Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 31 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    wedo Avatarı

Gerçek Adı
    WEDO
    Son Giriş
    09.06-2017
    Saat
    01:34
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar ben bu başlığı kaçırmışım.15.5 yıl oldu O.F yim, evlendikten sonra kaza geçirmiştim 91 de.2002 eylül ayında bir kızım oldu şu an 5 yaşında, ege ünv. tıp fak. tüpbebek merkezinde tedavi ile oldu kızımız.
    Yani her o.f linin çocuğu olabilir (bunu sadece erkekler için sölüyorum tecrübe yaşadığım için)
    ikinci baharın olumsuz yazısını okudum, kuş kondu evet) , yaşama bakışımız ve gelecekiçin umutlarımız arttı kızımız olduktan sonra.Herkezin bu duyguyu tatmasını dililiyorum.

Üye
    ddm_76 Avatarı

Son Giriş
    06.01-2011
    Saat
    12:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cocuk sahıbı tabıkı olunabılır.belkı bıraz doktor yardımıyla gercekleşır ama olabılır.bende arastırdım bu konuyu eşimle beraber.tüp bebek konusunda karar kıldık.umarım olur.ve aılemıze yenı bı üye katılıp hayata daha cok baglanıp yasamamızdakı mutluluk bı kat daha artar

Üye
    bayke Avatarı

Gerçek Adı
    Kemal
    Son Giriş
    07.02-2009
    Saat
    15:10
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL/Beykoz
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Felçten sonra iki çocuk sahibi oldu

Felçli Geoff Luther ve eşi yapay döllenme sayesinde üç yılda iki çocuk sahibi oldu.

Amerikalı Geoff Luther'in, 1991 yılında geçirdiği trafik kazasının ardından belden aşağısı felç oldu. Luther'in kazadan önce hoşlandığı bir kıza yaptığı çıkma teklifi "kibirli" diye reddedilmişti. Ancak hem fiziksel hem de duygusal anlamda Luther'in hayatını değiştiren kaza, bu kızla arasında müthiş bir aşk başlattı.

DENEMEDİKLERİ KALMADI
    Kısa sürede evlenen çift, çocuk sahibi olmak istedi. Ancak cinsel fonksiyonlarını kaybeden binlerce felçlinin uygulanan pahalı operasyonlara rağmen çocuk sahibi olamadığı gerçeği, çifti endişelendiriyordu. ABD'nin Michigan Üniversitesi'nde görevli Dr. Carol J. Bennett tarafından geliştirilen ve düşük kalitedeki spermlerin boşaltılmasını sağlayan bir cihaz çiftte denendi. Ancak sperm kalitesinin düşük olmasından dolayı sonuç alınamadı. Umudunu kaybetmeyen Luther çifti, yapay döllenmeyi denedi. Doktorların şansın düşük olduğunu söylemesine rağmen bu kez çocuk sahibi olmayı başaran çift, 3 yıl sonra aynı yöntemle bir çocuk daha dünyaya getirdi. Luther ailesinin şu anda 6 yaşında bir oğlu ve 3 yaşında bir kızı var.
    bi şey eklemekte fayda görüyorum. haberde bahsedlen "sperm kalitesi düşüklüğü" olayı sağlıklı erkeklerde de sık rastlanan bir durumdur..yani OF la doğrudan ilgisi yoktur.
    sabah 27 mrt 2007

Üye
    zekhan Avatarı

Son Giriş
    10.02-2017
    Saat
    00:25
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

BU BİR ÖRNEK SADECE

BENİM YAŞADIĞIM YERDEDE BİR BAYAN ARKADAŞ T-6 OF. ÇOCUĞU OLDU.

Üye
    gülsen Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:54
    Yaşadığı Yer
    xxxxx
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

eger bir insanin cocugu olma imkani varsa neden kendi canin´dan kanindan olmasinki

Üye
    mustafa_karan Avatarı

Son Giriş
    13.05-2009
    Saat
    23:10
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ben burda gördüm omürilik yaranmış arkadaşlar çocuk sayıbi olduğu gürdüm

Üye
    boyut Avatarı

Son Giriş
    11.11-2012
    Saat
    14:04
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende bır of olu olarak evlıyım ve sımdı cocugum olcak tup bebekde deyıl hemde normal olmaz dıyen arkadaslar denemısmı hıc baba oluyorum.bol bol kecı boynuzu ve havuc yedım.

Üye
    dilbenx Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Seviyem T6 tam kesi 12 yil once kaza gecirdim 7 yil once bir kizim oldu kim demis of nin cocugu olmaz diye 10 yil once ankarada 3 ayri doktora gittik cocugumuz olurmu diye universite profosorleri bu insanlar birisi olursun doguramazsin dedi digeri cocuk 9 aylik dogar ama yedi aylik gibi dogar bebegi besleyemezsin dogunca kuvezde buyur dedi bir digeride olabilirde olmayabilirde Allaha kalm1s dedi Allaha sukur bebegimin hic kuveze 1ht1yaci olmadi yanliz hamilelik doneminde 2. aydan sonra devamli yatmak zorunda kaldim 5. aydan sonra banyo yapamadim suya degince banyoda bayiliyordum bircok kez ambulansla hastaneye kaldirildim cok zor oldu ama maasallah cok tatli bir kizim var kizimida ben buyuttum bana cok bagimli deli oluyor benim icin benimle ilgili hicbir kompleksi yok cunki ben cok pozitifim ona ve arkadaslarina hic yansitmiyorum sorunum oldugunu yani cocuk sahibi olmak cok guzel olumsuz dusunmeyin cocugunuz olur Allahin izniyle kimseyede kulak asmayin sevgiler

Üye
    Seyhan Demir Avatarı

Son Giriş
    13.04-2009
    Saat
    20:30
    Yaşadığı Yer
    ORDU
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

olur abıcım ıstedıkten sonra neden olmasın ımkansız dıye bırsey yoktur yeterkı sen yurekten ıste...

Üye
    seyithan Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    şanlıurfa gogan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bu konu cok önemli of lu olup cocuk sahibi olanlar buraya deneyimlerini yazarsa bilgi almak isteyenler bilgilenir...

Üye
    arda_ben Avatarı

Gerçek Adı
    Arda
    Son Giriş
    04.05-2017
    Saat
    11:18
    Yaşadığı Yer
    yüreğimin götürdüğü yerdeyim
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

izmirli bir arkadaş vardı. ismi Vedat tı. OFlu olduktan sonra bir kızı olmuştu. o da bu sitede yazıyordu. deneyimlerini paylaşırsa seviniriz. ondan başka OFlu olduktan sonra evlenip çocuk sahibi olan arkadaşlar deneyimlerini bizimle paylaşırlarsa çok sevineceğiz.

Üye
    yozgatlim Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    17.02-2016
    Saat
    23:01
    Yaşadığı Yer
    yozgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm ark bende felc lıyım cocuk sahıbı olmak ıcın neden dr danısmıyorsunuz kı ben konustum d r olur dedı

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Omurilik felçli erkekler deneyimlerini paylaşırsa çok yararlı olur. Ne bileyim, aşılama yöntemi ile mi tüp bebek yöntemi ile mi yapılıyor, süreç nasıl işliyor vs.vs.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    davut demirtas1 Avatarı

Gerçek Adı
    davut
    Son Giriş
    21.08-2017
    Saat
    18:18
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm bende 2 yıl önce üzerime beton düştü ve omur ilik felciyim çocuk yapmak istiyoruz ama bunu annayamadım yazılarıbile okuyamıyom okuyan yazsın lütfen

Üye
    tılafsınlı Avatarı

Gerçek Adı
    Katip
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Yaşamak istemediğim bir yer.
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Allah rahmet etsin bayke nin sırrı kendiyle toprağa mı gitti öğrenemiyccek miyiz

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon