Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 54 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    UMUT0679 Avatarı

Son Giriş
    03.10-2013
    Saat
    15:35
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bende de aynı sorun var 1 kutu cipro bitirdim değişiklik yok doktor birde cipronun yanında buscopan plus verdi oda bitti yenisini alayım mı

Üye
    gönülyarası Avatarı

Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    Angara
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    81

-2 Litre hiç su katılmamış sıkılmış limon suyu,
    -40 diş soyulmuş ve ezilmiş sarımsak (Mümkünse Anadolu'da yetiştirilmiş ithal olmayan sarımsaklardan),
    -Ağzı sıkı kapanan koyu renkli, ışık almayan bir cam kavanoz. Pet şişeler kullanmanız sakıncalıdır, cam kullanmanız tavsiye edilir.

2 Litrelik kavanozu dolduracak kadar limon satın alın. Limonların suyunu iyice sıkıp şişeye doldurun. Soyulmuş 40 diş orta boy sarımsağı yıkamadan, ezerek limonun içine atıp, şişenin kapağını sıkıca kapatın. 25 gün boyunca serin bir yerde tutun. Her gün birkaç kez çalkalayın. Yaklaşık 25 gün sonra, sarımsakların limon suyunun içinde eridiğini göreceksiniz.

25 gün sonra hazır hale gelen karışımdan, her sabah kahvaltıdan yarım saat önce yarım çay bardağı için. Bunu hergün düzenli olarak ve mümkünse aynı saatte yapın. Bu karışımın içine asla başka bir madde katmayın (şeker, tuz, tatlandırıcı vs ).

Karışımın kanıtlanmış faydaları
    1-Tüm damar iltihaplarını (vasküler) tedavi ediyor, tıkanan damarları açıyor, damar sertliklerini ve hipertansiyonu önlüyor.

2-Kolesterol ve lipidi düşürüyor, zararlı yağların yakılmasını sağlıyor, kilo verdiriyor, bazal metabolizmayı hızlandırıp yağların yakılmasını sağladığı için iştahı açıyor, vücuttaki şeker oranını dengeliyor, pankreasin yenilemesini sağlıyor.

3-Böbrek ve safra taşlarını eritiyor, idrar söktürüyor, vücuttaki şişkinliği yok ediyor ve dokularda ödem oluşmasını engelliyor.

4-Helycobeacter pylori adlı ülser mikrobunu öldürerek, mide ve oniki parmak bağırsağı ülserinin kesin tedavisini yapıyor.

5-Tüm romatizmal iltihabi önleyor, her tür romatizmal ağrıları dindiriyor, kireçlenmeyi önlüyor, eklem yüzeylerinin yenilenmesini sağlıyor ve her türlü ağrıyı kesiyor.

6-Beyin hücreleri ve tüm sinir sistemlerini yeniliyor, sinirdeki aksiyon potansiyelini düzenleyip ileri refleks hızını artırıyor, felç ve inme riskini azaltıyor.

7-Vücudun bağışıklık sistemini son derece mükemmel hale getiriyor ve her türlü alerjiyi, özellikle de damarsal kökenli ve strese bağlı cilt alerjilerini kökünden engelliyor. Kanser oluşumlarına karşı tüm vücudu koruyor.

​Yapın için gün içinde bol su tüketin vücutta bulunan bütün iltihapları atıyor ben şahsen kendim denedim ve şuandada içiyorum...

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:24
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

Kanteron otu ( kurutulmuş sarı çiçekli olan) günde bir tatlı kaşığı bir su bardağı sıcak suya demleme aç karnına içerseniz faydası oluyor. Google amcaya yazarsanız hangi rahatsızlıklara iyi geldiğini görürsünüz herkese geçmiş olsun...

Üye
    şeymah Avatarı

Gerçek Adı
    Şeyma
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

"Civanperçemi" diye bir bitki var arkadaşlar. birkaç gün ya da iltihap daha eski ise birkaç haftada inanılmaz iyileştirici etkisini hissettiriyor. kendimde değil ama çok yakın bir arkadaşımda bizzat etkisine şahit oldum. Tadı biraz acı ama balla vs. ile tatlandırarak her gün bir bardak demlemeniz gerekiyor. çok kaynatmayın daha da acılaşır.

Sadece bunu bu şekilde tavsiye eden birinin tavsiyesiyle yapılacak bir şey değil, farkındayım. ama en azından kulağınıza bir su kaçırmış olayım en azından araştırın. gerek imternette gerekse çevrenizdeki güvenilir, temiz aktarlara danışın hatta vakit kaybetmeden hemen alın, derim. Nasıl demlenip içileceği bilgisini de ondan alın.

Modern Tıbbın içinde de artık bitkiler ve alternatif tedavilerle ilgili çalışmalar resmen de başladı. bunun haberini de bir doktor arkadaştan aldım.

Birsürü yanetkileri olan onlarca kimyasal etkiye maruz kalmak zorunda da değiliz. Bu çalışmaları doktorlarımız yapar da her şey biraz daha ciddiyete kavuşur inşallah, tabii rant haline gelmiş kimyasal ilaç sektörü izin verirse..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Antibiyotik kullanmadan önce mutlaka idrar Kültürü baktırın ve pna göre antibiyotik belirleyin. En geniş kapsamlı antibiyotiği ezbere verir doktorlar ama bu asla doğru değildir. Mümkünse antibiyotik kullandıktan 4 gün sonra yeniden kültür testi yaptırıp üreyen bakteriye göre doğru antibiyotiği belirleyebilirsinz.

Antibiyotiği 2-3 kutu kullanın mutlaka.

Ve yavaştan karnıbahar mevsimi geliyor. Kürü yapın bence...

Üye
    Gulsen44 Avatarı

Gerçek Adı
    Gülşen
    Son Giriş
    15.07-2017
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

İdrar yolu enfeksiyonuna karşı Çörek Otu kullanmanızı tavsiye ederim: http://www.corekotu.org/corek-otu-na...aracoglu.html/

Üye
    deres Avatarı

Son Giriş
    21.04-2014
    Saat
    11:55
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba bende bu sorunu 3 aydır yaşıyorum cipro kullandım antiseptik kullandım geçer gibi olup tekrarlıyor..şimdi idrar kültürü istedi enniihayetinde onun sonucuna göre ilaç vericek ama ben karnıbahar kürünede başladım c vitaminide alıyorum yanında çok zor bişey ama havalar ısınıyor geçer inş..

Üye
    Hayaldünyası Avatarı

Gerçek Adı
    Hayâl
    Son Giriş
    20.07-2017
    Saat
    23:31
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Deres arkadaşım mutlaka ama mutlaka günde ikibuçuk litre su içmelisin bir hafta sonra kesinlikle faydasıı görürsün ama bırakma sürekli iç...Suyun çok ama çok faydasını gördüm ben bir de doktorum philoseptil diye bir antiseptik verdi onun da çok faydası var...

Üye
    deres Avatarı

Son Giriş
    21.04-2014
    Saat
    11:55
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim
    suyu bayağı arttırdım limonda sıkıyorum içine limonun çok faydası var diye okudum..
    bide kültür testi yaptıranlar orda ne çıkıyor yani mikroba göre ilaç vereceğimi biraz korktum açıkçası ama daha iyi olucak sanırım

antiseptiği kullandım ama etki etmiyor dedi doktor alsammıki yine ama 3gün ilaç kullanma dedi kültür öncesi.

Üye
    besalti20 Avatarı

Gerçek Adı
    celal beşaltı
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Arkadaşlar omurilik felçlisiyim ve çalışıyorum ancak hep idrar yollu enfeksiyondan dolayı rahatsızlığım oluyor..Sigara içiyorum ve 3 günde bir yada 4 günde bir tuvaletimi genelikle lavmanla yapıyorum.Bilgisi olan arkadaşların tavsiyelerini almak istiyorum....

Üye
    fikri Avatarı

Gerçek Adı
    fikri
    Son Giriş
    01.10-2014
    Saat
    13:56
    Yaşadığı Yer
    ordu/perşembe
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bi sürü şey denedim ama tek çözümü var kardeşim. bol su içeceksiniz ve bolbol tuvalete çıkacaksın. düzeldiğindede günde en az 3 litre su içeceksin.

Üye
    benn Avatarı

Son Giriş
    17.08-2017
    Saat
    21:56
    Yaşadığı Yer
    kütahya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

evet bu işin ilacı kesinlikle ve kesinlikle bol bol su içmek.

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

bu mevsimde bulmanız çok zor ama bizde bu dert bitmez en etkili çözüm girebolu suyudur günde bir bardak içmeniz yeterli böbrekleri mükemmel çalıştırır taş ve kum oluşumunu engeller mevcut taşlarıda eritir idrar kanallarını genişletme özeliğiyle daha rahat idrar yapmanızı sağlar yalnız tak kullanan arkadaşlar bunu içtikten 1 saat kadar sonra mutlaka mesaneyi boşaltın piyasada hazır girebolu suyu olarak satılanları almayın meyvesinden kendiniz sıkın ilk içtiğinizde tadı biraz tuhaf gelebilir ama damağınız alışınca lezzetli gelmeye başlar internette gireboluyu araştırın faydalarını görürsünüz bir kere denemekten zarar gelmez sonuçta ilaç değil meyve suyu ben son 2 yıldır kullanıyorum ve 2 yıldır idrar yolu enfeksiyonu geçirmedim öncesinde ortalama 2 ayda bir rahatsızlanıyordum meyvesini alırsanız 1 ay kadar suda bekletin su içerisinde 1 yıl kadar tazeliğini korur

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

DÜnya yarılsa iki TAK arasında 5 saati aşan bir süre geçirmeyeceksin (gece dahil)

Sıvı tüketimini öyle bir ayarlayacaksın ki her TAK'ta mesanede 400-600cc idrar çıkacak.

Az sıvı tüketilmiş olsa bile zamanı gelince TAK yapacaksın. Ve bir sonraki TAK'a kadar daha fazla su içip, idrarın açık renkli olmasını sağlayacaksın

Enfeksiyondan şüphelendiğin anda sıvı alımını 4-5 lt'ye, TAK sayısını da günde 7-10'a çıkartacaksın. Böylece mesanede bakteri yoğunlaşmasının önüne geçeceksin.

Özellikle mevsim geçişlerinde ya da enfeksiyondan şüphelendiğinde gün 3 adet olacak şekilde 1 kutu PİYELOSEPTYL hap kullanacaksın. Amaç bakteri mesaneye yerleşmeden orada tutunmasını engellemek...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    sedatgedik Avatarı

Gerçek Adı
    sedatgedik
    Son Giriş
    20.06-2017
    Saat
    00:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Allah'ım sen büyüksün... kardeşim doktora gitsene doktoruna danışsana... Alla Alla.... herkezde çok barifetmiş gibi maşallah yapılması gerekenleri anlatmış...

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon