok düşük bir ihtimal. Velev ki -olmaz ya- bir sorun oluştu, o zaman hem bu sorun bi şekilde çözülür veya aynı operasyon tekarar edilir. Ama dediğim gibi, bu ihtimal yok denecek kadar düşük. O delik töbe kapanmaz; rahat ol :)

Aklına takılan her şeyi sor.. Saçma olduğunu düşünsen de sor.. Bildiklerimi veya en azından tecrübelerimi yazarım..

Üye
    engelli_biri Avatarı

Gerçek Adı
    Ramazan
    Son Giriş
    21.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    11

bülent abi çok ama çok teşekkür ediyorum kafamdaki soru işaretleri sayende ortadan kalktı sorularımı cevaplamakla hayatıma yön verdin abi çok saol yazını bilgisayarıma kopyaladım harfiyen uygulayacağım pazartesi günü doktoruma gidip sabit sondayı taktıracam tavsiyelerin bana yön verecek önümü görebilecem sayende tekrar teşekkür ediyorum abi

kaymakamlıkla iligili diyaloglarım
    öncelikle bana günde 4 tane 2 ay için 240 tane yani iki aylık vereceklermiş sonda yı temin etmeyi kabul ettiler benim medikalcim değilde onların anlaşmalı olduğu bir medikal varmış bizi oraya yönlendirdiler bizde gittik ama benim istediğim sonda değilde kendi verebilecekleri bir sonda gösterdiler numune olarak da 5 tane verdiler "markası RAPIDCATH NELATON CATHETER" raporumda 14 numara yazıyor ama ellerinde olmadığı için 12 numara verdiler parasını bile aldılar verdikleri numune sondanın neyse ellerinde de yokmuş sadece 5 tane varmış onuda bana numune olarak verdiler eğer beğenirsen 1 hafta sonra ancak verebileceklerini söylediler neyse eve geldik ben bir tanesini eve gelince denedim bu sondanın içine bir miktar su koyup çalkalayarak ve bir süre bekledikten sonra kullanılıyor yanlız sondanın uç kısmında ki delikler yani idrarı mesaneden alıp dışarıya atan deliklerin çevresi biraz sivriymiş "yalnız bu sondayı denemeden önce hiç kanamamıştı yakın zamanda bunuda belirteyim hemen" takarken üretrayı çizerek girdi içeriye ve oldukça kanattı bende hemen çıkarttım kandan idrarımı bile yapamadım çünkü baya kanadı üretra tahrişleri ve kanamaları için daktorumun daha önceden yazdığı bir hap vardı ismi "TRANSANMİNE 500 mg" hemen ondan attım bu hap üretradaki kanamayı durdurup tahrişi tedavi ediyormuş doktorum öyle söyledi kan görünce hemen bu haptan at dedi neyse medikalciyi aradım ve durumu anlattım medikalci yapabileceğimiz birşey yok dedi yani kaymakamlıkla anlaşmaları o ve onun kalitesinde bir sonda imiş bende bunu almam beğenmedim ben "RUSCH CARE" istiyorum dedim olmaz o bundan pahalı onu vermemiz mümkün değil o zaman siz kaymakalıkla görüşün dedi babamda kaymakamlığa gitti oradaki memura durumu izah etmiş ama nafile devleti düşünmek zorundayız "mecazi anlamda biz size araba verdik siz beğenmeyip keyfinize göre bir araba istiyorsunuz hemde mercedes istiyorsunuz bu ürünü karşılamamız mümkün değil demişler" babamda kullanamayacağımız bir şeyi alıp da ne yapalım demiş memur işinize gelirse demiş babamda müdürünüz nerede ben onunla görüşecem demiş ve müdürle görüşmüş müdür yeniden kurula alalım kararı değiştirebilirsek sizin istediğiniz sondaya değiştirelim demiş ama sizede umut vermeyelim çünkü benim umudum yok demiş dolayısıyla yeniden kurulda görüşeceklermiş kurul sonucu önümüzdeki cumaya kadar açıklanacakmış şimdilik kurul bekleyeceğiz ama ya bide ödemezlerse ne yapacağız bilmiyorum abi işte böyle

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Sakin sakin, göreceksin tak sorunun çözülecek..

Sonda konusunda kaymakamlığa şöyle bir dilekçe yazabilirsin. Karar için toplanmadan önce mutlaka dosyaya iliştirtmeye çalışın. Hatta sen şahsen Kaymakamın karşısına çık ve dilekçeyi ver:

• .. yapmış olduğum başvuru sonucunda bana, günde 4 adet RAPIDCATH NELATON CATHETER temin etme kararı alındı. Ne var ki deneme amacıyla kullandığımda bu ürün idrar yaparken feci kanamalara ve akabinde daha ciddi sorunlara neden oldu ve idrar yapamadım.
      Benim amacım pahalı ürün kullanmak değil, yaşamımı tehlikeye atmayacak ürün kullanmaktır. Omurilik felçli biri olarak günde (4 değil) 6 defa idrara çıkma ihtiyacı hissediyorum. Ve her idrar yapışımda ölüp ölüp dirilmek, idrarımdan kan gelmesini seyretmek ve yaşamdan nefret etmek istemiyorum; bundan bıktım...
      Bu sebeple, Sosyal Güvenlik Kurumu'nun (ve diğer il/ilçelerdeki Kaymakamlıkların) günde 6 adet olarak karşıladığı yerli üretim olan Hi-slip Plus marka ürünün tarafıma temin edilmesini arz ederim.

Sana bilgi: www.oasismedikal.com/iletisim.htm
    Burayı arayıp ne yapabileceğin konusunda akıl danışabilirsin. Sen oradaki bayiilerine yönlendirirler sanırım...

Üye
    engelli_biri Avatarı

Gerçek Adı
    Ramazan
    Son Giriş
    21.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    11

Bülent abi merhabalar buğün hastaneye gittim önceki gittiğim doktora gitmedim çünkü ilgilenmedi gibi geldi bana başka bir doktora gittim bu gittiğim doktor da benim eski doktorumdur yabancı değil yani durumu izah ettim hemen sana sabit sonda takmamız gerekiyor dedi 18 numara sabit sonda da başladı 16 - 14 - 12 hepsini denedi ama bir türlü olmadı bu arada idrarıma da sıkışkın gitmiştim daraldım iyce doktorum bide jelsiz sonda denedi her ihtimale karşı kullandığım sondaların hepsinden birer örnek götürmüştün jelsiz (14 numara) sonda mümkün değil girmedi yanımda rush chcare de vardı hemen onu verdim sen kendin tak da bi bakayım nasıl takıyorsun dedi ben kendim birazcık zor girsede taktım ve biriken idrarı boşalttım sondayı çıkarır çıkarmaz hemen oturur pozisyonda 12 numara sabit sondayı bir daha denedi belki şimdi girer diye ama nafile girmedi senin üretra iyice kapanmış dedi ve 2 tane hap yazdı bunlarda fayda etmezse narkozlu operasyonla müdahale edeceğiz dedi
    hapların isimleri "(AZOSİLİN) (iNFEX 200 mg)" olmak üzere bu iki hapı yazdı
    yapacğı müdahale hakkında detaylı bilgi istedim "ameliyatla üretranın içine gireceğiz içini keserek genişletmeye çalışacağız ameliyat dan sonra 18 numara sabit sonda takacağız o da 1 ay kalcak ve üretra genişleyecek dedi"
    abi bende senin barsak dan yaptırdığın göbekten delik açma yöntemini söyledim hayır olmaz dedi
    şimdi ne yapacağımı ne düşüneceğimi şaşırdım kafam allak bullak oldu abi

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Şimdi oldu bak! Bu doktor işi biliyor.
    Aynen söylediği gibi yapmalı zaten. Benim söylediğim mesanenin cilt üstüne çıkartılması en en son aşamadır. Önce bahsettiği yöntemle penizten girip, üretrayı keserek genişletecek ve 18 numara sabit sonda takacak. Dediğim gibi 1-1,5 ay kalacak. Düzelmesi çok muhtemel. Sabit sondalardan sonra normal penisten tak yapabileceksin.
    Diyelim ki bu yöntem olmadı, o zaman benim dediğim leyi yapacaktır zaten..

Verdiği ilaçlar işe yarar mı bilmiyorum. Yazdığına göre vardır bir bildiği Sen şimdi nasıl idrar boşaltıyorsun?
    Bahsettiği ilaçları kullan. İlaçlar bittiğinde, bir-iki kas gevşetici ve bir-iki lioresal alıp doktora git. Dktor sabit sondayı takmayı denesin. Başarılı olursa ne ala. O zaman basit de olsa operasyona gerek kalmaz...

Not: Eğer hiç tak yapamaz ve idrarını boşaltamazsan, sakın panik yapma. Derhal acile git ve bir ürolog sonda yapmayı dnesin. Olmazsa, mesaney üstten (ciltten) sistofiks takarlar... Merak etme, kötü günler geçecektir.. Olabildiğince sakin olmaya çalış.

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon