Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 29 mesajın 16-29 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Neden kuru şampuan kullanmak gerekiyor? Diğerleri zararlı mı? Merak ettim..

Üye
    empatizan Avatarı

Son Giriş
    20.03-2017
    Saat
    10:49
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Yatan bir hastanın saçına normal şampuan sürülürse banyodan uzak bir ortamda arıtılıp durulanamayacağı için Havvacım.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Yataktan çıkıp banyo yapamayan kişiler için vuuu

Babür abi, ben başka bi marka kullanmıştım ya, şimdi hepten unuttum ne olduğunu...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Ben normal bir şampuan zannettim banyo ederken kullanılanlar gibilerinden.. Dedim heralde şampuanıda özel olacak..

Üye
    resital Avatarı

Son Giriş
    28.04-2010
    Saat
    23:31
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tekrardan merhaba.
    tak konusunda umduğumdan daha rahatım artık. ama bir sitede zorlama olursa üretra parçalanabilir gibi birşey okuduğumdan olsa gerek milim milim ilerliyorum. ve gerginlikten olsa gerek her tak'tan sonra kendimi omuzlarım tutulmuş bir şekilde buluyorum.

banyo konusuna gelirsem.kuru şampuanı duymamıştım ama sanırım çok da ihtiyacımız yok. çünkü erkek arkadaşımın saçları çok kısa olduğu için silerek idare edebiliyoruz. ama arada da onu rahatlattığını bildiğimiz için kuaförlerdeki saç yıkama lavabolarının yapısına benzeyen leğen gibi bir şey buldum. yatakta yatarken onu kullanıp, başını yıkayabiliyoruz. bu gerçekten çok rahatlatıcı bir şey. tavsiye ederim,ihtiyacı olanlara da.

oturma konusu şuanda bizi biraz zorluyor. yatağın başını bir miktar kaldırsak bile hem başının döndüğünü söylüyor, hem de belini kontrol edemediği için kaymaktan ve düşmekten korkuyor. ama sanırım zamanla hallolmayacak bir şey değil.

şuanda ftr için yurtdışında birkaç merkeze mail attım. onlardan cevap bekliyorum.

şimdilik gelişmeler bunlar.hepinize teşekkürler..

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Burada bahsedilen konuyu okudukça kendi kendime kahroluyorum resmen..Bilmemezlik ne kadar kötü birşeymiş.. Hayatımda ilk gördüğüm felçli insandı dedem ve bugün bahsedilen sıkıntıları o da yaşadı ve biz hiçbirşey bilmediğimiz için varlık içinde yokluk yaşatmışız resmen rahmetliye şu ürünleri bu kolaylıkları gördükçe öğrendikçe içim sızlıyor...

En azından yaşadığı sıkıntıları azaltabilecek bunca seçenek varken sırf bilmemezlikten yani ne desem bilemiyorum..Fazla duygusal bir tepki veriyorum gibime geliyor ama Lütfen yakınınızdaki engelsiz dahi olsa insanlar paylaşın bu bildiklerinizi öğrendiklerinizi bilmeyen çok insan var çünki..

resital Allah yardımcınız olsun canım umarım en kısa zamanda atlatırsınız yaşadığınız sorunları...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Yok yok, öyle zorlama/parçalama gibi şeyler kolay değil...

Üretra zaten bir yol ve kaygan kateter de başka yere sapmaksızın güzelce kayıp gider mesane çeperine kadar. Çepere geldiğinde durur. O anda bi parça yüklenerek itilir kateter (toplu iğneyi birazcık kalın bir naylona sokmak gibi). Mesaneye erişilir ve idrar gelmeye başlar o anda. Kateteri itmeye devam edin, ta ki 40 cm'Lik kataterin 5-6 cm'i dışarda kalana dek (daha bile ileri itilse korkmaya gerek yok, zaten kateter mesane içinde yumuşakça bükülür). İdrar akışı bitene kadar bekleyin. Bittiğinde kateteri hafifçe birkaç cm çekin. TAK yapılan derin bir nefes alsın, karnını şişirsin ve işemeye çalışsın. Bu esnada biraz daha idrar gelir. Durunca birkaç cm tada çekin kateteri ve göbek altına/mesane üstüne hafifçe bastırıp mesanede kalan idrarın olabildiğince dışarı akmasını sağlayın. Birkaç cm daha çekin... İdrar akışı kesildiğinde yavaşça kateteri çekin çekin ve çıkartın.
    Günde bir kez sabunlu bezle olmak şartıyla üretral bölgeyi temizleyin.

Not: Kateterin ucuna mutlaka idrar torbası takın. İdrar torbası hem oluşturduğu basınçla mesanenin daha iyi boşalmasını sağlar hem de çevreye idrar sızıntısını önler. Boşaltması vs. de daha kolaydır.
    Yatar pozisyondayken idrar torbası bacak arasında da durabilir, yan tarafta da. Fark etmez.
    İdrar torbası için Coloplast/Conveen markayı öneriririm. Ben o torbaların bir tanesini neredeyse 1 ay kullanıyorum. Ama tabii her seferinde idrar torbasının içini bol suyla temizlemek şartıyla.

COL5170 si - Omurilik felçlilerde bez kullanımı ve bunun yarattığı psikolojik haller..?
    Ürünü şuradan temin edebilirsiniz:
    Berdan ÖZDOĞAN
    AKMED TIbbi Gereçler ve Sağlık Hiz.Ltd.Şti.
    212-5334181 & 212-5214814
    berdan@akmedsaglik.com & www.akmedsaglik.com

Ayrıca, sürekli yattığı için cildin basınç altında kalıp yaraya neden olması riski her zaman vardır. Bu konuda gerek yan dönerek gerek yüz üstü dönerek sık sık pozisyon değiştirin. Ve sık sık ciltte herhangi bir kızarıklık var mı diye özellikle popo ve topukları kontrol edin. Herhangi bir kızarıklık varsa, o bölgedeki basıyı ortadan kaldırın, 15 dakikada o kızarıklık geçmiyorsa, çok yumuşak şekilde kızarıklığın çevresine masaj yapın ve bölgenin kaz dolaşımını düzenlemeye çalışın. Buz kompresi de yararlı olur.
    Bu şekilde geçecektir... Yok, geçmiyorsa ve kızarıklık bir de yara gibi açılmaya başlıyorsa, o zaman yara bantları ve sprey var, o ürünleri kullanarak bu sorununuzu büyümeden ortadan kaldırabilirsiniz. Panik yok Her şeyin bir çaresi var...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    nova Avatarı

Gerçek Adı
    Özgür
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:56
    Yaşadığı Yer
    bodrum/mugla
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    8

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: OturanBoğa Mesajı Gör

Not: Kateterin ucuna mutlaka idrar torbası takın. İdrar torbası hem oluşturduğu basınçla mesanenin daha iyi boşalmasını sağlar hem de çevreye idrar sızıntısını önler. Boşaltması vs. de daha kolaydır.
    Yatar pozisyondayken idrar torbası bacak arasında da durabilir, yan tarafta da. Fark etmez.
    İdrar torbası için Coloplast/Conveen markayı öneriririm. Ben o torbaların bir tanesini neredeyse 1 ay kullanıyorum. Ama tabii her seferinde idrar torbasının içini bol suyla temizlemek şartıyla.
    ben buna bi care buldum bulent, hortumla torbanın birleştiği yerden kesip sadece hortumu takıp sondaya direk klozete yapıyorum idrarımı.. sonrasında sadece hortumu yıkamak cok kolay oluyor

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Bir mühendislik hesabı talep ediyorum

İddiam: İdrar torbasına takılı olduğunda kateter, mesanedeki idrarın dışarı aktarılışı çok daha hızlı ve verimli oluyor. Torba olmadığında, hem akış hızı çok düşüyor hem de sanki msane tam boşalmıyor. Torba fffffffffffffffffffffffffüt diye çektiriyor sanki..?

Üye
    nova Avatarı

Gerçek Adı
    Özgür
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bodrum/mugla
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    8

valla muhendislik değil turizm okudum ama bence o akım torbadan değil torbanın mesaneden seviye olarak aşağıda olmasından kaynaklanıyor.. misal arabanın deposundan benzin çekmek gibi düşünün.. genede herkes kendi deneyip karar versin, teklif var ısrar yok

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Pek anlamam mühendisliğinden ama vakum olayı olduğundan o dediğin olabilir. Ayrıca, torba yoksa klozetin yanına kadar gitmesi gerekecektir. Torba, o bakımdan da büyük rahatlık..

Üye
    nova Avatarı

Gerçek Adı
    Özgür
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bodrum/mugla
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    8

tabiiki klozetin yanında olmak lazım ama obur turlude torbayı yıkamak için gene klozetin yanına gidip bosaltıp, lavaboda tekrar doldurup hatta içine sıvı sabun koyup yıkamak gerekiyor diye ben boyle bişi uydurdum

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Gidebiliyorsan klozetin yanına tabi ki uyar.. Ama ya gidemiyorsan??

Üye
    jonjon Avatarı

Gerçek Adı
    GöKHaN
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    12:49
    Yaşadığı Yer
    Ankara/ümitköy
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    14

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Evet abi iddaan tamamen doğru bende ilk zamanlar torba kullanmıyordum,ama torbaya geçince bi çekim olduğunu farkettim idrar boşaltımında..

resital.. sanada dünyada senin gibileride varmıymış demekten başka bişey diyemiyorum şuan.. bu zamanlar sıkıntılı, zor geçicek Allah yardımcın olsun.. merak ettiğin herşeyi paylaşabilirsin..

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12