Toplam 9 mesajın 1-9 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mahmut Avatarı

Gerçek Adı
    mahmut kaplan
    Son Giriş
    28.09-2017
    Saat
    18:02
    Yaşadığı Yer
    Amasya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Biz OF'luların en büyük sorunu idrar kaçırma problemi. Ben hastalığımın ilk evresinde daimi sonda kullandım. Sonra üropan aldım. Mesane kapasiten arttı dediler. Daha sonra bir süre ara sonda kullandım. Şimdi sabah akşam üropan kullanıyorum. Gündüz iyiyim. Akşam sabah kalkarken problem oluyor. Hangi ilaçı kullanmalıyım?
    Akşam ara sonda kullansam, mevcut kendi kendine yapma yeteneğimi kaybeder miyim?
    Mesane kapasitem 400 ml (l2,l3 kırığım var)

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:28
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    937
    Verilen Beğeniler
    1.231

Her ilaç her hastada farklı sonuçlar gösterebiliyor. Ben Mictonorm kullanıyorum. Detrusitol kullanıp memnun olan da var, Spasmex kullanıp memnun olan da... Denemek lazım.

Kendi kendine işeyebiliyorsun anladığım kadarıyla? Hayır, geceleri bir defa TAK yapmanın bu kazanımına bir zararı olmaz. Ki zaten deneyerek öğrenmek en iyisidir. Dene ve kendin için en doğru olanı öğren. Sana senden daha doğru yanıtı kimse ama kimse veremez.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    nova Avatarı

Gerçek Adı
    Özgür
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:02
    Yaşadığı Yer
    bodrum/mugla
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    8

ben prezervatif sonda kullanıyorum,senelerce uropan kullandırmıslardı, azar azar baslıyo yetmedikçe artırıyorsunuz.. seneler oldu uropanı bırakalı kaçarsada bacagımda torbaya kacıyor.. daha onceleri daha kaliteli prezervatif sondalar varken cok cok daha iyi idi.. ama genede idare ediyorum hamdolsun!

Üye
    çaresiz_ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bildiğim kadarıyla bu ilaçlar sadece kaçırma sorunuyla ilgili değil mesanenein kapasitesinide belirliyor yani eğer bu ilaçları kulanmasak ileride daha başka sorunlar yaşayabiliriz mesanenin küçülmesi ve idrarın böbreklere zarar vermesi gibi.

Üye
    ozlecan Avatarı

Son Giriş
    19.10-2012
    Saat
    18:09
    Yaşadığı Yer
    karabük
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bulent abi abi bu yazıylailgili bişe de strese girdim.doğrumu gerçekten
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: çaresiz_ Mesajı Gör
    bildiğim kadarıyla bu ilaçlar sadece kaçırma sorunuyla ilgili değil mesanenein kapasitesinide belirliyor yani eğer bu ilaçları kulanmasak ileride daha başka sorunlar yaşayabiliriz mesanenin küçülmesi ve idrarın böbreklere zarar vermesi gibi.

Üye
    mahmut Avatarı

Gerçek Adı
    mahmut kaplan
    Son Giriş
    28.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Amasya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkürler Bülent Bey TAK'ı akşamları deneyeceğim.İki ay önce ürodinami testi yaptım.Kapasiten iyi dediler.Böbrekle ilgili problemde yokmuş.Detritusol bana iyi gelmedi.Üropan ilk kullandığım yıllarda mesane kapasitem arttı.Ama buna bu kesin bu ilaç sebep oldu diyemem.Belki bazı şeyler iyileşme sonucu geri gelmiştir.
    Ama arkadaşları TAK kullanıp kendi kendilerine idrar yapmayı denemelerini tavsiye ederim. Üropanın uyuşukluk ve gözlerde yanma etkisi var. Soğuk havalarda etkisi olmuyor. Bu ilacı uzun süre kullandığında yan etkileri nelerdir, bilmiyorum?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:28
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    937
    Verilen Beğeniler
    1.231

Mesane iç basıncını düşürücü ilaçların uzun süre kullanımda bir yan etkisi yok diye biliyorum. Yani tabii ki vardır da, kullanmayınca oluşacak hasarla kıyaslandığında çok önemli olmasa gerek. Malum, böbrekler çok önemli...

Ben uzun süre Üropan, sonra Detrusitol kullandım. Sabah akşam... Sonra Mictonorm'a başladım. Önce bunu da sabah akşam kullandım, ama sonra günde bir taneye düştüm. Şimdi öğleleri bir tane alıyorum. Çok da memnunum. Mesane kapasitem 500-600 arasında sabitlendi uzun zamandır. Sızıntı da hiç olmuyor gibi birşey.
    Her ilaç her bünyede farklı etki yapabilir. Şahsen deneyimleyerek karar vermek en iyisi...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    mahmut Avatarı

Gerçek Adı
    mahmut kaplan
    Son Giriş
    28.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Amasya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mictonorm'un yan etkisi varmı? Sabah akşam dozu kaç mg. Üroloji doktoru kaşesimi gerekli?Teşekkürler.

Üye
    byecool Avatarı

Son Giriş
    02.11-2012
    Saat
    20:39
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bülent, Mictonorm ağızda kuruluk yapıyor mu?Ben üropan kullanıyorum.Ağızda kuruluk yapıyor.Günde 1 defa kullanım kendi kararın mı yoksa doktorun mu karar verdi?