Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 27 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    wedo Avatarı

Gerçek Adı
    WEDO
    Son Giriş
    09.06-2017
    Saat
    01:34
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    omurilik felçlisiyim L1 de kompresyon kırığı ve ağrılarım sürekli oluyor konu ile ilgi bilgisi ve tecrübesi olanlar bilgi verirse sevinirim

Üye
    hakkimuratli Avatarı

Gerçek Adı
    Hakkı Muratlı
    Son Giriş
    24.08-2015
    Saat
    15:36
    Yaşadığı Yer
    ADANA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

slm arkadaşlar ben adanadan hakkı yaşım 23. 14 aralık 2007 de iş kazası geçirdim ve ağırlık düştü üstüme omiriliğim kırıldı tetbirsizlik sonucu düz yerde yatmam gerekirken apar topar arabaya bindirilip oturarak hastaneye gittim çok acemice bişe oldu zede biraz artmış ama ambulansı bekleseydim çok daha ii olurdu şuan sinir sistemimde gerilme ve ezilme olmuş kazadan 6 ay sonra sol ayağımı çok az kıpırdatmaya başladım sağ ayağımı daha az kıpırdatabiliyorum. kazadan sonra devamlı ayaklarıma titreşim gidior ve halen devam ediyor arkadaşlar. sadece tek yapmanız ayaklarınıza emir vermek beyninizle zorlamak ayağınızı beyninizle kaldırıp indirip gibi emir verin sızı olacakmı yanma olacakmı bend eoluyor eyer sizdede oluyorsa bilki ileşeceksinz buna emin olun ayaklarınızı hareket etttirip gibi emir verin sürekli oynatmaya çalışın omiriliğimdeki platinde bazen ağrılar oluyor sakın umudunuzu yitirmeyin arkadaşlarım allah acil şifa versin hepinize

Üye
    garraro Avatarı

Gerçek Adı
    garraro
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

kardeş l1 kompresyon yada patlama kırığı önemli değil.sonuç da omurilik kemiği kırılmış ve sinire ne kadar zarar vermiş önemli olan bu.
    olay ne zaman oldu?mr çektirdin mi?durumun nedir?idrar ve büyük abdest ne durumda?
    bunları bildirirse daha çok yardımcı olabilirim.
    benim de l1 kırığı.9 ay oldu.hakeret ve his yok.sinirlerde kopma yok ezilme var.,
    dediğim gibi durumunu daha net yazarsan sana daha çok yardımcı olabilirim.ağrı yada yama gibi şeylerin olması çok normal...

Üye
    wedo Avatarı

Gerçek Adı
    WEDO
    Son Giriş
    09.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hakko nun yazdığını okudumdum sanırım benım sorumla alakasız bir cvp. Ah kardeşim 23 temmuzda 19 yıl oldu ben bacaklarıma emır veriyorumda bana itaat etmıyorlar: Ben diyorum surekli ağrılar). Neyse ben bundan 7-8 ay once ege unıversitesi hastanesi ağrı merkezine gittim bana Neorontın ve contromal adlı ilaç tedavisine başlandı baya faydasını gordum gordum ancak yan etkileri okadar fazla ki neorontinin A dan Z ye yan etki. Bende dozu düşürdüm ve çok daha ii gidiyor.

Atosakal 19 yıldır yanma, karıncalanma agrı var. mr çekilemedi malesef oda sanırım ilk dR hatası. Tomografi çekilmıştı ve tam kesi durumu soz konusu yanı biyerlerimide yırtsam bunca zamandan sonra yurumek hayal amaç sadece kaliteli yaşam TR şartlarında nasıl olursa Sadece kendi çabalarımız ve işte birbirimize bilgileri aktararak.

Üye
    aliş şerif Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    afyonkarahisar
    Alınan Beğeniler
    48
    Verilen Beğeniler
    45

Kardeş yapcak bişey yok gibi geliyor bnde ne yptımsa dindiremedm l2 kırığı 13 yıl oldu ağrılar sürekli olmuyor ama duryor duruyor bazen 1 ayda bir bazen ayda 2 defa faln bi gün bi geliyor durmdan titreşim gibi elktrk deil de içten içe çok cins bi ağrı hertafm kasılıo bnde çeşitli ağrı kesici jeller kullandm şimdi kullanmıyorum bi gün ağrıyp geçio gçeceğini biliorum acaip terliorum ağrıdğnda o oluyor kasıyoruz ya ondan terlioruz bir de işte ağrıosa yandın o gün zehir oldu allah herkse kolaylık versin

Üye
    cigdem84 Avatarı

Son Giriş
    18.07-2011
    Saat
    16:04
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benımde l1/l2 kırıgı bende de yanma oluyor ama onun ıyıleşme belırtısı olduguna ınanmıyorum bu nörölöşik gıbı gelıyor bana sonucta beyın emrı alıyor ama yerıne ıletemıyor söle dusunun bır kabloya akım verıosun ve yıpranan noktaya geldıgınde akımı ıletmek ıcın zorluyor ama kıvılcım cıkıyor emır tamamlanamıyor ....

Üye
    wedo Avatarı

Gerçek Adı
    WEDO
    Son Giriş
    09.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet cigdem kesinikle iyileşme belirtisi degil.Vrdiğin örnek doğru.Kesinin olduğu yere bir uyarı gelince onu ağrı olarak algılıyor sistem ve biim canımıza okuyor.Bunlara NÖROPATİK AĞRILAR deniyor.Ama tavsiyem bir ağrı merkezine gitmeniz.Benim vücudumda bir enfeksiyon dahi olsa ağrılarım, artıyor.Gaz bile olsa aynı şey söz konusu.Ben baya azalttım ilaç tedavisi ile,ancak bu iaç tedavisi sürekli olacak geçici ilaç kullanımı degil etbette.

Üye
    cigdem84 Avatarı

Son Giriş
    18.07-2011
    Saat
    16:04
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yoo bende o kadar cok yok daha 18 aylığım ılerleyen zamanlarda olur galıba..

Üye
    wedo Avatarı

Gerçek Adı
    WEDO
    Son Giriş
    09.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İleri zamanlarda artabilir,onunda sebebi kireçlenmelere bağlı.Ancak siz yinede bir agrı merkezine gidersenız faydalı ve daha kaliteli bir yaşam sürmenıze yardımcı olur.
    Ben 18 yıl sonra gittim ve kesinlikle öneririm.Tabii bu ilaç yada farklı uygulamaların herkeze iyi gelecek diye bir yönü yok.şöyle ki; bir arkadaşıma ilaç sonra ağrı banti,daha sonra elektrot uygulanmış ancak onun ağrılarında değişiklik olmamış.

Üye
    biyo Avatarı

Gerçek Adı
    Bünyamin
    Son Giriş
    29.07-2013
    Saat
    14:06
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

wedo kardeş ben t12 yim bacaklarımdaki yanma sızlama o kadar çokki sağlam bir insanın ayağını kör bıçakla kesseniz ancak bu kadar acı duyar diyebilirim. çaresi ni bulamadım hatta doktorun biri sana öyle geliyor sende ağrı falan olmaz diye benimle alay etmişti omirilik felcine çare yoksa bunada yoktur bazıllarına göre iyiyimiş ben iyi olduğunada iyileşme umudu olduğunada ağrıların geçeceğinede inanmıyorum sadece var olana alışmaya çalışıyorum t12 yı nasıl kabullendimse acılarıda öyle kabullendim yaşamaya devam saygılar

Üye
    BAY-DOĞAN Avatarı

Son Giriş
    16.01-2016
    Saat
    12:07
    Yaşadığı Yer
    malatya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşında dediği gibi bir ağrı merkezine gidin ağrının neden olduğu sinirleri ısı yoluyla yaka biliyorlar.

Üye
    aylin2481 Avatarı

Son Giriş
    27.10-2013
    Saat
    23:25
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

biyo bende t12 kırığı var ama bacaklarımda ne ağrı nede sızı var tamamen hissiz bundan bir kaç sene evveline kadar soğuk ve sıcağa iğneye falan tepki oluyorda ama artık oda yok

Üye
    hakkimuratli Avatarı

Gerçek Adı
    Hakkı Muratlı
    Son Giriş
    24.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ADANA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

kusura bakmayın arkadaşlarr bayadır yoktum haklısınz evet bir yere geldimii emir gitmiyorr orda duruyorr ya benim merak ettiğim nokta şu : omirilik zedelenmelerinden sonra eski haline yada iyileşecen biri varmı hiç gördünüzmüü ileşen kişileri bunu çok merak ediyorum doktorlar diyor zaman arkadaşlarımız yorum yapmış sınz evet çok haklısınz ben 14 aralık 2007 de iş kazası oldu ve ağırlık düştü üstüme tedbirimizi aldık ama olmadı 7-8 ay sonra sol bacağımı oynatmaya başladım biraz içeri doğru oynatıyorum sağ ayağımı daha sonra oynatmaya başlattım ve beni ameliyat eden doktorum gördü ve şaşırdıı hiç beklemiyordu bukadar kısa sürede ayaklarımı çokda az olsa kıpırdatacağımı sağ ayağımı daha az kıpırdatıyorum sağ tarafın siniri fazla zede görmüş olduğu için şinş hepimiz ileşiriz arkadaşlar sağlık ve mutluluk dilerim sizee

Üye
    dua Avatarı

Son Giriş
    01.10-2016
    Saat
    22:28
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

geçen okudum da arka sıradakiler dizisinin yadigarı ocak ayında kaza geçirmiş boynu kırılmış.boyundan aşağısı tutmuyormuş.şimdi ise yürümeye başlamış.tabi hasarın derecesi önemli...

Üye
    hakkimuratli Avatarı

Gerçek Adı
    Hakkı Muratlı
    Son Giriş
    24.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ADANA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    atoksall 14 aralık 2007de iş kazası oldu iş makinasının hidroliğinde arıza vardı ve servisler yapamadıı ve biz tedbirimizi aldıkk hidrolik boşandı ve altında ki destek düşünce ağırlık üstüme düştü ve arada kaldım mucize eseri kurtuldumm hastaneye gittim dizlerime kadar hissediyordum ama ihtiyaç yerlerimi hissetmiyordum
    sonra urfadan adana tarsus 70. devlet hastanesine geldim ve 17 aralık 2007de ameliyat oldum ve ameliyattan önce dizlerime kadar hisslerimde gitti ve ameliyattan sonra diz altımdaki kasların kasıldığını hissediyordum başka hiç bişe yoktuu ve sonra ayaklarıma titreşim geliyor du ve kasılıyordu
    kazadan 6 ay sonra baldırımda çok ufak bi hareket etmeye başladı ve sonra biraz daha hızlandı sağ ayağım biraz daha geç hareket aldıı sağ ayağımın hareketi az sola göre ve şuanda bile titreşimler aşırı derece oluyor yanmada oluyor kasılmalarda oluyor
    ihtiyaç yerlerimi hissetmiyorum hala beynimle devamlı emir verince bacaklarım kasılıyorr ve duruyor tekrar takrar yapıor buu olayı ayaklarımda karıncalaşıyorr
    bende bunlar oluyor sizlerde nasıl oluyor L1 KIRIĞI OLAN BİRİ NASIL DURUMDA ŞUANN

Sayfa 1 / 2 12 SonSon