Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 24 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yeliz82 Avatarı

Son Giriş
    02.11-2009
    Saat
    00:23
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    13 Aralık 2016 güncel: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...-sunulmus.html

babam 2 ayda 4 ameliyat geçirdi. artık daha fazla ameliyat istemiyoruz. bu yara ameliyatsız geçmiyor mu allah aşkına? dün gelfix sprey bulduk. onu kullancaz. sanırım bu ilaç eczanede filan satılmıyor. bize doktor kendi verdi. internetten baktım pedi de varmış. nerden bulabiliriz bunları?

herkese acil şifalar diliyorum...

Üye
    sebseb Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yeliz82 o şekilde başlıyor bu yaralar zaten.. gelfix biz de başlarda kullanmıştık maalesef yarada gerileme yapmadı, sonra rehabilitasyon merkezine yatınca hemşiremiz çeşitli şeyler kullandı, her yaraya farklı şeyler yarıyor, bizim 2 taneydi biri bactigrasla kapandı,diğerine de melmax iyi geldi, o da kapanmak üzere...
    Bu forumda yaralar ve kullanılan ilaçlarla ilgili çok güzel bilgiler var, bi bak istersen..geçmiş olsun..

Baben Not:
    http://www.engelliler.biz/forum/sagl...besi-olan.html

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Evet, Gelfix sprey ve yara örtülerini öven arkadaşlarımız vardı sitede. Bence güvenle deneyebilirsiniz:

sprey - Bası yarasının tedavisinde Gelfix Sprey ve yara örtüsü kullanımı..? ped - Bası yarasının tedavisinde Gelfix Sprey ve yara örtüsü kullanımı..?
    Bilgi için buraya tıklayabilirsiniz (bulunduğunuz yere en yakın satış yerini de öğrenebilirsiniz)

Ayrıca Comfeel yara bakım ürünlerini de deneyebilirsiniz: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...l-urunler.html

Unutmayın, bu tür ürünleri SGK reçete karşılığında birer aylık dozlar halinde karşılıyor. Satışını yapan firmalardan bu konuda gerekli prosedürü öğrenebilirsiniz.

Ek olarak:
    1- Beslenmeye çok özen gösterilmeli. C vitamini takviyesinin yanı sıra, bol proteinli (et-süt vb) gıda tüketilmeli.
    2- Mutlaka ama mutlaka ama MUT LA KA star hava minder kullanılmalı
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    yeliz82 Avatarı

Son Giriş
    02.11-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkürler arkadaşlar... nasıl bulacağımı hala bilmiyorum. denizlideyiz... eczanelerde yok. ankaraya telefon açtım, hasta yakını bizden direkt alamaz dediler... oooof of

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

"Hasta yakını bizden direkt alamaz" diye saçmalayan kişiye demediniz mi, "ben sizden alayım demiyorum, Denizli'de ürününüzü kim satıyor onu öğrenmek istiyorum!"

Olmazsa, İstanbul'da bir medikal firmanın hesabına havale çıkartırsınız, onlar adresinize gönderir ürünleri.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Camur Avatarı

Gerçek Adı
    Yunus
    Son Giriş
    16.10-2016
    Saat
    14:44
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Bahcelievler
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Toplam 4 tane bası yaram vardı roho minderden tut her çeşit yara örtüsü bakım kremi vs. tüm ürünleri kullandım tek tavsiyem et ve et ürünleri süt peynir devamlı gıda 3 ay garanti veriyorum kapanır ama iştahı devamlı açık olacak bol protein alacak yara kapanır kapandığında deriye zarar veren naylon ürünler değil daha çok pamuklu bol rahat şeyler giysin..
    Yemekten başka yolu yok geçirdiği ameliyatlarda hafif birer ameliyat değil o yüzden kan değerleri ne kadar yüksek olursa o kadar çabuk kapanır...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Her yara ve cilt aynı değildir. Yaranın düzeyi çok önemlidir tedavi için. Erken dönem yaraların iyileştirilmesi elbette ki kronik yaraların iyileştirilmesinden çok daha kolaydır. Ve tabii ki bir kez yara açılan cildin iyileşme potansiyeli ile defaten yara oluşmuş cildin iyileşmesi aynı olamaz...

Et-süt ürünleri ile beslenmek (özellikle koyun diz kemiğini paça çorbası gibi yapıp tüketmek) ve beraberinde her gün 500'lük C vitamini takviyesi almak yaraların iyileşmesi için çok çok çok önemlidir.
    Tabii yatarken ya da otururken bası olmaması da şart.

Üye
    GuLeNKIZ Avatarı

Son Giriş
    17.03-2013
    Saat
    17:13
    Yaşadığı Yer
    uzaklar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben kullandım faydalı olmadı ama size iyi gelir inşallah..

Üye
    c555 Avatarı

Son Giriş
    18.10-2017
    Saat
    14:57
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ben bası yarasından çok çektim
    sakral bölge sağ yan sol yan topuklar dahil... 6 aylık yoğun bakım dönemimde her yerimde ciddi yaralar açıldı. artık cerrahi müdahale gerektiren yaralarım oldu. buraya yazılan ve bunlardan çok daha kaliteli bir çok yara örtüsü kullandım, sprayler örtüler pastalar kremler usa dan bile getirttiklerim oldu, ama size şu kadarını söyleyim, hepsi traş
    yara henüz açılmadan deri bütünlüğü bozulmadan yara örtüsü ok, ama yara açılmışsa sulanmışsa bunun tek çözümü var ve kesin en iyi çözüm günde 2 defa temizlenip izotonik ile ıslak pansuman yapılıp yara tekrar ıslak gazlı bez ile kapatılır ve kesinlikle üzerine yatılmaz
    mecbursanız da sık sık pozisyon değiştirip fazla bası altında bırakmıycaksınız ve bol protein alıcaksınız

boşu boşuna medikallere benim gibi para kaptırmayın,,,

Üye
    kılıçpir Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    15.07-2017
    Saat
    22:01
    Yaşadığı Yer
    Zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar.bende tercübelerimi anlatayım...
    en önemlisi ilkönce bası yarasından bir kültür aldıracaksınız. sonra yarayı temizleyip hiçbir pomat sürmeden yarayı gelfıx ile kapatıp sıksık açmıyacaksınız. haftada 1 defa
    yaradan alılınan kültürle hangi antibiyotik gerekiyorsa kullanın. 1 haftada kendini toplayacaktır

geçen ay kendi hatamdan ayağımı kırdım, of bölümüne ayrıntıları yazdım. amaliyat sırasında bası yarası oluşmuş, hem de en zor yerde. altında hiç et yok. hastaneden çıkalı 1 hafta oldu .. yarayı hemen hemen kapattım. iki üç güne kadar hiçbirşey kalmayacak.

arkadaşlar 15 yıldır 8 ila 12 saat hergün sandelyede oturmak zorundayım, çalışıyorum. hiç yara oluşturmadım. su soğutmalı minder yaptım kendim. kızarıklık bile oluşturmadım.
    bilgilenmek isteyen arkadaşlar üye bilgilerimde telefonum var. hepinize ağrısız yarasız günler dilerim....

Üye
    yeliz82 Avatarı

Son Giriş
    02.11-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ben gelfix spreye ulaşamadım. babam için acilen lazım. elinde olan varsa ücreti karşılığı alabilir miyim? buradan haberleşelim...

Üye
    naze77 Avatarı

Son Giriş
    12.04-2011
    Saat
    10:41
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar merhaba, sizlere ömür annem kanser hastasıydı. Göğsündeki açık yara için bactigras yara örtüsü kullanıyorduk. İhtiyacı olan varsa elimde bir miktar bactigras yara örtüsü var ihtiyaç sahiplerine iletmek istiyorum.
    İhtiyac sahibi olursa sevinirim. Ücret talep etmiyorum...

Üye
    srpyilmaz72 Avatarı

Son Giriş
    16.12-2009
    Saat
    13:23
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bir de Halibut sprey deneyin. Eczanelerde var. Yaranın hem enfeksiyon kapmasını engelliyor, hem de derinin yenilenmesine yardımcı oluyor. Ben annemde denemiştim. Yogun bakımda yatak yarası oluşmuştu. Çok başarılı oldu. Ozaman yurt dışından getirtmiştim. Şimdi eczanelerde görüyorum. Cok geçmiş olsun.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Halibut sprey hakkında bilgi bulamadım internette. Acaba yazılışı fraklı olabilir mi?

Üye
    urmaz Avatarı

Son Giriş
    28.10-2010
    Saat
    21:45
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar ben spina bifidalıyım benimde özellikle belden aşağımda yaralar çıkıyor çıkmadan öncede ayaklarım şişiyor acaba sizde nasıl oluyor benim gibi belirti veriyor mu ve ne kadardır bu yaralarla yaşıyorsunuz benim ilk yaram 8 yaşında dizimde oluşmuştu üç yıldır falan hiç yaram kalmamıştı fakat yine iki tane çıktı bizde sarı su denen bir tozla tedavi ediyoruz.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

LinkBacks (?)

1. 31.03-2011, 13:40
  2. 03.05-2010, 21:16