Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 35 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bLaCkRaCe Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    01:30
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    5

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ArkadaşLar zayıfLıqım nedediyLe sürekLi aynı yerden kapanıp açıLan ßir ßası yarası var kaLçamda ßeni mahvetti adeta.
    ÖzeL yapışkanLı ßantLardan ve pomad kuLLanıyorum.
    ßası yarasının üstesinden qeLeßiLen arkadaşLar varsa ßana ßi çare yazsınLar.
    AmeLiyat oLmak istemiyorum qene.
    Yaranın çapı ßüyük deqiL ama derinLiqi ßeni korkutuyor.

Üye
    sanalcos Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    09.10-2012
    Saat
    17:58
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben cok cektim bu yaralardan,bir senede anca kapandi ama benimkiler yatak yaralariydi,yaralarin uzerini kesinlikle bant vs..seylerle kapatma ilik suyla temizleyip mumkun oldugu kadar acik ve hava aldirmaya calis cok fazla pomat kullanmakta fayda etmiyor.acik tut ve derininin bol bol hava almasini sagla birde yonununu devamli degistir.gecmis olsun.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Yaranın iyileşmesi için ilk kural, yaranın üstüne oturmamaktır. Bunun için en ideal şey sık sık yüzüstü yatmak, sonra da kaliteli bir havalı minder kullanmaktır: Havalı Minder Seçenekleri

Ve aynı anda Catrix Yara Tozu kullanmalısın: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...eneyimler.html
    Ve aynı anda sağlıklı (protein içerikli) beslenmeli ve vitamin takviyesi yapmalısın.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    hdaglar Avatarı

Gerçek Adı
    hanlar
    Son Giriş
    03.09-2017
    Saat
    14:39
    Yaşadığı Yer
    hakkari
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bende bas yara vardı çok surdu bunun için van devlet hastanesinde 2003 de 45 gün yatarak tedavi gördum comfeel yara örtulerini kulandilar ne ne yatısalar iyleşmedi taki bu sene van araşptırma hastanesine gitin orda üç dört doktor baktı bir doktor piyasaya yeni çıkmış sprey ilaç yazdı bu ilaç on onbeş gunde kurutu iyleştirdi çok şukur yaradan kurtudum roho minderde aldım

Üye
    byecool Avatarı

Son Giriş
    02.11-2012
    Saat
    20:39
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Benim de kuyruk sokumumda bir yara vardı.1 sene kullanmadığım ilaç sprey kalmadı.Sonunda karşıma uzman bir hekim çıktı.Dedi ki"Yaranın çevresini ölü dokular kaplamış bunu temizlememiz lazım".Yaklaşık 45 dakika sürdü(lokal)1 gece de hastanede yattım.Allah a çok şükür kapandı.Benim sana tavsiyem bir plastik cerrahi uzmanına görünmen.Geçmiş olsun.

Üye
    bLaCkRaCe Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    5

Evet arkadaşLar saqoLun.
    Yara dediqim qißi çapı ufak ama derin.Kapanacak qiß,me qeLmiyor nedense.
    Çok uzun sürüyor tedavi ediLmesi.
    ÖnceLiki yaraLarı kapatmayı ßaşardım ama ßu pek yaman çıktı.
    PLastik cerrahına qideceqim çok yakında.
    ßant kuLLanıyorum.roho minderim yok siLikonLu miderLe qeziyorum sandaLyede.
    byecool sen ameLayLamı kurtuLmuştun yaradan?

Üye
    yener_01 Avatarı

Son Giriş
    29.12-2008
    Saat
    13:05
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

sandalyede oturmaya devam edersen biraz zor geçer bence öncelikle üzerine oturma yatma yarayı açık bırak hava alsın iyotlu solüsyonla temizle ve üzerine RİF ampülü kır birzcık pamukla sür veya şırınga yarımı ile dök sakın yatma rifi günde üç kez uygula egr iki günde kurumaz ise ahanda ben buradayım. ben devamlı uyguluyorum daimada birgünde kuruyo 4yada5günde sert kabuk oluşuyor 2 yada 3 haftada kabukta düşüyor
    Benyara açıldıgı gün hemen uygulamaya başlarım daha yeni geçirdim yara olmuş farketmedim bir haftalık vardı herhalde ve hemen bu söylediklerimi uygulamaya başladım. şu an kurtuldum umarım sende en kısa sürede kurtulursun bundanbundn sonra her gün kontrol edecegim.kızarıklık varmı diye anlamadıgın olursa naciyenier@hotmail.com buradanda ulaşabilirsin. GEÇMİŞ OLSUN KARDEŞİM.

Üye
    bLaCkRaCe Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    5

Evet arkadaşLar ßu saßah pLastik cerrahına qittim ve korkuLan ßaşıma qeLdi
    yarayı açar açmaz ameLiyat dedi.
    Aksi haLde kapanması zor öLü dokuLar var ßoşuna uqraşmayın dedi. :cry:
    ßayramdan sonra qideceqim hayırLısıyLa.
    off offfffff

Üye
    byecool Avatarı

Son Giriş
    02.11-2012
    Saat
    20:39
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Korkacak hiçbir şey yok.Bana da aynısını söylemişti doktorum.Bende ameliyat oldum 45 dakika falan surdu.1 gece de hastanede yattım o kadar.Ondan sonra da pansumana gittim.Hiç üzülme devamlı o yarayla gezmek daha mı iyi.Geçmiş olsun.

Üye
    yeday Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    21:00
    Yaşadığı Yer
    Hatay/Antakya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende de bası yarası vardı. Derin bir yaraydı ve iki sene sürdü. Plastik Cerrahı, Ortopedi Uzmanı ve Genel Cerrahi uzmanlarına gittim. Ameliyat olman gerekir dediler ama ben ameliyat olup hastane kokusu çekeceğime evde yüzüstü yatar iyileştiririm diye düşündüm ve ameliyat olmayı kabul etmedim. Hepsi ayrı ayrı ilaçlar verdi. Hepsini kullandım ama hiçbiri fayda etmedi. En sonunda ameliyat olacağıma yaz tatilini yüzüstü yatarak geçirir ve yarayı kapatırım dedim. Nitekim öyle oldu. Okul kapandıktan sonra iki aylık yaz tatilinde yüzüstü yattım. Aralıksız 50 gün yüzüstü yattım. Yara hergün biraz daha kapanıyordu. 51.gün bası yarasından tam anlamıyla kurtulmuştum. O yıl sadece 8 gün tatil yapmıştım ama yaranın kapanması herşeye değerdi. Sana tavsiyem yüzüstü yatman ve yaranın hava almasını sağlamandır. Cerrahi müdahaleye gerek kalmadan kısa sürede yaradan kurtulabileceğini düşünüyorum.

Üye
    bLaCkRaCe Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    5

Arkadaş ameLiyat oLmucam ya kafam karmakarışıkkkk offff.
    Yara derin oLmasa ßende yatarım kapanır qider ßeni korkutan dahada derinLeşmesi.
    Çok zayıf ßeLden aşaqım korkum ßu.denicem arkadaş ßende.
    ßıktım hastaneLerden doktorLardan.

Üye
    denizsu Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Belki birilerinin işine yarar diye yazıyorum,yara bakımı yapan iyi bir medikal var....

Modern tıp medikal
    sihhiye/ankara
    tel: 0505 306 09 87
    0312 432 23 23

umarım birilerinin işine yarar!

Üye
    GuLeNKIZ Avatarı

Son Giriş
    17.03-2013
    Saat
    17:13
    Yaşadığı Yer
    uzaklar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

17 yıldır ayağımdaki bası yarasından çekiyorum bir çok ameliyat oldum ve hala geçmedi arkadaşlar onun tek çaresi, yara nerede olursa olsun üzerine hiç basmamak. Benim ayağımın altında olduğundan bu çok zor. Ancak edindiğim tek tecrübe bu. Bastığınızda yeniden yara oluyor. 3 ay yattım geçti geçti diye sevinirken üzerine basınca tekrar çıktı. Hastaneye yatıp antibiyotik tedavisi gördüğünüzde yarayı geçirip ameliyat ediyolar ama sonrada yeniden çıkıyor. En sonunda omurilikten gelen sinirlerden çıkan bir bası yarası olduğu için geçmez dediler. Belki benimki sizinkilerden farklıdır. Umutsuzluk örneği olmayım da sizler umarım başarılı sonuçlar alırsınız.

Üye
    ddm_76 Avatarı

Son Giriş
    06.01-2011
    Saat
    12:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kesınlıkle yaranın oldugu yere baskı yapma oradakı baskıyı azalt hatta hıc baskı verme.zayıflıgım nedenıyle olusuyor dıyorsun kulandıgın mınderde cok onemlı.ve sureklı aynı sekılde oturma mutlaka arada oturm aseklını degıstırmelısın.
    amelıyat olmak zorunda kalmazsın umarım ama ıyı bakılmazsa derınlık artar ve baska secenegın kalmayabılır.
    gecmıs olsun...

Üye
    alp_alp Avatarı

Gerçek Adı
    Alper
    Son Giriş
    22.04-2015
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar bası yarasının çok büyük bir dert olduğunu yaşayan arkadaşlar bilirler. Benim yaklaşık 1 senemi aldı diyebilirim. Yukarıdaki ürünleri bulunduğuz şehirde bu ürünleri pazarlayan medicalden size kendileri elemanlarını yollayarak tedaviye başlıyorlar ve onlar devamlı gelerek bu tedaviyi sürdürüyorlar hiç bir extra ücret almadan. Benden sadece ürünler için almışlardı ve ürünlerin fiatlarını yazmıştım. Fakat ozaman SSK bu ürünleri ödemiyordu ki şuanda da ödemediklerini düşünüyorum.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon