Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 20 mesajın 16-20 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:25
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ben de arka tarafa yanlamasına uzanarak seyahat ediyorum. Dediğim gibi, benden daha kireçli olması mümkün değil. Bende kalça eklemi de diz eklemleri de blok halinde kilitli. Bir milim dahi hareket etmiyor. Ve yukarıda aktardığım Sunrise marka sandalyeye kolayca oturabiliyorum. Abinin oturabileceğinden de neredeyse eminim.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    lovest42 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa AÇIKGÖZ
    Son Giriş
    04.04-2017
    Saat
    13:07
    Yaşadığı Yer
    Konya\Karatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sen araba kullanabiliyomusun bülent abi kitlenmiyorsa nasıl kullanıyorsun bide bu durumda çok iddalısın benden kireçlisi yok benden kireçli olamaz

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Kullanamıyorum tabii ki
    İddialıyım, çünkü bir direkten daha direk ne olabilir ki! Düşün, yıllar önce uzun bacak cihazıyla ayağa kalktığımda, neredeyse dimdik ayakta durabiliyordum ellerime hiç yük vermeden Yani bel eklemim hiç bükülmüyor, içerden destekli
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    merve.do Avatarı

Son Giriş
    12.11-2009
    Saat
    17:53
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sandalyeyi araştırcam inşallah dediğiniz gibi olur da oturabilir. bir de bülent abi sizin ne ameliyatınızı yapmıştı bülent çetinel aynı tarzda bi ameliyat mıydı???

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Benim üretrada kronik darlık oluştu ve üretradan TAK yapamaz oldum. Bunun üzerinde kontinan vezikostomi ameliyatı oldum. Bunu daha önce şöyle anlatmıştım: Kabaca şöyle tarif edebilirim: Barsaktan 5-6 cm bir parça kesecekler. Sonra o parçayı silindir haline getirecek, bir ucunu mesaneye diğer ucunu cilltten dışarı çıkartacaklar (halen takılı olan sistofiks deliğinin hemen sağına bi yere diye düşün). Ve abin 4-6 saatte bir oradan kendinden jelli sondayla TAK yapacak. Yani varolan üretrayı kullanmayacak işemek için, göbeğin hemen alt-sağından açılacak delikten TAK yapacak.
    Bu yeni TAK yolu günlük yaşamda hiç hiç hiç bir sıkıntı ya da kısıtlılık getirmeyeck. Banyo, deni, cinsel ilişki, yüzüstü yatma vs.vs.vs. hiç bir konuda zorluğa yol açmayacak.

Detaylı bilgi: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...html#post14183

Not: Bu marka/model sandalye Sinaps Sağlı'ta var sanırım: Sunrise
    Not Not: Sandalyeyi almadan önce gidip deneyin mutlaka. Ve, büyük tekerleri çıkabilen versiyonunu alın. Böylece arabada taşınması kolay olur. Ve tabii ki pazarlık edin

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12