Toplam 14 mesajın 1-14 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merdiven çıkabilir miyim? sizce bu bi gelişme midir?

Üye
    aliş şerif Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    afyonkarahisar
    Alınan Beğeniler
    48
    Verilen Beğeniler
    45

Öncelikle h.g Ne zamn of lu oldunz L1 için bişey söyleyemem herkesn derecesi farklıdr merdiven çıkada bilirsnz çıkamaydablrsnz (ynlardn tutnma yeri varsa tutnp çıkarsnz) benm mesela 95 yılı 15 yıl oldu L2 kırığı her safhayı gördm tekrlekli sandelyden desteksiz yürümeye kadar. En iyi doktorunz kendinzsnz bana göre gelşmleri göreblysanz çalışmya devam edin hiçbirzamn bırakmayıni... Allah kolaylık versin...

Üye
    garraro Avatarı

Gerçek Adı
    garraro
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

aliş şerif afyondamısınız?bende afyondayım,tanışmak isterim

Üye
    aliş şerif Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    afyonkarahisar
    Alınan Beğeniler
    48
    Verilen Beğeniler
    45

Evet Afyondayım atoksal neden olmasın güzel olur tanışalım...

Üye
    garraro Avatarı

Gerçek Adı
    garraro
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

özelden mesaj atarsanız telefonunuzu ararım ben

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

Öncelikle geçmiş olsun, ne zamandır böylesiniz, volkırla, afoyla yürümek, ileşme sürecinde bir aşamadır.Yakında volkırsızda yürürsünüz, ileşme sürecine bağlı.Bu arada mesane, idrarı dışarı cıkarmada problem yaşıyormusunuz.

teşekkür ederim cevapladığınız için. afedersiniz, benim büyük tuvaletimi kendim yapıyorum.idrar için tak yapıyorum.
    bizim odalara girişte büyük basamaklar var onlardan çıkabiliyorum.
    18 yaşındayım ve kimseye de yük olmamak için merdivenleri kendim çıksam iyi olur diye düşünüyorum
    2aydır haftada 4 saat fizik tedavi ve elektrik tedavisi görüyorum. dizlerime yeni geliyor hisler hiç kimsenin yardımı olmadan kendim yürüyebiliyorum walkerla

Üye
    sebseb Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar, ne kadar süredir felçlisiniz? Dizlerinizi kırabiliyor musunuz? Benim eşimin seviyesi t-12 ...Aynı sizin gibi walker ve afoyla çok rahat yürüyor, yavaş yavaş kanadyen denemeye başladık bakalım..
    Bizim evimiz 2 katlı, üst kata çıkan merdivenin tek tarafında trabzan vardı, biz de karşına da da paralel şekilde bir trabzan daha yaptırdık, tutunarak üst kata çıkabiliyor...Deneyin bence , ama mutlaka yanınızda birileri olsun, aksi çok tehlikeli olur, Bir yerinizi kırarsanız tedavinizi yavaşlatırsınız -ki asla böyle bir şey istemeyiz hiçbirimiz...

1 süredir böyleyim,dizlerimi biraz biraz kırmaya başladım..eşinizin his durumu nasıl?

Üye
    müzeyyen_yusuf Avatarı

Son Giriş
    19.05-2012
    Saat
    21:28
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Gecmiş olsun cok önemlı hızsetmek ayaga kalkıp yüreyecegınıze inaniyorum allah yadımcınız olsun sabır

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Merdiven çıkıp-inerken kaza sonucu yaralanma riskini bertaraf ederek küçükten başlayarak denemeler yapabilirsiniz. Ne kadar hareket özgürlüğü elde edeceğiniz tamamen size (yaralanmanın seviyesine ve sizin gücünüze) bağlı.
    Aman, sakın merdiven çıkıcam diye gözünüzü karartıp yaralanmayın... Aman.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    sebseb Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

His derken dokunma duyusunu kastediyorsanız, L4 seviyesine kadar duyusu var diyebilirim.. Kırık T-12 olmasına rağmen , motor hareket L3 seviyesine kadar var. Şöyle açıklıyım, bacaklarının üst ön kısmı, yanları ve dizlerinde dokunma duyusu var..Arka iç kısımlarda yok. Alt bacaklarda iç kısımlarda dokunma hissi var. Ayaklarda hiç yok...AMAAAA...His önemli değil , hissetmeyip yürüyen çok kişi gördüm..Önemli olan motor hareket olması, az da olsa üstüne gidilip kas çalıştırılarak güçlendirilebilir çünkü...
    Yılmayın lütfen, aynen çalışmaya devam, çok çok iyi olacak hepimiz için herşey

çok teşekkür ederim cevaplarınız için..

Üye
    ceyhani Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    23:05
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    catherine öncelikle geçmiş olsun bende aynı sen gibiyim yani sağ bacağımdaki dokunma hissi diz kapağımdan 4-5cm aşağısına sol bacağımdaki his ise diz kapağının 2-3 cm üzerinde
    seviyem L1 ben kaza yapalı 10 yıl oldu kazadan 1 yıl sonrasına kadar anlattığım gibi hisler geldi yalnız dediğin gibi bacağımın üst ve yan tarafında his var arkada yok denecek kadar az.
    ben uzun bacak yürüme cihazıyla koltuk deynekleriyle bir çıkışta 300-400 metre durmadan yürüyorum 5-6 sene çok sıkı çalıştım ama şimdi bıraktım egzersizlerimi ve bacaklarımdaki güç geriledi hem de çok
    ben de 2. katta oturuyorum ve merdivenleri kendim tutunarak çıkıyorum umarım başarırsın