Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 27 mesajın 16-27 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    GuLeNKIZ Avatarı

Son Giriş
    17.03-2013
    Saat
    17:13
    Yaşadığı Yer
    uzaklar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bactrim doktor kontrolünde ve muhakkak doktorun izin verdiği durumlarda kullanılmalı çünkü babamda birgün bu tür bir rahatsızlığı olmuştu benim bactrimden içti alerji oldu. Yan etkileri olan bir ilaç idrar yolları enfeksiyonu için ve bakterilere karşı verilmişti bana bir yan etki yapmadı hatta günde 800 mg içtiğimi bilirim ağır bir antibiyotik ama faydasını görüyorum dediğim gibi muhakkak doktora başvurmak gerek.

Yasaklı Üye
    birumudumvarhala Avatarı

Gerçek Adı
    zafer
    Son Giriş
    24.08-2012
    Saat
    11:25
    Yaşadığı Yer
    bilecik
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet güçlü bir antibiyotik ama verilen dozu bitirmek lazım yarıda bırakmayın

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Hayır Polat, kafa karıştıracak birşey yok. Detrusitol, Spazmex ya daÜropan kullanmalısın.

Bactrim ise konuyla alakasız bir ilaç. Sık enfeksiyon yaşayan kişiler için bir antibiyotik o. Bu başlıkla doğrudan alakalı değil yani. GuLeNKIZ sadece yeri gelmişken artı bir tecrübeini aktardı o kadar.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    bLaCkRaCe Avatarı

Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    01:30
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    5

poLat UROPAN aLacaksın kardeş.
    En etkiLi ßunu ßiLiyorum.
    Günde 3 defa ama ßen ßazen 1 çok ayakta kaLıncada 2 aLıyorum.
    KuLLandıkça kendin anLayacaksın zaten ne kadar kuLLanman qerektiqini.
    Oturanßoqa açıkLama için saqoL.

Üye
    gazibekirbasketci Avatarı

Son Giriş
    29.04-2007
    Saat
    22:15
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kaçak olmamasını istiyorsan daima sonda kullan :lol:

merry
    Misafir Üye
    merry Avatarı

merhaba arkadaşlar.
    anladığım kadarıyla hepimiz aynı dertten muzdaripiz.ben 1999 dan beni T8-9 komplet parapleji hastasıyım.ilk başlarda üropan kullandım etkisi kalmayınca detrusitole geçtim onunda etkisi kalmayınca spazmex denedim o mahvetti beni.bu arada başta TAK yapıyodum buna rağmen kaçaklarım devam ediyu ve sürekli enfeksiyon oluyodum(maximum hijyenik çalşıtığım halde).şimdi mecburen daimi sonda kullanıyorum ve son zamanlarda buna rağmen kaçaklarım olmaya başladı.yeni bi ürün keşfettim.doktorum kullanmaya başlamadan önce sistoskopiyle mesane içine baktı.tabiki mesane iç duvarında olması gereken kouyucu duvardan eser kalmamıştı buda kaçaklara sebep oluyodu.şimdi yeni ürünün ilk tedavisi bitmek üzere ve çok faydasını gördüm.son dozu uyguladıktan sonra tekrar mesane içine bakıp kontrol edicez.ve ararlıklarla tedaviyi tekrarlıycaz.zaten ilk tedaviden sonra vazgeçilmemeli tekrar denenmeli diyo.yani dednikçe yanıt alma oranı yükseliyo.ürünün adı CYTHYAL.googledan aratıp ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.denemenin zararı yok çünkü yanetki yok.

merry
    Misafir Üye
    merry Avatarı

herkese merhaba.tabiki bol su içmenin ve mesanenin temiz olması çok önemli ama ben bi türlü soruna tam bi çözüm bulamadım.benim şimdide stres inkontinans teşhisi kondu ve yakında bi enjeksiyon uygulaması deniycem.umarım bu sefer bi çözüm olurda burdan herekese müjde veririr.ALLAH hepimize yardımcı olsun

Üye
    berrinseckin Avatarı

Son Giriş
    15.01-2011
    Saat
    14:45
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben detrisitol kullanıyorum sıvıyı fazla almazsam iyi koruyor ama sıvıyı abartırsan kaçırmalarım oluyor.

Üye
    Spartacus Avatarı

Son Giriş
    23.11-2010
    Saat
    23:54
    Yaşadığı Yer
    Karşıyaka/İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Antibiyotik kullanımına dikkat etmenizi öneririm...

Mesaneyi toparlayım derken böbreklere zarar verebilirsiniz...

Zaten mesane darlığından idrarın böbreklere doğru geri kaçma riski de var...

Ben böbreklerim çalışmadığı için 1996'dan beri hemodiyalize giriyorum... İdrar kaçırma gibi bir sorunum vardı... Hiç tutamıyordum... Hep bez kullanıldı... Sizin gibi "mesanen küçük, sonda kullan, üropan falan iç gibi" uyarılarda bulunan da olmadı...

1999'da İzmir'e gelip bir üroloğa mesanede ki enfeksiyon nedeniyle tedavi olduğumda bunlardan haberim oldu... Fakat iş işten çoktan geçmişti...

Ben size 6 ayda veya en geç 12 ayda bir böbrek kontrollerinizi yaptırmanızı tavsiye ederim...

Üye
    ismayil Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    7

merhaba arkadaşlar,
    idrar kaçağı sorunu biraz kişisel. bende flask mesane var. rahatım . ama banyo yaptığımda akşamlaarı bir adet uropan yutarım, idrar temizleyici antibiyotikle beraber.yeterli olur. önerilerim. çaydan uzak durun, portakal türü yiyeceklerden uzak durun, soğukta fazla kalmayın, her banyo öncesi bir adet bactrim veya roxin tablet yutun,( çünkü enfeksiyon varsa kaçırma da olur, enfeksiyondan korunmak gerek) mesaneniz hırçınsa her akşam uropan almanın sakıncası yok ama ağız kuruluğu yapar, bir de kabızlık yapar. bu arada kabızlık varsa da idrar kaçırma artar. düzenli dışkı alma yapmalısınız. saırım anladınız. kalın bağırsak dolu ise mesane ile kavga eder) bu arada sondayı en geç altı saatte bir koyun, bu çok önemli. yoksa hem kaçak olur, hem enfeksiyon gelişir, hem de ileride böbrek sorunları çıkar....

Üye
    SALVATORE Avatarı

Son Giriş
    14.10-2010
    Saat
    11:33
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok zor bir olay yaa
    ben detrusitol kullanıyorum , kaçaklarım cidden az oluyor ama detrusitol kullandığım zaman , mesanede doluluk ve sertleşme yani kasılma oluyor ama idrar kaçırma olmuyor tak dışında idrara çıkıldığında. idrarın tamamını boşaltamıyorsunuz, üropan da kullandım ,üropan içdiğimde kendimi rahat hissediorum , ama onuda uzun süre kullanınca kaçaklarda
    artış oluyor ve idrarımı rahat yapıyorum spazmexi hiç denemedim bu nasıl bir ilaçdır , kaçakları engellior ve mesaneyi kasmıyorsa onuda kullanabilirim saygılar

Üye
    Mehmet YALCIN Avatarı

Son Giriş
    14.01-2012
    Saat
    22:54
    Yaşadığı Yer
    kırşehir/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bi ek bilgi..

mesane taşı olanlar ve mesanede enfeksiyon olanlar kesinlikle tak sonda kullanmasınlar derhal bi doktora başvursunlar.
    mesane taşı olan birisi eger tak kullanıyorsa taş eger mesaneyi tıkarsa acil olarak göbek delinmek zorunda kalabilir..

mesane de enfeksiyon bulunanlarda kaçak çok fazla olur o yüzden mutlaka yine enfeksiyon tedavisi için doktora başvurulmalıdır.
    bunlar (taş-enfeksiyon) eeger yoksa önlem için mutlaka bol su için kaçaklar için üropan günde 3 tane aşırı derecede önler ama agız bogaz ve dudaklarda aşırı kuruma olur içtiginiz su zaten sınırlı olacgından sıkıntı çekersiniz ben üropandan başkasını kullanmadım..
    diger haplarda bu olay oluyormu bilmiyorum..

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12