Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 31 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    pasam Avatarı

Gerçek Adı
    halil
    Son Giriş
    12.05-2016
    Saat
    12:24
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba olgan oncelıkle sana soracagım şudur send ekasılma varmı eger kasılma varsa sen bu ıdrar kacagını onleyemezsın hangı ilacı kullanırsan kullan eger varsa once kasılmayı gıdermelısın .lıoresal fayda etmıyorsa baklofen pompası taktır amelıyatla .ben de kacak cok vardı mesane kuculdu bunların hepsı kasılmadan dolayı ben üropan 5 mg sabah 2 aksam 2 kullandım yınde fayda etmedı fakat kasılmayı cozdum baklofen pompası taktırdım kasılma gecınce ıdrar kacagı kalmadı mesane 600 700 e cıktı .

Üye
    mbozbas Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa BOZBAŞ
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Muğla / Fethiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

bende 4 tanesini denedim sonuç olumsuz.inşallah 5 de kalırız.biter artık bu problem.herkese aynı etkiyi yapmıyor buna inandım.

Üye
    dengedekal Avatarı

Son Giriş
    22.10-2012
    Saat
    10:01
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

vesicare yeni ve güçlü bir ilaçmış. daha önceden mictonorm kullanmıştım vesicare daha güçlüymüş doktorun dediğine göre. kullanmaya yeni başladım. ilk kullanmada yan etki yaptı ateş titreme gibi. doktoruma söylediğimde devam etmemi söyledi.bakalım faydası olacakmı.

evet ilaç deneyimlerimizi yazarsak faydalı olacak.

mictonorm ile vesicare arasındaki fark;

mictonorm idrar tutmaya yarıyor, aşırı idrara çıkarken bir müddet sonra çok az çıkmaya başlıyorsunuz ve dolayısıyle azcık değil çok miktarda idrar yapıyorsunuz.

vesicare ise (henüz 10 gündür kullanıyorum) idrar miktarını arttırıyor, ancak yinede çok idrara çıkmaya neden oluyor. şimdilik çok memnum kaldığımı söyleyemem, çünkü sorunum zaten çok idrara çıkmaktı. bakalım değişen birşey olacakmı?

herkese Allah tan şifalar dilerim.

Üye
    golden_heart Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:25
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İdrar kaçağı derken kastettiğiniz nedir ? yani dışarıya idrar kaçırmamı,yoksa böbreklere idrar kaçmasımı ?

Üye
    yaban_gülü Avatarı

Gerçek Adı
    fadime
    Son Giriş
    04.07-2013
    Saat
    19:58
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

vesicare gerçekten aktif mesane hastalığına çözümmü kullanıcıları varmı ben bu gün başladım .

Üye
    tılafsınlı Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    N/A
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

bi arakadaşım micto kullanıyor başta dedi ilk kullanımda işe yaramaya başladı şimdilerde yine kaçakları oluyormuş bende de kaçak oluyor spazmex kullandım kabızlık yapıyor aşırı şekilde şimdi kaçaklar devam ediyor ilaçta kullanmıyorum mesane genişletme ameliyatı olmuştum daha yeni düzene girer diye ümit ediyorum

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:22
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    264
    Verilen Beğeniler
    418

Vesicare kullanan arkadaşlar deneyimlerini paylaşırsa çok yararlı olur
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    SeZeR_58 Avatarı

Gerçek Adı
    Sezer
    Son Giriş
    11.03-2017
    Saat
    09:07
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sıfır his olmasına rağmen Hasta bezinin sosyal hayatı olumsuz etkilemesi yüzünden ben de TAK kullanıma artık niyetlenmiştim ve bugün ürodinami'yi yaptırdım biraz çekinerek de olsa. Ancak sadece öksürdüğümde ve bayağı bir kasıldığımda kaçaklar oldu onun dışında hiç bir sıkıntı olmadı ve 4 saatte bir TAK uygulamasına karar verildi. Acemilik çekiyorum şu anda tabii ki kaçaklar oluyor bez - TAK işbirliği devam ediyor en kısa zamanda bez devre dışı inşallah

Vesicera'yı doktor bana da söyledi ben Üropan'ı sorduğumda, Üropan kaçak oluşturabiliyor Vesicera daha etkili dedi. Günde bir defa olmak üzere, aradan zaman geçtikçe sizlerle deneyimlerimi paylaşırım inşallah

Üye
    guluzar Avatarı

Gerçek Adı
    guluzar
    Son Giriş
    04.01-2017
    Saat
    11:43
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

vesicera kesınlıkle etkılı.ben kullandım.aldıgınız saatte almanız cok onemlı.ayrıca kabızlıgın gıderılmesındede yardımcı oluyor.doktorum bana yatarken almayı tavsıye etmıstı.benım su an ıdrar kacagım yok.ılacıda kullanmayı bıraktım.

Üye
    Mediha Avatarı

Gerçek Adı
    mediha
    Son Giriş
    23.02-2017
    Saat
    18:55
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    14

Bende şimdi farkettim bir denemediğim kinzy kalmış Vesicare 5 mg denedim. Ve aslında 200 cc yi geçmeyen mesanemi anında 300 - 350 cc ye çıkarttı etkileri güzel fakat ben yan etkilerinden dolayı kullanamadım.. Ağız kuruluğundan ziyade sürekli midemde bir bulantı ve rahatsızlık şişkinlik yaptı.. Bu yüzden değiştirdim maalesef..

Üye
    Sempaatik Avatarı

Son Giriş
    13.10-2016
    Saat
    09:37
    Yaşadığı Yer
    Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

4 gündür kullanıyorum bende idrar miktarını artırıyor daha sık idrara çıkartıyor anlamadım gitti zaten derdim sık idrara çıkmak

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    264
    Verilen Beğeniler
    418

@Sempaatik

Sık idrara çıkartır, ama o arada hem mesane iç basıncını azaltır ve bu sayede böbrekleri korur, hem ani idrara çıkma hissini azaltır, hem de mesane kapasitesini arttırır. Bütün bunların sonun da sık idrara çıkma hissizi azaltması beklenir.

Üye
    Sempaatik Avatarı

Son Giriş
    13.10-2016
    Saat
    09:37
    Yaşadığı Yer
    Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@OturanBoğa

Hadi ya Başkan ben yanlış yaptım o Zaman ya 4 gün kullandım bıraktım dedim zaten sık çıkıyorum bırakıyım böyle bir etki yaptığını bilmiyordum

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    264
    Verilen Beğeniler
    418

@Sempaatik

Bir kutu kullanmadan vaz geçmemek lazım.

Üye
    Mathmen Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:44
    Yaşadığı Yer
    Ordu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bu konuda bende deneyimlerimi aktarayim.ilk urodinami sonucu 200cc mesane hacmi ortaya cikti.bir bardak su bir saatten sonra sıkısma hissi olusuyordu.istemli cikis 150cc kalan 50cc...sonrasinda ilaci spasmex'e cevirdiler...gunde 3 tane 1,5 sabah 1,5 gece 450 ccye kadar ciktim...istemli 300cc kala 100-150cc arasi seyretmeye basladi...450 ccye ciktigimda cok rahatlamistim..sonra toviaza gectik...istemli 50-100cc kalan 300-350-400 cc oldu...sonra tekrar spasmexe dondum...sonra sunu fark ettim kapasite artisini ilacin verimli olabilmesi icin mesanenin bosaltilmasi lazim...ayriyetten mesane ici kasilmalarin en aza indirgenmesi gerekiyor..bunu da sabah aksam lioresalle cozdum..birde lioresallle spasmexi ayni anda icmiyorum...ilk spasmex i aliyorum aldiktan 30dk sonra mesaneyi takla bosaltiyorum.sonra lioresali aliyorum..bu sekilde rahatim simdilik...bu da bnm cozumlemem...

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon