Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mesutayvaz Avatarı

Son Giriş
    10.03-2010
    Saat
    13:39
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Selamlar arkadaşlar,

Yaklaşık 1 ay kadar önce metrobüs kazası sonucu L3 kemiğim 3 yerden kırılmasıyla ameliyata alındım. Aynı kemiğe 3 adet platin taktılar. İlk 3-4 günüm çok ağrılı ve sıkıntılı geçti. Şimdi Çok şükür iyiyim. Kendi işimi kendim yapar hale geldim. Benim sorum şu ki,

1- Belimi tam olarak bükemiyorum korse ile dolaşıyorum. Acaba tedavinin bitmesi itibariyle belimi eski şekilde kullanmaya başlayabilir miyim?
    2- Tedavi bitiminden sonra (dr demesi 3-4 ay ) ağırlık kaldırmamda bir problem olacak mı?
    3- Ben günlük yaşamımda platınleri hissedecek miyim?
    4- Kemiğim aynı yerden bir daha kırılır mı?

Kafamı kurcalayan bu sorulara cevap verebilrseniz çok ama çok sevinirim.

Üye
    ayşenaz Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Geçmiş olsun Platinler vücuda adapte olduktan sonra her işinizi yapabilirsiniz .
    Benim size tavsiyem ilk 6 ay korumanız ...hatta 1 sene dikkatli davranmanız ) kemiklere kaynadıktan sonra hiçbir sorun olmaz

Üye
    mesutayvaz Avatarı

Son Giriş
    10.03-2010
    Saat
    13:39
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Vermiş olduğunuz cvp için öncelikle teşekkürler.Ben doktorada danışaraktan 1 ay içinde işe başladım.İşim masabaşı olduğu için bir sıkıntı yaşamıyorum.Ama şuan otururken içimde ufak bir sızı var.Sizce gün içinde devamlı oturmak bir sıkıntı doğururmu.Biraz erkenmi davranmışım.

Üye
    defne Avatarı

Gerçek Adı
    Defne
    Son Giriş
    02.06-2014
    Saat
    20:01
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

geçirdiginiz ameliyat hareketlerinizde kısıtlanmanıza neden olur çok erken başlamışsınız işe agrı olması normaldir kemigin platinle tam kaynaması sonrası normal hareketlerinize dönersiniz kendinizi ister istemez zaten koruyacaksınızdır geçmiş olsun

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    22:59
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Platin sorunsuzca yerine oturmuşsa, yeniden kırılması ya da bulunduğu yere zarar vermesi çok düşük ihtimal. Yani sıradan kemikleriniz ne kadar risk altındaysa orası da neredeyse o seviyede risk altında diye düşünebilirsiniz.

Vücudunuz zaten size gerekli sinyalleri verecektir. Henüz çok erken bir ameliyat olduğu için şu anda hissettikleriniz normal. Zaman içinde -her şey iyi giderse- platin olduğunu dahi unutacaksınız... Gündelik yaşamda sizi etkilemeyecektir. Ama tabii sonuçta vücutta ekstra bir şey var ve bunu hiç aklınızdan çıkarmayın. Yani çok ağır kaldırmayın, kendinizi olabildiğince koruyun vs.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    deruni Avatarı

Son Giriş
    25.08-2016
    Saat
    12:47
    Yaşadığı Yer
    izmit
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar benimde bir sorum var...masaj yataklarını duymuşsunuzdur...bunlardan bizdede var...içinde kore yeşim taşları var ...bunlar elektrikle ısıtılıyor...ısısı 45 dereceden 75 e kadar çıkabiliyor...ve bu ısının 7 cm kadar içeri işlediği söyleniyor...sırtımda ağrılar oluyor...sıcak iyi geldiği için bende yatıyorum ....t6 t11 arası platinde var.şimdi asıl soru..acaba bu platinlerim ısınıp dokulara bir zarar veririmi????

Erol_2_Angel
    Misafir Üye
    Erol_2_Angel Avatarı

Ben 16 yıldır omuriliğimde 2 platinle yaşıyorum ve bugüne kadar hiç rahatsız edici bir durumla karşılaşmadım. Platinlerin doğru yerleştirilmesi çok önemli.

Üye
    sevil_20 Avatarı

Gerçek Adı
    sevil
    Son Giriş
    19.10-2014
    Saat
    23:15
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhabalar oncelikle Rabbim herkese acil şifalar versin. Benim sorum şu olacak; yaklasik 50 gün önce omurilik tumorunden ameliyat oldum dr um bir tane platin taktigini söyledi iki ay rapor verdi. Üç dört gün sonra kontrolum var dr um raporumu uzatmazsa eger...masa basinda calisiyorum uzun sureli oturmak omurilik veya platine zarar verirmi???

Bu arada ameliyat sonrası siyatik sinirleri sanırım hasar görmüş ve iki aydir tas catlasin en fazla iki saat oturabiliyorum agridan duramiyorum bunun tedavisi için fizik tedaviyemi gitmeliyim?