Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 26 mesajın 16-26 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hebunebru Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Paylasımınız için tesekkürler.daha öncede koyun postunun bası yaralarının acılmasını önlediğini duymus ve kullanmıştım(ama normal koyun postuydu) ve Gata da yattgm dönemde hemşire kullanmami söyledi..havalı yatak,roho minder kullanmama ragmen her sene yaralar açılıyor,tabi acılmasında benimde katkım yüksek..tekrar paylasım icin cok tesekkür..deneyelim bakalım bu koyun postunuda.

Üye
    münocan Avatarı

Son Giriş
    30.08-2012
    Saat
    01:06
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bası yarası konusunda çok muzdarip birisi olarak yazılanları okurken bile içimi bir acı kaplıyor ,yaralar yüzünden iki kere operasyon geçirdim ne kadar dikat etsem yine de yara oluşumunu engellememek mümkün olmuyor
    ben genelde yüz üstü yatıyorum hata şimdi bunları bile yüz üstü yazıyorum : )bende yara oluşumu kızarıklık ve deri altında sertlik şeklinde oluyor eger erken farkedersem dr verdiği FUCİDİNE adlı bir merhemi oluşan sertliğin üzerine çokaz sürerek çok yumuşak bir pozusyonda masaj yaparak uyguluyorum ,tabiki bu esnada hiç bir şekilde temel ihtiyaçlarımı girdemek dışında oturmuyorum,
    yazdığım bu merhemi sadece açılmamış bası yaraları için kulanıyorum zaten .

Üye
    viscominder Avatarı

Son Giriş
    28.11-2012
    Saat
    21:58
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayat52;

yukardaki markalardan birisini satıyorum.
    90*200 istersen sadece 1 adet olucaktı. teşhir ürünü idi. eger satılmamışsa 20 tl den verebilirim. 5 tl kargo sana ait olur.

senin ihtiyacın olan şey ALEZ degil daha kalın olan UYKU PEDI dır.

Üye
    viscominder Avatarı

Son Giriş
    28.11-2012
    Saat
    21:58
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

can adresi verde gondereyim.

Üye
    fzt yasemin Avatarı

Gerçek Adı
    Yasemin
    Son Giriş
    22.03-2010
    Saat
    15:06
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

vucuttaki kemik çıkıntılarının olduğu bölgelerde sürekli basıya bağlı olarak yatak yaraları oluşabilir.deri kanlanması az olduğundan oluşan yaranın iyileşmesi de geç ve zahmetli olur.bunu önlemek için sürekli yatan bir hastanın en fazla 2 saatte bir döndürülmesi ve deri bakımının iyi yapılması gerekmektedir.havalı yatak kullanımı da faydalıdır.

otururken popodaki kemik boşta kalacak şekilde ortası delik bi yastık yaptırmanız da faydalı olur.

Üye
    ..can.. Avatarı

Gerçek Adı
    Can
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    23:31
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Büyükçekmece
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar yaraları kurutmayı başardım ... Bülent beyin dediklerini harfiyen yerine getirdim ) ...
    cilt doktoru rivanol lü bi karışım yazdı ... yüzeysel yaralar için doktorunuza danışın . o karışım da çok iyi geldi . artık yeni yaralar oluşmaması için havalı yatakta sık sık pozisyon değiştiriyorum gün içinde de tempur minder kullanıyorum .. inş. yaralar tekrarlamaz ... yardımlarınız için çok tşkler ... ilaç adı vermek yanlış ise mesajım silinebilir ... ama yüzeysel yaralar için doktorunuza rivanol lü karışımı danışın derim ...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.233

Helaaal!

Biraz daha detaylı yazar mısın neler yaptığını? Ne bilim, bir günü nasıl geçirdiğini yazabilir misin mesela...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ..can.. Avatarı

Gerçek Adı
    Can
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Büyükçekmece
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yaralar yüzeyseldi ama sağ ve sol tarafta bir yarım portakal büyüklüğündeydi ... bir cildiye doktoruna danıştım ve bana rivanollü bi karışım ve 2 krem verdi ... günde 2 defa pansuman yaptım . tabi yaraların kurumasında havalı yatağın ve tempur minderin de etkisi oldu . Amerikadan bi akrabama roho minder siparişi vermiştimama geç kalmışım )) .. çünkü ben söyledikten 1 gün sonra Türkiye ye yola çıktı ... tempur minder aldım ve memnunum roho gelene kadar onu kullanıcam .. ama bülent bey sizin dediklerinizi harfiyen yerine getirmeye çalıştım ... bu günlerde sabahtan akşama kadar tempur minder de oturuyorum ve rahatım ( roho gelince daha ii olucak herhalde ) )
    ama yaraları yüzeysel olan arkadaşlara rivanollü karışımı öneririm bana yara örtülerinden daha iyi geldi tabi ki bi cilt doktoruna danışılmalı ...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.233

Son durum raporu alalım?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Ayşe Avatarı

Gerçek Adı
    ayşe
    Son Giriş
    29.06-2011
    Saat
    11:53
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

GElfix pad ihtiyacınız varsa biraz gönderebilirim
    yatak yarası olanlara tavsiyem açık yarayı kazıyarak rivanollu suyla iyice temizlemek rifosin ampul sıkıp furocın pomad kapatmanızı tavsiye ederim

Üye
    ..can.. Avatarı

Gerçek Adı
    Can
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Büyükçekmece
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    valla son durum ii şu anda ... yaralar kuru . rifosinli suyla öbür kremleri bırakıp bi kaç gündür sadece bepanten plus kullanmaya başaldım ... ne zor kuruyan bi yaraymış bu böylee ) ...

pedler .. yara örtüleri pek iyi gelmedi bana . cildim çok hassas belki ondan ... rivanollu su ile temizleyip pomad krem sürüp gazlı bezle kapattım

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12