Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 27 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    polatH Avatarı

Son Giriş
    17.02-2014
    Saat
    09:48
    Yaşadığı Yer
    urfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar yaklaşık 8 yıldır omurilik felçlisiyim tak sonda kulanıyorum ama yinede idrar kacırmalarım oluyor idrar kacırmaması iin ne yapmalıyım tercubesi olan arkadaşlardan öneriler bekliyorum

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Üropan, Detrusitol ya da Spasmex kullanıyor musun?
    Kullanıyorsan, günde kaç adet kaç mg?

Mesane kapasiten kaç?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    polatH Avatarı

Son Giriş
    17.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    urfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mesane kapasitesi 300
    doktorlar bugüne kadar idrar kaçırmasını önlemek için herhangi bir ilaç tavsiye etmediler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Üropan, Detrusitol ya da Spasmex'den birini mutlaka kullanmalısın. Bu ilaçlar, mesane iç basıncını azaltmak için kullanılır. Günde iki defa alınmalıdır.
    Üropan için: sabah akşam 5 mg (yetmezse öğlen de alınabilir)
    Detrusitol: sabah akşam 1 mg (yetmezse 2 mg'lıklardan)
    Spasmex: Kullanmadığım için bilmiyorum. Ama o da sabah akşamdır.

Özellikle bir organ yetmezliği ya da sorunu yoksa, doktora sormadan kullanabilirsin. Çünkü bu ilaçlar omurilik felçliler için olmazsa olmazlardır.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    eses-26 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:42
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben spamex kullanıyorum.Kacaklarımı %80 oranında azalttı tavsiye ederim..

Üye
    devogulo Avatarı

Son Giriş
    17.01-2017
    Saat
    13:53
    Yaşadığı Yer
    ADANA / KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

BENDE KAZADAN BUGÜNE KADAR HEP SPASMEX KULLANDIM. SABAH 1 ADET AKŞAM YARIM ADET KULLANIYORUM. ANCAK KAÇAKLARIM HALA DEVAM EDİYORUM. AKLIMA TAKILAN SORUN BU İLAÇLARIN BİRBİRİNDEN FARKI NE HANGİSİ DAHA ETKİLİ VE DOKTORLAR NEYE GÖRE İLAÇ TERCİHLERİNİ YAPIYOR ACABA...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Hepsi aynı işe yarıyor. Doktolar, kendileriyle çalışan ilaç firması kimse, onun ilacını öneriyor
    Biz kullanıcılar için en doğru yöntem deneme-yanılma. Eğer birinden fayda görmüyorsanız, diğerini deneyin. En doğru kararı kendiniz verin.

Not: İlaç konusunda böyle ifadeler yazmak yanlış aslında. Ama bu ilaçlar bizler için o kadar rutin ki, ve dahası birçok doktor bu konuda o kadar bilgisiz ki...

Üye
    polatH Avatarı

Son Giriş
    17.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    urfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın oturanboğa önerileriniz için teşekürler ilk önce Üropan la başlayalım

Üye
    bLaCkRaCe Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    14:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    5

ßen UROPAN KuLLanıyorum ama qenede kaçakLarım oLuyor.
    ÖzeLLikLe sıcak içecekLerden uzak durmanı tavsiye ederim.
    Nescafe Çay qißi.
    ßen uzak duramıyorum ama

Üye
    GuLeNKIZ Avatarı

Son Giriş
    17.03-2013
    Saat
    17:13
    Yaşadığı Yer
    uzaklar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

itiraf ediyorumm bende üropan bağımlısıyım Detrusitol bunu çok az kullandım. ama ömür boyu üropan içeceksin dediler. birde iltihap kurutucu olarak bactrim diye bir ilacım var sürekli içmem gereken bilmem biliyor musunuz

Üye
    bLaCkRaCe Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    14:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    5

Hayır o iLacı ßiLmiyorum ßen.
    Hiç kuLLanmadım ne aLaka iLtihap kurutucu.
    KuLLanıLması faydaLımı yoksa her hastaya uyqun deqiLmi.
    Yani T.A.K kuLLanan kaçakLarı oLan hastaLar için faydaLımı yoksa iLtihap oLduqundamı aLınıyor sadece.
    SürekLi içiyorum dedin ondan soruyorum.
    MaaLesef ßazı doktorLar aydınLatıcı ve tanıcı oLamıyor.
    Ne varsa öqreniLecek kendi aramızda öqrenecez.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Bu ilaç konusunda doktorumla hiç görüşmedim ve kullanmadım. Prospektüste şöyle diyor:

Endikasyonları
    Bactrim sadece, hekim tarafından, elde edilecek yararın muhtemel risklerden daha fazla olduğunun düşünüldüğü durumlarda uygulanmalı ve etkili tek bir antibakteriyelin kullanımı değerlendirilmelidir. Bakterilerin in vitro duyarlılıkları coğrafi bölgeye göre ve zamanla değiştiğinden antibiyotik tedavisi seçilirken yerel durum gözönünde bulundurulmalıdır.

Solunum yolu enfeksiyonları: Haemophilus influenzae veya Streptococcus pneumoniae’nin duyarlı suşlarının neden olduğu Kronik bronşitin akut alevlenmelerinde, TMP-SMZ’nin bir tek antibiyotiğe tercih edilmesini gerektirecek iyi bir neden olduğunda çocuklardaki Haemophilus influenzae veya Streptococcus pneumoniae’nin duyarlı suşlarının neden olduğu otitis media, erişkin ve çocuklarda Pneumocystis carinii pnömonisinin tedavi ve profilaksisinde (primer ve sekonder).

Ürogenital enfeksiyonlar: Duyarlı E. coli, Klebsiella ve Enterobacter türleri, Morganella morganii, Proteus mirabilis, Proteus vulgaris suşlarının neden olduğu idrar yolu enfeksiyonları ve şankroid.

Gastrointestinal sistem enfeksiyonları: Tifo ve paratifo, basilli dizanteri (Shigella flexneri ve Shigella sonnei ‘nin duyarlı suşlarında, antibakteriyel tedavi endike olduğunda), enterotoksijenik Escherichia coli’nin etken olduğu yolculuk ishallerinde, kolera (sıvı ve elektrolit tedavisine ek olarak).

Diğer bakteriyel enfeksiyonlar: Çeşitli bakterilerin etken olduğu enfeksiyonlarda (muhtemelen diğer antibiyotiklerle kombine tedavi) örn. bruselloz, akut ve kronik osteomiyelit, nokardiozis, aktinomiçetom, toksoplazmoz, Güney Amerika blastomikozu ve septisemide endikedir.

Kontrendikasyonları
    Bactrim, sülfonamidler veya ilacın içerdiği yardımcı maddelerden herhangi birine karşı aşırı duyarlılığı olduğu bilinen hastalarda, belirgin karaciğer parenkim hasarı olan hastalarda, plazma konsantrasyonları izlenemediğinde ağır böbrek yetersizliği olan hastalarda, porfiriada, folat eksikliğinden kaynaklanan megaloblastik anemide kontrendikedir.
    Bactrim bebeklere yaşamlarının ilk 8 haftasında verilmemelidir. Gebelikte kontrendikedir.

Uyarılar
    Deri döküntüsü ya da herhangi bir ciddi advers reaksiyonun ilk belirtisinde tedavi derhal kesilmelidir. Alerji ve bronşiyal astım öyküsü olan hastalarda Bactrim dikkatle uygulanmalıdır. Yaşlı hastalarda veya komplike olabilecek durumlar varsa ağır yan etkilerin riski artar; böyle durumlar arasında böbrek ve/veya karaciğer fonksiyon bozukluğu, birlikte başka ilaçların kullanılması (risk tedavinin dozu ve süresi ile ilgili olabilir) sayılabilir. Nadiren de olsa, kan diskrazileri, majör eksüdatif erythema multiforme (Stevens‑Johnson sendromu), toksik epidermal nekroz (Lyell’s sendromu) ve fulminan karaciğer nekrozu gibi yan etkilere bağlı ölüm bildirilmiştir. İstenmeyen reaksiyonların riskini en aza indirebilmek için, özellikle yaşlı hastalarda, Bactrim ile tedavi süresi mümkün olduğunca kısa tutulmalıdır. Böbrek yetmezliği durumunda doz, Özel Doz Talimatları ile uygun olacak şekilde ayarlanmalıdır. Eğer Bactrim ile uzun bir süre tedavi yapılıyorsa, düzenli kan sayımları gerekir. Eğer herhangi bir şekilde kan elemanlarının sayısında anlamlı bir azalma saptanıyorsa, Bactrim kesilmelidir. İstisnai durumların dışında, Bactrim ciddi hematolojik rahatsızlıkları olan hastalara verilmemelidir. TMP ve metotreksat kombinasyonu alan hastalarda pansitopeni vakaları bildirilmiştir (Bkz. İlaç Etkileşmeleri). Yaşlı hastalarda veya mevcut folik asit yetersizliği veya böbrek yetmezliği olan hastalarda folik asit yetersizliğine bağlı hematolojik değişiklikler olabilir. Bunlar folinik asit tedavisi ile düzelirler. Bactrim ile uzun dönem tedavi gören hastaların (özellikle böbrek yetmezliği olan hastalar) idrar tahlilleri ve böbrek fonksiyonu düzenli olarak izlenmelidir. Tedavi sırasında kristalüriyi önlemek açısından yeterli sıvı alınmasına ve üriner atılıma özen gösterilmelidir. Hemoliz olasılığı nedeniyle, Bactrim kesinlikle gerekli olmadıkça G6PD yetersizliği olan hastalara verilmemelidir veya verilecekse minimal dozlar uygulanmalıdır. TMP’nin fenilalanin metabolizmasını bozduğu farkedilmiş ise de uygun diyet kısıtlamasındaki fenilketonürik hastalarda bunun önemi yoktur. Sülfonamid içeren tüm ilaçlarla olduğu gibi porfiri ya da tiroid disfonksiyonu olan hastalarda dikkatli olunması önerilir. “Yavaş asetilatör” olan hastalar sülfonamidlere karşı idyosenkratik reaksiyon göstermeye daha eğilimli olabilirler.

İlacın tüm özelliklerini öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz

Yasaklı Üye
    birumudumvarhala Avatarı

Gerçek Adı
    zafer
    Son Giriş
    24.08-2012
    Saat
    11:25
    Yaşadığı Yer
    bilecik
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

spazmex kullanmanı öneririm günde iki tane yalnız hepsinin yan etkisi var

Üye
    polatH Avatarı

Son Giriş
    17.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    urfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar her biriniz bir ilaç söylediniz yine kafam karıştı ne yapacagımı şaşırdım vallahi

Yasaklı Üye
    birumudumvarhala Avatarı

Gerçek Adı
    zafer
    Son Giriş
    24.08-2012
    Saat
    11:25
    Yaşadığı Yer
    bilecik
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    şaşıracak bişey yok böyle bu işler deneyip göreceksin napalım kaderimiz bu

Sayfa 1 / 2 12 SonSon