Sayfa 1 / 5 12345 SonSon
Toplam 75 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    flint Avatarı

Son Giriş
    05.06-2006
    Saat
    15:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar merhaba,
    Epeydir "pasif" bir üye olarak yazılanları takip ediyordum. Aslında hepinizi yakından tanıyor gibi oldum.
    Sorumdan önce siteye teşekkür etmeliyim sanırım çünkü burada gördüğüm bir iş ilanı sayesinde bir süre önce çalışmaya başladım.Teşekküre fırsat olmadı bir türlü. Öncelikle bu borcu üzerimden atayım.Uzun süren uğraşlar sonuç verdi sayenizde.
    Soruma gelince;
    Arkadaşlar, aranızda gergin omurilik sendromu tanısı taşıyan ya da bundan dolayı ameliyat olan var mı?Ameliyat sonrası normal hayata ne kadar sürede dönülüyor vs?Bu konuda tavsiye edebileceğiniz doktor var mı?
    Tecrübe ve yorumlarınız yol gösterici olacaktır.
    Görüşmek üzere..

Üye
    mustafa_77 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    21.10-2013
    Saat
    23:26
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm bende gergin omurilik ve lipom hatasıyım daha amelyat olmadımm. ve çok karasızım ne yapmam gerekiyor önerdiginiz doktor olabilirmii yardımlarınızı bekliyorum

Üye
    freelife03 Avatarı

Son Giriş
    14.01-2008
    Saat
    01:57
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slmlar
    arkadaslar bende gergin omurilik ve lipom hastasıyım
    yalnız ameliyat olmadım daha da olmayı düşünmüyorum..
    sizden de ameliyat olacak varsa sonsözüm olmanızı kesinlikle tavsiye etmiyorum...

Askıda Üyelik
    juliet35 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    9

Merhaba arkadaşım bende gergin omurilik hastasıyım bu zamanla ilerlemiş ve sol ayağımda pes cavus oluşmuştur.. Bel ağrısıyla hastaneye gittim ve ameliyat olmamı yoksa ilerde felç olabileceğimi söylediler.. Ameliyat oldum.. Iyileşmem biraz zaman aldı baş ağrısı mide bulantısı ve kusma vardı..10 gün hastanede kaldım 15 gün evde yattım.. Ancak ameliyat sonrası belimdeki su kesesi şişti.. Armut büyüklüğünde. Mecburen yine olacağım ameliyat onu aldırmak istiyorum görüntü ve kıyafetlerin altından belli oluyor.. Bi rahatsızlık hissetmiyorum ameliyat oldum diye sol ayağım daha güçlü...

Üye
    mustafa_77 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    21.10-2013
    Saat
    23:26
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm caramel acaba amelyatı hangi hastanede ve hangi doktorda olduğunu öğrenebilirmiym şuanda nasıl bir etksi kaldı amelyatın bahsedermsin

Üye
    GuLeNKIZ Avatarı

Son Giriş
    17.03-2013
    Saat
    17:13
    Yaşadığı Yer
    uzaklar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iki kere geçirdim bu ameliyattan . eğer herşey yolunda giderse hastane+evde istirahatle bir ay sonra normal hayata dönülebiliyor.

Askıda Üyelik
    juliet35 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    9

Ameliyatı ege üniversite hastanesinde oldum doktorum saffet mutluer di.

Üye
    kelebek60 Avatarı

Son Giriş
    27.09-2017
    Saat
    20:50
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar benim kızım şu an 3 yaşında ve 8 aylıkken gergin ve ayrık omirilikten ameliyat oldu. cerrahpaşada saffet hoca yaptı.sağ ayakta pes planus var yürümesinde biraz aksaklık var çabuk yoruluyor.merdiven çıkarken kendi çıkamıyor.ayağı için çapanın ortopedi prof dr. bora göksana götürüyoruz .aranızda buhastalıktaolanların şikayetleri nelerdir anlatırsanız sevinirim.........

gülenkız sana sorum olacak. şikayetlerini yazarmısın.

Üye
    yarasa1988 Avatarı

Gerçek Adı
    Yasin Aslan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MANİSA / AKHİSAR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ege üniversitesinde bende ameliyat oldum gergin omutilik sendromu için benide saffet mutluer ve yusuf erşahin yaptılar yanlız ben ameliyattan sonra giderk güçsüz hissetmeye başladım kendimi olmadan öncede olmazsan ilerde felç kalıp veya giderek kamburum çıkacağını söylediler bende oldum ama neden oldum bende bilmiyorum.....

Üye
    weblocker Avatarı

Son Giriş
    19.02-2009
    Saat
    14:55
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrb.bnde uzun bir süredir pasif olarak siteyi takip ediyorum ben de gergin omurilik sendromu ve spina bifida meningosel hastasıYDIM!! bn ameliyat oldum yanlız şunu baştan belirtmek istiyorum bu hastalıklardan tek ameliyatla kolay kolay kimse kurtulamaz.1 ameliyatla kurtulan olur belki.ama bn 3 ameliyat oldum(4.de olabilir ama kimse bişey söylemio)sonuncusu 2008 kasım 25de oldum.hani ödürmez süründürür derler ya aynen yani.bn ilk ikisini izmir kent hastanesinde oldum 3.sünü de ege üniversitesinde ama inanın üniversitedeki protokol özel hastanelerden çok daha iyi.bni yusuf erşahin ameliyat etti.ve yani yemiiiiin ediyorum hayatımda onun kadar iyi bir doktora rastlamadım.pediatrik beyin cerrahisi dalında türkeyede 22 kişi var.izmirdede 1.YUSUF ERŞAHİN 2.MEHMET SELÇUKİ 3.SAFFET MUTLUER bn bu doktorların üçünede gittim ama yusuf beyi şiddetle tavsiye ediyorum.

mustafa_77;
    ege üniversitesi tıp fakültesinden yusuf erşehini şiddetle tavsiye ediyorum.bnce kesinlikle ameliyat olmalısın bir olur iki olur sonuçta sonsuza kadar ameliyat olmayacaksın ki.bir yerde duracak zaten gelişiminiz durduktan sonra gergin omurilik olsa noolur olmasa nolur ama boyunuz uzdıkça problem olabilir.ACİL ŞİFALAR DİLERİM!!!

Üye
    weblocker Avatarı

Son Giriş
    19.02-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

freelife03;

madem ameliyat olmadınız,nasıl olduğunu biliyormusunuz ki tavsiye etmiyosunuz.bn 3 defa intrasakral meningosel ameliyatı oldum.bundan sonra başka olurmuyum bilinmez ama bn şu anki durumdan memnunum herkese tavsiye ederim.(yaşım:14)

Üye
    hazal_90 Avatarı

Son Giriş
    11.10-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herkese merhaba.bnde gergin omurilik sendromu hastasıyım.şubat 2009 da ameliyat oldum.
    ameliyattan önce sol bacagımda çok fazla çekilme wardı.yine sol ayak parmaklarımı neredeyse açamıyordum.ayrıca yıllardır ürolojik rahatsızlık çekiyordum.inanılmaz bel ve sırt ağrılarıda cabası......
    ama ameliyattan sonra (şu kısa zamnada)artık parmaklarım açılıyor agrılarım geçti uzun zamandır ürolajik sıkıntılarım geçti,çekintilerim yok denecek kadar az.
    AMELİYAT OLUN derim ben.çünkü bu hastalığın ileride neler çıkaracagı belli olmuyormuş.bunu bana iki uzmanda söyledi.ileride felç olmaya kadar ilerleye biliyor.[

Üye
    kelebek60 Avatarı

Son Giriş
    27.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kaç yaşındasın.ameliyatını nerde ve kime oldun.benim kızım 3 yaşında ve 8 aylıkken ameliyat oldu cerrahpaşa da.şikayetlerin nelerdi.kızımın bir ayağı kısa ve diğerine göre küçük.pes planus var parmakları doğuştan yumuktu şu an fizik tedaviye gidioruz.hareketi başladı ve artık parmakları dümdüz diğeri gibi.ama hafif aksaklık var yürümesinde.hangi şehirde oturuyorsun. allah cümlesine acil şifalar versin .geçmiş olsun

Üye
    hazal_90 Avatarı

Son Giriş
    11.10-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

19 yaşındayım.adanada yaşıyorum ameliyatı da burda Başkent Üniversitesi egitim araştırma hastanesinde oldum .DOÇ.DR.Orhan Şen yaptı.
    bnmde bacagımın biri daha ince o da bacagımı zamanla kullanmamaktan kaynaklanıyor.ayrıca yine sol topugumda kayma oldu bacıgımı düzgün basamadıgımdan. ayrıcaa idrar yolarında hiç geçmeyen iltahaplar oluyordu. bu ameliyat 2 yaşına kadar ameliyat ediliyormuş.size erkenden müdahale edilmiş
    eger bnde o yaşlarda olsaydım bu ameliyatı bu sıkıntılarla karşılaşmayacaktım büyük ihtimalle.
    size de geçmiş olsunnn.....

Üye
    kelebek60 Avatarı

Son Giriş
    27.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    hazal senin hastalığın doğuştanmı yoksa sonradanmı oldu.benim kızımında sağ ayağında topuk dışa kayıyor .bunun için fizik tedavi de germe egzersizleri yapıyoruz. düz tabanlıkta var.bacağında 1 cm. diğerine göre kısalıkta var sendede varmı skolyozunda varmı bu hastalarda genelde ooluyormuş bizde de çok az var ama ilerlemiyor şimdilik

Sayfa 1 / 5 12345 SonSon