Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 23 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Danq3rouss Avatarı

Gerçek Adı
    Yusuf
    Son Giriş
    08.04-2014
    Saat
    00:14
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Slm öncelikle herkese geçmiş olsun allahtan acil şifalar diliyorum tüm hastlara..

Merhaba ben 17 yaşindaym 45 gün önce tren kazası geçirdm ve t12 vertebra kırığından ameliyat oldum. ameliyattan sonra paraplejiydim, şimdi ise para parazi oldum ve bacaklarmı hissediyorum, fakat diz kapaklarımdan alt tarafta hafif uyuşma var, ama hissetiyorm, baAcaklarımı oynatabiliyorm.
    sol ayak bileğimi hafif oynatabiliyorum ve iki ayak parmaklarımı da oynatabiliyorum idrarımıda tutabiliyorum şükürler olsun..
    sizce ben ne yapmalıyım hiç bir fizik tedavi görmedim ama inş 1 hafta içinde başlıcam
    sizce neler yapmalıyım? Ltfen yardmcı olursanz sevinirim..(oturan boğa )

Üye
    dua Avatarı

Son Giriş
    01.10-2016
    Saat
    22:28
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

vakit kaybetmeden iyi bir ftr hastanesine yatış yapmaya çalış.allah şifa versin...

Üye
    deruni Avatarı

Son Giriş
    25.08-2016
    Saat
    12:47
    Yaşadığı Yer
    izmit
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

geçmiş olsun bunlar çok güzel gelişmeler....hemen fizik taviye başla....sıkıca çalış...faydasını mutlaka göreceksin.....

Üye
    Danq3rouss Avatarı

Gerçek Adı
    Yusuf
    Son Giriş
    08.04-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkr ederm peki fizk tedavi sonucunda yürüyebilme ihtimalim var mı ben yürümeyi çok istiyorum..
    ARKADAŞLAR YARDIMCI OLABİLİRMİSİNİZ LÜTFEN

Üye
    Simurg72 Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    17:57
    Yaşadığı Yer
    İzmir / Buca
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Anlattıklarından çıkardığım kadarıyla 45 günde umut verici ve güzel gelişmeler var bedeninde... Ben bir T12 parapleji olarak rehabilitasyon merkezinde 100 lerce çeşitli seviyeden felç tablosu olan hasta gördüm...
    Bu hastalıkta hızlı gelişmeler ilk 1.5 yıl içinde görülür. Sonrasında gelişme yavaşlar yada tamamen durur...Sendeki gelişmeler çok umut verici. Ayrıca şunu unutma. Omirilikte çok büyük bir hasar olmasa bile kazanın ve ameliyatın şokunu atlatması bile 6 ayı bulabilir.

Benimle aynı bölgeden kurşun yemiş bir arkadaş tam 6 ay yatakta kıvrandı. İkimizinde büyük acıları vardı. Ama kurşun onun omiriliğe hiç değmemiş olmasına rağmen ve hasarda görünmüyor olmasına rağmen 6 ay felç yattı. Sonra 1 ay gibi çok kısa bir sürede çok hızlı bir iyileşme sürecine girdi ve yürüyerek gitti. Az olabilecek ama benim gördüğüm bir olaydı. Diyeceğim şudur ki;

Öncelikle 1. kural; kendine olan inancını asla yitirmeyeceksin. Umutsuzluğa asla düşmeyeceksin....

İyi şartlarda bu işi bilen merkezlerde Fizik tedavi görmen mutlaka şart.

Sigara ve alkol gibi vucudu yoran hırpalayan alışkanlıklarını varsa terket. Kaliteli beslenmeye çalış. Eğer kilon normalse asla kilo alma.

Üye
    Danq3rouss Avatarı

Gerçek Adı
    Yusuf
    Son Giriş
    08.04-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

saoL. çok az yorum géLdi braaz Daha Yardmcı olsanz ?

Üye
    biyo Avatarı

Gerçek Adı
    Bünyamin
    Son Giriş
    29.07-2013
    Saat
    14:06
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

geçmiş olsun kardeş öncelikle anlattıklarına bakılırsa çok şanslısın diyebilirim daha 45 gün olmuş his var azda olsa hareketlilik var sen hiç durma bir ftr merkezine yat çok çalış yürüme ihtimalin çok büyük umutlu ol gerçekten şanslısın soruların varsa çekinme

Üye
    fzt yasemin Avatarı

Gerçek Adı
    Yasemin
    Son Giriş
    22.03-2010
    Saat
    15:06
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yürüme ihtimaliniz yüksek görünüyor bir an önce fizik tedaviye başlamanızda fayda var.çok çalışmanız lazım..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Bu kadar kısa sürede bu kadar gelişme olması çok çok güzel. İyi bir fizik tedavi ve beraberinde kendi yapabildiğin her şeyi/hareketi inatla ve tekrar tekrar kendi başına yapma azmin olduğu sürece geri kazanımların çok daha güzel olacaktır...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    garraro Avatarı

Gerçek Adı
    garraro
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

çok geçmiş olsun anlattıklarından kırık var ancak sinirlerde çok fazla tahribat olmadığı sonucu çıkıyor.
    bu kadar kısa sürede dönüşlerin olması mükemmel,yat kalk hatta hiç yatma çalış çalış çalış...
    bir de dua et bol bol)herkes senin kadar şanslı değil...
    hemen fizik tedaviye

Üye
    Danq3rouss Avatarı

Gerçek Adı
    Yusuf
    Son Giriş
    08.04-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herkéze Çok Teşekkürler 'EyvLLah ' allahtan herkeze acil şifalar diliyorum allah yardımcımz olsun .. inş Herkes Bir An önce Eskisi gibi olur..Bol Bol Dua EdeLiim..

Üye
    Danq3rouss Avatarı

Gerçek Adı
    Yusuf
    Son Giriş
    08.04-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

132 Gün Önce T12 Vertebra kırğından ameliyat oldum Sinirlere Bası Var Ve Size Daha Öncede Buraya Yazmıştım'' 45 gün önce T12 Vertebra kırığndan ameliyat oldum diye
    şimdi 132 gün oldu ve iki Deynekle ve Afo denilen (Kısa Cihazlar ,Diz Altı) Kullanarak Yürüyebiliyorum Sizce Gelişmeler Nasıl ??
    Tuvalet Hislerim Var Allaha şükür
    Sizce Bundan Sonrada Fizik Tedavinin çok Bi Önemi Var Mı Fizik Tedavi Boş Hastane Bulamıyoruz Ancak Temmuz Da Yatabilceğim Bi Hastane Ayarlayabildik.
    Öneriler Ne Yapmam Gerek Sizce Bol Bol Yürümek İyi Gelir mi Egzersizlerin Ne Kadar Önemi Var Şu Aşamadn Sonra ??

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Süpersin!
    Yapabileceğin en iyi şey, bol bol yürüyüş yapmak, yukarıda da yazdığım gibi, kendi başına her ne yapabiliyorsan onları yapmaya devam etmek. Ama daha da önemlisi, gündelik yaşamını aksatmamak. Yani, okulsa okul, işse iş, sinemaysa sinema, maçsa maç, her nasıl bir gündelik yaşamın varsa, aynı şekilde onları yaşamaya devam et. Bu tür bir sakatlanma hiç bir şekilde seni eve/içine kapamasın.

Fizik tedaviye gelince... Temmuzda yer bulmuşsanızi, o zamana kadar kendin çalışmaya devam et... O gün geldiğinde de fizik tedavi hastanesinde çaışmaya devam edersin...

2 yıl çok önemli. Her türlü gelişme olabilir iki yıl süresince. Çalışmaya devam...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Danq3rouss Avatarı

Gerçek Adı
    Yusuf
    Son Giriş
    08.04-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Saol Oturan Boğa Başka Yardımlarınızı da Bekliyorum Şimdidden Teşekkür Ederim..

Üye
    aliş şerif Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    afyonkarahisar
    Alınan Beğeniler
    48
    Verilen Beğeniler
    45

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Kardeşim çok güzel gelişmeler kırık var zedelenme çok yok zannedrsm 45 günde ayağa kalkman hisstemen çok güzel 132 gün olmuş şimdi yine çok erken ve hızlı ilerlemeler olarak görüyorum Oturanboğnın dediği şey çok önemli sosyal yaşamını aksatma bu durumu kabullenmye bak arkaşlarınn ailenin desteğyle adapte olursnz benim mesela 2 yıl geçmşti boşu boşuna kendimi heder etmştm...boll bol yürüyün fizik tedavi doktrınn gösterdiği harektleri ve sizin kendi geliştrdğniz hareketleri yapmaya çalışın gelişmeleri farkedecksnz fizik tedavi merkezleri tabiki de daha çok yardımcı olablir daha çok yeni olmuşssn Allah kolaylık versinn

Sayfa 1 / 2 12 SonSon