Sayfa 2 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 70 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    jonjon Avatarı

Gerçek Adı
    GöKHaN
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:34
    Yaşadığı Yer
    Ankara/ümitköy
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    14

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    abi sondayı bana annem uyguluyor benim ellerde kavrama sorunu olduğu için , oda eldivenle yapıo çıplak el deil yani dikkatliyiz olduğunca 6 aydır tak yapmaya başladım kullandığım ilaçlar lioresal 10mg 2*1,detrusitol 2mg 2*1,noroxin 400mg 2*1 (antibiyotiklere ürolok doktor kontrolünde başlıyorum kültür sonucuma bakarak veriyor)

Üye
    spinalcord Avatarı

Son Giriş
    05.09-2009
    Saat
    11:37
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

TAK yaparken ne kadar dikkat edilirse edilsin nörojenik mesanesi olan omurilik felçlilerde zaman zaman idrar yolu enfeksiyonunun olması kaçınılmaz gibi..
    çoğumuzun mesanesinde maalesef yerleşik olarak bulunuyorlar. bu durumda idrar yolu enfeksiyonu olmadığımız zaman bile kültür yaptırsak muhtemelen, normal mesaneye sahip olanlarda enfeksiyon bulgusu sayılabilecek miktarda üreme olacaktır. bu yüzden üreme tek başına antibiyotik başlanması için yeterli bulunmaz, diğer enfeksiyon bulguları aranır, bu durumlarda bile antibiyotik önermeyen ürologlar ve enfeksiyoncular bulunmaktadır..
    kısacası, bizim durumumuzda, enfeksiyon olduğunu düşündüğümüz her seferinde hemen antibiyotiğe başlamak, gereksiz, faydasız ve hatta zararlıdır..
    bu durumlarda yapılması gereken alınan su miktarını artırarak bir anlamda mesanenin yıkanmasını sağlamak, TAK sıklığını artırmak, kaçaklar çok fazlaysa belki geçici bir süre daimi sondaya geçmek, temizliğe azami oranda dikkat etmek, mümkünse idrar kültürü yaptırmaktır. eğer bulgulara ateş de eşlik ediyorsa bu durumda hemen bir doktora başvurmak en doğrusu olur..

jonjon, karnabahar kürünü antibiyotiklerle birlikte uygulamanızın hiçbir sakıncası yok..

oturanboğa, evet, karnabarda diüretik etkiden bahsedilmiyor, bu yüzden uygulanımı kolay.. daha üçüncü günde değişiklik hissetmenize sevindim, dilerim kürün önleyici etkisini de uzun süre hissedersiniz..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    938
    Verilen Beğeniler
    1.231

Karnıbahar kürünün 2. haftasını tamamladım. Bence iyi geliyor...
    Bir de konuyla ilgili olarak annemin önerdiği bir detayı paylaşiim: Karnıbahar (mevsim icabı) çok soğuk olduğu için, kaynamakta olan suya ilk atıldığında suyu soğutuyor. Bu yüzden, kaynamakta olan suya ilk atıldığında 1 dakika kadar yüksek ateşte suyu kaynar hale getirmekte yarar var. Ancak ondan sonra 5-6 dakika kısık ateşte demlenmesi yapılmalı.

Bir de soğuğa dönümüş ılık içimin daha kolay olduğunu düşünüyorum. Soğuk ya da çok sıcak içim iyice berbat!
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Dante Avatarı

Gerçek Adı
    Dante Alighieri
    Son Giriş
    08.06-2015
    Saat
    03:29
    Yaşadığı Yer
    araf
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

süper bir paylaşım çok çok teşekkürler arkadaşlar

soğuk gider mi o yaw, ahhh ulan ah daha neler yiyip içicez bu dertten kimbilir... :lol:

Üye
    uluhanmert Avatarı

Son Giriş
    07.12-2009
    Saat
    15:45
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bılgıler ıcın sagolun vaolun

Üye
    orhan_037 Avatarı

Son Giriş
    05.04-2008
    Saat
    09:54
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

TŞK LER VERDİĞİNİZ BİLGİLERE BENİM DE BAŞMIN BELASI BU ENFEKSİYON HEMEN KARNI BAHAR SPARİŞİ VERDİM)))) İÇİMİ BERBAT OLSADA FARKETMEZ İÇİCEZ Bİ YERDE MEC BURUZ)))))))

Üye
    Directory Avatarı

Gerçek Adı
    GünaL Şen
    Son Giriş
    14.07-2017
    Saat
    19:35
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

enfeksiyondan kurtulma caresi ısırgan otunu kaynatıcaksın ve suyunu içiceksin hergun 4 5 bardak bben o şekil kurtuldum ve 1 senedir enfeksiyon sorunu yasamıyorum tahlillerimde tertemiz cıkıyor

Üye
    necati bacak Avatarı

Son Giriş
    15.10-2017
    Saat
    12:06
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben bukonuda şunu söylemek istiyorum kendim kişisel olarak fikrim
    ve uyguladiğim her akşam 2 diş sarımsak yatarken yiyorum ve hasta
    neden çıkalı 7 ayoldu gayet iyiyim tabiki bunun bilimsel bir yönü yok
    sadece bir diş sarımsak bir tablet antibiyotik yerine yeter duyumuyla
    bunu uyguluyorum tabiki uygulayın demiyorum herkese iyi gelmeye
    bilir

Üye
    hsynglmz07 Avatarı

Son Giriş
    26.07-2009
    Saat
    12:53
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben bu kürü anlayamadım biraz acarmısın

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    938
    Verilen Beğeniler
    1.231

Karnıbahar mevsimi geldi... Enfeksiyon derdi olsun olmasın bu kürü herkesin yapmasını öneririm.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Mediha Avatarı

Gerçek Adı
    mediha
    Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    14:21
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    14

Bunu bu defa içmek zorundayım sanırım çünkü yine enfeksiyor sorunum var
    kaynattıktan sonra içine limon sık diyor bir arkadaş ve şeker yerine balla tatlandırıp sıcak çay gibi iç diyor. içimi daha kolay olur diyor ama ben bir türlü yapamıyorum. Birde siz deneyin isterseniz.

Üye
    Sirine Avatarı

Son Giriş
    22.11-2016
    Saat
    18:39
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    4

İÇİN BAKALIM ARKADAŞLAR....
    YANİİİİ İLAÇ NİYEtİNE İÇİCEKSİNİZ ARTIK TADI İĞRENÇ MİĞRENÇ BÜLENT KAPA GÖZLERİ....BURNUDA TIKA...DİK KAFAYA ahahahhaah zayıflamak içinde verin bakem bir kür

Üye
    Dante Avatarı

Gerçek Adı
    Dante Alighieri
    Son Giriş
    08.06-2015
    Saat
    03:29
    Yaşadığı Yer
    araf
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Günlerdir enfeksiyon uğruna maydanoz suyu içip duruyorum şifa niyetine. Akşama doğru karnabar suyunu yudumluyor olucam. Biocran'ı da sağolsun emiş sayesinde sipariş ettik bir de onu kullanıcaz. Hakkımızda hayırlısı artık..

Kardeşim her akşam kabak çekirdeği yedirdin dilimiz şişti, yanlış yedin dedin kuruyemişçiden kuruyemişçiye koşturttun, nevşehire ait ne varsa çitlettin. Sırf senin için karnabaharı da akşam deniyorum, dur bakalım sen bize daha neler yedirecen içiricen bu dert uğruna...

Şirine, karnabar suyu için enfeksiyona iyi geldiği gibi zayıflatıyor da diyorlar bence sende bir denemelisin. Ayrıca zayıflamak için altın anahtar sabit durmamak ve gece aç karna yatmaktır. Sohbet odasından uzaklaş bir süre, sabahları koşuya çıkıp geceleri de aç karna bir yat bakalım değişiklik olacak mı...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    938
    Verilen Beğeniler
    1.231

"Doktor korkuyorum"

Üye
    birsu Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    En kısa zamanda denemek istiyorum..

Enfeksiyon denilen illetten bıktım yahu Geçen gün sabaha kadar ateş içinde yandım, sebep ise idrar yolarındaki ağır enfeksiyondanmış.
    Kültür sonucu bunu gösterdi. Ve doktorumun 10 iğne bir ilaç takviyesi
    ile kendimi toparlamaya çalıştım. İğne yemekten de nefret ediyorum.
    Bir daha enfeksiyon olursam ki olmamak mümkün değil Bu karnıbahar
    mucizesini mutlaka deneyeceğim..

Sayfa 2 / 5 İlkİlk 12345 SonSon

LinkBacks (?)

1. 21.04-2011, 17:44
  2. 10.04-2011, 16:10
  3. 23.02-2011, 13:14
  4. 16.02-2011, 22:52
  5. 06.01-2011, 12:13
  6. 06.11-2010, 16:28
  7. 23.09-2010, 19:15
  8. 03.09-2010, 15:20