Sayfa 2 / 7 İlkİlk 123456 ... SonSon
Toplam 97 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:27
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    53
    Verilen Beğeniler
    59
    Blog Mesajları
    10

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    1989 yılında iskeleden denize balıklama atlayıpta kafasını denize atılmış iskemleye çarpıp boynunu kıran(C5-6) birini tanımıştım rehabilitasyon merkezinde yatarken ve altı ay sonra kanedyenlerle yürüyerek çıkıp gitmişti rehabilitasyon merkezinden..

Üye
    besalti20 Avatarı

Gerçek Adı
    celal beşaltı
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:41
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

mac72 sevgili abicim bu gıbı vakkalar coktur hem bılım dunyasında hem de bızlerın sahıt oldukları kısıler...sız bızden cok daha ıyı bılıyorsunuz gormussunuzde...ılk ankrada yatarken doktorlar acık acık soyledıler yuryemıycegımı ama sımdı muıze dıyorlar,neden olmasın...

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    3

Bu tür durumlar sinir hasarına veya kopmasına bağlı, sinir kopuksa iyileşme olmaz, zedelenme veya baskı varsa, yapılan tedaviye göre iyileşme gözlenir.Ve bunların coğu ilk bir senede ,his ve yürüme gercekleşir.Arkadaşlar bu tür hastalar fizik yapmazsa ilk zamanlar geriye gider ,kas kütlesinde azalma olur ,ayaga kalkamazlar.Bazıları tedaviye 2-3 sene sonra başlar , uzun uğraşlar sonucu ayağa kalkar , sonra derlerki üç beş sene sonra ayağa kalktı.Bazen beyinde yaşanan travma ve hastalıklarda, seneler sonra bile iyileşme sağlanır.Allah c.c. den ümit kesilmez.

Felçli hastalar her zaman spor yapmalıdır, iyileşme olmasada, sağlığımız için bu şart.

Üye
    besalti20 Avatarı

Gerçek Adı
    celal beşaltı
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Dunyada binlerce ınsan omurılık felclısı olmuş...yurumeyı kaybedıyoruz anlamadıgım trafık kazası veya baska bır sey sonucu omurılık felclısı oldum yanı bu demek kı bır daha asla mı yurumuycez...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:02
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Defalarca aynı şeyleri yazıp okumaktan sıkılmadınız mı

Omurilik felcinde oluşan hasara bağlı olarak ilk 2 senede gerekli fizik tedavi hareketleri ve kas çalışmaları ile kişiler kaybettikleri his ve hareketlerin bir kısmını geri kazanabilirler. Ne kadarının geri geleceği ya da gelip gelmeyeceği tamamen yaralanmanın yol açtığı hasara bağlı. Tıpış tıpış yürüyenleri de gördüm, bir milim ilerleme göstermeyenleri de.
    İlk iki sene... Bol bol fizik tedavi, çalışan kasların maksimum çalıştırılması ve yüksek motivasyon... Başka hiç hiç hiç bir şeye ihtiyaç yok.
    Omurilik felcinde doktorlar ağız alışkanlığıyla "artık yürüyemezsin" diyorlar. Aslında bunu söylemememeleri gerek. Ama sanırım para tuzaklarına düşülmemesi için böyle diyor olabilirler. Sonuçta yukarıda yazdığımın dışında bir çaresi yok bu işin. Kimse kimseye "yürüsün" ya da "yürüyemezsin" diyemez. Bu tamamen yaralanmanın bıraktığı hasra bağlı

Ve, motivasyon dedim ya, işte o motivasyon ister din inancı olur, ister sevgili motivasyonu, ister bilimum gerekçe hiç fark etmez. Siz nasıl iyi hissediyorsanız öyle motive olun. Allah'ın izniyle kalkacağınıza mı inanıyorsunuz, inanın. Allah ne eylerse güzel eyler diye mi düşünüyorsunuz, amenna. Efendim, burada çekiyoruz ama öbür tarafta mükafatını alacağız mı diyorsunuz, berdevam... Yeter ki mutlu olun, kendinize zarar vermeyin ve sahte tedavi vaatlerinin tuzağına düşmeyin. Gerisi laf-u güzaf.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Yasaklı Üye
    tekecig Avatarı

Son Giriş
    03.01-2010
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    Plüton
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

animes;

Omurilik hasarı görmüş hastaların bir kısmı iyileşebilir.
    Ama omurilik hasarı görmüş her hasta iyileşmedikten sonra Omurilik felçlileri tedavi edilebilir hastalıklar kategorisine girmez.
    Gelelim negatiflik meselesine,,,,
    Ben bir gün iyileşeceğimi biliyorum.Ama bunun pozitifle ,Allahla duayla alakası yok.
    Eğer Allah varsa beni sakat bırakan da o dur. O yüzden ben ,Allaha rağmen , iyileşeceğim.
    Zaten var olduğunu da düşünmüyorum.

Üye
    ÇİCEK Avatarı

Son Giriş
    10.06-2010
    Saat
    18:52
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Besaltı20 acaba sizin seviyeniz ne idi nasıl bir tedavi aldınız şimdi nasılsınız bana yazarsanız sevinirim

Erol_2_Angel
    Misafir Üye
    Erol_2_Angel Avatarı

Eğer bir gün Omurilik Felçlileri için bir gelişme olursa bu da Nano Teknoloji sayesinde olur. Bu da tahminen 20 yıl içinde gerçekleşir. Teknoloji ve bilim bu hızla giderse gelecekte bu teknoloji sayesinde belki de bütün hastalıklar çözüme kavuşur. Açıkçası az da olsa ben umutluyum. Yani bilimden gelir şifa gelirse gerisi hikaye ve para tuzağıdır..

Üye
    besalti20 Avatarı

Gerçek Adı
    celal beşaltı
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

) hehe cok guzel yaa nono ıse her ne ıse gelsınde sıfamız nerden gelırse geldın ))
    Seviyem t5 FTR falan almadım evde ınanarak gosdterılen egzersızlerı yaptım ınadına dıyıp ınanarak severek sımdı cok rahat sukur yuruyorum hıslerım yavas yavas gelıyo ınsallah o'da gelecek yakında...ve daha ftr Gırmedım gıtmelıyım ama aılevı sorunlar....

Üye
    mahmut Avatarı

Gerçek Adı
    mahmut kaplan
    Son Giriş
    28.09-2017
    Saat
    18:02
    Yaşadığı Yer
    Amasya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bir ileri bir geri gidiyorum.Mevcut durumda kalsam sevineceğim.

Üye
    fikri Avatarı

Gerçek Adı
    fikri
    Son Giriş
    01.10-2014
    Saat
    13:56
    Yaşadığı Yer
    ordu/perşembe
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ne yaptında yürümeyi başardın aşamaları anlatırmısın

Üye
    besalti20 Avatarı

Gerçek Adı
    celal beşaltı
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

.
    Cok agresıf sınırlı bırıyım ne oluyorsaydı alınıyordum ve ınat olsun kalkacam goreceksınız dıyordum kendıme bır tane paralel bar aldım 3.5mt sagolsun kardesımın bırı de saece benımle ılgılenıyordu doktorlar bosuna ugrasma dıyorlardı hatta benım bır tane amcam var prof. anakarada o'da dıyor bende sınırlenıyordum amcama ınat olsun kalkacam ve sımdı paralel barda hıc cıhazsız cok rahat yuruyorum...amcama ayıp olmasın dıye bır saatte cıhaz takıyorum...koltuk degnekle cok rahat duruyorum ama korkuyorum o yuzden cok dıkat edıyorum Aslında benım FTR'ye gıtmem gerk o zaman cok rahat koltuk degnek kulanırım T-sandalye kulanmam ama bıraz aılevı sorunlardan dolayı gıdemıyorum bır kac daha beklıycez boyle evde kendım ne yapabılırsem...hem zaten hastane ne kı evdekı verım bence FTR den daha ıyı...his konusuna gelıncede yavas yavas onlarda gerı gelıyor...

Üye
    fikri Avatarı

Gerçek Adı
    fikri
    Son Giriş
    01.10-2014
    Saat
    13:56
    Yaşadığı Yer
    ordu/perşembe
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nasıl becerdin bunu aşamalrıyla anlatırmısın

Üye
    garraro Avatarı

Gerçek Adı
    garraro
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

valla ister aylarca yat istersen kıçını yırt çalış,dönecekse döner dönmiycekse de istersen hacca git dönmez.
    herkes dua ediyor istiyor geri dönüşümü ama olmuyor işte,olacak olduktan sonra ister inancın olmasın ister olsun döner.
    benim düşüncem budur...
    artık deisme inanmaya başladım....

Üye
    denizkızı Avatarı

Gerçek Adı
    Şilan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    19:27
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    43
    Verilen Beğeniler
    35

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    kimse durumu kabullenmek istemesede inat etsede bugüne kadar of li olup iyileşen görmedim...biraz gerçekçi bakmak lazım...bir lafı söylemeden önce iki kere de düşünmek lazım...

Sayfa 2 / 7 İlkİlk 123456 ... SonSon