Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    amasra_peace Avatarı

Son Giriş
    22.08-2012
    Saat
    01:12
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar 4 yıldır omurilik felçlisiyim. kasılmalar için günde 5 tane lioresal kullanıyorum. ama yaklaşık 2 haftadır kasılmalarım arttı ve çok rahatsız ediyor. özellikle aynı pozisyonda oturnca oluyo bu yüzden pozisyonumu değiştiryorum bazen ayaklarımı uzatıyorum ama geçmiyo. egzersiz yaptıktan kısa bir süre sonra bile başlıyo.
    bilgisi olan var mı?

Üye
    DeFnEx Avatarı

Son Giriş
    19.01-2014
    Saat
    19:48
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bazen idrar yolu enfeksiyonu bile kasılmaları tetikleyiciymiş.....aklınızda bulunsun.....

Üye
    amasra_peace Avatarı

Son Giriş
    22.08-2012
    Saat
    01:12
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet enfeksiyonun kasılmaları artırdığını biliyorum enfeksiyon için iğne kullandım.daha öncede enfeksiyon oluyordu ama hiç böyle kasılmalara sebep olmamıştı.doktorumla konuştum lieoresal 1 tane daha artırdımama hala değişen bir şey yok ne yazıkki

Üye
    besalti20 Avatarı

Gerçek Adı
    celal beşaltı
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    17:17
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Bazen olması,kasılmalar dogalmış..bendede oluyor bazen,en ıyı ılac bence egzersızlerını aksatmadan yapmak.

Üye
    idosente Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    28.11-2017
    Saat
    02:40
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

amasra bazen lioresal sürekli aynı dozu kullanınca vücudumuz o doza karşı bağışıklık kazanabiliyor 2-3 gün dozu azaltıp mesela bir tane az kullan sonra yine eski doza dön biraz fayda ediyor ben kendimde denedim...birde emekler pozisyonda iken vücudunu ileri geri yaylandırma yapabilirsin bu seni bir süreliğine rahatlatır...
    bazı şeyleri deneyerek kendimizin doktoru olmalıyız bizi bizim gibilerden başkası anlamaz...

geçmiş olsun...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Stresten tutun gribe, enfeksiyondan tutun oturma/yatma pozisyonlarına, uyku düzeninin değişmesinden tutun hava değişimlerine, barsak işevinden tutun gaz sorununa kadar her şey tetikleyebilir bu kasılmayı.

Bu kasılmaları yenmenin en iyi yolu egzersizdir. Sonra kendi bedenini tanımak ve kasılmayı arttırdığı keşfedilen şeylerden uzak kalmak önemli. Şu son iki haftada yaşamınızda ne değişti, onu düşünün. Kasılmayı tetikleyen şeyi leşfetmelisiniz...

Lioresal kullanmak bence çözüm değil. Mümkünse sayıyı azaltmayı deneyin hatta.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...