Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123
Toplam 43 mesajın 31-43 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Levent54 Avatarı

Gerçek Adı
    Levent Karagöz
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    00:22
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    25
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ben her yıl ürodinami yaptıran birisi olarak yapılan olumsuz yorumları hayretle okudum. Sadece yatıyorsunuz ve yetkili uzmanlar gerekeni yapıyorlar. Sadece sıkılıyorsunuz o kadar.Ben bu işlemi istanbul fizik tedvai merkezinde yaptırıyorum. Sanırım her yerde de ayni işlemler yapılıyor.

Üye
    nova Avatarı

Gerçek Adı
    Özgür
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:43
    Yaşadığı Yer
    bodrum/mugla
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    8

al benden de o kadar, sen yatıyorsun ve gerekli olanlar yapılıyor..
    ben OF"liyim tek sorun urodinamiden sonra kaçak artıyor o da mesaneye daimi sondayla giriş yaptıkları ve o şekilde bi muddet zaman gectiği için..

Üye
    seyithan Avatarı

Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    13:53
    Yaşadığı Yer
    şanlıurfa gogan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

levent 54 arkadasım en son 2 yıl once ürodinami yaptım 2 yıl onceki olurmuki birde 2 yıl once ankarada yaptım şuan da urfadayım gaziantepte yapacam kısmet olursa işala sorun cıkmazda sorunsuz bu ürodinamiyi hallederim.

Üye
    PenChe Avatarı

Son Giriş
    23.01-2011
    Saat
    20:23
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın nova ben of lu değilim ben hissediyorum yani yaptıklarını o yüzden bana dediğin kadar kolay olmuyor o işlem anlatabildim umarım.

Üye
    nova Avatarı

Gerçek Adı
    Özgür
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:43
    Yaşadığı Yer
    bodrum/mugla
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    8

anlıyorum allah yardımcın olsun dostum o zaman.. ama saglık herseyden onemli ne gerekiyorsa kaçınma derim genede.. ben kaç sene evvel endoskopi yaptırmak zorunda kalmıstım, insanın agzından midesine kadar bahce hortumu sokuyolar birde ne kadar acıtsada hissetmek guzel be kardeşim.. darısı başımıza acil şifalar..

Üye
    PenChe Avatarı

Son Giriş
    23.01-2011
    Saat
    20:23
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Cok saol tabiki sağlık için herşeye katlanıyorum.Sanada iyi dileklerimi yolluyorum acil şifalar diliyorum...

Üye
    Landish Avatarı

Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    11:10
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    11

Dün ürodinami testi yaptırdım. Maalesef reflü çıktı, böbrek yoluna doğru kaçak var ve iyi ki testi yaptırmışım çünkü henüz böbreğe ulaşmamış. BUndan böyle mecburen sondaya geçeceğim, ilk 1 ay daimi sonda daha sonra ise 4 saatte 1 TAK.
    Test dün yapıldı ama idrarla kanama oluyor hala, bu normal mi acaba? Şu an daimi sonda takılı, ben idrardaki kanamaları dün zorlamış olmalarına bağlıyorum ama yine de bilemiyorum. Doktora başvurmalı mıyım?

Ürodinami testi sonrası veya daimi sonda takıldığında idrarında kan gelen var mı?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:56
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Birkaç gün küçük kanamalar olabilir. Normaldir. Azalara iki günde geçecektir...

Bol su içerek kanamadan kaynaklı enfeksiyon üremesinin önüne geçebilirsiniz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    mami1995 Avatarı

Son Giriş
    19.05-2015
    Saat
    15:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben yaptırdım kanama filan olmadı .Sadece çıkartırken ve takarken acı oluyor. Enfeksiyon olmaması içinde bir sıvı kullanıyolar. .

Üye
    sukru-35 Avatarı

Son Giriş
    07.08-2013
    Saat
    23:33
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar mesane boynu darlığı teşhisinden sonra doktorum bide ürodinami istedi.Kullanılan makinanın yeni yada eski olması bişey farkettirirmi? daha yeni yurt dışından gelmiş cihaz.Ayrıca merak ettiğim bir kaç husus var.
    İşlem bittikten sonra normal işememe devam edebilecekmiyim sonda vs bişey kalmıycak degılmı?
    Doktorum sadece hangı kas ve kas grubumu ne kadar kastıgımda ne kadar işeyebiliyorum ve tutabiliyorum onu öğrenmemiz için yapıcaz dedi dogrumudur
    Bu testi bir kere yaptırmak yeterlimidir?Birden fazla yaptırırsam ne gibi sorunlarla karşılaşabilirim
    Son olarak 3 kere sistoskopiye girdim ama bu kadar korkmadım her işlemden sonra daha teferruatlı bir işlem karşıma çıkıyor

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Sistoskopi ile ürodinami arasında yöntem olarak çok büyük bir fark yok. İkisi de penisten içeri girip kamera ile görüntülemedir. Ürodinami videolu ise daha iyi sonuç verir. Son teknoloji olması daha iyidir heralde.

Doktorlar bazen peryodik ürodinami istese de, çoğu zaman aslında buna gerek olmaz.

Ürodinami sonrasında sonda takılmaz. İlk birkaç saat işerken bi yanma vs. olabilir ama o da birkaç gün içinde azalarak yok olur gider.

Ürodinami -gerekliyse- önemli bir tetkiktir. İnşallah durumna dair önemli bilgiler verir ve tedavine katkısı olur.

Üye
    enes75 Avatarı

Gerçek Adı
    şahin yılmaz
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:36
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    43
    Verilen Beğeniler
    13

ÜRODİNAMİ YAPANLAR?
    ürodinami yapacamda ürolojiden randevu alıp gittiğimiz zaman hemen ürodinami yapılıyormu yoksa ameliyat sırası alır gibi randevumu veriliyor,ne kadar sürede ürodinami işlemi biter.

Randevu alacağım hastane istanbul 70. Yıl ftr
    veya tavsiye edebileceğiniz biran önce ürodinami yapacağım bi hastane varmı?
    Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @enes75

İleriki bir tarihe randevu verilir.

Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123