Sayfa 1 / 7 12345 ... SonSon
Toplam 97 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    fikri Avatarı

Gerçek Adı
    fikri
    Son Giriş
    01.10-2014
    Saat
    13:56
    Yaşadığı Yer
    ordu/perşembe
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ya hiç iyileşiyorum galiba veya iyi olacağım gibi sevindirecek bişe diyen yokmu hiçmi iyileşen yok ya

Üye
    besalti20 Avatarı

Gerçek Adı
    celal beşaltı
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    17:17
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

ben varım ve daha ıyı olacamm.........

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Dünyada bir tane bile yok.
    Tabii, kastettiğim, yaralanmanın düşük hasar yaratması sonucu 2-3 sene içinde geri kazanımların olması değil. Sakatlıktan 2-3 sene sonra, hiç bir omurilik felçli, kaybettiği his-hareket yetilerini geri kazanamaz. Yani, beden kendi kendine (fizik tedaviyle) 2-3 senede geri kazanım sağladı sağladı, ondan sonra hiç ama hiç ama hiç bir yöntemle bu pozisyondan bir adım ileri gidilemez (en azından şimdilik). Ne kök hücre, ne paldır-küldür ameliyatlar, ne çeşitli ürünler ne de bilimum gazlar (okuma-üfleme-R2-3-4-5-meditasyon-yoga vb.) işe yarar.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    besalti20 Avatarı

Gerçek Adı
    celal beşaltı
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

ILK defa bunu sızden duyuyorum.O zaman madem boyle ıse hıc bı sey yapmayalım eger omurılık'te kucuck bır yara aldıysak bunun tam-kesi yada zedelenme olması onemlı degıl..cunku ne olursa olsun ıylesme olmaycak...
    tekerleklı sandalyede yasamanın guzel olmadıgını soylemıyoruz kı..yada soylesekte soylemesekte baska caremız yok.
    Sızınle sevıyemız aynı ve soruyorum boyle ne yapmalıyım...tekrardan hıc mı yurumuycem,yurumek ıcın hıc bır sey yapmamalıyım..ılk zamanlar oyle denılırdı bana..

Üye
    animes Avatarı

Son Giriş
    18.12-2012
    Saat
    18:49
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Oturan Boğa;

Nasıl ve de neye dayanarak bu kadar kesin konuşabiliyorsunuz?Siz sadece kendi çevrenizdeki ve de başkalarından almış olduğunuz duyumlarla veya edinimlerinizle bu yargıya varabilirsiniz.Hadi işin içine bilimsel araştırmaları da ekleyelim.Ancak gözardı edilen şu var ki,bilmediğimiz veya duymadığımız birçok OF'lu hasta iyileşmiştir bu da benim duyduklarım.Elbette ki hastanın aldığı hasar önemli ancak moral ve inanç da bir o kadar önemli.Daha bugün kuzenim bana,bir arkadaşının kuş yaralanması sonucu OF'lu olduğunu ve ancak şu an yürüyebildiğini söyledi.1 yıl hareketsiz yatmış öncesinde ve de doktorlar kesinlikle yürüyemezsin raporu vermişler hastaya ama gelin görün ki şimdi arkadaşı yavaş-yavaş dahi olsa kendi başına walkersiz yürüyormuş ve yakında işine geri dönecekmiş...
    Bence bir noktada yaradanın işine karışmamak ve de moral bozmamak lazım.

Üye
    Zahra Avatarı

Gerçek Adı
    Zehra
    Son Giriş
    27.08-2014
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    Zaqatala, Azerbaijan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yarin basimiza ne geliceyini yalniz Allah bilir. Aynen de tibda nelerin olucagni da Allahin elinde ve qaybi bi mesele. Bu ona benziyor ki, ben irelide 10 yilda olum beni beklemiyir demeye benziyor. Olumu bilmediyimiz gibi hastaliklarin ilacinin bulunmasi da bilemeyiz, Allahin yaninda. Hic kimse bilemez. Eyer qayret edersek, umutla ve inamla calisirsak Allah karsiligini mutlaka vericek eminim InsaAllah. Bizim icin kolay olmaya bilir ama Allah icin bir Ol demekdir. Bi de moralinizi bozmayon hayata devam ayaga kalkmak icin de qayret! Her kese acil sifalar, guc kuvvet diliyorum.

Üye
    besalti20 Avatarı

Gerçek Adı
    celal beşaltı
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Dunden berı kafam cokk karıstı oturan boganın dunyanın olmadıgını dıyınce....ama özurdılerım ben ne bıılımın,nede baskalrın ne dedıgıne bakmıyorum sadece kendıme guvenıyorum,ve ınanıyorum basaracam basarıyorum da.....

Yasaklı Üye
    tekecig Avatarı

Son Giriş
    03.01-2010
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    Plüton
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: animes Mesajı Gör
    Ancak gözardı edilen şu var ki,bilmediğimiz veya duymadığımız birçok OF'lu hasta iyileşmiştir bu da benim duyduklarım.
    Bu sözden birşey anlayan varsa beri gelsin...

Üye
    besalti20 Avatarı

Gerçek Adı
    celal beşaltı
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

arkdasın ne demek,ne anlatmak ıstedıgını anladık bence yeter ve haklıda sanırım...sızcede oyle degıl mı.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Arkadaşlar, yukarıda yazdım aslında ve tekarar olacak ama, yine yazayım: Yaralanmanın ardından ilk 2 (hadi bilemediniz 3) sene fizik tedavi (daha doğrusu eklemelerin aktif/pasif hareketi) ve kişinin kendi başına kullanabildiği kaslarını maksimum kullanması ile gelişme kaydedilmesi olasıdır.
    İşte, örneğin Besalti20 arkadaşımız... Yaralanma nispeten düşük bir hasara yol açmış ve 16. ayında bazı kazanımları söz konusu. Ayağa kalkabiliyor, belki adım atabiliyor vs. vs. Böyle bir çok arkadaşımız da var. Bu kişilerin hiç hiç hiç bir tedaviye, ürüne veya ameliyatına ihtiyacı yok. Kendi kaslarını kullanabildikleri kadar kullanarak his/hareket açısından geri kazanılabilecek her ne varsa onları geri kazanacaklar. Bu kadar basit (Bu şekilde, zaten kendi başına geri kazanım söz konusu olacak kişiler bu dönemde birilerinin ağına düşmüşlerse, kazanımların da o ağına düştükleri kişiler tarafından gerçekleştirildiğini sanıyorlar çoğu zaman ve o ağ atanların reklamını yapıyorlar. Ama farkında değiller ki o geri kazanımlar zaten kendi başına çalışarak elde edilecekti. O ağ atan kişiye para kaptırmanın hiç bir anlamı yoktu)

Hasılı, omurilik felçliler kendi başlarına geri kazanamayacakları hiç bir hareketi-hissi başka hiç hiç hiç hiç bir yöntemle (kendi başlarına veya aileden birinin yardımıyla yapabilecekleri aktif/pasif fizik tedavi hareketleri hariç) kazanamazlar. Efendim kök hücre, yok ameliyat, yok refleksoloji, yok biyoenerji, yok bilimum R ikiler üçler beşler, yok azim, yok inanç, yok gaz, yok meditasyon vs.vs.vs her şey yalan. Tıp açısından bu yazdıklarımın tersine bugüne dek tek bir bilimsel yayın bulunmamaktadır. "Gel ben seni iyi ederim" diyen profösör de olsa, derin-hoca da olsa, Çinli de olsa, Azeri de olsa, Alman da olsa, Amerikalı da olsa fark etmez, kesinlikle paranıza göz dikmiş biridir. Arkanıza bakmadan kaçın!

Efendim şurda biri varmış da ayağa kalkmış... Yok öyle bir şey. Hepsi efsane. Milyon tane omurilik felçli getirin yan yana, hepsinin yaralanması ve bedenleri üstündeki etkisi farklıdır. Kimse kimseye emsal olmaz. Ve yukarıda yazdığım gibi, his-hareket açısından geri kazanımı olan kişilerde zaten o kazanımlar olacaktır. Çünkü yaralanmanın yarattığı hasar buna izin vermiştir. Onun dışındaki her sözün içi boştur; ya hiç bir şey olmayacğını bile bile sizi etkilemeye çalışıyordur, paranızda gözü vardır; ya da kendini şifacı sanan bir meczupun ağına düşmüşsünüz demektir. Kaçın!

Bir zamanlar bu konuda birkaç anımı yazmıştım: http://www.engelliler.biz/forum/yasa...-bedenler.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    besalti20 Avatarı

Gerçek Adı
    celal beşaltı
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Bu anlatıklarınız bence sadece bılımsel boyutudur...ınsan kendısıne ınandıktan guvendıkten sonra ve azımlı olduktan sonra basaramayacagı bır sey yoktur bence..ben ınanıyorum.........

Üye
    animes Avatarı

Son Giriş
    18.12-2012
    Saat
    18:49
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: tekecig Mesajı Gör
    Bu sözden birşey anlayan varsa beri gelsin...
    ''Ancak gözardı edilen şu var ki,bilmediğimiz veya duymadığımız birçok OF'lu hasta iyileşmiştir bu da benim duyduklarım.''

Esasında anlaşılmayacak hiçbir şey yok ki,açık ne demek istediğim.Ancak sizin işinize gelmemiş olabilir.

Bakınız tıpta sadece siyah veya beyaz yoktur,birde bir gri vardır ki,işte tam da orada ''Yürüyemez veya şu kadar ömrü kalmış''denilen hastalar iyileşiyorlar.Ha siz bu olaya mucize dersiniz bir başkası takdiri ilahi der.

Biliyor musunuz,siz bu negativ ve umutsuzluğa düşmüş düşüncelerinizle asla iyileşemezsiniz.Hastalığınızın çaresi bulunmuş olsa dahi nafile çünkü size uygulanacak olan tedaviye de umutsuzca yaklaşırsınız siz.

Herşeyden umut kesilir ama Allah'tan umut kesilmez.

Sevgili besalti20,sen önce yaradan sonra da kendine inanmaya devam et lütfen,O takdir ederse zaten yolunu açar.Bir hastanın iyileşme sürecinde morale ihtiyacı vardır,inanmak zaten başarmanın yarısıdır.

Üye
    besalti20 Avatarı

Gerçek Adı
    celal beşaltı
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

animesi cok cokk haklısınız kardeş...ınanmak umut etmek basarmanın kendısıdır hatta bence ama kımse anlamıyor bunu...kımseye bakmıycaksın ınanacaksın guveneceksın umut edeceksın ve ınş.. basaracaksın ben hıc bır umutsuzlugu dusunmuyorum ınanıyorım yuruycem butun bu dusunceler ıtıcı guc gıbı goruyorum...cok teşekurederım...

Üye
    tazecik Avatarı

Son Giriş
    30.09-2011
    Saat
    15:41
    Yaşadığı Yer
    istanbul Ataköy
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bence asla ümditlerinizi yitirmeyin..Allah büyüktür..gün doğmadsan neler doğar..

Üye
    besalti20 Avatarı

Gerçek Adı
    celal beşaltı
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    umut bence inanctır ınsanoglu ne zaman umudunu yıtırırse o zaman ınansızdır..

Sayfa 1 / 7 12345 ... SonSon