Toplam 10 mesajın 1-10 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    biyo Avatarı

Gerçek Adı
    Bünyamin
    Son Giriş
    29.07-2013
    Saat
    14:06
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba arkadaşlar, benim mesane kapasitem oldukça düşük. amelyat dışında bu sorunu ilaçla falan çözme durumu yok mu? deneyimi olan arkadaşların deneyimlerini ve önerilerini bekliyorum.
    gerçekten yardımınıza ihtiyacım var
    saygılar..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

TAK mı yapıyorsun sabit sonda mı kullanıyorsun?
    Mictonorm, Detrusitol, Spasmex, Üropan vb. mesane iç basıncını azaltıcı ilaçlar kullanıyor musun?
    Mesane enfeksiyonu olup olmadığını idrar kültür testi ile kontrol ediyor ve gerekirse doğru antibiyotiği doğru sürede kullanıp enfeksiyondan kurtuluyor musun?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    biyo Avatarı

Gerçek Adı
    Bünyamin
    Son Giriş
    29.07-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sn Bülent bey ben 11 yıldır OF liyim devamli sonda kullandım bunuda belirli aralıklarda kapatarak yine belirli aralıklarda sondayı çıkarıp kapasite ölçümü yapıyorum son 6 aydır bıraz ihmalkar davran dım ramzan orocu tutmak için hazırlanırken birde baktım 150 ye düşmüşüz ölçüm yaptığımda enfeksiyon vardı bunundA etkisi olabilir bu güne kadar hiç zorlanmadım desem yeridir üropan kullanıyordum geçen yıl doktor artık gerek yok dedi bende bıraktım hiç bir ilaç kullanmıyorum enfeksiyon fazla olmuyor yılda 2 en fazla 3 kere diyebilirim onuda 3 günde ilaçla alan atlatıyorum

Üye
    sanalcos Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    09.10-2012
    Saat
    17:58
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

eger haci hoca degilsen iki sise bira ic (tok karna degik) ve iki saat sonra bak duruma ..olcu cikar....

Üye
    Gamzzee Avatarı

Son Giriş
    28.08-2017
    Saat
    15:44
    Yaşadığı Yer
    Bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aynı sorunu şuan bende yaşıorum yaklaşık 8 senedir göbekten TAK yapıyorum .Normalde günde 6 kez takmam gerekiyo buda her 4 saatte bi sonda ediyo ama şuan bi bardak su içsem ağrıdan ölüyorum neredeyse günde 10-12 sonda kullanıyorum .Bende şuan kendimi biraz frenliorum acıdan ölsemde 4 saatte takmaya çalışıorum acaba yanlış mı yapıyorum

Üye
    biyo Avatarı

Gerçek Adı
    Bünyamin
    Son Giriş
    29.07-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sanalcos;
    ya bu iş gırgıra alnacak bir mesele değil hacı hocayla ne işi var hem bira nın ne gibi faydası var onu da anlamadım

Üye
    mutineer901 Avatarı

Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    23:36
    Yaşadığı Yer
    Konya/Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

9 aylık felçliyim ilk baslarda daimi sonda kullandım sonraları spasmex ilac kullandım 2 ayda mesane kapasitesi 266cc ye cıktı taka gectim spasmexi kullanmaya devam ettim 3 ay sonra mesane kapasitesi 600cc ye cıktı ama ilacı sürekli ve eksiksiz kullandım

Üye
    sanalcos Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    09.10-2012
    Saat
    17:58
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

biyo;
    olurmu oyle dalga gecmek..8 senedir felcliyim..sidik vs..bunu benden daha iyi bilen yoktur..bi tek bayke haric..sende zamanla ogrenirsin.....

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Bence Mictonorm kullanmaya başlamalısın. Doktor neden kesti bilmiyorum, ama ben olsam kullanırdım.

Enfeksiyon varsa, mutlaka onun etkisiyle mesane kapasitesi düşer. Antibiyotik tedavisi ile o illetten kurtulmalısın

Sürekli idrar akışını önlemek çok önemli malum. Bu konuda ihmalkar olma.

Sıvı tüketimini arttır. Böylece enfeksiyondan kurtulman daha kolay olur. Ayrıca günde 1000 cc C vitamini (ör: Solgar C 1000 mg) takviyesi yap 1 ay boyunca.

Protex Ultra Antibakteriyel Sıvı Sabun ile günde 2-3 defa ellerini yıkamayı ve haftada en az bir defa banyo yapmayı ihmal etmemelisin. Genital bölgenin sabunla yıkanması çok çok önemlidir emfeksiyondan korunmak için.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    biyo Avatarı

Gerçek Adı
    Bünyamin
    Son Giriş
    29.07-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    önerilerin için sağol dediklerinde haklısın mutlaka yapmamız gereken şeyler saygılar