Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 39 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Ahenis Avatarı

Son Giriş
    01.06-2017
    Saat
    20:32
    Yaşadığı Yer
    sevgi nehrinden..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Belirtiğim gibi, omurilikteki sinir tamamen kopuk. bu durumda olupta iyileşen var mı, ve bununla ilgili tedavi yada kök hücre nakli olabilir mi?
    araştırmalarımda genelde kısmen yada zedelenmeden dolayı omurilik felçlisi olanları okuyorum, genelde kendi durumumla ilgili pek bir şey bulamadım. bir yerde sadece duyumlarıma göre iii olma imkanı yokmuş, ama daha önceleri doktorumunda bana dedigi 1.5 yıl içersinde düzeleceğimdi. ama 6 sene oldu ve halen karıncalaşma dışında hiçbir his yok ve ilerleme de. doktoruma dediğimde bana durumumda hiçbir değişiklik olmadıgını, yani ne bir ilerleme ne de gerileme olmadığını, söledi.
    beni bilgilendirebilirseniz sevinirim. çünkü cok fazla yalan yanlış tedaviler duyup sonra olmadıgını ögrenince hayattan biraz daha kopuyorum.. bir de artık doktoruma inanmıyorum ve EMG yaptırmayı düşünüyorum. tam kesin kendi gözümle kulağımla herşeyi net ögrenmek istiyorum.
    bilgileriniz için şimdiden teşekkürler... :roll:

Üye
    jonjon Avatarı

Gerçek Adı
    GöKHaN
    Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    14:43
    Yaşadığı Yer
    Ankara/ümitköy
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    14

selamlar ben fikrimi söyleyim emg yaptırmanız ii olur tabiki sinirlerdeki iletimi ölçmüş olursunuz o model doktorlar hep öyle derler hastanın ilk yıllarında -bi iki yıl içerisinde toparlarsın- derler ama bi gerçek var kesilen hortumdan(tam kesi sinir) su gitmez ama hortum yırtık(sinir zedelenmesi) olsaydı belki tanziği arttırmakla(egzersiz+fizyoterapi) belki bişeyler olurdu ..size doktorun söylemediğini ben söyleyim tecrübelerime dayanarak var olan hareketlerinizle yaşamayı hayatı sürdürmeyi öğrenin maalesef ki acı gerçek bu.. saygılar..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:42
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    934
    Verilen Beğeniler
    1.225

Yaralanmanın ardından geçen 2 yılda ne kadar geri dönüş olursa olur, ondan sonra bir iyileşme beklenmez genelde. Onun için özellikle ilk iki yıl fizik tedaviyi aksatmamak gerek.
    Sonrasında ise vücudu olabildiğince dinç ve sağlıklı tutmak için egzersizleri ihmal etmemelisin. Yoksa başka başka sağlık sorunlarıyla uğraşman gerekir hiç yoktan.

Şu an itibarıyla omurilik yaralanmasının iyileştiriilmesi sözkonusu değil. "İyileşiyor" diyenlerin hepsi ama hepsi yalan söylüypr, para tuzağı kuruyor ya da kendisiğne kobay arıyor. Omuriliğin tedavi edilebilmesinin hiç hiç hiç bir yolu yok bugün. Gazetelerde-dergilerde (özellikle Uzak-doğu menşeili) saçma sapan "tedavi bulundu" gibi haberler çok çıkar, bizim gibi etiği olmayan basına sahip ülkelerde, umursama, bil ki kesinlikle yalan haberdir.
    Tıp bu konuda yoğun bir şekilde çalışıyor, ama 10 yıldan önce en küçük bir gelişme beklenmiyor. Gelişme olsa da ne derece olur, onu da kimse bilemez bugünden.

Tedavi bulunursa zaten bu sana-bana da uygulanır, emin ol. Ama şimdi tedaviyi bekleyeceğiz diye bi hayal kapısına alık alık bakmak da olmaz Bu halde yaşamı en iyi şekilde sürdürmenin yollarını aramalıyız, bulmalıyız ve yaşamalıyız.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ikinci bahar Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    21:55
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    27

Ahenis,
    ne şimdi ne de sonraki zamanlarda asla iyileşmiyceksin.
    bir daha eskisi gibi olmuycaksın.
    yürümeyi,koşmayı ve eski günlerini unut kısaca derim ben .
    tedavi bulunmuycak bulunsa bile sana faydası olmuycak yıllarca hareketsiz kalmış bacakların kasların asla eski performansına erişmiycek.
    ve sen sürekli hareket yapmaktan kendinle uğraşmaktan
    sıkılıcaksın,olmycak tedavide bulunsa sihirli değnek gibi kimseyi
    ayağa kaldırmıycak.
    srekli tedavi,ilaç,hareket bıkıcaksın.

sen bu dünyadaki sağlıklı yolculuğunu tamamladın .
    bundan sonraki adın 'sakat''..
    bu sen yaşadıkça doğallaşıcak sende.
    gerçekler acı fakat biz bittik kısaca artık iflah olmuycaz.
    geçmiş olsun geçmese de.
    sevgiler..

Üye
    yener_01 Avatarı

Son Giriş
    29.12-2008
    Saat
    13:05
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

evet ahenis arkadaşların dedigi dogru ilk iki yılda aldıgın yol senin ilerlemenin sonuudur
    sen artık ileriye degil geriye gitmemek için ugraşmalısın yada oldugun yeri sabitleyebiliyosun bu senin için bir ilerleme dirr.

ikinci bahar herzamanki gibi mesajı yumuşatmadan olanları söylemişş yani yabu deveyi güdeceksin yada güdeceksin el mahkum

buradaki arkadaşların çogu aynı sorunu paylaşıyorr

benim tavsiyem sana bunca dertlerin arasına bir de aşk meşk işlerini sokmaa
    dahada dibe gidersinn
    üzülme tek degilsinn..

Üye
    ÖNDİŞ Avatarı

Son Giriş
    22.04-2013
    Saat
    14:24
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ahenis bu konu ile ilgili çok fazla bilgim olmamakla birlikte 31 ağustos da yaşadığımız kaza sonrası çok araştırma yaptım ve hala yapıyorum doktorlarında bize söylediği tam kesi olan sinirde asla iyileşme olmayacağı arkadaşların dediği gibi bunu kabullenmek gerek söylemesi belki kolay ama gerçek bu sevgiler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:42
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    934
    Verilen Beğeniler
    1.225

Zaten Değerlendirdiniz! 1 Zaten Değerlendirdiniz!
    Bir de arkadaşlar, ikinci bahar'ın yazılarını okurken, onun kendi içini döktüğünü ve hissettiklerini sansürsüzce yazdığını unutmayın. O bu sitenin (kendini gösteren) en karamsarı. Ben de tekerlekli sandalye kullanıyorum, ama böyle yalşamak mutlu olmama engel olmuyor. Bazısı da çok bunalır... Dilerim mutlu olanlar çoğalır
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    petitgirl Avatarı

Gerçek Adı
    Beyza
    Son Giriş
    03.09-2012
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İkinci Bahar rumuzlu arkadaşımız çok karamsar bence de bu hayat zaten geçici ve mutlu olmak için biçok sebep var, diğer yönden mutsuz olmak için de öyle bir oranlama yapsalar engelsiz mutsuz olanlar bizden fazla sayıda çıkacağına eminim ben o yüzden hepimiz survivor olmalıyız eldeki malzemeyle mutlu olmalıyız. Unutmayın bir kapı kapanırsa birçok kapı açılır...

Güneş her sabah doğar, yeterki açık olsun penceren

Üye
    Ahenis Avatarı

Son Giriş
    01.06-2017
    Saat
    20:32
    Yaşadığı Yer
    sevgi nehrinden..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dün itibariyle tam kesin bunu ögrenmiş bulunuyorum herşeye alıştıgım gibi bnada alışacağım zaten bunca zaman bu sabır ve dirayetle nasıl dayandıysam zaten allahım sabrını veriyo bunada şükretmek gerek inş bir gün ben hala inanıyorum ve inanmayada devam edicem ben bir gün ama bir gün herşeyin daha ii olacağına inanıyorum hepimiz için
    ve bu arada ikinci baharın yazdıklarını okurken çok fazla üzüldüm ve onun içinde çok üzgünüm ama birseyı kabullenmem bu hayatta bu da sakat kelimesi çok itici ve aciz bir kelime bence biz sadece engelliyiz ve bu engeller bir gün kalkıcak inancımız tam olsun yeterki.... saolun arkadaşlar sevgilerimle...

Üye
    Dante Avatarı

Gerçek Adı
    Dante Alighieri
    Son Giriş
    08.06-2015
    Saat
    03:29
    Yaşadığı Yer
    araf
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ne yazık ki iyileşme diye birşey beklemek hayal olur

ama şöyle garip birşey var -ki bu çoğu yeni OF'li için başlangıçta heyecan yaratıp sonra moral bozar

sırtta, göğüse göre daha aşağı inebiliyor hisler, ama çok fazla değil

Benim seviyem T4 mesela, sırttan muayene edildiğimde ise T7.

Üye
    kadirkaplan Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:40
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam Ahenis bende 31-01-2003 yılında üzerime kapı düşmesi sonucu T 11-12 omurilik zedelenmesi oldu ameliyat oldum ameliyat başarılı geçti ama 5 yıl oldu ogünden bugüne fazla bişey degişmedi sadece agrılarım ve yanmalar arttı şu andada agrılarla hayata tutunmaya çalışıyorum ilk sıralar uzun yürüme cihazları ile günde 1-2 saat kalkıp volkırla az az yürüyodum şuanda 1-2 yıldırda yürümeyide bıraktım tembellikten olmalı akülü sandalyeden arada çıkıp geziyorum sanada ALLAH tan acil şifalar dilerim sakın egsersizlere ara verme hayat herşeye ragmen devam ediyo

Üye
    ikinci bahar Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    27

Zaten Değerlendirdiniz! 1 Zaten Değerlendirdiniz!
    Ben karamsar değilim :!: ..
    gerçeklerimi maskelemeden yazıyorum..
    neden kandirmak gerekir ki insanları
    her şeye rağmen yaşam güzeldir çıkmazında.
    umutsuzluğun özgürlüğüne selam derseniz belki bu arayışlarınızda biter..

Üye
    HOROZKENTLİ Avatarı

Son Giriş
    28.10-2014
    Saat
    14:17
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cok sayın;ikinci bahar'ın içi kararmış.ve görüldüğü üzere başkalarının içinide karartmayı çok güzel beceriyor...bir nevi;tuttuğunu, kendisiyle beraber dibe sürüklüyor... Ne demek; senin bundan sonraki adın SAKAT!!! yok böyle bişey yaa!!! sana kimse, başkasına SAKAT ismini,takma hakkı vermiyor...sen kendini istediğin şekilde görebilirsin, amaaa;ne Ahenis'e ne bana nede bu sitedeki hiç kimseye bu ismi takamazsın... AHENİS;HERŞEY GÖNLÜNCE OLSUN.UMUDUNU HİÇ BİR ZAMAN YİTİRME...geçmiş olsun.

Üye
    ikinci bahar Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    27

Uçakla yolculuk ederken (de) sakat olmak!
    Sakatlığı olan kişilerin Sürücü Belgesi ve Otomobil tecrübeleri.vs...
    örnekleri bu siteden alıntılarla çoğaltabilirim.
    pek sayın horozkentli bey,
    sizinle gereksiz polemiklerle enerjimi sarf edemem düşüncemi yazdım.
    benim grilerim yoktur;ya siyah ya beyaz vardır.
    benimle uslübunuzu bozmadan adımı zikrediniz :!:

Üye
    HOROZKENTLİ Avatarı

Son Giriş
    28.10-2014
    Saat
    14:17
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sizin,yaşama ve hayata tutunma enerjiniz bitmiş.bari;başkalarına GÖLGE olmayın...

Sayfa 1 / 3 123 SonSon