Toplam 9 mesajın 1-9 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    MUSTAFA_0610 Avatarı

Son Giriş
    20.10-2014
    Saat
    11:12
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar ben 22 yaşındayım. bundan 2 hafta önce hacettepe hastahanesine gittim. idrar kaçırma problemim vardı. orada doktorlar ürodinami sonunda ömür boyu tak sonda kullanacağımı idrar kesemin küçük olduğunu kullanmadığım taktirde 3-5 yıl içerisinde böbreklerimin iflas edebileceğini söylediler.
    şimdi sizlere bir şey danışacağım utanatrak bu tak sonda ileri de cinsel hayatıma ne kadar etki eder şu an nişanlıyım tek korktuğum nokta bu lütfen bilgisi olan varsa bir yardımcı olsun.
    sorun olursa ne gibi sorunlar yaşarım birde bunu kullanmada zorluk çekiyorum hangi pozisyonlar tak a daha uygun ve neasıl kolay kullanabilirim bunlarla ilgili beni aydınlatırsanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

Üye
    ates34 Avatarı

Son Giriş
    11.11-2010
    Saat
    23:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

o hastaneyi bilmiiyorum capa tıp fakültesi hastanesinede giit derim bakalım ordaada ne ddiyecekler.sorunuz hkkında bilgim yok sadece hastaneyi tavsiye ederim siize sonuclar ordada ayynımı cıkacak bbbiide kafanıza takılan sorulları dr sooruun derim

Üye
    MUSTAFA_0610 Avatarı

Son Giriş
    20.10-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür ederim ancak ankara gata,hacettepe ve nummune hastahanesinde aynı teşhis konuldu doktorlara sormaya gelince hep yanımda annem babam vardı bir türlü fırsat bulup doktora birebir soramadım...

Üye
    gtrcgokhan Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan Öz
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MERSİN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cinsel yönden bi zararı olacağını sanmıyorum. aksine idrar kaçırma olmayacağı için kendinize daha çok güvenirsiniz bu konuda. ben öyle düşünüyorum

Üye
    Levent54 Avatarı

Gerçek Adı
    Levent Karagöz
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:22
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    26
    Verilen Beğeniler
    0

konuyu nişanlınla paylaş, bunun dışında cinsel yönden bir sorun yaratmıyacağını düşünüyorum. Önemli olan böyle bir rahatsızlığının olduğnu müstakbel eşinin bilmesi

Üye
    MUSTAFA_0610 Avatarı

Son Giriş
    20.10-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok teşekkür ederim nişanlımla paylaştım ancak korkum hep cinseL bir problem çıkarması....

bduzu
    Misafir Üye
    bduzu Avatarı

tabi bu cinsellik konusu dahil herseyi doktorlarla konusman lazım.bizim soyleyeceklerimiz yalnızca kendi deneyimlerimiz..cinsel acıdan ben bir zararını gormedim olacagınıda zannetmiyorum..sırt ustu uzanarak tak yaparsan sanırım fazla zorlanmazsın...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

TAK yapmak kendi başına cinsel açıdan bir soruna yol açmaz. Sen burada sadece ve sadece böbreklere odaklan. Tek amacın böbreklere zarar gelmemesini sağlamak olmalı.

Mesane kapasiten mi düşük, yoksa mesaneyi boşaltamamak sorunun mu var? İkisi birbirinden farklıdır...
    Mesane iç basıncını düşürmek için bir ilaç kullanıyor musun?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    MUSTAFA_0610 Avatarı

Son Giriş
    20.10-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Mesane kapasitem küçük ve mesane kasları tam çalışmıyor abi