Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    pashayavuz Avatarı

Son Giriş
    09.05-2010
    Saat
    19:24
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    C6 seviyesinde hasarlı olan kuzenim idrar kaçağı olmadan 5 saniye kadar önce bunu hissedebiliyor. Fakat bunu vücutta değişik bir üşüme hissi ile bize söyleyebiliyor. Bu üşüme hissinin yanında kalp çarpıntısı oluşuyor.

Merak ettik acaba bu neden olabilir???

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Mesane iç basıncı böbrekleri zorlandığı için, "mesaneyi boşalt ulaaaaan!" diye son bi isyan o

O raddeye gelmeden önce TAK yapmak için başka yollar geliştirmeli. Daha kontrollü su içerek ne zaman mesane kapasitesinin dolacağını anlamaya çalışabilir. Mesela ben mesanem dolduğunda acayip gergin/sinirli oluyorum!
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    GuLeNKIZ Avatarı

Son Giriş
    17.03-2013
    Saat
    17:13
    Yaşadığı Yer
    uzaklar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mesela en fazla 4 saatte bir mesaneyi boşaltmak gerekiyor diye biliyorum siz 4 saat olmadan boşaltırsanız sorun kalmaz

Üye
    pashayavuz Avatarı

Son Giriş
    09.05-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Biz günde 6 kez yani 4 saatte bir mesaneyi tak kullanarak boşaltıyoruz. Daha fazla yapmak istemiyoruz çünkü 3. aydayız ve 3. enfeksiyonu geçiriyoruz. Ne kadar steril olsakta çözüm bulamadık bu enfeksiyona...

Hastanede tedavi gördüğümüz için oluşabiliyor bu enfeksiyon diye düşünerek artık eve dönmeyi düşünüyoruz...

Üye
    asabi Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

haklı olabilirsin hastane ortamı enfeksiyona elverişli yerler tabiki,bu arada sitemizin bu bölümün de bu idrar enfeksiyonu,kaçırmalar,mesane iç basınç azalmada ki etken ilaçlar gibi başlıklarla bu konuları tartıştık istersen bu konuları oku.
    bunun yanısıra hastanede sanırsam üroloji doktorun da size idrar kültür testi ve üradinami yapmıştır.

Üye
    pashayavuz Avatarı

Son Giriş
    09.05-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kültür testleri yapılarak tedavi başlatıyorlar. Ancak ürodinami hala yapılmadı spasmex kullanıyoruz. Kaçaklar 3-4 günde bir kez oluyor. Fakat enfeksiyon olunca önüne geçilemiyor...

Tüm yazıları okudum takip etmekteyim.

Tak yapıyoruz. Tak ın hortumunu hiçbiyere değdirmeden mesaneye yolluyoruz. steril eldiven ve antibakteriyel ıslak mendil kullanıyoruz... Odamız hergün dezenfekte ediliyor. Baştan ayağa hemde. Ama yok yok yok önüne geçemiyoruz enfeksiyonun. Hastanenin en temiz odası bizim odamız. Hastamızın ellerini her spordan sonra sıcak su sabunla yıkıyoruz. Tek kişilik özel oda da kalıyoruz.

Üye
    asabi Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben de hastanede kalırken senin yaşamakta olduğun sorunları yaşadım hastane suyu da olabilir ben yaşadım bunutak da kullandığın sonda hi-slip mi? yani sondayla beraber için de su kiti var bizlerin en çok tercih ettiğimiz sonda
    aldığın sıvı ile çıkan sıvıyı takip etsen aldığın sıvı fazla olabilir enfeksiyon için sıvı tüketimi çok iyi ama belki çok fazla sıvı alıyorsundur mesanenin dolu olması da kaçaklara,sızmalara sebep olabilir bence
    mesane kapasitesini görmek,aşırı aktif mesanemi ve benzerilerini izlemek için ürodinami yaptırmanızı tavsiye ederim bunun sonucuna doktorun sana detrisitol,spazmex,üropan veya mictoronom gibi mesane içi basıncını azalmaya yardımcı ilaçlar dan birini yazabilir

http://www.engelliler.biz/forum/sagl...an-var-mi.html
    http://www.engelliler.biz/forum/sagl...-edilmesi.html
    http://www.engelliler.biz/forum/sagl...etrusitol.html
    http://www.engelliler.biz/forum/enge...erirsiniz.html

ilk gözüme çarpan başlıklar eminim yararlı olacaktır sana

Üye
    pashayavuz Avatarı

Son Giriş
    09.05-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Evet hi-slip patlatmalı su kiti içerisinde.
    Bunun yanında spazmex kullanıyoruz.
    Alınan sıvıdan dolayı kaçaklar oluyo 3-4 günde bir kez.

İlginize teşekkür ederim...