Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    pashayavuz Avatarı

Son Giriş
    09.05-2010
    Saat
    19:24
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Artık Kimse "Felç" Olmayacak

Felç Tarihe Gömülecek ABD'li bilim adamlarından sara, omurilik sakatlıkları ve felci tarihe gömecek çalışma...

Bilim adamları beyinde dışarıdan gelen sinyallerle özel bağ kurup kaydetmeyi başaran tıbbı cihaz geliştirdi. ABD`de Illinois Üniversitesi`nden John Rogers liderliğindeki, Pennsylvania ve Boston Tuft üniversitelerinden bilim adamlarının yaptığı araştırmada, bir dizi elektrot ipek proteini üzerine yerleştirildi. Su bazlı bant, beynin üzerinde erirken, ince ve esnek elektrotlar kıvrımlar oluşturarak beyinde sabitlendi. Böylece beyin sinyalleri alıp kaydetmeyi başardı. Kedi üzerinde yapılan araştırmanın epilepsi, omurilik yaralanmaları ve felçlilere umut olacağı bildirildi. Lokal anestezi altındaki gözleri açık kediye bir dizi fotoğraf gösterildi. Elektrotlar gözlerden aldığı sinyalleri kaydetti.

Üye
    Hüsmen Avatarı

Son Giriş
    09.07-2012
    Saat
    01:00
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ölü hücreleri canladiracak mi? Önemli olan o! Ben bu dünyada herseyin bir tedavisi olduguna inaniyorum ama kesfedilmeyi bekliyor

Üye
    ceyhani Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:53
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

artık hiç bir şeye inanmıyorum yaaaa biz byle ölüp gidecezzzzzzzzzzzzzzzz

Üye
    bahira Avatarı

Gerçek Adı
    SELİM
    Son Giriş
    09.08-2017
    Saat
    18:27
    Yaşadığı Yer
    ADANA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

katılıyorum her hastalığın tedeavisi var keşfedilmeyi bekliyor ama of li için zor bir durum.bence of nin tedavisi bulunmuş gizleniyor yada gizli kullanılıyor olabilir, yılllardır yok kök hücre geliyor çalışmalar bitti,yok bölünmeyi engelleyen proteini bloke eden ilaç geliştirildi çıktı -çıkıyor. nerde hani neeerde. ben bunlar için gerekli altyapıyı görmüyorum, dünyada milyonlarca of li üzerinden milyar dolarlar kazanan medikal baronları buna bir şekilde engel olur ve kanaatimce oluyorda. bunun için bazı düzenlemeler şart. arkadaşlar beni bağışlayın ben böyle düşünüyorum yada böyle düşünmek zorunda bırakılıyorum...

Üye
    ceyhani Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:53
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

of llu arkadaşlar her sabah her doğan güneş yeni bir umut diye diye doğacak güneşimiz kalmadı be ben inanmıyorum artık

Üye
    canfeda20 Avatarı

Gerçek Adı
    Gurbetçi
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    3

boş hepsi boş umut muş tedaviymiş gerçekten boş birbirimizi kandırmayalım hani olurda böyle bişey çıkarsada biz güremicez

Üye
    madralı Avatarı

Gerçek Adı
    hasan
    Son Giriş
    29.11-2011
    Saat
    15:43
    Yaşadığı Yer
    balıkesir burhaniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ardaşlar beklenen gün gelecekse cekilen çile kutsaldır

Üye
    kaymazme Avatarı

Son Giriş
    30.11-2010
    Saat
    20:58
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sayın arkadaşlar
    omurilik felci bir pazar kimse bu pazarı kaybetmek istemez.pazar büyüklüğü 1-5 milyar.sizde bu pazarda aktörsünüz. omurilik bakımı,rehabilitasyonu, cartı, curtu için harcanan 1-5 milyar doların sadece 100 milyon doları araştırma için harcansa çare bulunur. ama bu yapılmıyor. niçin???

kellik tedavisi için veya hanımların vucut bakımı ve güzelleşmesi için 10-20 milyar dolar para harcanıyor. tıp gücünü ıvır zıvır için harcıyor.en iyi doktorlar temel araştırmadan ayrılıp işin 2.ci işe yaramıyan kısmına emek veriyorlar. milyonlarca omurilik felci hasta ve anneleri her saniye içinde acı çekerken onlar kadınları güzelleştirmek ve bronzlaştırmaya gayret harcıyor.